אתאיזם ומגילת העצמאות

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Moshe
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

אתאיזם ומגילת העצמאות

שליחה על ידי Moshe »

בפעם הבאה עדיף שתצוטט את מגילת העצמאות.
Tomer Cory
MTGil Wizard

Re: Khans of Tarkir

שליחה על ידי Tomer Cory »

Moshe כתב:( אתה מבין שעצם היותך אתאיסט זה גם דת, נכון? - אתה מאמין במשהו, מודע לאלוהים ומכחיש את קיומו ).
אתאיזם זה דת? אתאיסט זה בן אדם שלא מאמין בשום דבר בצורה עיוורת, ומאמין רק במה שיש אליו הוכחות- בדיוק ההפך מדת.
מודע לאלוהים ומכחיש את קיומו? להכחיש זה להגיד שעכשיו אמצע הלילה כשהשמש זורחת או להגיד ש2+2=5, לא להאמין באלוהים זה כמו לחשוב שסרט כלשהו הוא גרוע- זאת דעה של בן אדם. וחוץ מזה אי אפשר להתכחש למשהו שלא מוכח חד משמעית.
oh my god they killed kenny!
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

אני לא חושב שפה זה הדיון בעניין דת, אבל בלי לפגוע בקהל המאמינים באתאיזם - זו דת.
מבחינה פילוסופית דת היא התבוננות על המציאות ומתן פירושה. כאשר שמים במרכז המציאות את אלוהים. אי לכך, כאשר האתאיסט משקיף מזווית ראייתו על המציאות ואינו רואה/מקבל אותה כפי שהיא - הוא בהכחשה אליה.
השאר ניתן לקרוא את הקוגיטו של דאקרט והגיונות של סארטר. או לחילופין לראות את הסרט "מטריקס" כאשר המקביל למאמין ולא מאמין הם מורפיוס וסייפר.
מצדי שכל אחד יאמין במה שיאמין כל עוד לא פוגע בכבודו של האחר... אבל תמיד יש את הציניקנים שבאים מדת האתאיסטים שתפקידם להטיל ספק באלה שאינם מטילים ספק. שיבושם להם ומקווה שיום יבוא ויידעו שלווה מהי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Moshe כתב:אני לא חושב שפה זה הדיון בעניין דת, אבל בלי לפגוע בקהל המאמינים באתאיזם - זו דת.
מבחינה פילוסופית דת היא התבוננות על המציאות ומתן פירושה. כאשר שמים במרכז המציאות את אלוהים. אי לכך, כאשר האתאיסט משקיף מזווית ראייתו על המציאות ואינו רואה/מקבל אותה כפי שהיא - הוא בהכחשה אליה.
השאר ניתן לקרוא את הקוגיטו של דאקרט והגיונות של סארטר. או לחילופין לראות את הסרט "מטריקס" כאשר המקביל למאמין ולא מאמין הם מורפיוס וסייפר.
מצדי שכל אחד יאמין במה שיאמין כל עוד לא פוגע בכבודו של האחר... אבל תמיד יש את הציניקנים שבאים מדת האתאיסטים שתפקידם להטיל ספק באלה שאינם מטילים ספק. שיבושם להם ומקווה שיום יבוא ויידעו שלווה מהי.
איך אפשר להתכחש למשהו שלא קיים? אם אתאיזם זה סוג של דת, אז-

אי-אסיפת בולים זה סוג של תחביב
ישיבה על כיסא זה סוג של פעילות גופנית
קירח זה סוג של תספורת
הימנעות מעישון סיגריות זה סוג של התמכרות
להיות מובטל זה סוג של עבודה

ואם כבר הבאת את המטריקס: https://www.youtube.com/watch?v=H-RlKtkFke4" target="_blank
תמונה תמונה
Tomer Cory
MTGil Wizard

Moshe כתב:צודק. איש באמונתו יחיה ( משפט יהודי חכם :) ...ומהי חוכמת האתאיסטים אני שואל את עצמי, מלבד לחיות את החיים בלי לדפוק חשבון לחוקים של איזה משהו בדיוני המציא ולצחוק על כולם שיש להם חוקים מוסריים ).
"חוקים מוסריים":
לרצוח הומואים
לרצוח גויים
לאנוס זה סבבה, ואם היא לא תתחתן איתך אחר כך היא תהיה מנודה לנצח
לרצוח מחוללי שבת
ויש עוד ועוד, באמת שאם היה לי כוח הייתי מביא לך עכשיו את כולם...

