צו ראשון

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

123321
Mr. Number
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

צו ראשון

שליחה על ידי 123321 »

ביום ראשון 14/2 יש לי צו ראשון.

הייתי רוצה לשמוע ככה המלצות על למה כדאי ללכת, אולי עתודה/תלפיות/מודיעין.
כי אני לא סגור על מה אני רוצה, והזמן לא מאוד גדול עד אז.
אם אני זוכר נכון, מר. שלי אמר פעם לא לעשות את הטעות שהוא עשה וללכת לעתודה - למה? נראה לי יופי של דבר (חוץ מזה שאתה צעיר באונ' מכולם באיזה 4-5 שנים), לסיים לימודים, לקבל ניסיון בעבודה צבאית, לקבל משכורת, ועוד לסיים כקצין (כמו שאני רוצה). למה לא?

אם בכל זאת לא, אז אולי תלפיות? אבל הבנתי שרק קורסים זה שלוש שנים, ואז עוד שירות חובה ובקיצור הרבה מאוד שנים בצבא.
גם המיונים קשים בטירוף ואני לא יודע אם אעבור.

מודיעין? - זה כאילו הדבר הבסיסי שאם אני לא אלך למשהו אחר אני אלך אליו. (כמו בוויכוח שהיה בת'רד של הגדנ"ע, לא ניכנס לזה עכשיו)

לממר"ם אני לא רוצה, כי זה אולי מצריך קצת שכל, אבל אני לא ממש אוהב מחשבים. מעניין והכל, אבל אני חושב שאני יכול לתרום יותר בדברים אחרים.

אני באמת חושב על עתודה, אבל אני לא סגור על מה אני רוצה ללמוד, כנראה שאני אקח הנדסה/רפואה/משפטים ולא איזה ספרות או חרטא אחר.

מבחינת פרופיל אני מאמין שאקבל 97 או 86 (לא זוכר את המספר המדויק של שמונים), אז כנראה שמבחינת יכולת יכולתי גם לשרת בקרבי, אבל אמא שלי לא רוצה, ואני בן יחיד שלה (לא של אבא שלי) ולכן כנראה שגולני אני כבר לא אהיה.
ולכן אני רוצה לעשות משהו חשוב אחר ולא להיות מש"ק ממטרות...

יש למישהו המלצות לאן ללכת בשירות הצבאי או Ups/Downs על הדברים שכתבתי כאן?

תודה לכולם מראש,
וזה קצת דחוף (יום ראשון שמונה בבוקר) אז תעזרו מהר! :D
ארן.

נ.ב.
1. לא עשיתי בדיקת שתן מראש - קטסטורפלי?

2. את השאלון הרפואי לא שלחתי - קטסטרופלי?

3. פסיכוטכני - מה לעשות כדי לעבור בקב"א 56?
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

עתודה - לא. אתה סובל באוניברסיטה כי אתה צעיר ולא תמיד מוכן לזה נפשית (זה ממש לא בי"ס). אתה סובל בצבא כי המפקדים שלך קטנים ממך בכמה שנים וכי לא תמיד אתה מקבל את מה שהבטיחו לך. שלי יכול לתת לך עוד הרבה סיבות. הוא סבל ככה אישית.
מודיעין זה שירות שנחשב ג'ובניק, אבל הוא יכול להיות מעניין. תיזהר ממשטרה צבאית. אין איך לצאת משם.

לגבי טפסים ובדיקות רפואיות, אני לא זוכר שעשו לי בעיות עם זה שלא עשיתי כלום מראש, אבל זה היה ממש מזמן (לפני 10 שנים בערך). בפסיכוטכני אין איך לשפר ציון. יש שם הרבה שאלות שאי אפשר להתכונן אליהן. הקב"א, למיטב ידיעתי, בכל מקרה נקבע לפי עוד גורמים פרט לפסיכוטכני. מה שחשוב זה להיות רגוע ולא לקחת קשה את העובדה שלא ענית על כל השאלות. בודדים מצליחים לענות על הכל בלי לנחש.

תגיע מוקדם. עדיף לשרוף את כל היום בתורים מאשר להגיע מאוחר ולקבל זימון ליום נוסף כי חלק מה"תחנות" סגורות ואנשים הלכו הביתה.

