Magic Origins

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
PopperThingi
Dragon Food
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Magic Origins

שליחה על ידי PopperThingi »

עוד שבועיים אמורים להתחיל הספויילרים של Magic Origins, הקור סט האחרון, והיום קיבלנו מידע על הסט, קלפים חדשים, ושינויים שייעשו למשחק בסט.

קודם כל, תגידו שלום למכניקה חדשה - Menace:

תמונה

Menace הולכת להיות מכניקה חדשה שמשותפת לשחור (ראשית) ואדום (משנית). היא מחליפה את Intimidate, שוויזארדס לא מרוצים ממנה כבר הרבה זמן בגלל שהיא יותר מדי תלויה במה שהיריבים שלך עושים ובצבעים שלהם, ולא בהחלטות שלך.
מאותה סיבה, וויזארדס מורידים את Landwalk מרשימת המכניקות ה-Evergreen.
מסיבה דומה, אבל גם מתוך הסיבוך שלה, Protection from X מאבדת את הסטטוס שלה כ-Evergreen, אבל שלא כמו האחרות היא נשארת מכניקה "נשירה" - אפשר להשתמש בה בלי לשאול שאלות אבל היא לא תופיעה בכל סט.

שינויים נוספים במכניקות החוזרות - Prowess הופכת למכניקה Evergreen, ותופיעה בכחול (ראשית) ואדום (משנית). Prowess תמלא את המקום של "מכניקת הקרב" של כחול, שתמיד נוטה לעשות לוויזארדס צרות ב-cycles של יצורים כי המכניקות יצורים שלו - Flying, Hexproof ו-Flash - כולן חזקות ומונעות אינטרקציה. בנוסף, עכשיו אדום וכחול חולקים מכניקה.

תמונה

ואחרונה חביבה - Scry היא עכשיו Evergreen. הכי פשוט שיש - היא גורם למשחק לזרום והחליטו שעדיף לחזור על המכניקה שזורמת הכי טוב במקום לחפש מכניקה חדשה כל סט.

תמונה

ועכשיו לקלפים שלא יחזרו ב-Origins. בקור סטים וויזארדס מוציאים חבילות ניסיון לשחקנים חדשים שכוללים לפעמים קלפים שלא שייכים לקור סט אבל יעילים כדי להעביר איך המשחק מתפקד.
[card]Serra Angel[/card] ו-[card]Shivan Dragon[/card] היו בחבילות של M15 נניח, והם נחשבים לקלפים בסטנדרט למרות שאי אפשר למצוא אותם בבוסטרים. ב-Origins הרשימה היא:

[card]Aegis Angel[/card], [card]Divine Verdict[/card], [card]Eagle of the Watch[/card], [card]Serra Angel[/card], [card]Into the Void[/card], [card]Mahamoti Djinn[/card], [card]Weave Fate[/card], [card]Flesh to Dust[/card], [card]Mind Rot[/card], [card]Nightmare[/card], [card]Sengir Vampire[/card], [card]Fiery Hellhound[/card], [card]Shivan Dragon[/card], [card]Plummet[/card], [card]Prized Unicorn[/card], [card]Terra Stomper[/card]

והנה כמה קצת קלפים שכן יהיו בסט:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

ואחרון חביב, ספוילר המית'יק השני של הסט:
תמונה
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
מרווין
מארגן טורנירים

Re: Magic Origins

שליחה על ידי מרווין »

נראה כמו סט מגניב ביותר, אני לא יכול לחכות לראות מה וויזארדס הכינו לנו :)
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

למה הדרקון הזה לא חובש Grafted Skullcap?
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
PopperThingi
Dragon Food

ומהבלוג של MaRo היום - Menace היא לא אחת מ-2 המכניקות החדשות שהוכרז שיהיו ב-Magic Origins. אלה חדשות לחלוטין וייחודיות ל-ORI
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

קודם כול, קצת בילבלו אותי בהתחלה עם כול המכניקות שהופכות לevergreen (מה זה evergreen?) ושהופכות לכבר לא evergreen
ושיש לדוגמה prowess או scry שהם עכשיו כן evergreen ושהם רק בכחול ואדום או משהו כזה.
גם לא הבנתי מה שאמרת על הprotection from X כי מה זאת אומרת שהיא לא evergreen אבל היא כן מכניקה נשירה? מה זה מכניקה נשירה?
וגם מה הכוונה הקור סט האחרון? :( הוא באמת האחרון? או שיהיו סדרת קור סטים אחרים אחריו (כמו שהיה fifth edition, sixth edition, seven edition...) ואם לא יהיה קור סטים יותר? אז איך הבלוקים (שכבר לא יהיו ממש בלוקים) יהיו מחולקים? ואיך הסטאנדרט יהיה?

