Oversized Bruna

כאן תוכלו לברר מחירים, לשאול על כדאיות החלפות, וכל מה שקשור למסחר במג'יק אבל אינו ניהול עיסקה.

מנהלים: Navidshi, Orb

שלח תגובה
tnvsh
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Oversized Bruna

שליחה על ידי tnvsh »

כמה שווה הגרסה המוגדלת של ברונה מההלוולט?
תודה!

נ.ב.
Bruna
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

SCG מוכרים אותן ב-5$ (sold out). ב-ebay ראיתי הצעות של 4$ ומטה (במכירות שלא נסגרו עדיין). בהתחשב בכמות המשתתפים הגדולה בכל טורניר בארץ הייתי מנחש שהן קצת יותר נדירות מאשר בחו"ל (אלא אם היו שתי Helvaults בכל PR שהכיל Helvault) ומבין החמישה היא כנראה המתאימה ביותר לתפקיד הגנרל ב-EDH (השימוש העיקרי לקלף) אז כנראה 15-20 ש"ח בהחלפה; אני מתאר לעצמי שרוב השחקנים לא ישלמו יותר מ-10 ש"ח במזומן עליהן בעתיד הקרוב.
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

כלום.
כל האוברסייזד קרדס חסרי שימוש לגמרי.
oh my god they killed kenny!
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני חוזר בי, תומר צודק לחלוטין. זה שאנשים בכל רחבי העולם רוצים אותם ומוכנים לשלם עליהם סכומים נאים רק מוכיח באופן חד משמעי שהם חסרי ערך ותועלת באופן מוחלט וכולם טיפשים. זה לא כאילו שלקלפי Magic יש היבט אספני או משהו.
Tomer Cory
MTGil Wizard

תמצא לי מישהו שישלם על זה יותר מחמש שקל.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

תומר, רן נתן לך נתונים אמיתיים מהאינטרנט, זאת אומרת שאנשים באמת קונים במחירים האלה, זה שבארץ אנשים לא יקנו את זה במחירים האלה לא אומר שזה לא השווי שלהם.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Tomer Cory כתב:תמצא לי מישהו שישלם על זה יותר מחמש שקל.
מישהו נתן לאשתי את כל הררים שהוא יצא איתם בדראפט לפני יומיים. זה לא אומר שהם לא שווים כלום. מישהו החליף עם חבר שלי ערימה של ררים יקרים בשביל ערימה של ררים זולים. זה לא אומר שזו היתה עסקה שווה. אני יכול לקבל את העובדה שאתה לא מיחס להם ערך כספי, אבל לא את הטענה שאין להם ביקוש - אם יש להם ביקוש, יש להם ערך כספי (הנתונים באינטרנט הם בסיס טוב יותר מהדעה של אדם אחד בעיני, ועדיין לקחתי בחשבון את אופן המחשבה הישראלי הטיפוסי וציינתי שקרוב לוודאי שבארץ לא יציעו יותר מחצי מהערך של הקלף) ואם אין להם ביקוש הרי שהם ישארו בחזקתו של הבעלים עד שיהיה להם ביקוש.

לצורך העניין, הזכרתי גם את השימוש שיש להם בחבילות Commander - יש הרבה קלפים שמשוחקים אך ורק בפורמט הזה, שהוא לא תחרותי באופיו, וערכם גבוה מאד בזכותו (לדוגמא, Niv-Mizzet).
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

אוקיי, בוא נעשה סדר: בחו"ל יש להם ביקוש, והם שווים באיזור ה-15-20 ש"ח.
בארץ יש יותר היצע לדעתי, והרבה פחות ביקוש.
כמו שתומר אומר, מאוד קשה לי להאמין שהרבה אנשים בארץ רוצים לקנות אותם ביותר מחמישה שקלים, וגם ב-5 לא יהיו הרבה קונים.

רן, המחירים בארץ לא תמיד משקפים את המחירים בחו"ל. בסטייפלים של סטנדרד המחירים הרבה יותר קרובים, אבל בדברים כאלה יש פערים גדולים. יש מספיק ררים של $10 שבארץ לא תמצא אנשים שיציעו עליהם 10 שקל. אלא אם הם מכירים את המחירים שלהם בחו"ל ויש להם דרך להרוויח מזה.
Don't drink and draft.
Tomer Cory
MTGil Wizard

