חרם על פריק לאור המחירים, תתמכו ותחתמו על העצומה

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

עומרישוני
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

חרם על פריק לאור המחירים, תתמכו ותחתמו על העצומה

שליחה על ידי עומרישוני »

שחקנים יקרים, בימים האחרונים יש הרבה רעש סביב ההחלטה השערורייתית של פריק לגבות 70 ש"ח ב WMCQ הקרוב.
לאור ההחלטות האחרונות של פריק, והמדיניות המזלזלת והסחטנית שלהם לאורך התקופה האחרונה, לי - נמאס.
פתחתי עצומה שקוראת לכולם להחרים אותם, אני מבקש שתצטרפו ותחתמו, מספיק חתימות יראו להם שאנחנו לא קהילה של פראיירים, אותנו לא יסחטו ולא יעשקו.
אני קורא לכולם להחרים את האירועים בפריק, ופשוט לא לקנות מהם.
לחתימה על העצומה :
http://www.atzuma.co.il/notofreak" target="_blank
אני כבר חתמתי, אשמח אם תצטרפו - קהילה מאוחדת כנגד הסחטנות.
עומרי.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

Re: חרם על פריק לאור המחירים, תתמכו ותחתמו על העצומה

שליחה על ידי TrUnks »

אני בהחלט מסכים,
כל פעם אותו סיפור עם פריק,אם זה פריריליס או כל טורניר אחר שיש איפה להשוות.
לרוב הם תמיד יותר יקרים, ובלי שום סיבה מוצדקת(גם לנקסוס יש חנות להשכיר וכו וכו, שזה תמיד התירוץ שלהם)

אני חתמתי כי נמאס, כל פעם אומרים משהו והם לא עושים כלום(בצדק כי ממשיכים להגיע אז מה אכפת להם)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
פריק פנטזיה
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פריק פנטזיה »

לכל הפונים בנושא מחירי המג'יק וה WMCQ בפרט , להלן תגובתנו הרשמית .
לפני כשנה וחצי הורדו המחרים בצורה דרסטית לאור הרצון לבוא לקראת קהילת המגיק .
הייתה תקופה בה דרפטים עלו גם 60 שקלים .(מה שלא גרם לאותם "מנהיגי" הקהילה שכה מתלוננים על המחיר להגיע לאירועים או לקנות דבר וחצי דבר בפריק ולמען האמת , מעולם לא עשו זאת ...)
מאז ,תקופה ארוכה המחירים נותרו ללא שינוי . לאחרונה עלו מחירי המוצרים בחול , עלה המדד, עלה שכר המינימום ועלו עלויות השכירות בקניון . לאור מצב זה נאלצנו לעלות את המחירים למחירם הנוכחי .
חנות פריק נמצאת בקניון במרכז ת"א (המקום היקר ביותר בארץ)וכללת שטח ציבורי גדול לטובת האירועים
אבטחה , חניה , מתחם מזון וכו.... לכל זאת יש עלות וכמובן שבמקומות אחרים שאינם בת"א או בקניון או בסדר גודל כזה העלויות קטנות משמעותית ולכן לעתים יש פערים בין המחירים .
אנו במאמץ מתמיד להוזיל עלויות מול הספקים וכל הוזלה שכזו תשוקף ישירות ללקוחות וכמובן שכמו תמיד נעשה מבצעים כשניתן .
יחד עם זאת , לא נקבל קללות השמצות והוצאות דיבה בפורומים או בפייסבוק ובטח שלא תקיפה מילולית והשמצות של עובדי פריק או מנהלי הליגה שלה באופן אישי .ואלו שבחרו או יבחרו לעשות כך , רגלם לא תדרוך בפריק .
אנו נשמח לראות את שאר הקהילה בWMCQ וכל שבוע בדרפטים שנערכים בימיי רביעי
וכמובן שיותר מנשמח לשבת עם מי שירצה ולשוחח בצורה תרבותית על הנושא ואולי לשמוע רעיונות שניתן ליישם לטובת הקהילה (כמו רעיון המטבעות שבא מתוך קהילת המגי'ק )

