בעניין הפורום והבוטים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

DeathCrush
Pure Darkness
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בעניין הפורום והבוטים

שליחה על ידי DeathCrush »

זה המצב: הפורום מפוצץ בכל הבוטים שבאים ומפיצים את הזבל שלהם פה, ראיתי לפחות שישה בוטים היום.

אפשר פשוט להתעלם מהבעיה ולסבול ממנה, או שאפשר לקחת פעולה ולשדרג את הגרסה של הפורום. המערכת שמשתמשים בה פה (PHPbb) היא מערכת שמופצת בחינם, ובטח בגרסה חדשה יותר שלה יש לה יכולת לטפל בפרצה הזאת שבעזרתה הבוטים נכנסים לפה ומזבלים את הפורום בשטויות שלהם.

באותו הזמן אפשר גם לשפר, לדוגמא, אפשר לחדש את פרוייקט מאגר המידע, שקפוא כבר מעל לשנתיים אם אני לא טועה. את מערכת המאומתים ממש לא תהיה בעיה לשחזר.
אולי זה ישמע מוגזם, אבל אולי יהיה אפשר גם לארגן איזה פורטל קטן שבו יהיה אפשר לתת קצת מידע לשחקנים החדשים, לכלול לוח שנה שיציין כל טורניר שמתקרב, ואולי אפילו לכתוב מאמרים כמו המאמר הגדול בלשון המעטה של גדי היימן (כמובן אם מישהו יהיה מוכן להתנדב לזה).

אני יודע שאני לא בדיוק האדם שמותר לו להטיף למנהלים, אבל אני מקווה שתשקלו את דברי.
בן אומר/ת:
מה רע?
מאור אומר/ת:
נחש
בן אומר/ת:
איפה נחש?!?!
שיניתי שם, הייתי Inkka
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

תאמין לי שאנחנו מודעים לבעיה של הבוטים (בעיקר בגלל שאנחנו אלה שמנקים את הזבל, לפעמים לפני שמישהו שם לב בכלל...).
אני לא מבין גדול בתכנות פורום אבל אני מניח שאף אחד לא רוצה מצב שבו כולם צריכים להירשם מחדש וכל המידע הולך לאיבוד.
בעיית הבוטים בזמן האחרון באמת התגברה בצורה משמעותית, אבל עדיין היא זניחה מכיוון שהיא מטופלת די מהר ואנחנו מקווים שהגל הזה יסתיים. בינתיים אני לא צופה שינויים מרחיקי לכת בפורום.
ולגבי ההצעות שהעלית בתחום התוכן, כל יוזמה מצד כל משתמש בפורום תתקבל בברכה.
תכתבו דברים משמעותיים למשתמשים רבים, הם יודבקו. לוח אירועים לדוגמא לא חייב להיות טבלה של לוח שנה, זה יכול להיות נושא עם תאריכים וקישורים לנושאים שפורסמו לגבי הטורניר. חושב שזה יכול לעזור ? תכתוב !, וזה כמובן כללי ולא ספיציפית אליך.
רוב המנהלים בפורום הם אנשים די עסוקים, ואין לצפות שהם יטפלו בכל הפרוייקטים בפורום.
בן.
DeathCrush
Pure Darkness

אם אני לא טועה, אפשר לגבות את הדאטבייס, כלומר את כל המשתמשים, ההודעות, ומבנה הפורום, ולאחר מכן להעלות את הקבצים המגובים אל הגרסה החדשה.
לא ידעתי מלפני כן שאתם אנשים עסוקים, ונראה לי שכדאי לתת למישהו (לא לי, אם לזה מה שאתה חושב שאני מתכוון) עם הרבה זמן פנוי לנהל את הפורום, לא שאני אומר שאתם עושים עבודה לא טובה חס וחלילה, אלא שאם מישהו יכול להשקיע קצת מאמץ בתיקון הבעיות וב"הפרחת" הפורום זה יכול להיות טוב מאוד.
בן אומר/ת:
מה רע?
מאור אומר/ת:
נחש
בן אומר/ת:
איפה נחש?!?!
שיניתי שם, הייתי Inkka
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לגבי מהירות הטיפול: אני כבר הספקתי פעמיים להעיף בוטים לפני שהם בכלל סיימו את כל הפרסום שלהם.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

לגבי התכנות, כרגע בשביל לתכנת מחדש את הפורום צריך גישה ל-database המקורי וכנ"ל לגבי שינוי שימנע מ-random bot להיכנס.
לגבי שחזורים - כבר היו כאן, להזכירך, בעיות בעבר של הפלת הפורום עקב פורצים. אם אתה זוכר כמה זמן ומשאבים זה לקח אז תבין שזו אופציה שאנחנו מעדיפים לא להשתמש בה, כל עוד אפשר להימנע ממנה.

לדעתי ובתקווה, המתקפות האלו יגמרו בקרוב, כי בדרך-כלל מדובר בכמות מסוימת שנועדה להשריץ את הפרסומים ולהיעלם ללא עקבות.

