טורנירים רשמיים

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

נעול
IS130
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 1 פעם

טורנירים רשמיים

שליחה על ידי IS130 »

שלום
רציתי לדעת האם מותר להשתמש בפרוקסים (חתיכות נייר עם תמונות של הקלפים שאני מדפיס בגלל שאין לי את הקלפים ושם בתוך פרוטקטורים) בטורניר רשמי?
ואם אני יודע על חנות שדיווחה לוויזארדס על טורניר ממש כאילו הוא טורניר רגיל למרות שהיה בו פרוקסים, דבר שלדעתי שגוי ומזלזל בשחקנים שבאמת קונים קלפים, לאן אני יכול לפנות?
kabanist
Moderator
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Re: טורנירים רשמיים

שליחה על ידי kabanist »

מבלי לדעת את פרטי המקרה, איזה תועלת תצא לך מדיווח כזה?
הסיבה שמאורגנים טורנירים שמאשרים בהם שימוש בפרוקסי, היא לתת זריקת מרץ לקונסטראקטד כדי לגרות שחקנים שאין להם חלק מהקלפים להשתתף בכל מקרה, על מנת לחזק את קהילת הקונסטרקטד מתוך שאיפה שאותם שחקנים גם יקנו קלפים, וישתתפו בטורנירים רציניים כמו pptq או wmcq בהם כמובן השימוש בפרוקסי אסור.
ונניח שאכן אסור לדווח על טורניר פרוקסי ומישהו עם לדעת או בלי דיווח את הטורניר לוויזארדס. איך זה בדיוק מזלזל בך? אין גם לך אינטרס להגדיל את כמות השחקנים בטורנירים? האם העלת את הטענה מול החנות וזכית לתגובה לא הולמת?
אני לא רואה איך דיווח כזה יכול לעשות משהו טוב למישהו. בוא לשם הוויכוח נניח שיוטל עונש חמור ותישלל הזכות של החנות לארגן טורנירים רשמיים לתקופה מסויימת. מה ייצא לך מזה?
אני הדורבן שקולע בזמן !
stav brener
מארגן טורנירים

שליחה על ידי stav brener »

IS130 מידיעה על החנות שאתה מדבר עליה , מדובר בדיווח של טורניר קאז'ואל ולפי מיטב ידיעתי זה מותר לדווח עם פרוקסים.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

מה שכן, צריך לעשות משהו בעניין הפרוקסים.
למעט שיש לי הרגשה עכשיו שחלמתי חלום בשחור/לבן וזה היה כמו לתת בונוס של 30 נק' לסטודנטים שמגישים עבודת סמינריון באיחור, הפרוקסי לא ממש הפריע להלך הדיואל.
מה שכן, אני אישית כשחקן שהשקעתי תקופה ארוכה בלבנות את הדק והוספתי לה פויילים, גיליתי שהדק שלי צריכה שיפור ניכר ואני בונה חדשה, לעומת שחקן שהדפיס את הדק שלו רגע לפני פתיחת הטורניר.
בקצב הזה הדבר מעודד שחקנים לצודד בפרוקסי. למה שאשיג קלפים לדק חדשה כשאפשר לחסוך בטירחה?
IS130
MTGil Apprentice

שליחה על ידי IS130 »