Navidshi כתב:
Tomer Cory כתב:תמצא לי מישהו שישלם על זה יותר מחמש שקל.
מישהו נתן לאשתי את כל הררים שהוא יצא איתם בדראפט לפני יומיים. זה לא אומר שהם לא שווים כלום. מישהו החליף עם חבר שלי ערימה של ררים יקרים בשביל ערימה של ררים זולים. זה לא אומר שזו היתה עסקה שווה. אני יכול לקבל את העובדה שאתה לא מיחס להם ערך כספי, אבל לא את הטענה שאין להם ביקוש - אם יש להם ביקוש, יש להם ערך כספי (הנתונים באינטרנט הם בסיס טוב יותר מהדעה של אדם אחד בעיני, ועדיין לקחתי בחשבון את אופן המחשבה הישראלי הטיפוסי וציינתי שקרוב לוודאי שבארץ לא יציעו יותר מחצי מהערך של הקלף) ואם אין להם ביקוש הרי שהם ישארו בחזקתו של הבעלים עד שיהיה להם ביקוש.

לצורך העניין, הזכרתי גם את השימוש שיש להם בחבילות Commander - יש הרבה קלפים שמשוחקים אך ורק בפורמט הזה, שהוא לא תחרותי באופיו, וערכם גבוה מאד בזכותו (לדוגמא, Niv-Mizzet).
אוקיי זה באמת "מרתק" אבל עדיין לא מוכיח שמישהו כן ישלם יותר מ5 שקל על oversized card.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

יש לי הוכחות שמישהו ישלם יותר מחמישה ש״ח עליהם. זה נקרא ebay.

עמית, הרעיון שבארץ המחירים שונים מאשר בחו״ל בצורה משמעותית מצוץ מהאצבע ומתוחזק על ידי האנשים שמרוויחים מהשגה של קלפים בזול. אין שום היגיון בזה שאתה משלם יותר על מוצר סגור וארועים, אבל מעריך פחות את מה שאתה מקבל.

הלכתי לטורניר. קיבלתי קלף oversized מגניב. אם מישהו אומר לי ״זה לא שווה כלום״ אני אחשוב שהוא לא מבין עניין ובטח שלא יהיה לי אינטרס לתת לו את הקלף.

אז אמרנו חמישה ש״ח. למה חמישה? כי זה קבור בתודעה שלכם בתור סכום שהוא נמוך (אז לא עשקו אתכם) אבל לא מגוחך (כך שאולי מישהו יתפתה להיפרד מהקלף עבורו). אז לפחות יצאנו מהבור של ״לא שווה כלום״. עכשיו נמשיך הלאה. כנראה שאתם רוצים את הקלף, אחרת מה אכפת לכם אם מישהו מעריך אותו בסכום גבוה? זה לא שהערך המוצע נטול בסיס, אלא שהוא לא מוצא חן בעיניכם. אתם מתמקחים על השווי שלו ומנסים לקבע אותו ברמה שמתאימה לכם. זו זכותכם לומר ״אני לא הייתי משלם יותר מחמישה שקלים״ אבל להציג את זה בתור עובדה מוגמרת ולא בתור דעתכם האישית? אתמהא. 
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Navidshi כתב:יש לי הוכחות שמישהו ישלם יותר מחמישה ש״ח עליהם. זה נקרא ebay.
אמרתי בארץ.
עמית, הרעיון שבארץ המחירים שונים מאשר בחו״ל בצורה משמעותית מצוץ מהאצבע ומתוחזק על ידי האנשים שמרוויחים מהשגה של קלפים בזול. אין שום היגיון בזה שאתה משלם יותר על מוצר סגור וארועים, אבל מעריך פחות את מה שאתה מקבל.
יש בזה היגיון. זה נראה ביקוש והיצע.
אז אמרנו חמישה ש״ח. למה חמישה? כי זה קבור בתודעה שלכם בתור סכום שהוא נמוך (אז לא עשקו אתכם) אבל לא מגוחך (כך שאולי מישהו יתפתה להיפרד מהקלף עבורו). אז לפחות יצאנו מהבור של ״לא שווה כלום״. עכשיו נמשיך הלאה. כנראה שאתם רוצים את הקלף, אחרת מה אכפת לכם אם מישהו מעריך אותו בסכום גבוה? זה לא שהערך המוצע נטול בסיס, אלא שהוא לא מוצא חן בעיניכם. אתם מתמקחים על השווי שלו ומנסים לקבע אותו ברמה שמתאימה לכם. זו זכותכם לומר ״אני לא הייתי משלם יותר מחמישה שקלים״ אבל להציג את זה בתור עובדה מוגמרת ולא בתור דעתכם האישית? אתמהא. 
לא דיברתי על דעתי האישית על הערך של הקלף. אני חושב שזו הדעה הרווחת של שחקנים פה, וגם הצגתי למה - רוב השחקנים הפעילים בארץ הגיעו לפריריליס כלשהו, שבכולם הייתה הלוולט.
אני מעריך שאולי אחד מכל 20 אנשים רוצה לקנות קלפים כאלה, ורוב הדברים ששמעתי מאנשים הם "למה בכלל מדפיסים את הדברים האלה? הם לא טובים לכלום".
אז הרבה אנשים היו רוצים להפטר מהם בסכום כסף הגיוני (ו-5 ש"ח מקובל בתור סכום נמוך שהוא לא זניח - גם מישהו שלא מעוניין בקלף לא ירצה להפטר ממנו מ-10 אגורות, למרות שזה כביכול "רווח"), ומעט מאוד אנשים רוצים לקנות את זה. זה כן איזשהו קלף מיוחד שאפשר להשיג רק באירועים מסויימים, אז זרקנו 5 ש"ח וזה לא נשמע לי בלתי הגיוני, אבל לא בניתי גרף שמתחשב בכל הפקטורים.
Don't drink and draft.
daking1234
מארגן טורנירים

