Morph + 2HG

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
sinithar
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Morph + 2HG

שליחה על ידי sinithar »

1. כאשר אני מפעיל מורף - האם יש אפשרות להגיב לפני שהקלף מתהפך? לצורך העניין - לעשות עליו Shock כשהוא עדיין 2\2 ולא כשהוא כבר 4\4.
2. במשחקי ענק דו-ראשי - האם קלפים שמשפיעים על כל אחד מהיריבים שלי סופרים יריב אחד או שני יריבים? בעיקר רלוונטי לקלפים שמדברים על איבוד חיים (Each opponent loses X life).
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Navidshi
Judgmental Bastard

Re: Morph + 2HG

שליחה על ידי Navidshi »

שאלות חוקים מיועדות לפורום חוקים.

לעניין:
1. לא. Morph הוא "special action"', הוא לא עולה על ה-stack ולא ניתן להגיב עליו. אתה משלם את המאנה והופך את הקלף.
2. קלף שאומר each opponent רואה שני יריבים במשחק 2HG.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

עוד כמה שאלות לגבי מורף : ראיתי פסיקה (וככה זה עובד באונליין) שאומרת שמורף היא game action ושאחרי game action השחקן הפעיל מקבל קדימות שוב, ולכן הוא יכול לעשות משהו אחרי המורף ולפני שעובר סטפ, בהנחה והסטק היה ריק. הייתכן?
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

כן. אני מניח ש-game action הוא המונח העדכני ולא special action כמו פעם. אחרי morph יש את כל השלבים הרגילים של בדיקת game state (לדוגמא, הוא ספג נקודה של נזק ואז הפך ל1/1 הוא ימות) ואז קדימות חוזרת לשחקן הפעיל. היחוד הוא בעובדה שלא ניתן להגיב למהלך.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

Navidshi כתב:אני מניח ש-game action הוא המונח העדכני ולא special action כמו פעם.
זה עדיין special action. נראה ש-game action הוא מונח כללי לתיאור כל פעולה שהיא (כולל פעולות שהן turn-based ו-state-based).
Itay Winkler כתב:... ולכן הוא יכול לעשות משהו אחרי המורף ולפני שעובר סטפ, בהנחה והסטק היה ריק.
זה לא משנה אם הסטאק ריק או לא. באופן כללי אם אתה מבצע פעולה שדורשת קדימות אז היא חוזרת אליך.

בהטלת קסמים זה לא מורגש כי אם אתה לא מציין שאתה שומר על קדימות נהוג להחשיב שהעברת אותה אחרי ההטלה (מה שנאכף בחוקי טורנירים ו-MTGO). זה גם יכול להיות תקף במקרה של unmorph אם היא גורמת ל-triggered ability לעלות על הסטאק:
116.3c If a player has priority when he or she casts a spell, activates an ability, or takes a special
action, that player receives priority afterward.
4.2 Tournament Shortcuts
...
• Whenever a player adds an object to the stack, he or she is assumed to be passing priority unless he or
she explicitly announces that he or she intends to retain it. ...
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

הייתי בטוח ששמתי את זה פה :S

תודה
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

מתעורר אצלי ספק אם באמת יש העברת קדימות אוטמטית אחרי unmorph עם Triggered Ability.
האם לגרום ל-triggered ability לעלות על הסטאק נחשב כאילו השחקן שם אובייקט על הסטאק לצורך החוק שצוטט?
או אולי כדוגמה אחרת, אם אני משחק אדמה כשיש landfall האם זה מעביר קדימות אם אני לא אומר שאני שומר?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

באונליין זה מעביר אוטומטית עד כמה שידוע לי.
השאלה שלי הייתה כי בתקופת אונסלוט (אי שם ב2002) היית יכול לעשות unmorph בתור החוסם אחרי שהיריב שלך העביר קדימות, וישר נזק היה עולה על הסטק כי לא הוספת כלום לסטק (בהנחה ולא הייתה trigerred ability). אבל דברים השתנה המון מאז, כמסתבר :)
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
שלח תגובה