kabanist, ברור שהדבר לא מזלזל בי אישית, הוא מזלזל בי כחלק מקבוצה של אנשים שאוהבים את המשחק ומשקיעים בו מכספם וזמנם. להדפיס 9 ניירות של A4 עם 75 קלפים עליהם בערב שלפני הטורניר, לא מראה על השקעה. יש לי אינטרס להגדיל את כמות השחקנים בטורנירים וברור שאני לא יכול לשחק עם עצמי, אבל אני רוצה לשחק עם אנשים שבאמת אוהבים את המשחק, ומי שאוהב את המשחק ישחק לא משנה מה המצב. בין אם הוא יקנה קלפים, ישאיל קלפים, או אפילו ישים תחליפים זולים, גם עם הדק שלו לא תהיה טייר1. כל מי שלא בא לטורניר כי הוא לא הצליח לבנות דק טייר1, זה לא בן אדם שאוהב את המשחק, אפילו אם בתור שחקן הוא יותר טוב ממני, ומצדי שלא ישחק מג'יק בכלל. התועלת שתצא לי מדיווח כזה היא שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם, כי זה באמת בדיחה לא מצחיקה וזלזול מוחלט, ויש הרבה אנשים שאני יודע שמסכימים איתי כי דיברתי איתם על זה, גם אם אין להם את הזמן/כוח לכתוב/להתווכח כאן.
ונקודה אחרונה בתוגבה להודעה שלך - אני לא יודע במה אתה עובד ומה המגע שלך עם לקוחות ישראליים, אבל אני עובד איתם מספיק כדי להבטיח לך שהדבר האחרון שישראלי יעשה זה "יו! מודרן היה כלכך כיף! מזל שהרשו לי לבוא עם פרוקסי ולראות את זה! עכשיו אני אבזבז מאות(אלפי? לא בטוח כמה דק מודרן טייר1 עולה היום) דולרים על דק אמיתית!" - אז לא, קהל ישראלי זה יותר "מה? אני יכול למלא את הדק שלי ב75 פרוקסים, וכל מה שאני אפסיד מזה זה שהסיכוי שלי להתחיל במשחקון הראשון של כל סיבוב יהיה 0% במקום 50%? מתאים!". אם רוצים לתת מוטיבציה לקהילה ולהגדיל את כמות השחקנים, יש מספיק דרכים לעשות את זה בצורה שאולי אפילו תהפוך את המשחק למעניין יותר, מאשר שאחד מכל 15 אנשים ישבו שם עם דק שהם השקיעו בה הרבה מאוד כסף ויפסידו למישהו שהשקיע במדפסת.

משה, עם כל הכבוד להודעה שלך, היא סוטה מהנושא לגמרי. ברור לי שהפרוקסי לא הפריעו להליך הדיואל. הם מפריעים לי בעין. טורניר עובד בצורה שאחוז מסוים מהשחקנים בעלי ניקוד גבוהה מתחלקים ביניהם בהשקעה בפרסים של כל השחקנים בטורניר. למה ששחקן שהדפיס פרוקסים ייקח כסף משחקן שקנה קלפים? מצטער שאני חוזר על עצמי, אבל זה זלזול ברמה הכי גבוהה שיש.

סתיו, למיטב ידיעתי אסור. אבל אתה מוזמן למצוא לי מסמך שמראה ב100% שמותר. אני פשוט לא הכי סומך על מיטב ידיעתך.

מודים, אשמח לתשובה מגורם שיפוטי מוסמך, ומי יודע אולי אני אפילו טועה, ויש אפשרות לדווח על טורניר קזואל עם פרוקסים. לדעתי זה לא הגיוני, כי הרי כל הקטע במונח של "דיווח" הוא שמשיגים נקודות, ואם אפשר להשיג אותם עם פרוקסים הרי הנקודות האלה באמת לא שוות כלום. ברגע שיתחילו לזלזל ככה, הדרך לדיווחים פיקטיביים בלי שאנשים באמת שיחקו היא מאוד קצרה. האם הגיע הזמן שאתחיל להטיל ספק בניקוד של שחקנים שהם גם בצוות של פריק?

פריק, במידה ואני צודק ואסור היה לדווח על הטורניר, אשמח לפנייה טלפונית מגורם מנהלתי בחנות בה ינסה להסביר לי מדוע עברתם על החוקים בצורה כזאת, לפני שאדווח הלאה לוויזארדס.
במידה ואני טועה ומותר, זה עדיין לא הופך את העובדה שהטורניר מאורגן על ידיכם לפחות מזלזלת, ואתם צריכים לחשוב אם אתם רוצים את הלקוחות שאוהבים את המשחק ומשקיעים בו, או את אלה שלא. אין שום דבר פסול בזה שכמה חברים ישבו בבית וישחקו עם כמה קלפים שלא באמת יש להם, אבל אם יש לחנות לקוחות שמשקיעים במשחק ומוציאים עליו כסף, הוצאות שחלק מהם הולכות לחנות עצמה, מה אתם מצפים שהלקוחות האלה יחשבו עליכם עכשיו? האם הם ימשיכו לקנות ממכם?
stav brener
מארגן טורנירים

אני דיווחתי מידיעה שמותר. תראב לי שאסור ואבטל את הדיווח.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

מתוך הDCI guidelines:
1.3.11 Proxy Cards
The use of *proxy cards* is not permitted, unless a judge provides these cards. When a judge determines that a card has become excessively worn through play or accidentally damaged in the current sanctioned tournament, the judge may provide a proxy replacement card at his or her discretion, or require the player to sleeve all of his or her cards before play continues.