בברכה ,
פריק
פריק - פנטזיה של חנות
וייצמן 14, מרכז וייצמן (קומה 1-) טל: 03-6961826
www.freak.co.il
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אתם רוצים לדבר, בגלל זה מחקתם תגובה עניינית שלי בנוגע לזה מהפייסבוק שלכם ואז חסמתם אותי נכון? כי אתם רוצים לדבר.
ולענייננו - העליתם את מחיר הדראפטים מ60 ל80 בתוך מספר חודשים, העליתם את מחירי הבוסטרים ואת מחירי הטורנירים, וכולם בשיעור חד של 25-30%, אתם רוצים להגיד לי שהעלויות שלכם עלו באותו שיעור? אין מצב.
שכר המינימום לא התעדכן מאז 2012, וגם אז הוא לא קפץ ב30% אלא בכמה שקלים, אז בבקשה אל תדחפו לפה נושאים לא קשורים. ויותר מזה - אם אתם משלמים לעובדים שלכם שכר מינימום, כנראה שהוצאות השכר שלכם לא כאלו גבוהות, ואם אתם לא משלמים להם שכר מינימום, אז ההעלאה מלפני שלוש שנים לא רלוונטית.
בנוסף - לא חייבים להגיע לטורנירים שלכם כדי להעביר ביקורת, ההפך הוא הנכון. מן הסתם מי שמעביר ביקורת פחות סביר שיגיע לטורניר אצלכם.
בקשר לעלויות הסחורה - מחיר הבוסטר עלה בערך ב30 אגורות לחנויות, אבל אתם העליתם את מחיר הבוסטר ל25 שקל (כשבהרבה מקומות אחרים בארץ אפשר לקנות בוסטר ב15), זה נראה לכם הגיוני?
אולי אם תפסיקו לתקוף בלי הפסקה את השחקנים, תפסיקו להאשים אותנו שאנחנו לא בסדר, ואולי תתחילו להקשיב לטענות שלנו ולחשוב מה אפשר ללמוד מהן, כי אולי אולי יש בהן משהו, אם תעשו את זה ותיישמו את המסקנות, אולי תראו שיבואו אליכם יותר שחקנים לטורנירים.
בינתיים הדראפטים שלכם מצטמצמים (כבר אין שלושה פודים כל שבוע כמו פעם הא?) והפרירליסים אצלכם כבר לא הכי גדולים (55 שחקנים זה מספר שנוח לכם איתו, נכון?), אז אולי אתם עושים משהו לא הכי נכון, הא?
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

Been there done that...

כרגיל אותה תגובה מ"פריק", שמאשימה את השחקנים, שמתגוננת בטענות חסרות ערך, שלא מקשיבה למה שאומרים לה מאנשים שכן מארגנים כבר שנים טורנירים(עומרי) וגם מנהלים דיון בצורה שהם רוצים(לחסום מי שנגדם)

באמת שנמאס, פשוט מקום שלא מכבד בשום צורה את לקוחותיו, ממליץ לכל אחד שנמאס לו כל פעם להוציא עוד כסף, ושנמאס לו מהיחס הזה שפשוט לא יגיע יותר לחנות הזאת.

אגב מעניין שאתם אומרים שאנשים שמגיבים פה לא מגיעים אליכם, אני אישית הייתי מגיע להמון דראפטים בתקופות כאלה ואחרות, אחרי שראיתי את א. היחס של העובדים/מנהל לשחקנים וב. כל פעם העלות מחיר אז כן הפסקתי ובלי בעיה, כי יש מקומות אחרים שנותנים יחס לשחקן כמו שצריך(שהוא לקוח) וגם מחיר יותר הוגן. אז בבקשה אל תגידו סתם דברים
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

אני מאוד לא מרוצה מהאמירה "לאחרונה עלו מחירי המוצרים בחול"
ניגשתי לבדוק מחירי ריטיילרים מהחזרה לרבניקה ועד היום בעבור קופסאות, המחיר תמיד היה 100 דולר לקופסא של 36 בוסטרים ולא השתנה זה שנים.