בהצלחה בכל מקרה.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

זה לא משנה לך כרגע בצו ראשון לא שואלים לאן אתה רוצה ללכת כאילו שואלים אותך בכללי בראיון אישי אבל זה לא מה שיגרום שתהיה פה ולא במקום אחר
בר"F יחידות במודיען אתה צריך לחכות שיפנו אליך או לנגס להם בטלפון
דמעתי שעתודה זה לא טוב אם היא רגילה!!! אם זה מסלול {ברקים או משהו בסגנון} זה שווה מאוד
דווקא אם הייתי אם פרופיל נמוך יחסית 64 ומטה כן הייתי רוצה ללכת לממרם אל תפסול תאופציה הזאת
אבל אל תלחץ לא צריך לדעת בדיוק מה אתה רוצה לעשות תדבר עם המראיינת שלך בכלליות
אה ובשבת לך לישון מוקדם ותתרכז במבחן על המחשב ואם אתה לא מסוגל לעשות אותו לפני אל תעשה אותו
תוכל ותשתה טוב לפני וכמובן לך לשירותים
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

יובל הסיבות שלך לא ממש נכונות..
דווקא האוניברסיטה זה החלק הכי כיפי בעתודה.
בגדול עתודה זה חרא כי צבא זה חרא, וצבא בגיל מבוגר יותר זה עוד יותר חרא.
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

אין לי ניסיון בעתודה, אבל אני לא ממליץ על זה מסיבה אחת ויחידה: כמו שאמרת, אתה לא יודע מה אתה רוצה ללמוד. חבל להחליט כאלה דברים כ"כ מוקדם.

תלפיות אמור להיות אחד השירותים הבאמת באמת יותר מעניינים וחשובים. אם אתה רוצה את זה ומוכן להשקיע כדי שתתכונן קצת לפני הזימון (שלא נראה לי שיש סיבה שלא תקבל). אתה תקבל אותו באזור תחילת שנה הבאה, וההמלצה שלי (כמו שנתתי לעודד) זה להכיר קצת את הנושאים של מתמטיקה של כיתה י"ב (וקטורים, אנליטית, פונק' מעריכיות).
במודיעין יש שלל מסלולים טובים ומעניינים. אם יש לך קשר למחשבים תקבל גאמ"א, ולדעתי אם הקב"א שלך גבוה והציונים טובים תקבל גם שחקים. כל אחד כולל לדעתי חמישה מסלולים, כולם מעולים.
המבחן הפסיכוטכני באמת לא קשה מידי. תהיה רגוע, אבל אל תיקח את הזמן יותר מידי. אין הרבה איך להתכונן לזה.

שיהיה בהצלחה.

דרך אגב, אני בספק שיש עתודה בספרות :P
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

עומרי אתה סותר את עצמך בהודעה. מצד אחד אתה אומר שלא כדאי לו ללכת לעתודה כי הוא לא יודע מה הוא רוצה. מצד שני אתה אומר לו לעשות תלפיות (שזה אומר לעשות תואר בפיסיקה/מתמטיקה/מדעי המחשב) והוא לא באמת יודע אם זה מה שהוא רוצה ללמוד.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

כן...אם יש משהו שאנשים לא מבינים זה שתלפיות זה מאוד דומה לעתודה...מכל המבחינה של לשרת פתאום אם ילדים קטנים ממך\המפקד שלך יכול להיות יותר קטן ממך וכו'..

בתור אחד שמשרת בממר"ם ממש לא הייתי פוסל את האופציה עם תיהיה לך אותה...באמת אחת היחידות היותר טובות מבחינת אנשים(אני לא אומר סתם על הצוות שאני נמצא בו אלה באמת אני מכיר מלא את היחידה ורובם אנשים טובים ואיכותיים) והקטע היותר טוב ביחידה זה שאתה תמיד תמיד יכול להתקדם וללמוד עוד..וכמובן שזה עבודה לעתיד גם אם אתה לא רוצה לעסוק במחשבים עדיף לעבוד אחרי הצבא ולעשות 8-10 אלף מאשר סתם להיות מלצר לא?
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