Optional: The head judge may rule that players may not replace cards they list on their *deck* and *sideboard* registration sheets--even if the replacement is identical to the registered card--without approval from a judge.

The term "proxy" includes counterfeit cards or any card that is not a genuine Magic card. Violation of this rule will be considered unsporting conduct and the responsible player will be subject to the appropriate provisions of the DCI penalty guidelines and to further DCI review. Counterfeiters will be prosecuted to the fullest extent of the law.

1.3.12 Card Use All cards in a player's *deck* must be genuine Magic: The Gathering cards. Participants may not use cards from any special-edition sets or supplements, such as the Collector's Edition, International Collector's Edition, the Pro Tour Collector Set, or Unglued.
וזה מתוך הDCI universal tournament rules:
30. TOURNAMENT CARD STATUS RULES

31. Cards Allowed
Cards in a player’s deck must be produced by the game’s manufacturer or an official partner approved by the DCI. Please refer to the DCI Floor Rules for the appropriate game for additional information.

34. Proxy Cards
The use of proxy cards is not permitted except under the following conditions:
? If a card becomes accidentally damaged or excessively worn through play in the current DCI-sanctioned tournament, the Judge may provide a proxy replacement card at his or her discretion or require the player to sleeve all of his or her cards before play continues.
? If a card opened out of sealed product for use in a Limited tournament is misprinted, miscut, or otherwise damaged in a way that would cause the card to be marked, the Judge may provide a proxy replacement card at his or her discretion.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

עידו, לא באתי כנגד דעתך. להיפך- אני שמח שזה מעצבן אותך כמי שגם משקיע כסף.
אני אישית גומר עם המשחק הזה מהרבה אופנים ואולי באמת כדאי שטורנירים שלמים פה בארץ יהיו רק פרוקסי.
אמרו לי שלאנשים אין מדפסת צבעונית בבית ולכן יגיעו עם הדפסים שחור/לבן. בגדול אני יכול לגלות הבנה כלפי חיילים וילדים דלי תקציב. אבל העניין שבאו עם שחור/לבן זו הייתה לדעתי חוסר רצינות ועשיית המעט למען ההשתתפות.
איפשהו אני יכול להבין לדברייך בעניין הפרסים. - השקעתי אלפי שקלים בדק ומישהו עם מיספריים גרף זכייה טהורה שלא הצריכה אותו להתנחם בעניין כיסויי הוצאות.
הטורניר הזה יעשה כמקרב שחקנים המעוניינים להשתתף בטורניר ללא עלות כספית ותרחיק שחקנים שמתקצבים את הדק שלהם.
זה אשכרה אנשים באו עם דק שלמה של פרוקסי שחור/לבן. הרגשתי אידיוט שבאתי עם תכשיטי זהב ויהלומים למסיבת טבע במקום בו היה היה צריך להתקיים מסיבת נשף.
stav brener
מארגן טורנירים

אני אדאג לזה שיבוטל הדיווח(בתקווה שאפשר). תודה על זה שהערתם את תשומת הלב שלנו.
stav brener
מארגן טורנירים

ועידו,בבקשה,זה כבר לא נעים איך שאתה מדבר. במקום לפרסם ולהתחיל לצאת על מי שדיווח את זה(שזה אני) היית יכול לפנות לאחד המנהלים של פריק, או אליי ולהעיר את תשומת ליבנו.זו החלטה של החנות לארגן טורניר עם פרוקסי וזו בחירה של שחקן נטו אם זה טוב לו או לא.לקהילה שמשחקת בטורנירים בפריק אין כל כל הקלפים למודרן והחלטנו לתת הזדמנות ליותר שחקנים לשחק. שוב,בקשר לדיווח-זו טעות אנוש,אני ידעתי שאסור כמובן לדווח כ competitive אבל חשבתי שכ casual מותר. מסתבר כי אסור, ואדאג לבטל את הדיווח בהקדם האפשרי. תודה
פריק פנטזיה
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פריק פנטזיה »