מה כן השתנה? שער הדולר.
מישהו זוכר שהדולר היה פעם 4.5? לא? רק אני? בואו נדבר על מחירי הדולר.
הוא התרסק ב2011 ל3.3 עלה ל4 ב2012 ושוב התרסק ל3.4 שנה שעברה והנה הוא עכשיו ב3.8

כלומר בנמוכים קניתם קופסא ב330 שקל לא כולל משלוח ובגבוהים ב380 שקל (דעתי שפריק מקבלים מחיר טוב יותר משאני יכול להשיג במקרה הממוצע, למשל בקניית קייסים)
מה זה אומר? זה אומר שהיום יש לכם ב380 שקל 36 בוסטרים וכשהרשתם לעצמכם דראפט ב60, היו לכם 36 בוסטרים ב330 שקל.
אמנם פער מהותי אבל איפה ה33% עליית מחירים? (מ60 ל80, לא בדקתי כמה עולה כרגע דראפט אם יותר אז גרוע יותר)

אני אקח צעד אחורה, אציין שאני דווקא הייתי בעד המטבעות, כי אם אני לא צריך למכור פרסים לשחקנים אחרים וככה למחזר את הכסף אלא להשתמש במטבעות כדי להיכנס בזול יותר לאירועים בעתיד אני מרגיש טוב עם זה ואתם מרגישים טוב עם זה כי אתם יודעים שזה בא מכם ואני לא מתפרץ לכם לדראפט בעלות של 10 שקל ומשהו לבוסטר (לא כולל משלוח כמובן אבל שוב, פריק מייבאים מוצרים גדולים מהותית דומני שעלויות המשלוח שלכם ושלי לא באותו קנה מידה בכלל)

לא יודע אם מישהו הקשיב לפודקאסט של הפריריליס של LRR לאחרונה, הדהים אותי משהו שם.
גיימ'ס הפסיד 2 משחקים, ניצח 2, ועשה תיקו (בפריריליס קטן יותר משל פריק) הוא קיבל 3 בוסטרים.
קמרון קיבל חצי קופסא על 4-1.

מה מדהים אותי פה? מדהים אותי פה שבפריק היה מישהו שעם 4-2 יצא בלי כלום, 4 אנשים שב4-2 יצאו עם בוסטר אחד (וכך הלאה עד ש...4-2 הגיע גם ל5 בוסטרים)
עכשיו כן זה קנדה זול להם בהרבה ואין מה לצפות פה לפרסים כאלה, הכל ברור.
אבל למה יש פיזור כזה אבסורדי (0 עד 5!) עבור אותו מספר נצחונות?
לי זה מרגיש כמו תכנון קצת לקוי. (אגב פה כולם כמוכם בארץ, לא נותנים מספר קבוע לכמות נצחונות אלא לפי כוח יריבים וזה יכול מאוד בקלות להיקבע על ידי מי היה היריב הראשון שלך, כלומר מזל נטו)
ואיך קורה באמת שבחו"ל עם כל זה שזה זול להם מסוגלים לייצר מחנות שמביאה פחות שחקנים prize pool כל כך הרבה יותר גדול? (עד כדי כך שגם מאזן נייטרלי אפילו שלילי מקבל פרסים דהיינו קל להסיק שמדובר בסדר גודל של לפחות כפול בוסטרים בפרסים לכל שחקן מאשר בפריק)
מיותר לציין שהמחיר זול יותר גם אבל שוב קנדה ויש תירוץ.

מחירי החשמל והמים ירדו בתחילת השנה ב10%, גם זה כנראה לא השפיע על המחירים שלכם לטובה.

החנות של פריק מושכת אליה עשרות שחקנים בכל פריריליס, זה מציב אתכם כחנות שנחשבת איכותית וגדולה לא במונחים של ישראל אלא במונחים עולמיים, אז אין לכם סיבה להתלונן על סדרי גודל של הקהילה.
נכון ירידה או העלאה של מחירים לא בהכרח תשנה את מספר השחקנים, כי חלקנו באים בשביל לשחק לא כדי לספור את הכסף, אבל זה לא סיבה להגיד דברים כמו בוסטרים ב25 שקל, לאן נגיע אם הדולר יעלה ל4.5 דולר?!