שליחה על ידי daking1234 »

כל העניין הזה של ערך בחו"ל מול ארץ בכלל לא רלוונטי פה.

זה לא רק עניין של היצע וביקוש.

ביקוש אומר שהקלף משוחק ופופולרי?
ביקוש אומר שיש קבוצה מכובדת של שחקנים שמוכנה לקנות במחיר השוק?

יש מוכרים שמצד אחד, קלף מסוים לא דרוש להם והם כן ישמחו לזרימת מזומנים, ואולי ואין להם כח להתעסק עם אי.ביי אז הם יעדיפו למכור בזול יותר כשיש קונה שמעוניין.

יש כאלה שיעדיפו לחכות שהמחיר של הקלף יעלה/ירד לפני שהם ימכרו/יקנו

יש מוכרים שמעריכים קלף מסוים במחיר השווה לחו"ל או גבוה יותר ולא ימכרו- למה? כי ככה בא להם. ואז כל הויכוח סתמי.

מישה אומר לך שלפי דעתו הקלף שלו שווה 100 שקל? לך תווכח עם עז.

זה עניין סובייקטיבי נטו

כן אתה יכול לפנות לחלק הלוגי ולהגיד - בארץ המחירים יותר זולים/יקרים. משתלם לך/לא משתלם למכור/לקנות

אבל יש המון שיקולים שאף אחד לא מציין. לדוג' מצב כלכלי של שחקן?

ה50 שקל שלך פה לא אותם 50 שקל שאתה מרוויח בחו"ל. אולי הכלכלה שם מאפשרת להם
למכור את הקלפים יותר בזול/יקר. אולי שם הבוסטרים יותר יקרים/זולים? אולי שם המסים שאתה משלם ויוקר המחיה הוא יותר יקר/זול?

מחירים נובעים מהמון אלמנטים, שקובעים את ערך הקלף בשוק.

אתה יכול לצפות שבמצב הכלכלי בארץ תשיג מחירים על קלפים כמו בחו"ל? לא תמיד!

כך לדוג' קלף ששווה 600 שקל. אתה יכול לצפות שבארץ יהיה לך אותו ביקוש לקלף כמו בחו"ל?

אתה יכול לצפות הרבה שחקנים שישלמו 600 שקל על קלף? פעם אחרונה שבדקתי אין יותר מדי רוטשילדים בפורום שלנו.

אפילו קלף כמו סנאפקאסטר - אני רואה תנודות הזויות של המחיר שלו - מ60-120. זה נראה לך הגיוני?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בקיצור, כולכם ממשיכים את הקו שאומר ״אני אמציא חוקים לעצמי ואז אפרסם אותם כתורה מסיני״. אין דין ואין דיין בישראל.
אני מניח שאין טעם להתווכח עם יען שהראש שלו טמון בחול.
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Navidshi כתב:בקיצור, כולכם ממשיכים את הקו שאומר ״אני אמציא חוקים לעצמי ואז אפרסם אותם כתורה מסיני״. אין דין ואין דיין בישראל.
אני מניח שאין טעם להתווכח עם יען שהראש שלו טמון בחול.
אולי תפסיק להיות מתנשא, ותגיד איזה מהטיעונים שלי לא נראה לך הגיוני?
חוץ מזה, שאני לא רואה איך הטיעונים שלך לא עונים על ההגדרה שלך של לדבר אל הקיר.
בתור מישהו שכבר כמה שנים בחו"ל, אני רואה את השוק בארץ קצת יותר ממך. וכן, יש הרבה דברים שבארץ המחירים שלהם שונים מבחו"ל.
למכור באיביי אתה אומר? 95% מהאוכלוסייה לא עושה את זה, ותהיה בטוח שאף אחד לא הולך להתחיל בשביל להרוויח 10 שקלים על הפרומו שהוא קיבל בפריריליס ועל עוד שני ררים שיושבים לו בבית.