עידו סופר היקר,

החנות רואה לנכון לתת תגובה הולמת לטענה הנוקבת שלך בנושא הטורניר מודרן שנערך אצלנו בשבת.
ביום שבת ה-22.11.14 ערכנו טורניר מודרן קז'ואלי ראשון לאור בקשות חוזרות ונשנות משחקני המג'יק בישראל לאחר המון זמן בו נזנח הפורמט.
בטורניר הנ"ל לא הרשנו שימוש בפרוקסי וכתוצאה מכך כחצי מהדקים שהופיעו לטורניר היו ברובן מורכבות מקלפי סטנדרד מה שגרם לשחקנים שהגיעו עם דקים טייר 1
לתחושה שהם ביזבזו את זמנם בכך שהגיעו לטורניר מודרן אך שיחקו מול דקים לא ברמה הגבוהה שמאפשר הפורמט.
לאחר הטורניר הנהלת החנות שוחחה עם מספר שחקנים וביקשה מהם רעיונות כיצד ניתן להרים את פורמט המודרן והתשובה שקיבלנו היתה חד משמעית:
התרת השימוש בפרוקסי ובהטלת "קנס" מסוים על אלו שבוחרים ללכת בדרך זו.

כלומר במילים אחרות אותם שחקנים שהגיעו עם דקים טייר 1 לטורניר המודרן ולא נהנו לשחק מול דקים טייר 9 היו אלו שהציעו התרת שימוש בפרוקסי בכדי ליצור טורניר תחרותי ומעניין יותר.
הם העדיפו לזנוח את העובדה שהשקיעו X כסף בדק טייר 1 ושהיריב שמולם השקיע עשירית X רק על הנייר של המדפסת בכדי לשחק בפורמט מעניין וכיפי.

ביום שבת ה-24.01.15 ערכנו טורניר מודרן קז'ואלי נוסף כאשר הפעם התרנו שימוש בפרוקסי בהתחשב ב"קנס" שחל על שחקן שבחר בדרך זו.
הטורניר שוחק עם דקים ברמה הגבוהה ביותר בפורמט ואנו משוכנעים כי היה הרבה יותר כיף לשחקנים שבאמת אוהבים את המשחק ואת הפורמט.
התגובות שקיבלנו על הטורניר היו טובות מאוד ואנו מאמינים כי זו הדרך הנכונה להחיות את פורמט המודרן שהוא פורמט נהדר וחבל לוותר עליו.

עידו, אתה חייב לזכור שאנו חיים בישראל, בארץ שלנו הגיל הממוצע של שחקני המג'יק(ואתה יכול לראות את זה גם במשחקים רבים אחרים) הוא נמוך ביחס לגיל הממוצע בארצות אירופה\ארה"ב\יפן
ונובע מכך מצב ששכבות גיל ללא אמצעים כלכליים כמו נוער וחיילים צריכים לממן דקים במאות(או אלפי?) שקלים בכדי לשחק ומן הסתם, בוחרים שלא לעשות זאת.

התכנית של הטורנירים האלה בהסתכלות לעתיד היא לאפשר בהדרגתיות פחות ופחות פרוקסים בתוך הדקים ולעודד את השחקנים שנהנים מהפורמט אכן לרכוש את הקלפים ולהרכיב להם דקים אמיתיים ולא מפרוקסי.

אנו לא מאמינים בגישת ה"אני שילמתי אז שכולם ישלמו", זו לא ליגת הצדק ואנחנו משחקים מג'יק כי המשחק כיף וזאת למרות שאנו חנות שקיימת למטרות רווח
ואתה יכול להבין שיותר ישתלם לנו שאנשים יקנו כמה שיותר מוצרים של מג'יק.
אנו חושבים שהקהילה תרוויח בגדול מחזרת פורמט המודרן למרכז מפת הטורנירים.

כמובן חשוב לציין שבטורניר Competitive לא הרשנו ולעולם לא נרשה שימוש בפרוקסי.

קשה לנו להבין מדוע תרצה לפגוע בקהילת המג'יק בישראל באמצעות דיווח שכזה ואנו מחמיצים את האינטרס שלך להשקיע מזמנך בדבר שכזה.
להפך, היינו שמחים אילו היית בעצמך משתתף בפעם הבאה שמתקיים טורניר כזה, אם כבר שילמת ויש לך דק מודרן טייר 1 אנחנו בטוחים כי אתה מרגיש שהכסף שלך לא מרגיש מושקע היטב כאשר הדק צוברת אבק בארון.
כעת אנו מקווים כי הבנת שהטורניר לא נוצר כך בכוונה לזלזל באף אחד אלא בכדי להחיות פורמט שמת כבר תקופה ארוכה בארץ וכי הכוונות העתידיות הן קיום טורנירי מודרן כשרים לחלוטין.