ושוב נסיגה לחיובי - המחיר המיוחד שנתתם לקופסא של מודרן מאסטרס 2 בשרשור אחר פה הוא תחרותי לא ברמה של ישראל אלא ברמה עולמית, כלומר כשאתם מבינים שעדיף למכור ברווח קטן מאשר להפסיד כנראה אתם מוצאים דרכים לקצץ והרבה.
מג'יק בוא נודה בזה לא יכול להחזיק לכם את כל החנות, הוא גם לא צריך, דברים כמו עליית שכירות בקניון או אולי ירידת מכירות במשחקי הקופסא והמחשב נגיד זה באסה אבל לא יכול ליפול עלינו, כשנקסוס ממשיכים להוריד מחירים ולהגדיל את הפרסים אתם לא יכולים להתעלם מזה ולקוות שהכל יסתדר אם רק תגידו שהייתה עליית מחירי מוצרים בחו"ל.

אגב החנות בקנדה ברור לי דוגמא קיצונית, אבל אם נסתכל על מגי'ק אונליין שידוע כמסחטת כספים מלכתחילה, זה מה שוויזארדס חושבים שהגון - בדראפט 1.5 בוסטרים בפרסים לשחקן, בסילד 3.3125 בוסטרים בפרסים לשחקן (חושב לפי daily sealed - כמקרה הגרוע ביותר לשחקן שהוא המקרה שבו יש 16 או 32 וכו' שחקנים כלומר אין ביי ולפיכך לא יתכן יותר משחקן 1 לכל בדיוק 16 שחקנים שיש לו 4 נצחונות) דהיינו במקרה הממוצע הפרסים טובים יותר מזה, ב2 המקרים מדובר בעשרות אחוזים יותר מאשר הפרסים שמוצעים בארץ.
ו...כן גם ויזארדס נוקטים בשיטה של X נצחונות = X פרסים ולא משנה איזה מקום אתה בדיוק או מה יש בטלויזיה, אמנם צריך להסדיר פרסי ביניים למי שיש תיקו וX נצחונות אבל זה לא אמור להפריע, מדובר במספר מועט של שחקנים בכל טורניר.

אז כן, לדעתי המחירים כרגע גבוהים מדי ללא שינוי מהותי במחירים עבורכם (למעשה להפך בחלק מהמשתנים) והפרסים יכולים להיות נדיבים יותר וconsistent יותר אבל הטענה השניה היא גורפת לכל חנויות המשחקים בארץ.
IS130
MTGil Apprentice
קיבל תודה: 1 פעם

שליחה על ידי IS130 »

כל כמה שבועות הנושאים האלה עולים, כל פעם באופן חמור יותר מהקודם
כל פעם אני מחליט לא להתערב
אבל היום בליגת חיפה התפתחה שיחה שהצטערתי שהתפתחה
והגיע הזמן להתערב
אז לפני שאמשיך חשוב לי לציין שאני לא מקושר באופן חיובי או שלילי לשום חנות
וגם לבקש סליחה מהמודים מראש על שימושים במלים כמו "אידיוט" "מטומטם" ו"חי בסרט", רוב הסיכויים שהם ישומשו בלשון רבים על קבוצה ולא על מישהו ספציפי, ומי שמכיר אותי יודע שזה הצורה שלי להתבטא ואין כאן ניסיון לפגוע
יאללה נגמרה ההקדמה

אז רציתי להגיד שכל האידיוטים שחתמו על העצומה הזאת חיים בסרט
וכל אחד ואחד מכם מוזמן לפתוח בעצמו עסק עם מיקום, מקום, ותנאים כמו של פריק
להריץ טורנירים איכותיים באותה מידה
וכל זה ביותר זול
רק שתחזרו הביתה לאישה והילדים בלי רווחים, אולי תבינו למה פריק מעלים מחירים.

כמות לא מבוטלת בכלל של השופטים והמארגנים בארץ עושים את זה בהתנדבות חלקית (כלומר מקבלים שכר בין אם בכסף או בוסטרים שבכלל לא משקף את הזמן/קושי עבודה שלהם, עוד לפני בכלל שחישבתי שבשבת מגיע להם 150%), חלק בהתנדבות מלאה, וחלק מצוצמם אפילו בהפסד. אתם משווים אותנו לשאר העולם? אני בספק אם יש בעולם אותה רוח התדנבותית למען הקהילה כמו שיש פה, בטח ובטח מבחינת אחוזים מתוך גודל הקהילה. מה אתם נותנים לחברה האלה בתמורה? כפיות טובה יהיה מחמאה בשבילכם.

