מידע על מידע - איך לכתוב תגובה אינפורמטיבית

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

נעול
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מידע על מידע - איך לכתוב תגובה אינפורמטיבית

שליחה על ידי Navidshi »

במהלך השהות שלי בפורום, אני מוצא שאנשים מפגינים מידה מסוימת של בורות או חוסר-אכפתיות כאשר הם מגיבים לשאלות שנשאלות בפורום. אני לא מדבר על הבעות של זלזול בשואל, שהן כמובן מעשה מגונה ומנוגדות לחוקי הפורום. אני מדבר על מתן מענה הולם לצרכי המידע של השואל.

כאשר אתה בא לענות על שאלה, הדבר הראשון שאתה צריך לשאול את עצמך הוא מי שאל את השאלה. אם אתה מכיר את האדם אישית, מצוין. אם קראת הודעות שלו בפורום, אתה יכול כנראה לנחש פרטים כגון גילו או מידת הניסיון שלו במשחק. הגורמים האלו חשובים, בגלל שהם משפיעים על האופן שבו כדאי לנסח את התשובה שלך.

אדם מבוגר שולט (לרוב) בשפה בצורה טובה יותר, ויכולת הבנת הנקרא שלו טובה יותר. זה אומר שהוא יוכל להבין הסברים מסובכים, או חלקיים, טוב יותר מאשר אדם צעיר. בהתאם, לאדם צעיר יותר רצוי להסביר דברים בשפה פשוטה, ורצוי גם להדגים - מכיוון שלעיתים קרובות קל לו יותר להבין מצב מעשי מאשר רעיון מופשט.

שחקן מנוסה מכיר (לרוב) את מונחי המשחק המיוחדים והסלנג שלו. הוא מכיר קלפים, שמות של חבילות ואתרים שמספקים מידע נוסף בנושא. גם הוא יכול להתמודד עם הסברים מסובכים או חלקיים טוב יותר מאשר שחקן מתחיל. הוא לא צריך בדרך כלל דוגמאות - הוא כבר נתקל בהן מנסיונו האישי, וחשוב לו יותר להבין את העיקרון כדי ליישם אותו במגוון של מצבים שונים.

לצורך דוגמא, שחקן מתחיל מבקש קלף שהורג יצורים. אפשר להציע לו את Terror, רצוי עם לינק שיקשר אותו לקלף בלחיצה ויתן לו לראות בדיוק במה מדובר. לא יזיק גם לתאר לו מה הקלף עושה במילים. לא כדאי לומר לו "הקלף ההוא שבמאנה אחת שחורה ואחת קולורלס עושה הורס יצור לא שחור ולא ארטיפקט" - אם הוא לא ידע איך קוראים לקלף, יהיה לו קשה להשיג אותו, יכול להיות שהוא יתבלבל בתיאור וקרוב לוודאי שהוא לא ידע כיצד לאתר את הקלף ב-Gatherer בעצמו. גם להגיד לו "אתה צריך טרור" לא יעזור לו, כי לא בטוח שהוא ידע איך לאיית את שם הקלף באנגלית או אפילו איך לקרוא ולבטא אותו כשהוא מדבר עם אחרים.

יש עוד מספר גורמים שמשפיעים על כמות וסוג המידע שאפשר ורצוי להציע לאנשים מסוימים, כגון שפה, או מידת פירוט, אבל אני ארחיב עליהם בהמשך. אני מקווה שהקטע הזה יעודד חלק מכם לחשוב פעמיים לפני שאתם מגיבים - ולהגיב בהתאם :wink:
Y
מנהל טכני
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אמנם פרסמתי את זה בפורום חוקים, אבל רוב מה שרשום שם יכול לעזור גם בכתיבת הודעות אחרות.
נעול