פריק.
פריק - פנטזיה של חנות
וייצמן 14, מרכז וייצמן (קומה 1-) טל: 03-6961826
www.freak.co.il
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

עידו לא אמר לא לעשות טורנירים עם פרוקסים.. הבעיה היא שטורניר רשמי מדווח אסור שיהיה עם פרוקסי.
תעשו כמה שיותר טורנירי מודרן עם פרוקסים, אנשים יבואו, אבל אי אפשר לדווח אותם כטורניר קונסטרקטד רשמי.
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
stav brener
מארגן טורנירים

אז אם כך הכל בסדר לא ? אני בתור מנהל הליגה מבטיח שאם אפשרי נסיר את הדיווח , וכמו שאמרתי זו הייתה טעות אנוש ... אני לא חושב שזה מצדיק את ההתנפלות הזאתי . כאילו חיפשתם חור קטן כדי להפיל את המערכת ותפסתם על זה גל. זה לא מעשה פרו קהילתי , אלא להיפך ...
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני עובד בבית השקעות, לא מול לקוחות.
עכשיו בוא אני אעלה השערה ותקן אותי אם אני טועה, מה שבאמת מפריע לך זה לא הדיווח אלא השימוש עצמו בפרוקסי. כשחקן שהשקיע סכום כסף משמעותי במשחק שחלק גדול ממנו הוא גם האספנות, זה זילות וחוסר כבוד למשחק מבחינתך שנותנים להשתתף בטורניר כלשהוא עם דפים שיצאו מהמדפסת. לדעתך מי שלא מעוניין להשקיע בקלפים, שלא ישחק בטורנירים. הדיווח זה רק הקש ששבר את גב הגמל.
אם כך אתה מרגיש, אני בהחלט יכול להבין. אבל מה קרה בתקופה ששי ויובל ארגנו טורנירים של מודרן? הם גילו שההיענות כל כך נמוכה שפשוט אין סיבה להמשיך לנסות. גם אין שום גורם מסודר שאפשר להשכיר ממנו קלפים, הבחירה שלך היא בין לקנות קלפים בהשקעה משמעותית ולגלות שאין מספיק טורנירים לשחק איתם בארץ, לבין לא לקנות ולא להשתתף.
כשהגישה היא הכל או כלום, ברוב המקרים התוצאה היא כלום. ברור שלא כולם יקנו קלפים, אבל גם אם יהיו מעטים שכן, למה לצאת נגד היוזמה? בגלל הדיווח? אני אשקול לפנות לפיפ״א כי החבר׳ה שמשחקים קט רגל במגרש השכונתי לא מקפידים לפסול שערים שהובקעו לאחר מצב של נבדל :cool:
אני הדורבן שקולע בזמן !
IS130
MTGil Apprentice

שליחה על ידי IS130 »

תודה רבה לכולם על התגובות.

סתיו - חס וחלילה חיפשתי חור. העובדה היא שחיכיתי לתגובה ולא דיווחתי ישר לוויזארדס. פשוט לא נכנסתי לפורום בשבוע שעבר, אני בדרך כלל נכנס רק לפני שאני הולך לאירוע כלשהו, במקרה הזה זה היה בשבת בבוקר לפני הרליס, וכבר היה מאוחר מדי לדבר על זה עוד לפני שהטורניר התרחש. כל המטרה שלי היא קידום הקהילה לקהילה רצינית. דווקא הילדים האלה שאין להם תקציב, הם העתיד שלנו. אם כשהייתי ילד בטכניון באולמן היו מרשים לי פרוקסי, לא הייתי בונה לעצמי אוסף. כבר בתור ילד עבדתי וקניתי פוילים וקניתי קלפים. כשאנשים התלוננו על תקציבים, ארגנו טורניר סינגלטון אקסטנדד, בו לכל אחד מותר רק עותק אחד מכל קלף, מה שצמצם פערים בין בעלי האמצעים לילדים ואפילו על הדרך פתח מקום לחשיבה ואסטרטגיה. וגם בתקופה של הארבע שנים שלא שיחקתי, המשכתי לקנות קלפים. כל ילד שתרגיל אותו שלמה לבנות אוסף אם אפשר להשתמש בפרוקסים, בחיים לא יגיע לGP/PT/WMC, ותוך כמה שנים כל הקהילה שלנו תהיה מבוססת על מכירת מה שפתחנו בפרירליסים לחול, ויאללה נמשיך לשחק עם פרוקסים.

kabanist, נכון, בין היתר הדיווח זה מה שהכי הפריע. אתה קורא לזה שבר את גב הגמל, אני לא בטוח אם ככה הייתי מתאר את זה, אבל מצד שני גם אין לי איך לתאר את ההרגשה שלי במילים.