ובצורה הכי פרקטית - אני בטוח שאם אני אחפש לקנות את הפרומואים האלה, אני אוכל למצוא עשרות עותקים ב-5 שקלים לאחד, כי אני מכיר ורואה את השוק בארץ. רוצה להוכיח שאני טועה? בוא לטורנירים ותשאל. נראה לי שמיצינו את הדיון התיאורטי בנושא.
Don't drink and draft.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

עמית, בשנה וחצי שאני לא בארץ, לא חל שום שינוי מהותי בגישה הישראלית למחירי קלפים וזאת למרות העובדה שלרוב האנשים יש סלולרי עם גישה לאינטרנט. אז העובדה שאתה רואה אנשים ממציאים מחירים ועושה את זה בעצמך לא מקנה לך אמינות יתרה.

אני לא מבין איך אתה בוחר מלכתחילה לתקוף אותי (האדם שאמר 10 ש״ח לכל היותר) אבל לא אומר מילה לתומר, שאמר שהם לא שווים כלום ואז מיד חזר בו ועלה לחמישה ש״ח. שנינו נתנו הערכות שחורגות מהדעה שלך בחמישה ש״ח אבל הוא תפס שהוא מדבר שטויות ושינה עמדה אז הוא מבין עניין ואני טועה?

לצורך העניין, אני הגעתי לשני פררליסים ויצאתי עם שלושה קלפים (שישה אם כוללים את של אשתי) כך שאני לא חושב שעותק אחד לאדם זה היצע גבוה. גם לא שמעתי אדם אחד שחושב שזה לא בונוס נחמד, אבל כמובן שהייתי בטורנירים בחו״ל ולא בארץ (שממוצע הגילאים בהם עובר בקלות את ה-20) אז כנראה שזה עניין של אופי. אני חושב שאני מכיר לפחות חצי תריסר חיפאים שבכיף יאספו להם סט של כל חמשת הקלפים ואני בטוח שיש עוד אנשים כאלו שאני לא מכיר. אז גם ביקוש חייב להיות, כי 10 ש״ח זה עדיין יותר זול מאשר לנסוע במיוחד לבאר שבע או ירושלים או חיפה (בכפוף למקום מגוריך).

אני לא ממציא מחירים מהאוויר. אני הולך, בודק מה אנשים מבקשים ומה אנשים משלמים, עושה בראש את החשבון של ״מדד הפראייר הישראלי״ (אני אולי שנה וחצי בקנדה, אבל יש לי ותק של שלושים שנה בישראל) ונותן הערכה מדורגת של כל הנתונים האלו. אני לא יכול לעשות את החשבון הסופי של השואל הספציפי, שאולי להוט להיפטר מהקלף ואולי הוא ספקולנט שרוצה להפיק ממנו רווח מקסימלי.

אם אני מתנשא זה בגלל שאחרי שלוש שנים של מאבק פעיל בראש הקטן הישראלי (ראה את הדביק בנושא הערכות קלפים שכתבתי ב-2009) אנשים כמוך עדיין מתעקשים להחזיק את השוק במצב מעוות כדי להרוויח עוד כמה שקלים.
Tomer Cory
MTGil Wizard

בשבילי 5 שקל נחשב כלום
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

Tomer Cory כתב:בשבילי 5 שקל נחשב כלום
אז אני מבין שאתה עובד בעבודה של 40 אלף בחודש נוסע בלקסוס וטס כל חצי שנה לחו"ל לאיזה טיול נחמד
אה וכמובן גר בצפון תל אביב.
מה זה 5 שקל זה כלום? 5+5=10
10+10= 20
ו20 שקל זה עדיין כלום? לא כולם מקבלים את הכסף שלהם מההורים שלהם בשביל מה שהם רוצים.
אז לפני שאתה אומר ש5 שקל בשבילך זה כלום תזכור שיש אנשים ש5 שקל בשבילם זה המון.

(ואו יצאתי פה מה זה פעיל לזכויות אדם)
מה?
Tomer Cory
MTGil Wizard

אני מיתכוון שחמש שקל זה לא כזה הרבה ואני בכיף יתרום קלף ששווה 5 שקל לחבר שצריך אותו.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

Tomer Cory כתב:אני מיתכוון שחמש שקל זה לא כזה הרבה ואני בכיף יתרום קלף ששווה 5 שקל לחבר שצריך אותו.
אני יכול להביא קלף שווה גם 50 שקל לחבר עם הוא צריך
זה לא הייתה הכוונה למה שאמרתי...
מה?
שלח תגובה