בכול אופן, חוץ מכול השאלות האלה, הסט נראה ממש מגניב וכיף ללימיטד....בוא נקווה לדברים טובים לסטאנדרט :)

נ"ב: אתם יכולים גם רק לשלוח לי את הכתבה על כול זה במקום להסביר לי הכול, זה גם יהיה טוב. תודה :wink:
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

אני אנסה לעשות קצת סדר, כי MaRo (שזה הכינוי של Mark Rosewater, הבנאדם שכתב את הכתבה והוא האיש הכי בכיר בקבוצת ה-Design שיוצרת את הקלפים) משתמש בהרבה מונחים שאנשים לא בהכרח מכירים.

בגדול בכתבה הוא מחלק את היכולות במג'יק ל-2 סוגים: יכולות שחוזרות בכל סט (Flying, First Strike, Vigilance הן דוגמאות) ויכולות שחוזרות לפעמים אבל לא בהכרח בכל סט (Hybrid Mana, למשל).
כדי להקל על הקוראים הוא משתמש במטאפורה של עצים בשביל לתאר את היכולות האלה, אז הקטגוריה הראשונה היא ירוקי-עד (שזה מה ש- Evergreen אומר) הן המכניקות ש"פורחות" כל השנה, הסוג השני זה הנשירים (Deciduous, אלה העצים שהעלים שלהם מצהיבים ונושרים בסתיו) שאתה תראה אותם בסטים אחת לכמה זמן, אבל לא באופן קבוע.

אז מה שהוא אומר בתכל'ס זה שמעכשיו מצטרפות לקטגוריה של ירוקי-העד גם Prowess ו-Scry. זה אומר שהן יופיעו בכל סט כחלק מהיכולות הבסיסיות של מג'יק. Prowess היא יכולת כחולה ברובה, משנית באדום, עם אופציה להופיע לעתים נדירות גם בלבן.
ב-Landwalk וב- Intimidate יפסיקו להשתמש בעתיד, ושניהן יוחלפו מעכשיו ב- Menace מהסיבות ש- PopperThingi ציין.
Protection עוברת ממעמד של יכולת ירוקת-עד ליכולת נשירה, ז"א אחת לכמה סטים אולי תתקל בזה אבל ממש לא בכל סט. הוא גם אמר שלמרבה האירוניה יש קלף אחד עם Protection בסט הנוכחי (Magic Origins).

לגבי השאלה השנייה שלך, כן, זהו הקור סט האחרון במג'יק. לפני כמעט שנה הם הכריזו שהם משנים את אופן חלוקת הבלוקים והרוטציה של סטנדרט: מעכשיו בכל שנה יצאו 2 בלוקים, כאשר כל בלוק מורכב מ-2 סטים. הבלוק הראשון יצא בסתיו והבלוק שני יצא באביב. כל סטנדרט יהיה מורכב משלוש בלוקים, וכל בלוק חדש שישוחרר יוציא מהרוטציה את הבלוק הישן ביותר. לפרטים נוספים אתה מוזמן לקרוא את הת'רד הזה:
viewtopic.php?f=23&t=49967" target="_blank

או את הכתבה הזאת:
http://magic.wizards.com/en/articles/ar ... amorphosis" target="_blank

אני מקווה שזה עזר להבין.
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

זה עזר מאוד, תודה.

עכשיו לגבי מה שאמרת, מאכזב אותי שכבר לא יהיה יותר landwalk כי יש כמה קלפים מאוד חזקים שאני זוכר עם התכונה הזאת וחבל שלא יהיו יותר. לעומת זאת דווקא נחמד שScry היא עכשיו יכולת evergreen. וגם לא שאני חובב גדול של קור סטים, אבל משום מה מעצבן אותי שלעולם ותר לא יהיו קור סטים :huh:
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

never say never
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

עוד פליינסווקרים:
תמונה

Jace, Vryn's Prodigy
:1: :u:
Legendary Creature - Human Wizard (M)
:t:: Draw a card, then discard a card. If there are five or more cards in your graveyard, exile Jace, Vryn's Prodigy, then return him to the battlefield transformed under his owner's control.
0/2
-----
Jace, Telepath Unbound
Planeswalker - Jace (M)
+1: Up to one target creature gets -2/-0 until your next turn.
-3: You may cast target instant or sorcery card from your graveyard this turn. If that card would be put into your graveyard this turn, exile it instead.
-9: You get an emblem with "Whenever you cast a spell, target opponent puts the top five cards of his or her library into his or her graveyard.
5