פריק - כל מה שבאמת רציתי זה תגובה הולמת וקיבלתי אותה. החלק הזה בתגובה שלכם -
פריק פנטזיה כתב: בטורניר הנ"ל לא הרשנו שימוש בפרוקסי וכתוצאה מכך כחצי מהדקים שהופיעו לטורניר היו ברובן מורכבות מקלפי סטנדרד מה שגרם לשחקנים שהגיעו עם דקים טייר 1
לתחושה שהם ביזבזו את זמנם בכך שהגיעו לטורניר מודרן אך שיחקו מול דקים לא ברמה הגבוהה שמאפשר הפורמט.
לאחר הטורניר הנהלת החנות שוחחה עם מספר שחקנים וביקשה מהם רעיונות כיצד ניתן להרים את פורמט המודרן והתשובה שקיבלנו היתה חד משמעית:
התרת השימוש בפרוקסי ובהטלת "קנס" מסוים על אלו שבוחרים ללכת בדרך זו.

כלומר במילים אחרות אותם שחקנים שהגיעו עם דקים טייר 1 לטורניר המודרן ולא נהנו לשחק מול דקים טייר 9 היו אלו שהציעו התרת שימוש בפרוקסי בכדי ליצור טורניר תחרותי ומעניין יותר.
הם העדיפו לזנוח את העובדה שהשקיעו X כסף בדק טייר 1 ושהיריב שמולם השקיע עשירית X רק על הנייר של המדפסת בכדי לשחק בפורמט מעניין וכיפי
משך את עיניי. אני עדיין לא מרוצה, ותהיה בטוח שלא אשתתף בטורנירים האלה, למרות שמאוד מודה לכם על ההזמנה. אך אם שחקני המרכז מרגישים כך ולא אכפת להם, זו זכותם, ולאחר תגובה יפה ומפורטת זו כמובן שלא אדווח. אף אחד לא בא בגישת הדווקא שאם אני משלם שכולם ישלמו. אני משחק בליגה שלי קומנדר עם דקים מאוד יקרות תוך כדי ניסיון להתחמק ממשחק נגד דקים עם פרוקסים. אך אני גם מציאותי מספיק כדי לדעת שבשביל להנות ממשחק טוב בשולחן מרובה משתתפים עם דקים ברמה של הדק שלי, איאלץ מדי פעם להתפשר. ההבדל הגדול זה החלק של הדיווח, בין אם הטורניר נחשב קומפטטיב או קזואל. בואו באמת רק נקווה שקיום של טורנירים עם פרוקסים בתדירות גבוהה יכניס את השחקנים להרגל של טורנירי מודרן ויגרום לאט לאט לקנות קלפים, ולאו דווקא יכניס אותם להרגל של טורנירי פרוקסי ויגרום לזה לאט לאט להיכנס גם לסטנדרט. בהתקדמות הזאתי יש לכם חלק מאוד חשוב - מצד אחד אם כבר עושים את זה אז עד הסוף, אולי אפילו כל שבוע. מצד שני להוריד מטורניר לטורניר את המקסימום פרוקסי שמותרים עד שלאט לאט זה יהיה 0.