Shali כתב:עומרי אתה סותר את עצמך בהודעה. מצד אחד אתה אומר שלא כדאי לו ללכת לעתודה כי הוא לא יודע מה הוא רוצה. מצד שני אתה אומר לו לעשות תלפיות (שזה אומר לעשות תואר בפיסיקה/מתמטיקה/מדעי המחשב) והוא לא באמת יודע אם זה מה שהוא רוצה ללמוד.
צודק, מה שכחתי לציין זה שבתלפיות מובטח לך תפקיד שאכן יעסוק במה שתלמד ושהשירות יהיה מעניין. לפי מה שהבנתי זה לא ככה בעתודה.
אני עדיין לא ממליץ תלפיות מעל שירות בלי לימודים אם הוא לא יודע מה הוא רוצה ללמוד, אבל זה עדיף על עתודה (לדעתי).
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אין ספק בכלל לדעתי שקרבי זה באמת הדבר הכי טוב שאפשר לעשות...
מנסיון אתה נכנס בן-אדם אחד ויוצא בן-אדם שונה לחלוטין. אתה לומד שם דברים על עצמך ועל המדינה ששום מסגרת אחרת לא תיתן לך...

מודיעין זה גדול. בתוך מודיעין יש הכל. יש גם מש"ק ממטרות יש גם קרבי יש גם תומכי לחימה בשטח יש הכל...

תעשה מיונים להכל. בסופו של דבר הרוב תלוי בגישה.

היה לי מפקד בצבא שהחליט שהיה תלפיון. אחרי הקורס הלך עשה מסלול ביהלום היה מפקד שנתיים וחזר לתפקיד של מחקר ופיתוח שקשור לתחום שבו הוא פיקד.

תישן טוב. ותגיע עם גישה חיובית.

זאת די הגישה שצריך לנקוט לגבי הצבא :)
הגודל אוהו קובע....
nesherhaesh
MTGil Wizard

שליחה על ידי nesherhaesh »

אל תסגור אפשרויות. זאת ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת לך, כל זימון או דבר כזה לך, כי אם תלך אתה יכול לסגור אופציה בצבא שרצית (לפני שידעת מה זה) אם אתה רוצה קרבי מאוד (סיירות) צריך להיות 97 בלי אף סעיף וגם אז צריך להראות מוטיבציה ממש גבוהה.
לגבי כל הדברים שלא עשית לצו זה לא משנה אבל אתה תתקע שם 10 שעות כדי לעשות הכל שם, עדיף לחסוך זמן ולעשות את זה 5 דקות אצל רופא משפחתי\מרפאה וכו'.
אל תשחק בראיון אישי, הם יודעים מתי עובדים עליהם ועושים מה צחוק, דבר תכ'לס לצבא לא באמת משנה אם אתה מבריז מספרות, העיקר שתדבר באמת וכנות.
לגבי לאן תתגייס יש לך עוד מלא זמן, חכה לזימונים ומנילה לפני שתתחיל לחשוב. לאן שלא תלך, תנסה להשיג כמה שיותר מידע על החיל מאנשים שנמצאים שם או היו שם, או מכירים מישהו שם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

מצחיק איך שכולם פה בטוחים שהם יעברו תלפיות...חבל שכולכם כל כך בטוחים ואז לא תעברו ותיהיו מאוכזבים...

ארן אתה יכול לעשות שם את הבדיקות אז אין לך מה לדאוג מזה.

והקב"א מורכב מ3גורמים
א. המבחן
ב. הראיון אישי,תראה מוטבציה שם אבל אל תיהיה "רמבו" (זה מוריד קב"א והרבה נופלים על זה)
ג. פרטים אישיים,מישהו שגר בשכונת עוני\יש לו בעיות בבית זה מוריד קב"א.

בתור אחד שבממר"ם אני מאוד ממליץ להגיעה ליחידה...גם אם אתה לא אוהב מחשבים,האנשים ביחידה אנשים איכותיים שבאמת אתה יכול להעביר אחלה שירות,ומה שיפה ביחידה זה שאתה תמיד יכול להתפתח וללמוד עוד,וזה עבודה לאחרי הצבא גם אם אתה לא רוצה לעסוק בזה בחיים עדיף להרוויח כסף טוב אחרי הצבא מאשר לעבוד במלצרות או משהו כזה...