Nissa, Vastwood Seer
:2: :g:
Legendary Creature - Elf Scout (M)
When Nissa, Vastwood Seer enters the battlefield, you may search your library for a basic Forest card, reveal it, put it into your hand, then shuffle your library.
Whenever a land enters the battlefield under your control, if you control seven or more lands, exile Nissa, then return her to the battlefield transformed under her owner's control.
2/2
-----
Nissa, Sage Animist
Planeswalker - Nissa (M)
+1: Reveal the top card of your library. If it's a land card, put it onto the battlefield. Otherwise, put it into your hand.
-2: Put a legendary 4/4 green Elemental creature token named Ashaya, the Awoken World onto the battlefield.
-7: Untap up to six target lands. They become 6/6 Elemental creatures. They're still lands.
3
ניתן לראות את ג'ייס, צ'אנדרה וניסה בגרסת הפרומו Black on Black שלהם:
תמונה
קלף שנראה בסרטון הדגמה של DotP, אבל הוא טיפה מטושטש אז יכול להיות שהוא קצת שונה:
Displacement Wave
:x: :u: :u:
Sorcery
Return all nonland permanents with converted mana cost X or less to their owners' hands
יש גם את זה:
Hixus, Prison Warden
:3: :w: :w:
Legendary Creature - Human Soldier
Flash
Whenever a creature deals combat damage to you, if Hixus, Prison Warden entered the battlefield this turn, exile that creature until Hixus leaves the battlefield.
4/4
ועוד קלף שתורגם מסינית:
Some Vedalken Guy
:2: :u:
Flash
When Some Vedalken Guy enter the battlefield,Change the target of target spell or ability to Some Vedalken Guy.
1/4
חוץ מזה, עוד מלא ריפרינטים לא מעניינים שחוזרים בסט:

[card]Jayemdae Tome[/card]
[card]Titanic Growth[/card]
[card]Vastwood Gorger[/card]
[card]Yeva's Forcemage[/card]
[card]Leaf Gilder[/card]
[card]Elvish Visionary[/card]
[card]Titan's Strength[/card]
[card]Chandra's Fury[/card]
[card]Fiery Conclusion[/card]
[card]Act of Treason[/card]
[card]Cobblebrute[/card]
[card]Runed Servitor[/card]
[card]Bellows Lizard[/card]
[card]Weight of the Underworld[/card]
[card]Cruel Revival[/card]
[card]Gold-Forged Sentinel[/card]
[card]Catacomb Slug[/card]
[card]Claustrophobia[/card]
[card]Disperse[/card]
[card]Tower Geist[/card]
[card]Scrapskin Drake[/card]
[card]Maritime Guard[/card]
[card]Meteorite[/card]
[card]Mighty Leap[/card]
[card]Charging Griffin[/card]
והכי חשוב - [card]Yoked Ox[/card]
PopperThingi
Dragon Food

אני לא משוגע על הפליינסווקרים החדשים. לאף אחד מהם אין את הסיפור-מתוך-המכניקות שיש לליליאנה החדשה והיא נראית לי משמעותית יותר חזקה יותר מהם. די התבאסתי.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

הטריילר של המשחק Duels of the Planeswalkers יצא:

" target="_blank

בתוכו, אפשר לראות 2 קלפים חדשים:

תמונה

תמונה

ולמי שמתקשה לפענח, הנה מה שהם עושים:
Chandra's Ignition
:3: :r: :r:
Sorcery
Target creature you control deals damage equal to its power to each other creature and each opponent.

Ravaging Blaze
:x: :r: :r:
Instant
Ravaging Blaze deals X damage to target creature.
Spell mastery- if there are two or more instants or sorcerys in your graveyard, Ravaging blaze also deals X damage to that creatures controller
PopperThingi
Dragon Food

Spell Mastery מאוד מעניינת.
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

התכונה spell mastery כוללת גם את הספל עצמו שזה שתיים חוץ ממנו?
וDotP החדש הוא רק קלפים מאוריג'ינס? כי אם כן אני רואה שם עוד כמה ריפרינטים...
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

XplayerX כתב:התכונה spell mastery כוללת גם את הספל עצמו שזה שתיים חוץ ממנו?
וDotP החדש הוא רק קלפים מאוריג'ינס? כי אם כן אני רואה שם עוד כמה ריפרינטים...

בזמן שאתה מטיל את הקסם הוא עדיין לא בבית הקברות. אז לא אתה צריך 2 קסמים בבית קברות בזמן שאתה מטיל אותו.
מה?
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

XplayerX כתב:DotP החדש הוא רק קלפים מאוריג'ינס? כי אם כן אני רואה שם עוד כמה ריפרינטים...
ענו לך על השאלה הראשונה, אז אני אענה על השנייה:
זה לא רק קלפים מאוריג'ינס, במשחק עצמו יש הרבה קלפים ,ולא כולם בהכרח יהיו בסט.
מה שכן ודאי הוא שקלפים חדשים שמופיעים ב-DotP כן יהיו באוריג'ינס.
לפחות, ככה זה היה בחמש הפעמים הקודמות...

תגידו יפה שלום לפליינסווקר האחרון שהיה חסר לנו:

תמונה
תמונה
PopperThingi
Dragon Food

וואוו, *זה* קלף מגניב. שני הצדדים שלו עושים דברים מעניינים והוא יוצר דינמיקה חדשה במשחק. ככה פליינסווקר צריך להיות!
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

קלף פסיכי ל - WW
XplayerX
MTGil Apprentice