ודבר אחרון - בנוגע לקנס. אם כבר באמת הקטע שלכם זה להכניס את זה לארץ בקצב הנכון ובצורה שמתאימה לכולם - אפשר לשנות טיפה את הקנס/נהלים. לדוגמא לתת ביי למי שיש לו עד 15 פרוקסים ושני ביים למי שיש לו 0, כאשר המקסימום פרוקסים שמותר ככה או ככה הוא 25. לאו דווקא בכמויות האלה ולאו דווקא בייס, אבל לפחות משהו שייראה יותר רציני מהקטע של לבחור מי מתחיל, ובאמת לעשות את זה יותר בכיוון של מי שהשקיע בקלפים מרוויח, ובפחות בכיוון שמי שלא השקיע מפסיד. אפשר גם להביא הנחה של עד 25 שקלים לפי הפרוקסים שאין לך בדק מתוך המקסימום שמותר, ואני בטוח שאתם תהיו יותר יצירתיים ממני לחשוב על דברים אחרים. עוד דבר שאפשר לעשות כדי לאזן בין אלה בעלי האמצעים לאלה שפחות בלי שאף אחד ידפיס קלפים, הוא להוריד את המקסימום עותקים מכל קלף ל3, דבר שגם ישנה את הדקים ויכניס מקום לאסטרטגיה, מה שיכול להיות אפילו מעניין. זה רק דוגמאות, ויכול להיות שאנשים שמבינים יותר ממני בפורמט לא יאהבו אותם, אבל כל דבר שייראה יפה יותר מ"תביאו כמה פרוקסים שבא לכם מקסימום תשלפו ולא תתחילו" זה שיפור משמעותי, כי זה באמת קצת הורס את המשחק, אפילו למישהו שמסתכל עליו מצפון הארץ ולא נמצא שם, מה שבכלל גרם לי לכל העוינות הזאת מלכתחילה. זה הורס את פורמט מודרן, הורס את מודרן מאסטרס שוויזארדס הוציאו בשביל להוסיף לשוק עוד עותקים מהקלפים היקרים, וכו', זה באמת כאילו מישהו שהתחיל לשחק לפני שבוע כבר יכול לשחק איתי מודרן, שאמור להיות פורמט מתקדם יותר. אני בכלל לא נגעתי בקונסטרקטד בשנה ה"תחרותית" הראשונה שלי...

כמובן שאני מניח שמיותר לציין בשלב הזה, אחרי שכבר השלמנו והגענו להסכמה, שאם עושים עוד טורנירים כאלה, שהם לא ידווחו, נכון? תסלחו על ההתבטאות השכונתית, אבל אני ממש לא מנסה להיות כאן מניאק או מלשן. גם אם מבחינת רוב האנשים הדיווח הזה הוא לא משמעותי, ובוא נודה באמת, מאז שהפסיקו את הפלייר ריוורדס הקונספט של דיווח באמת נהיה הרבה פחות חשוב, עדיין מדובר כאן בעיקרון שאמור להנחות שחקנים ובטח ובטח שחנויות.
stav brener
מארגן טורנירים

לא נדווח יותר טורנירים עם פרוקסים לאחר שהובהר העניין. שמח שאתה מציע עוד רעיונות לקנסות. תודה
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

אם זה נחשב למשהו, הרעיון של טורניר סינגלטון מודרן נשמע מאוד מושך ושווה חקירה. זה מוריד המון לחץ מבסיס האדמות, שהוא הנתח הכי יקר של חבילה במודרן ומזכרון העבר שלי גם הנקודה שבה רוב החבר'ה הצעירים יותר מאבדים עניין מבניית חבילה. להוציא הרבה כסף על פליינסווקר/קסם/יצור מגניב זה מושך, להוציא כסף על אדמה זה לא מלהיב כל כך.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

IS130 כתב:אם כשהייתי ילד בטכניון באולמן היו מרשים לי פרוקסי, לא הייתי בונה לעצמי אוסף. כבר בתור ילד עבדתי וקניתי פוילים וקניתי קלפים. כשאנשים התלוננו על תקציבים, ארגנו טורניר סינגלטון אקסטנדד, בו לכל אחד מותר רק עותק אחד מכל קלף, מה שצמצם פערים בין בעלי האמצעים לילדים ואפילו על הדרך פתח מקום לחשיבה ואסטרטגיה. וגם בתקופה של הארבע שנים שלא שיחקתי, המשכתי לקנות קלפים. כל ילד שתרגיל אותו שלמה לבנות אוסף אם אפשר להשתמש בפרוקסים, בחיים לא יגיע לGP/PT/WMC, ותוך כמה שנים כל הקהילה שלנו תהיה מבוססת על מכירת מה שפתחנו בפרירליסים לחול, ויאללה נמשיך לשחק עם פרוקסים.
בתור מי שארגן טורנירים במשך תקופה ארוכה בליגת הטכניון אני חייב לציין שדווקא הרשינו פרוקסים בטורנירים מסוימים, בנוסף להשאלת קלפים ועידוד פורמטים אלטרנטיביים. חתכנו די הרבה פינות כדי לנסות ולעודד שחקנים להשתתף ולהשקיע למרות סף הכניסה הגבוה יחסית של המשחק בארץ, שהוא בהחלט מגוחך בהשוואה לארצות בהן המשחק נפוץ.