חוץ מזה, בוא נניח לרגע שיש ישות כל יכולה שבראה את הכל, אני מוכן להתערב איתך שממש לא אכפת לה אם אני אוכל שרימפס או לא צם ביום כיפור ושיש לה דברים הרבה יותר חשובים להתעסק בהם, ורוב הסיכויים שאם הוא בכלל שם זין על מה שקורה אצל בני האדם זה יותר כמו תכנית ריאליטי בשבילו :)
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

לא יודע מה עם אחרים, אני חי את חיי עם משמעות :)
Tomer Cory
MTGil Wizard

Moshe כתב:לא יודע מה עם אחרים, אני חי את חיי עם משמעות :)
וואלה? כי לפי מה שלימדו אותי בתנך כתוב במפורש בספר ויקרא שצריכים להרוג אנשים שלא שומרים שבת כי הם גויים עלובים(פחות או יותר המילים המדויקות שהשתמשו בהם), אתה הגעת בשבת האחרונה לטורניר שהיה, ככה שאם אתה רוצה לחיות חיים מלאי משמעות ע"פ הדת שלך, הייתי ממליץ לך להתחיל בלמות(עדיפות לסקילה באבנים בכיכר בעיר- בכל זאת- מסורת לפני הכל). אבל למקרה שאתה תבין שזה בולשיט מתישהו הייתי ממליץ לך להתחיל בהמבורגר עם בייקון, זה פשוט מעולה :)

עריכה: להתעלם מטענות שמופנות אליך לא יגרום להן להיות פחות נכונות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Tomer Cory כתב:
Moshe כתב:לא יודע מה עם אחרים, אני חי את חיי עם משמעות :)
וואלה? כי לפי מה שלימדו אותי בתנך כתוב במפורש בספר ויקרא שצריכים להרוג אנשים שלא שומרים שבת כי הם גויים עלובים(פחות או יותר המילים המדויקות שהשתמשו בהם), אתה הגעת בשבת האחרונה לטורניר שהיה, ככה שאם אתה רוצה לחיות חיים מלאי משמעות ע"פ הדת שלך, הייתי ממליץ לך להתחיל בלמות(עדיפות לסקילה באבנים בכיכר בעיר- בכל זאת- מסורת לפני הכל). אבל למקרה שאתה תבין שזה בולשיט מתישהו הייתי ממליץ לך להתחיל בהמבורגר עם בייקון, זה פשוט מעולה :)

עריכה: להתעלם מטענות שמופנות אליך לא יגרום להן להיות פחות נכונות.
לא בא להיות פרקליטו של השטן, אבל כמעט אף פעם לא הרגו מחללי שבת. צריך המון תנאים בשביל זה:

1. 2 עדים ראו אדם מחלל שבת והזהירו אותו שלא יחלל שבת שוב.
2. האדם הנ"ל מחלל שבת באותו אופן שוב מול אותם עדים.
3. האדם מובא למשפט בסנהדרין (פחות או יותר שווה ערך למושבעים), ובגלל שמדובר בדיני נפשות הוא מובא לסנהדרין גדולה, שזה 72 אנשים.
4. כל ה72 צריכים להצביע אם לסקול את האדם או לא, וההחלטה לסקילה חייבת להיות פה אחד. כלומר, אפילו אם 71 רוצים לסקול אותו, מספיק ש1 יתנגד ולא סוקלים אותו.

מובא בגמרא שסנהדרין שגזרו מיתה על אדם אחד פעם אחת ב70 שנה נחשבו סנהדרין אכזרים, והיו היוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל.

אבל משה, אם אתה מחלל שבת אז לפי התורה שלך אתה עדיין תלך לגיהנום. אה, ואפרופו גיהנום, אתה עובר את העברה החמורה בתורה- חוטא ומחטיא את הרבים (אתה מחלל שבת וגורם לאחרים לחלל שבת ע"י זה שאתה משחק איתם בשבת), ועל זה אתה תלך למדור השביעי בגיהנום שבו תשהה בצואה רותחת לנצח נצחים (מהמדור השביעי לא יוצאים לעולם).

נ.ב. אני יודע את כל זה כי הייתי דתי 18 שנה (אני עכשיו אתאיסט).
תמונה תמונה
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

חבר'ה, בואו ניתן נושא פה להמשיך לתפקד :)
Navidshi
Judgmental Bastard

Re: אתאיזם ומגילת העצמאות

שליחה על ידי Navidshi »

פוצל והועבר למקום יותר רלוונטי. מסתבר שבגרסה הנוכחית של הפורום אני נהנה מיותר גמישות בכל מה שנוגע למחיקה, פיצול והעברה של הודעות, אז לפחות משהו חיובי אחד יצא מהסיפור הזה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

ניסיוני בחיים הביא אותי למסקנה שהעיסוק בשאלה אם יש או אין אלוהים הוא בזבוז זמן.
בן אדם צריך לעשות מה שעושה לו טוב, ולהשתדל שזה לא יעשה לאחרים רע.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

kabanist כתב:ניסיוני בחיים הביא אותי למסקנה שהעיסוק בשאלה אם יש או אין אלוהים הוא בזבוז זמן.
אז אתה אפתאיסט. אף פעם לא פגשתי אחד. :soldier:
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

Kroen כתב:
kabanist כתב:ניסיוני בחיים הביא אותי למסקנה שהעיסוק בשאלה אם יש או אין אלוהים הוא בזבוז זמן.
אז אתה אפתאיסט. אף פעם לא פגשתי אחד. :soldier:
אנחנו נפגשנו לפני שש שנים בערך, אז פגשת רק לא ידעת שפגשת :cool:
אני הדורבן שקולע בזמן !
שלח תגובה