שפר :}
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

DeathCrush
Pure Darkness

אני עברתי קצת על הנושא, וקראתי על הפיתרון של הCAPTCHA או השאלות הבסיסיות על מג'יק.
זה נשמע לי כמו רעיון טוב שכדאי לנסות, זה ירחיק מפה את הבוטים וכל שאר הזבל.

ד"א, אני חושב שאני אנסה לפתוח ויקימדיה שנוכל להחיות בו את האנציקלופדיה, ברגע שאני אמצא הוראות הפעלה . :D
בן אומר/ת:
מה רע?
מאור אומר/ת:
נחש
בן אומר/ת:
איפה נחש?!?!
שיניתי שם, הייתי Inkka
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני מציע שתעבור הרבה על הנושא. הוא עונה לכל מה שאתה שואל או מציע.
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

אולי לחסום את מספר ההודעות ליום של משתמש? או מספר ההודעות ב5 דקות למשל?
או כל מי שיירשם ייצטרך לחכות 24 שעות כדי לפתוח נושאים\להגיב בפורום.
*some witty quote that's out of context*
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

כיוון שהבוטים החמודים שבאים הנה, הם לא של ישראלים...אפשרי לעשות כזה ריבוע מלא בצבע...ולשון באיזה צבע זה(והתשובה בעברית) כיוון שאני בספק אם יתכנתו בוט כזה במיוחד בשביל הפורום שלנו, אני חושב שזה יעבוד...
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אין באפשרותי כרגע לבצע שינויים בקוד של הפורום. ברגע שאני אוכל, יש לי כבר פתרון מוכן שיפתור את הבעיה. כמה יותר ברור מזה אפשר להיות?
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

מתנצל, לא הבנתי את זה מהת'רד הקודם...עכשיו הכל מובן...
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Shefer כתב:לדעתי ובתקווה, המתקפות האלו יגמרו בקרוב, כי בדרך-כלל מדובר בכמות מסוימת שנועדה להשריץ את הפרסומים ולהיעלם ללא עקבות.
האופטימיות שלכם גבוהה מידי. בינתיים, דורון, אני מציע שתבדוק אם יש מכנה משותף לבוטים ואם כן תנסה את מה שהצעתי לך, שלא דורש התעסקות עם הקוד של הפורום.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

זוהר - לדעתי ובתקווה זו אפילו לא ציפייה. היום בבוקר, איך שנכנסתי, העפתי שלושה בוטים שפרסמו 30 הודעות בערך.
כן, צריך לשנות פה קוד בפורום, אבל בכ"ז, יש הבדל בין מה שאפשר לעשות ולמה שאי אפשר בתנאים הנוכחיים.
כמו שאמרתי - תתעלמו מהבוטים, אל תכנסו להודעות האלה, אל תקליקו על הלינקים ושיהיה לכולם יום טוב.

שפר :}
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

דורון, ראיתי שיש לך פתרון שתיישם כשיהיה לך זמן אבל אני חייב להגיד -

דדדדדדדדדדדדדדיייייייייייייייייייייי!!!!!!!

כמה !!! אני נכנס די הרבה לפורום לקרוא הודעות ולהתעדכן, אבל מה שקורה בזמן באחרון עדיין לא ראיתי, הם פשוט לא מפסיקים... ברמה של עשרות ביום...זה כל כך מציק.

ואני אומר את זה בלי להוריד מאומה מהעבודה הקשה של המודים שאשכרה יושבים ומוחקים את כל הזבל האלה... (תודה :) )

מרגיז...
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

Antrax כתב:אין באפשרותי כרגע לבצע שינויים בקוד של הפורום. ברגע שאני אוכל, יש לי כבר פתרון מוכן שיפתור את הבעיה. כמה יותר ברור מזה אפשר להיות?
אני מאמין שזה עונה על השאלה /פניה שלך לא?
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

עומרישוני כתב:דורון, ראיתי שיש לך פתרון שתיישם כשיהיה לך זמן
אני יודע.
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

אז אני לא מבין
א) אתה יודע שיש לו פתרון ושכרגע הוא לא יכול ליישם אותו אז אתה מאמין שאם תתלונן/תכתוב יותר זה ידרבן את דורון לפעול יותר מהר ??

ב)חשבת על האפשרות שמהעצור של דורון הוא לא בהכרח בעיית זמן אלא אולי נגישות או כול דבר אחר שמונע ממנו לפתור את העניין מהר??
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

זיו, אני חושב שלעומרישוני סתם התחשק להתבכיין קצת, ולא להטיל ספק במאמצי המודים והאדמינים לטפל בבעיה.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

עידו - תודה.

זיו - רציתי לשחרר קצת קיטור, זה כלכך מרגיז מה שהולך בפורום.

כמו שאמרתי - המודים עושים עבודה טובה מאד, ואני סומך עליהם שכשיהיה אפשר גם נראה פתרון.

נכון לעכשיו אני יכול רק לבכות קצת אז זה מה שעשיתי...
שלח תגובה