game lost

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
Moshe
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

game lost

שליחה על ידי Moshe »

היי,

שאלה זו מופנת בעיקרה לזוהר, אך גם אם הינך שופט מוסמך אתה מוזמן להביע את דעתך:
לפני זמן-מה תיארתי בפורום מיקרה ובו שחקן קרא לשופט במהלך משחקון בעקבות מהלך שגוי של שחקן יריב.
השחקן ניסע להניע את השופט למטרה כי ימצא לנכון לתת ליריב שלו "גיים לוסט". מעבר לכך, בזמן שהשופט בחן את המיקרה שני חברים מקורבים את השחקן התערבו בקול רם בהחלטתו של השופט ובמשך זמן ממושך התקיים דיאלוג בין השופט ולשחקן שקרא לו ולחבריו באם מגיע ליריבו "גיים לוסט".
לסופו של דבר השחקן היריב קיבל רק אזהרה ולא את השיפוט המייוחל של המתלונן.
- באופן אישי אני חוויתי גם מיקרה דומה וברצוני לדעת תשובה ברורה למהלך המצופה ממני למיקרה שדבר זה שב על עצמו.
אני כשחקן יודע שאסור לדון עם שופט על החלטה של בדיקת מיקרה. לכן שאלתי היא באם שחקן יריב המתלונן עלי בעניין מהלך שגוי ודורש "גיים לוסט" מצדי, אני יכול להלין לשופט שאני דורש "גיים לוסט" לשחקן המתלונן בעקבות מעורבותו והפעלת לחץ מצידו להטות החלטת שופט? האם השחקן יקבל "גיים לוסט" על התנהגות לא ראוייה?

ממבט ראייתי המהלך הנכון ששחקן הקורא לשופט הוא: לקרוא לשופט ואך ורק לתאר את המיקרה שאירע מבלי להניב לו מחשבות על "גיים לוסט" או דבר אחר ובטח ובטח שלא לדון עמו על החלטה וכמובן שלא לערב שחקנים שאינם קשורים.

הינה דוגמא הגונה לשחקנים המתנהגים כראוי במצב של בדיקת מהלך שגוי:
https://www.youtube.com/watch?v=Zqmojq7sato" target="_blank

תודה רבה.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

Re: game lost

שליחה על ידי sliver »

קודם כל game loss ולא game lost.
שחקן שמנסה לדרבן את השופט לתת ליריב שלו עונש עשוי למצוא את עצמו מקבל עונש על Unsporting Conduct, אז אל תכתיבו לשופטים מה לעשות.

שאלת מה עושים?
אם אתה השחקן שעשה את העבירה, פשוט ספר את הצד שלך לשופט.
אם אתה השחקן שהיריב שלו עשה את העבירה, אותו הדבר.
העונש שינתן הוא לא מה שנראה לאחד הצדדים כזה שמגיע, אלא בהתאם למה שרשום ב IPG, עם האפשריות לחרוג ממנו בהתאם לנסיבות ולשיקול דעת. בכל מקרה אם לא נראה לכם שהעונש נכון (לדוגמא שהוא לא תואם את ה IPG) ניתן תמיד לערער לשופט הראשי. זה נכון עבור שני השחקנים.
אם אתה חבר/צופה/וואטאבר, ממש לא כדאי להתערב שכן על עצם ההתערבות במשחקים שאינם שלך עשויים להיות עונשים חמורים עוד יותר. לכל היותר אפשר לבקש מהם לעצור לרגע אם נראה לכם שראיתם עבירה שהם פיספסו (בלי לפרט אותה), ו/או לדבר עם השופט בצד הרחק מהמשחק.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מחזק את מה שזוהר אמר.

לשחקנים אין מילה לגבי איזה עונש אחד השחקנים אמור לקבל. זאת החלטה של השופט בלבד על סמך המקרה וה-Guidelines.
שחקן שמתווכח או מנסה לשכנע שופט עלול להיענש בעצמו (גם אם הוא לא אחד השחקנים שמשחקים כרגע).
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

תודה רבה לכם. לי באופן אישי תשובתכם הועילה.
מקווה שזה יתרום גם לשחקנים נוספים.
שלח תגובה