אז חזרה לאידיוטים שחתמו על העצומה - לכל אלה מכם שמדברים שטיוית ובחיים לא ניהלו עסק (דבר שבמקרה עשיתי בשנים האחרונות בכמה סוגים של עסקים , בין אם הייתי בעלים/מנהל/גם וגם) הנה כמה דברים שלא ידעתם:
*המינימום באמת עלה באפריל, לפני שאתם משמיצים ומאשימים בשקרים, תבדקו
*יש לעסק 1,000,001 סוגי עלויות/קנסות/מסים שכל אזרח שלא היה מעורב בנושא לא יכול בכלל לנסות להתחיל לדמיין.
*בזמן שאתם נהנים מהשבת החופשית שלכם בתחביב האהוב עליכם, יש צוות שלם שעובד בסופ"ש שלו. התמורה שהוא מקבל היא תמורה לא הוגנת בכלל. או שאולי אתם מצפים שאנשים כמו זוהר שגם ככה מנהלים פה את הפורום בהתנדבות, גם יעזבו את המשפחה בשבת בהתנדבות?מדובר בטורניר WMCQ, שחייב להיות נוכח בו לפחות שופט אחד ברמה של זוהר, ולפחות עוד שופט(או שניים?) מוסמכים רשמית. שופטים שמוותרים על הסופש שלהם. שמוותרים על היכולת לשחק בעצמם. שעושים את כל זה בפחות מכמה שבאמת מגיע להם על יום עבודה כזה. אבל מישהו צריך לשלם להם משהו.
*לחכמולוג שזרק כאילו בדרך אגב "לא כולל משלוח" ומשפט אחרי זה שכח מזה וחירטט שפריק קונים בוקסים ב380 - מתוקי, המשלוח זה ממש לא מעט כסף, שלא לדבר על זה שמישהו צריך לאסוף אותו מנתבג לפריק, בין אם זה עובד/מנהל שלהם שמבזבז דלק, או שליח כזה או אחר שעולה כסף. אבל כשיש תקלה במשלוח - גם אז כמובן, אתם יודעים להתרעם ולהתלונן.
*מרכז תל אביב זה באמת כנראה אחד המקומות כי יקרים בארץ לפתוח בהם עסק, ובין אם השטח בחוץ של פריק בטאבו או נשכר על ידם כל שבת כשלעצמה, מדובר בעסק לא זול. עסק לא זול בשבילם שהוא רווח נקי בשבילכם - שירותים נקיים, מזגן , מגוון מקומות לאכול בהם במרחק דקה הליכה. בשבת אפילו יש מספיק חנייה באזור (אלא אם כן אתה אידיוט שלא יודע שבשבת אף אחד לא בודק כחול לבן, ולא חסרים כאלה).

אז לכל האידיוטים שמחשבים רווחים פר שחקן לפי שמועות על מחיר הבוסטר לקמעונאי וחישוב בין המחיר הזה למחיר הטורניר כאילו זה העלות היחידה, וחיים באיזה סרט שאיזה מיליונר בשם "הבעלים של פריק" יושב בבית ומסדר שטרות בכספת על חשבונם, צאו מהפנטזיה ותיכנסו למציאות. מסחר זה משהו אחד, אבל בכל מה שנוגע לארגון טורנירים, מגיק זה ממש ממש לא נושא רווחי בארץ. זה גם בדיוק הסיבה שהלקוח לא תמיד צודק. כשאנשים באם בשבת לארגן לכם טורניר 40% בשביל הכסף הלא מספק ו60% בשביל התנדבות לקהילה, אל תצפו ליחס של הלקוח תמיד צודק, בשביל זה יש קומה למעלה מקדונלדס. יש לכל בן אדם בארץ שנחשב בצוות ארגוני של מגיק את הזכות המלאה להתנהג אליכם כמו שמוק. עם זאת אני כן יכול להעיד שאף אחד מהם לא עושה את זה כתחביב, אז אם הגעתם למצב כזה, כנראה שגם אתם אשמים.

