שאלה לגבי טורניר sealed

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
XplayerX
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שאלה לגבי טורניר sealed

שליחה על ידי XplayerX »

יש לי שאלה, מה קורה בטורניר סילד כשיש תיקו? לדוגמה אני והיריב שלי שנינו על 1 חיים, ואז אני שם את [card]Blood-Toll Harpy[/card]
אז שנינו מתים, אז מי מקבל את הנקודה? וגם מה קורה אם זה 1-1 ובמשחק האחרון יש תיקו? עושים עוד משחק או מה?

תודה! :)
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי טורניר sealed

שליחה על ידי Y »

אני אתחיל בגילוי נאות שהתשובה שלי נכונה לתקופה שבה עוד הייתי שופט דרגה 2, ועבר הרבה זמן מאז. אם משהו פה לא מדויק, תקנו אותי בבקשה.

נתחיל מזה שאין הבדל בין Sealed ל-Draft או Constructed. ההבדל היחיד הוא במבנה הטורניר ולא בפורמט.
יש שני סוגים רלוונטיים: Swiss ו-Single Elimination (יש גם Double Elimination, אבל זה מתנהג כמו Single Elimination, אז אין טעם לפרט).

ב-Swiss סיבוב יכול להסתיים בתיקו. תיקו אומר שכל השחקנים (או הקבוצות) סיימו עם אותו מספר ניצחונות.
אם נניח שיש שלושה משחקים בסיבוב, ניתן לעשות תיקו אם אף שחקן לא ניצח אף משחק (כלומר, כל המשחקים ששוחקו נגמרו בתיקו או שלא נגמרו כשנגמר הזמן) או כאשר כל שחקן ניצח משחק אחד והמשחק האחרון נגמר בתיקו או לא נגמר.
מבנה כזה של טורניר מזכה שחקן שניצח בשלוש נקודות, שחקן שהפסיד באפס נקודות ושחקן שעשה תיקו בנקודה (אם שיחקת מול יריב בודד והסיבוב הסתיים בתיקו, שניכם מקבלים נקודה).
בסוף הטורניר הדירוג נקבע לפי כמות הנקודות של כל שחקן, כשבמקרה שליותר משחקן אחד יש את אותה כמות נקודות, משתמשים ב-Tiebreakers (כל משחן מדורג לא רק לפי כמות הניצחונות שלו, אלא גם של היריבים אותם ניצח או להם הפסיד).

ב-Single Elimination המצב יותר מעניין בגלל ששחקן אחד חייב לנצח.
אם נגמר הזמן במהלך משחק, עוברים למשחק בתורות (זה קיים גם ב-Swiss), כך שסופרים את התור של השחקן הפעיל כתור מספר 0 ומתחילים לספור עד תור 5 (כל שחקן מקבל שלושה תורות בסה"כ).
בסיום התורות המשחק נגמר ואם אין מנצח ברור (כלומר, המשחק הנוכחי הוא תיקו וכמות הניצחונות שווה), השחקן שלו יש יותר חיים מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותה כמות חיים, אז ממשיכים עד שלשחקן אחד יש יותר חיים מאשר לשני, ואז הוא המנצח. במקרה כזה שחקן יכול לנצח ע"י זה שהוא מוריד חיים ליריב או מעלה חיים לעצמו (שחקן יכול להפסיד אם הוא מוריד לעצמו חיים או מוסיף חיים ליריב).
מעט מאוד משחקים מסתיימים בצורה כזאת, אבל זה קורה.

מקווה שזה ברור, ואם לא, אשמח לענות על שאלות נוספות.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

בעוד שהתשובה של יובל נכונה לגבי מאצ'ים, שאלת לגבי משחקון ספציפי, ואם כזה נגמר בתיקו פשוט עושים משחקון נוסף כל עוד הזמן מתיר את זה.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

הבנתי, תודה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Itay Winkler כתב:בעוד שהתשובה של יובל נכונה לגבי מאצ'ים, שאלת לגבי משחקון ספציפי, ואם כזה נגמר בתיקו פשוט עושים משחקון נוסף כל עוד הזמן מתיר את זה.
עד כמה שאני זוכר, 1-1-1 ב-Match זה תיקו. אני טועה?
stav brener
מארגן טורנירים

שליחה על ידי stav brener »

Y כתב:
Itay Winkler כתב:בעוד שהתשובה של יובל נכונה לגבי מאצ'ים, שאלת לגבי משחקון ספציפי, ואם כזה נגמר בתיקו פשוט עושים משחקון נוסף כל עוד הזמן מתיר את זה.
עד כמה שאני זוכר, 1-1-1 ב-Match זה תיקו. אני טועה?
אתה טועה. אם קורה מקרה כזה של תיקו במשחקון עצמו פשוט מתעלמים ממנו וממשיכים לעוד משחקון.
נערך לאחרונה על ידי stav brener ב 24/1/2015 , 21:57, נערך פעם 1 בסך הכל.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אכן, טעיתי...
Magic: The Gathering® Tournament Rules כתב:2.1 Match Structure

A Magic match consists of a series of games that are played until one side has won a set number of games, usually two. Drawn games do not count toward this goal.
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

אבל איך יכול להיות מצב של 1-1-1? ומה זה בכלל אומר "1-1-1"?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

1-1-1 אומר ששחקן מסוים ניצח משחק אחד, הפסיד משחק אחד ועשה תיקו אחד (המספר הראשון זה כמות הניצחונות, השני כמות ההפסדים והשלישי כמות המשחקים שנגמרו בתיקו).
השאלה הייתה, בעצם, אם סיבוב מוגדר כשלושה משחקים בדיוק, או ככמות המשחקים שצריך לשחק כדי להגיע לשני ניצחונות (במסגרת הזמן). התשובה היא שניתן לשחק כמות בלתי מוגבלת של משחקים (בתיאוריה) עד שאחד השחקנים מגיע לשני נצחונות.

בתיאוריה, סיבוב יכול להסתיים בתוצאה 2-0-10, למשל.
שלח תגובה