אני גם זוכר היטב איך אתה "בנית" את האוסף שלך באותה תקופה וחורה לי מאד שאתה מציג את עצמך בתור דוגמא ומופת לאחרים.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

הרשינו פרוקסים אבל לא דיווחנו את הטורנירים..
IS130
MTGil Apprentice

שליחה על ידי IS130 »

קצת מבאס לראות מוד בפורום, שמנהל חמישה פורומים שונים, מגיב בצורה שהיא -
1) קשורה לדיון באופן חלקי בלבד וגם זה לאחר שהוא כבר נסגר, וללא ספק פשוט הוגבה במטרה לפגוע והושפעה ממטענים אישיים.
2) מספרת, אפילו אם ברמיזה, על מקרה שהיה חשד בלבד של כמה אנשים בודדים [חשד שאף אחד לא הצליח לאמת בעיקר מכיוון שלא באמת היה מבוסס] בתור עובדה. דבר שגם מאוד לא במקום שמוד יעשה, שכן כל שחקן שמכיר אותי יעיד בכיף שאני לא סוג הבןאדם שניסית לעשות ממני כאן, ועם זאת מי שלא מכיר אותי לוקח ברצינות הודעות של מודים.
3) מוסיפה טעם מאוד רע לסיפור שגם ככה היה לא נעים וכבר סוף סוף נסגר. פתחתי את הת'רד הזה מידיעה שהרבה שחקנים בארץ ובמרכז בפרט ישנאו אותי לאחר מכן , מתוך עמידה על עקרון. ההערה הפוגענית בסוף ההודעה שלך לא מוסיפה לת'רד שום דבר.

ועכשיו תגובה לחלקים בהודעה שלך שכן שווים תגובה באופן חלקי. בזבוז של הזמן שלי ושל מי שייקרא את ההודעה, תוספת מיותרת לדיון שנגמר, אבל לא אתן לך את הסיפוק שההודעה שלך כביכול השתיקה אותי, כי ההודעה שלך רחוקה מהאמת.
אם תחשוב על זה רגע וזה לא קשה, בתקופה שבה כן הייתי בליגה באולמן, אתה לא היית המארגן אלא רק רק חבר טוב שלו. אני זוכר דראפטים/טייפ2ים/אקסטנדדים תחרותיים, ולימיטד אינפיניטי לפאן, עוד הרבה לפני שהיה קומנדר.אבל בתקופה בת השנה שבה הייתי בליגה לא היה אף לא טורניר מאורגן ומדווח אחד בו היו מותרים פרוקסים , ולמיטב זכרוני גם לא טורנירי קזואל. אנשים , כמו עד היום, השתמשו בפרוקסים למטרות טסטינג לפני ואחרי האירועים המרכזיים, ולא יותר מזה.[שוב, כל האמור הוא למיטב זכרוני בלבד, שהוכח כטוב בכמה וכמה מבדקים במהלך השנים, אך עם זאת אני רק בןאדם.] בנוסף אעיד קצת על עצמי שבגיל 14 כבר הייתי בשנה השנייה של עבודה אצל קבלן שיפוצים ובניין בצפון, והוצאתי בשנה בטכניון סכום ארבע ספרתי לא מבוטל על קלפים מכל הסוגים, חלקם אפילו ממך, מהחבר המארגן שלך, ומהרבה שחקנים וותיקים שמשחקים עד היום ויכולים להעיד על הכמות העצומה של קלפי המגיק שקניתי מהם באופן פרונטלי. בניתי אוסף לכל דבר ועניין.

לסיום ורק בגלל ההתגרות והחוצפה שלך אני ארשה לעצמי להיות מאוד מתנשא, וכן רן, אני רואה את עצמי בתור דוגמא ומופת. הלוואי שחצי מהשחקנים בארץ היו משקיעים במשחק חצי ממה שאני משקיע בו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת זמן, ואוהבים אותו חצי ממה שאני אוהב אותו:)
נעול