המצב העגום של מג׳יק אונליין

זה המקום לדבר על כל דבר שקשור במג'יק ממוחשב, כולל מג'יק און-ליין (החלפות, בעיות טכניות, קלאנים, והודעות על אירועים שם), אפרנטיס, נטדראפט, מג'יק וורקסטיישן וכולי

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
kabanist
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

המצב העגום של מג׳יק אונליין

שליחה על ידי kabanist »

נכון לעכשיו אפשר לומר שהמצב של מג׳יק אונליין, לא מזהיר.
אפשר להעלות כל מיני סיבות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדות, והעובדות הן שמחירי בוסטרים, וגם חלק מהקלפים בשפל חסר תקדים.
קראתי פעם בריאיון שהטורניר הכי פופולרי במג׳יק אונליין, הוא 2 man constructed. שני אנשים משקיעים שני טיקטס כל אחד, ומשחקים מאטצ׳ שהזוכה בו זוכה בבוסטר ממהדורה עדכנית.
נכון לעכשיו הזוכה מקבל בוסטר של journey into nyx . בו בזמן כל אחד יכול לרכוש בוסטר כזה מכל בוט במחיר של 1.83 טיקטס.
כלומר, המפסיד ב- 2man מפסיד שני טיקטס, בעוד הזוכה מפסיד 0.17 טיקטס. קל לנחש שכמות האנשים שמשחקים ב- 2 man ירדה באופן משמעותי.
וויזארדס עוד ניסו לגרום למחירים לעלות, כשהחליפו את הפרס מבוסטר של ת׳רוס לבוסטר של ג׳ורני, אבל האפקט העיקרי היה צניחה במחיר של הבוסטר של ג׳ורני, בלי עליה מאוד משמעותית במחיר של בוסטר של ת׳רוס.
אם רוצים להסתכל על הצד החיובי, אפשר לעשות עכשיו דראפט ממש בזול.
אבל בתמונה הגדולה יש פה הבעת אי אמון גדולה מאוד מצד השחקנים.
יכול להיות שזה המס שהטילו על תהליך הרדמפשן (מחיקת סט שלם מהחשבון אונליין, וויזארדס שולחים לך אותו הביתה בצלופן), יכול להיות שזה המעבר הצפוי לגרסת הבטא כקליינט בלעדי, שלא זוכה לתגובות אוהדות. יכול להיות שזה בגלל המחדלים עם המוקס והאונליין PTQ . אולי ת׳רוס זה פשוט בלוק חלש ואנשים לא מאוד מעוניינים לשחק לימיטד שלו אז אין הרבה דרישה לבוסטרים. אולי שילוב של כל הסיבות הנ״ל.
בכל אופן, זו לדעתי צומת דרכים בגורל המשחק. אם המצב יימשך והחבר׳ה בוויזארדס ימשיכו להירדם בשמירה, אני חושב שלא מעט אנשים ימכרו את מה שיש להם ויעזבו. גם את הגרסה הנוכחית היו הרבה אנשים שלא אהבו, ותמיד קיטרו, אבל שפל כזה אני לא זוכר.
חבל שוויזארדס לא מנסים ללמוד משהו מבליזארד, שהשיקו משחק הרבה יותר פשוט והרבה פחות מעניין ממג׳יק בשם הארטסטון, בצורה פנומנלית עם ממשק פשוט ואפליקציה מדהימה, שזוכה לפופולריות רבה מאוד.
מה דעתכם? האם האונליין ישרוד את המשבר הזה ויצליח להתרומם אחרי שהבטא תהפוך להיות הגרסה הבלעדית? האם המצב רק הולך להתדרדר? דסקסו!
אני הדורבן שקולע בזמן !
Orb
Moderator

Re: המצב העגום של מג׳יק אונליין

שליחה על ידי Orb »

יש מצב שחוסר התגובות בת'רד הזה גם מעיד משהו ;-)
אבל כן, ראיתי את מחירי הקלפים לאחרונה וזה פשוט לא יאומן, זה ממש שפל שכמותו אני לא זוכר.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Nairus
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nairus »

השפל נובע מכמות הקלפים הלא הגיונית שיש באוןליין, זה נובע מכמות לא הגיונית של שחקנים לדעתי שקונים וקונים...
לוקח לי עדיין שניה להתחיל דראפט (אין זמן המתנה)
אני לא יודע על מה אתה מדבר (מבחינת כמות השחקנים)
אני לא סובל מסכיזופרניה, אני נהנה ממנה...
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

