שאלות לגבי מספר קלפים וחוקים בכללי

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
thespy
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שאלות לגבי מספר קלפים וחוקים בכללי

שליחה על ידי thespy »

היי
אני מקווה שאני שואל במקום הנכון פשוט אני קצת חדש פה בפורום.
יש לי מספר שאלות לגבי מספר קלפים שאני לא בטוח באיך ומתי דברים פועלים עליהם:
1. [card]panoptic Mirror[/card] האם אפשר "להדפיס" עליו כמה spells שהוא תומך בהם ובכל פעם לבחור אחר?
2. בקלפים עם regenerate שעולה מנה האם אפשר להפעיל את היכולת מספר פעמים באותו התור? מבלי שהיצור עשה untap?
3. [card]Death-Mask Duplicant[/card] אותה שאלה כמו 1 רק שהקלף הזה מדבר על יכולות של יצורים
4. Confiscate האם את הקלף הזה אני יכול לשים על משהו קבוע (permanent) מבלי שהיה עליו enchantment לפני זה?
5. [card]Illusionary Armor[/card] האם כשהיצור שהקלף הזה מוצמד לו נמצא כמטרה לקסם, היכולת שלו מופעלת מיד או שקודם הקסם מופעל? נגיד ויש לי יצור [card]Drudge Skeletons[/card] ויש עליו את Illusionary Armor. שחקן אחר מטיל עליו [card]lightning strike[/card]. אז האם קודם היצור יקבל נזק ורק אז הenchantment ירד בסוף והאם היצור ישאר חי או שקודם הenchantment יורד ורק אז היצור חוטף נזק וכתוצאה מכך מת?

תודה לכל העוזרים :D
BurningOak
MTGil Apprentice

Re: שאלות לגבי מספר קלפים וחוקים בכללי

שליחה על ידי BurningOak »

1. כן, בדיוק, כל פעם שאתה מפעיל את היכולת אתה יכול להדפיס עליו מה שבא לך אחד כל פעם ואז כשאתה צריך להעתיק אתה בוחר.
2. כן, כל עוד הטאפ לא חלק מהתשלום עצמו (היכולת מסומנת כמספר נקודותיים regenrate לעומת מספר, טאפ, נקודותיים regenerate) אתה יכול לעשות את זה כמה פעמים שאתה רוצה, אתה לא חייב שהוא יהיה בקרב אבל אם הוא בקרב הוא יוצא החוצה ממנו, אתה לא חייב שהוא יהיה אנטאפ אבל אם הוא אנטאפ הוא עובר לטאפ.
3. אותה יכולת אותה תשובה.
4. בוודאי, בשום מקום על הקלף לא כתוב שיש דרישה שהקלף יהיה עם אנצנטמנט אחר קודם לכן.
המלל You control enchanted permanent. על הקלף מתייחס לConfiscate עצמו שהוא enchatnment.
5. הstack עובד ככה שהדבר האחרון ש"מופעל" יהיה זה ש"יפתר" ראשון.
אז אתה בדוגמא שלך מטיל lightning strike והוא עולה על הסטק, ב"תגובה" היכולת האוטומטית של Illusionary Armor מופעלת ועכשיו גם היא נכנסת על הstack, אתה יכול להגיב לה, למשל עם regenerate שילך גם הוא על הסטאק.
ואז היכולת של השיריון תיפתר והשיריון יהיה בבית הקברות, השלד שלך יהיה 1/1 ואז יפתר הlightning strike.
אם עשית regenerate, הוא יוצא מהקרב, עובר לטאפ, מנקה את הנזק ממנו וחי.
אם לא עשית, הוא נשלח לבית הקברות.

אבל העלית פה מצב מעניין, בוא נדמיין שאיכשהו הסטאק סודר מחדש, עכשיו מסיבה כלשהי קודם השלד לוקח 3 נזק ורק אז נופל ממנו השיריון (למשל אם זה היה סתם אנצנטמנט 4/4 והיריב שלך הרס אותו אחרי שהנזק כבר יושב על השלד בדרך כלשהי) אז מה קורה, קודם היה לך יצור 5/5 עם 3 נזק עליו, שזה בסדר, אבל עכשיו כשהבונוס 4/4 נלקח ממנו , הוא הופך להיות יצור 1/1 אבל הנזק לא נעלם! לכן הוא מת בכל זאת.
טוב לזכור את זה אם נגיד בצד שלך יש איזה נגיד יצור 2/2 שנותן פלוס 1/ פלוס 1 לכל יתר היצורים של היריב שלך ויש לו עוד יצור 2/2 שעכשיו הוא 3/3 ויש לך ביד קלף שיכול לעשות 2 נזק ל2 יצורים, אם שום דבר לא יקרה ותסמן את שניהם, ה2/2 שנותן בונוסים ימות, ה3/3 יסמן 2 נזק עליו ואז מיד יהפוך ל2/2 עם 2 נזק עליו (כי הפלוס לא על המגרש יותר) ועכשיו גם הוא ימות.
thespy
MTGil Apprentice

Re: שאלות לגבי מספר קלפים וחוקים בכללי

שליחה על ידי thespy »

תודה רבה על המענה המהיר :)
שלח תגובה