אז מה גרם לי לכתוב לכם את כל זה? כי הגוף שמארגן טורנירים בצפון שוקל ברצינות לא לארגן את WMCQ#3 בגלל ההתנהגות המגעילה והכפוית טובה שלכם. בגלל שהבדל של עשר-עשרים שקל גורם לכם לדבר כמו בהמות (ואני רוצה לראות את האמיץ שיצטט את זה ויגיד שכל הפוסט שלי דיברתי כמו בהמה, באמת שאני רוצה, כי אתם מדברים ככה כבר שנים). בגלל שהוא עשה חישוב, חישוב שהוא שיתף אותי בו ב100%, ומתוך כבוד אליו לא אשתף אותכם בעלות של כל הגורמים. אבל בחישוב הזה, הבן אדם צריך לקחת 70 שקל עם שני בוסטרים לפרס, בדיוק כמו פריק , כדי שבמידה ויגיעו ארבעים אנשים, הוא יכסה את העלות שופטים ומקום. רק יכסה, בלי רווח על זה שהוא שפט גם בעצמו כל היום וארגן ובא מוקדם וסידר לכם את השולחנות והמזגן. בלי פיצוי על זה שהוא גם אוהב את המשחק ובכל זאת לא משחק. ועד לא מזמן הוא היה עושה את זה, כי הוא אוהב את הקהילה. אבל הוצאתם לו את החשק לעשות את זה.

אז בשביל כל החכמולוגים שיביאו לי את התשובות של "עובדה שאצל נקסוס זול יותר" ו"ניהלתי עסק זה לא כזה קשה" ועוד כל מיני שטויות כאלה ואחרות - אני לא מנסה לפתוח פה דיון. כן סליחה, אני בן אדם לא מתורבת. אמרתי דברים נכונים, תיארתי לכם כמה מהרגשות של המארגנים והשופטים בארץ, כן הקבוצה הקטנה הזאתי של אנשים ש(בינתיים) אכפת להם, אבל אם אתם תמשיכו בדרך שלכם לא יהיה אכפת להם עוד הרבה, ויפסיקו להיות בארץ טורנירים. אז מה שנשאר לי לסיים איתו את ההודעה זה שכל מי שלא רוצה , שלא יבוא. לא מדובר כאן ברשת מזון מהיר של גנבים. לא מדובר כאן בחרם על הוט כי השירות שלהם חרא. לא מדובר כאן בהפגנות על מחירי הדיור. מדובר כאן בקהילה קטנה של אנשים שאוהבים משחק שאין לו הרבה חשיפה בארץ. אנשים שכל מי שיש להם זה אחד את השני. קהילה ששורדת בגלל קומץ קטן של אנשים, שגם כשהם מקבלים תשלום על העבודה שלהם, הוא לא באמת הולם, והם ממשיכים לעשות את זה כי הם יודעים שבלי זה לא תהיה קהילה. אז מי אתם בכלל חבורה של מפגרים שתעשו הסטות ותשמיצו השמצות ותצביעו בעצומות. אם אתם כאלה חכמים , תפתחו אתם עסק שייתן מחירים זולים יותר באותם תנאים, תוך כדי שגם נשאר לכם עודף להביא הביתה. עד שלא תעשו את זה - תשמרו בלב את הטינה.
stav brener
מארגן טורנירים

שליחה על ידי stav brener »

וואו עידו אני חושב שזו פעם ראשונה שאני מסכים איתך ממש עם כל מילה .
לי לא היה את האומץ להוציא ככה את הדברים , אבל אתה צודק ב 100% .
בכל מקרה אני מאוד אשמח אם ניר כן יארגן את ה wmcq בצפון , כי לכולנו זה חשוב שיהיה גם בצפון וגם במרכז ( וגם טיפה דרומה מהמרכז ) .
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אני לא יודע מי זה IS130 אבל הוא אומר בידיוק מה שאמרתי לכל האנשים בפנים וזאת הייתה דעתי לאורך כל הזמן.
רוב הקהילה חכמה מאוד ויודעת מה העליות של דברים ושל סחורה אבל האמת כואבת.
להריץ עסק זה לא רק סחורה כל בעל עסק היה מת ומתפלל שכל מה שהוא חייב היה רק תשלום על סחורה!
מה?
BurningOak
MTGil Apprentice