בכל מקרה שיהיה בהצלחה
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

ממר"ם - זה פשוט לא טוב. כתבת שאתה לא רוצה להתעסק במחשבים - אם אתה מחליט שכן, תנסה להתקבל לגאמ"א - ללא ספק הרבה יותר חזק ממר"ם בכל הבחינות. כח האדם, התקציב, העניין - הכל.
תלפיות - זה לא דומה לעתודה בשום צורה, השירות הסדיר שלך כולל את התואר ולא כמו בעתודה, מה גם אתה עושה תואר כפול. תלפיונים הם האנשים הכי איכותיים שיש בצבא (לא מתחשב בקרביים כמובן, אין שום קשר). אם תקבל מיונים, תנסה לעבור כמובן. אבל אין לך מה להתכונן לזה. אם אתה טוב מספיק אתה תעבור - לא אם, לא.
עתודה - אם אתה יודע מה אתה רוצה ללמוד, ואם אתה מוכן להשקיע בלימודים ולקבל ציונים מאוד טובים - לך על זה. אם לא תקבל ציונם טובים תקבל שיבוץ מבאס ואז אתה תקוע שש שנים. לעומת אם תקבל מיון טוב וזה יהיה הדבר הכי טוב שקרה לך.

רוב האנשים שאני משרת איתם עתודאים, השאר גאמ"א \ תלפיות \ ממר"ם. כך שאתה יכול לסמוך על מה שאני כותב.
שיהיה בהצלחה.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

ואו איזה שטויות....ממר"ם זה לא טוב? תעשה לי טובה...
skytiger
MTGil Wizard

שליחה על ידי skytiger »

תראה ערן... אני כרגע בתהליכי מיונים לכמה יחידות במודיעין וסיירות ביניהם גם פרוייקט גאמה שלפי איך שזה נשמע זה נראה ממש טוב (אבל אם לא למדת מחשבים בתיכון או בקורס כלשהו אין לך סיכוי ממשי לעבור את המבחנים לגאמה).
בקשר לממר"ם אני לא יודע אבל שמעתי שזה ממש טוב...
סיירות מובחרות זה פרופיל 97 עם סעיפים לא פוסלים ושאר היחידות לא ניכנס אליהם.
מה שאני ממליץ זה מה שאני עושה שלמרות שאני די יודע מה אני רוצה אני הולך לכל המיונים שאני מקבל, גם אם זה בכלל לא בכיוון שלי, כדאי להשאיר את האפשרויות פתוחות ושהבחירה תיהיה בידיים שלך ולא של הצבא... בסוף אתה תמיד יכול לחתום וויתור...

גיא גרוספלד
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

תודה רבה חברים, על כל הגישות.

כמו שאמרתי, ממר"ם/גאמ"א לא נראה לי, כי אני פשוט לא אוהב מחשבים.

תלפיות - בואו נהיה פרקטיים: אין לי יותר מדי סיכוי לעבור, והאמת שאני גם לא כ"כ רוצה.

מה שאני כן רוצה זה או מודיעין, או עתודה. (עקרונית פעם חשבתי להיות מדריך סקי לאלפיניסטית כי פעם הייתי בנבחרת ישראל בסדקי שלג, אבל צריך תעודת מדריך בשביל זה או משהו, וזה גם ממש רחוק וחרא)

שוב, קרבי אני לא יכול וגם לא כ"כ רוצה, אני גם מאמין שאני יכול לתרום יותר.

אם הייתי לומד בעתודה זה היה משפטים או הנדסה אולי משלב את זה איכשהו עם רפואה. וכל זה אלה דברים שהצבא צריך, אז אני אוכל לעבוד בהם גם בצבא בלי בעיה, לקבל נסיון, לסיים לימודים בתור קצין וכל זה טוב מאוד ברזומה שלי אח"כ באזרחות.
לכן אני חושב שעתודה מסלול טוב בשבילי (גם חוסך לי שנתיים של שירות בערך: כי אם אני צריך לעשות שלוש שנים צבא+שנה קבע לקצונה ואז עוד לימודים 3.5-4 שנים, אז זה בערך שמונה שנים, אם אני רק משרת שנתיים ועוד בתור קצין - סה"כ חסכתי שנתיים).