זה לא רק שחקנים, יש המון בעלי חנויות שמוכרים סינגלים, שמשתמשים באונליין כדרך פשוטה להשיג קלפים, פשוט משלימים סט (או עשרים סטים לצורך העניין) ואז עושים רדמפשן ומקבלים את הסט בצלופן. הרבה יותר פשוט מלהשיג קלפים למכירה משאריות של דראפטרים. עד עכשיו וויזארדס היו גובים 5$ על כל סט שעושים לו את התהליך הזה. הם העלו ל-25$ .
עכשיו ברור שבעלי החנויות לא פשוט יספגו את ההפסד הזה, אז באופן טבעי הם מוכנים לשלם פחות על סינגלים אונליין ואז הביקוש יורד, המחיר יורד, והם קונים בזול ומחזירים לעצמם ככה את ה-20$ האלה.
נוסיף לזה את העובדה שאין בת׳רוס כמעט קלפים למודרן, ואי הוודאות לגבי עתיד המחירים אחרי המעבר לקליינט של הבטא, והמחירים ברצפה.
אני מניח שאחת הסיבות שאתה נכנס לדראפט בשניות היא שאנשים לא מעוניינים למכור בוסטר בשני טיקטס, אז הם עושים דראפט. גם לי יש כבר כמות נכבדה של חבילות שאין לי מה לעשות איתם, ושקלתי לעשות דראפטים. אבל הערך הכלכלי של השתתפות בטורנירי קונסטרקטד פשוט ירד בעשרות אחוזים. וזה מה שמדאיג. זה מוריד מוטיבציה לאנשים להחזיק דק, אז הם קונים פחות קלפים, ואז המחירים של הקלפים יורדים, ואז המחירים של הבוסטרים יורדים, וסיפור הביצה והתרנגולת ממשיך.
לפחות במודרן נראה שיש יציבות מסויימת בגלל עונת ה PTQ שכנראה אנשים טסטינג לקראתה.
הבסיס לעליית מחירים זה שייכנסו הרבה אנשים שירצו לשחק סטנדרט, ואת זה אני לא רואה בקרוב.
אני הדורבן שקולע בזמן !
התימני
MTGil Wizard

שליחה על ידי התימני »

אני משחק מגיק כי זה כיף.
לא כי הקלפים שווים, לא כי יש אחלה פרסים, ולא כי הבוסטרים של worldwake שאני שומר מנוסטלגיה שווים כבר איזה מליון דולר.

וזו הסיבה שהאונליין ישרוד, כי מגיק זה כיף ואנשים אוהבים לשחק את זה.
אבל אתם יכולים לדבר על הצדדים הכלכליים (הזניחים) האלה עוד מליון שנה אם בא לכם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אממ תאמת שאם כבר מדברים על "מצב העקום של אונליין" אז כן הבוסטרים שווים כלום מכל מיני סיבות שציינו האנשים למעלה בנוסף לזה שגם ויזרדז עשו איזה סדרת טורנירים של journey release או משהו כזה (משהו שונה מהרגיל) שחילקו שם כמות מגוכחת של בוסטרים.

מה שבעייתי יותר זה שויזרדז הודיעו שהם מורידים את ה V3 ונותנים לך לשחק אך ורק עם הגרסא החדשה (שנראת ממש ממש רע, למרות שגם V3 גרוע אז בסדר).

עכשיו פה אפשר להגיד "שחקנים בוכים לא משנה מה" אבל הפעם יש די הרבה מחאות בנושא במדיה האינטרנטית שכידוע משפיעה לא מעט, במיוחד אם שחקנים עם שם מוכר ישתתפו, והם משתתפים (kibler).
נכון זה רחוק מאוד מלהגיד שאונליין מת (כי זה לא באמת יקרה) אבל זה כן ישפיע מאוד ואולי נראה כמה דברים\החלטות שונות מויזרדז.

ו"תימני" לא בדיוק הבנתי את התגובה שלך, אתה לא באמת תורם משהו, מן הסתם כולנו פה משחקים מג'יק כי זה כיף, בסה"כ זה תחביב אז אני לא מבין מאיפה התגובה שלך באה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
התימני
MTGil Wizard

שליחה על ידי התימני »

הבחור מצפה שמגיק באונליין יקרוס כי המחירים של הקלפים והמחירים של הבוסטרים קורסים.
ואני אומר שלא פשוט כי אנשים ימשיכו לשחק כי הם אוהבים את המשחק.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

מה זה אומר יקרוס? משחק לא קורס עד שהמפתחים משביתים את השרת.
אבל בוא ניקח לדוגמה את הטורניר התחרותי הכי זניח והכי פופולרי במג׳יק אונליין, 2 man constructed.
אתה מסכים איתי הלכה למעשה שהטורניר הזה קרס כבר?
ואל תטעה לחשוב שהעניין הכלכלי הוא זניח, יש לו השפעה מהותית על המשחק עצמו.
הדוגמה הכי טובה לזה היא המיתיקים. אם יש לך הסבר אחר מעבר לעניין הכלכלי למה יש מיתיקים, אני אשמח לשמוע.
אני הדורבן שקולע בזמן !
שלח תגובה