ומי שמכיר אותי יודע שזה הצורה שלי להתבטא
יש מראה בבית מר חבר? תעמוד מולה תגיד את הנאום שהגיע עד המשפט הזה ותשאל את עצמך אם ההוא במראה נשמע לך כמו אדם סביר, אם כן אתה מוזמן להפסיק לקרוא פה, אם לא, אתה מוזמן לעבוד על זה.
וכל אחד ואחד מכם מוזמן לפתוח בעצמו עסק עם מיקום, מקום, ותנאים כמו של פריק
להריץ טורנירים איכותיים באותה מידה
וכל זה ביותר זול
אחלה ואתה מבין שיש אנשים שעושים את זה? אתה מבין שנקסוס עושים את הטורנירים שלהם קרוב מספיק לתל אביב ושהמיקום הנוכחי של פריק בתל אביב הוא בסדר בשבתות אבל ממש גרוע ביתר השבוע לכל מי שיש לו רכב ולדעתי בלתי מועיל (בהשוואה למיקום של נקסוס כמתחרה) למי שאין לו?
אתה מבין שהתלונה היא שיש בעיה והם צריכים להבין שהיא שם כי הלקוחות הקבועים שלהם לא מרוצים?

תאר לעצמך שאתה קונה לחם באותו מקום 10 שנים ואז נפתח לך מכולת מוכרת לחם בחצי מחיר בצד השני של הרחוב, אני רואה פה בדיוק 2 אפשרויות -
1. אתה מתעלם מה10 שנים וזה שנוח לך ומוכר לך ווואטאבר ופשוט עובר לחנות השניה ולילה טוב.
2. אתה מעלה את זה בפני בעל החנות ואם הוא הולך להתנהג בצורה שאתה מתנהג פה, שישכח מלקוחות.
תקשיב ההצעה של נקסוס יותר טובה, אני בסך הכל רוצה להמשיך עם פריק אבל אני מקבל את התחושה שהם לא רוצים להתחרות, מי שלא מתחרה שוקע וככל שהם ישקעו יותר התקורה לכל מוצר שנמכר תהיה גבוהה יותר והם יאלצו להעלות מחירים כדי להתגבר על זה והמעגל הזה ימשך עד שפריק תיסגר, זה מה שאתה רוצה?
כמות לא מבוטלת בכלל של השופטים והמארגנים בארץ
וימשיכו לעשות כפי שעושים בכל העולם כי זה התחביב שלהם וזה התחביב שלי וזה התחביב אולי שלך ובכל העולם זה מקובל, בחנויות מספיק קטנות התשלום הופך להיות השתתפות באירוע בחינם ושיפוט במקביל, זה לא כזה רע אם אתה אוהב לשחק ולא אכפת לך לעשות את העבודה של שופט במקביל וזה עבודה אבל זה תחביב.
שמעת על השכר הגבוה של המתנדבים של אייקון, דרקוניקון ביגור וכו'? כניסה חינם לאירוע שהם במילא עובדים בו, לפעמים פיצה, זה לא שכר זה להנעים את זמנם של מי שמוכן לתרום את זמנו, זה הכל.
זה אותו הדבר, מי שחושב שלשפוט מגי'ק זה עבודה מכניסה צריך לשאול את עצמו שאלות קשות.
אגב סתם לצורך ההומור, ידעת שכשמתנדבים במקומות כמו בתי חולים או כלביות וכו' בכלל לא מקבלים אפילו בוסטר אחד?
כן... וגם בשבת אם בחרת להתנדב בשבת, זה נורא...
ואז יש את המתנדבים של מד"א והמשטרה, זה בכלל, אתה מבין עוד אפשר להזעיק אותם גם כשלא בא להם.
צר לי אם מישהו מאמין (ונראה שאתה מאמין) שהתנדבות היא הכנסה.
רובנו מתנדבים או התנדבנו לאיזשהי מטרה, מה הבעיה? להתנדב זה כי אתה רוצה.
אני בספק אם יש בעולם אותה רוח התדנבותית למען הקהילה כמו שיש פה
אז....יש.
כי אתה מבין אם לא היה העלויות שלהם היו גבוהות יותר מהותית והם היו נאלצים לגבות מחירים כמו בפריק.
מתוקי, המשלוח זה ממש לא מעט כסף, שלא לדבר על זה שמישהו צריך לאסוף אותו מנתבג לפריק
אתה הוזה, חנות בסדר הגודל הזאת מזמינה מלאי - סליבים, בוקסים, פליימטים, וואטאבר, חותמת חוזים ארוכי טווח ומוצאת פתרון משלוח שיכלול את שליחת משחקי הקופסא שלהם שבהם מחיר המשלוח הוא רוב המחיר בארץ - כלומר מפחיתה מהותית את התקורה ממשלוח שאגב גם לצרכן הפרטי, לו הייתי קונה נגיד 10 בוקסים, התקורה מהמשלוח הכולל היא נמוכה מהותית מהתקורה על משלוח לבוקס אחד שאז המשלוח הוא עשרות אחוזים מהמחיר, אם אתה חי בפנטזיה שפריק משלמת עשרות אחוזים על משלוח של משהו, אז אתה חי בפנטזיה.
ואני אספר לך חד משמעית שכצרכן פרטי, בלי לקנות בכמויות, כל המוצרים בפריק יעלו לך עשרות אחוזים פחות אחרי משלוח ואחרי מכס.
וכן, לא תאמין, גם אחרי שדואר השליחים המקרטע של דואר ישראל יועיל בטובו להביא לך את המוצר הביתה, בלי שתצטרך לשלוח מנהל לנתב"ג אפילו (מאיפה הבאת את זה אני אשמח לדעת, שיחרור מהמכס ומשלוח זה שירות מאוד נפוץ, ההזמנות מלאי יחסית גדולות והתקורה של שיחרור ומשלוח פשוט לא גדולה כמו שנראה לך)