בכל אופן בראיון, אני לא אסגור אופציות כמובן, אני לא אגיד שאני לא רוצה שום דבר עם מחשבים כי זה טיפשי לעשות דבר כזה, אבל אני כן אגיד שאני מעדיף עתודה או מודיעין. גם תלפיות.

יש עוד הצעות לדברים לא קרביים מעניינים בצבא?
תמונה
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

ממרם זה טוב אבל ג"מא זה יותר
העינן הוא למה נראה לך שהוא יתקבל לגאמא על פני ממרם?
ממרם אתה יכול להגיע לביה"ס בלי ידע במחשבים אלא היה לך פרופיל נמוך אתה מגיע לביה"ס מחשביפ של צהל ואם עברת מבחן התקבלת
בשביל להתקבל לגאמא צריך לאהוב מחשבים ברמה של לקחת כל מיני קורסים באינטרנט ועל דברים כגון רשתות והתכנות הוא ברמה הרבה יותר גבוהה מרמה בית ספרית {במבחנים}
בוא נגיד שלגאמא בדר"כ מתקבלים האנשים הכי טובים בארץ במחשבים וזה לא שיש להם מכסה גדולה...
אבל ממרם תלף לזה כי אם תשקיע ותלמד טוב למבחן הזה זה ממש יעזור לך בחיים הלוואי שהייתיה לי תאופציה ללכת לשם...
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

ארן סתם שאלה,עשית פסיכומטרי\יש לך ציוני בגרות טובים? כי אם אתה חושב על ללמוד רפואה...אז צריך ציונים ממש טובים בשביל זה בארץ
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

האמת שהייתי שואל את עצמי קודם כל אם אני מוכן לתת מעצמי בכלל לצבא לאחד מהדברים המדוברים (הייתי מפקד קרבי). מכיוון שלפי דעתי הצבא שלנו הוא אירגון מחורבן במדינה מחורבנת, אני ממליץ לעשות שירות קצר שיתן לך כמה שיותר יתרון בעתיד, ומילואים כמה שיותר נוחים - כי שלא תחשוב, הצבא יזיין אותך בתחת גם אחרי שתשתחרר, במיוחד אם היית קרבי ואתה רוצה לעשות תואר.
כמובן שכל הדברים האלה בטלים להרבה אנשים (והיו גם לי) שמאמינים בחיוביותו של הצבא. אבל הכי טוב לומדים מתוך המערכת.

בקיצור המלצתי, אם אתה יכול לעשות משהו כמו 8200 או כל יחידה אחרת שתיתן לך יתרון אחרי השירות ושירות קצר, לך על זה. תימנע מכל שירות שיגרור אותך שנים כמו עתודה או תלפיות.
My phone number: 0522816213
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אריאל הרבה ב8200 חותמים קבע ככה שזה לא הכי נכון לפי התאוריה שלך.

ולגבי זה שהצבא "דופק" אותך,אז יכול להיות שלך זה יצא ככה,אני יכול להגיד שאני אשכרה נהנה לבוא לצבא..כן כן.

תאכלס לפי דעתי הכי ממורמרים זה קרביים,כי למרות כל השירות החשוב וזה שהם עושים(שאני הכי מעריך שיש...שלא תחשבו) בסה"כ מה שהם עושים זה הרבה מאוד שמירות..ולא רואים בית ככה שזה מבאס.

אם בצבא אתה עושה משהו שאתה יודע שאתה תורם\יש סביבך אנשים טובים\מעניין אותך מה שאתה עושה אז אתה לא תתבאס,לפחות זה איך שאני רואה את זה כי אני בהחלט נהנה בצבא בגלל שלושת הסיבות שציינתי
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

מה הדרך הכי טובה להגיע לשם? (תל השומר)

הכי טוב לי עם קו דן 64, ואז ראיתי שצריך לרדת בשדרות אהרון קציר ומשם ללכת קילומטר ברגל לא?

או שיש משהו יותר קרוב? ראיתי משהו קו מספר 2, מה זה? כאילו שאטל כזה של האזור?
תמונה
שלח תגובה