[spoiler]כשיש תקלה במשלוח - גם אז כמובן, אתם יודעים להתרעם ולהתלונן.[/spoiler]
ההזמנות צריכות להיעשות מספיק זמן מראש כדי להיערך לבעיה, הבעיות צריכות להיות מטופלות אל מול המכס, בשביל זה משלמים לאנשים, זה בסופו של דבר הכסף שלי, אני רוצה את המוצר שלי בזמן, מה בדיוק הבעיה?
יכלתי באותה קלות להזמין מחו"ל, בפחות כסף, להתקשר לצעוק על הדואר כשצריך ובוא נודה בזה צריך, בחרתי לשלם לכם להיות הmiddle man שלי ולחסוך לי? תצפו לצעקות אם אתם עושים עבודה רשלנית.
זה כהערה כללית, לא יצא לי להתעצבן על פריק בעניין הזה.
מרכז תל אביב זה באמת כנראה אחד המקומות כי יקרים בארץ לפתוח בהם עסק
אבל החנות בפתח תקווה נסגרה לפני החנות בתל אביב, כנראה יש כדאיות כלכלית עדיין ואם לא רצוי להפנים ולשקול מקומות חדשים למעבר אליהם במקום לגלגל את הצרות הכלכליות לצרכן.
בשבת אפילו יש מספיק חנייה באזור (אלא אם כן אתה אידיוט שלא יודע שבשבת אף אחד לא בודק כחול לבן, ולא חסרים כאלה).
וברביעי? ואם הטורניר עלול להימשך עד אחרי צאת השבת?
בנקסוס יש לך חניה חינם כל השבוע, מיקום טוב, מה אתה רוצה? פרס על זה שבתל אביב יש מקומות חניה בכחול לבן בשבת במרחק הליכה סביר?! זה לא פרס שאתה יכול לקבל.

[spoiler]אבל בכל מה שנוגע לארגון טורנירים, מגיק זה ממש ממש לא נושא רווחי בארץ.[/spoiler]
נכון מאוד ולכן פריק צריכים להפנים את זה שהטורנירים האלה נועדו בשביל לגרור לקוחות, בשביל לפתח את החנות כמוקד קהילה ובשביל למכור מוצרים נוספים כמו סליבים ופליימטים וכו' במחירים שלא צריכים להיות סבירים בכלל.
מי שבא לטורניר אולי יבוא לליגה, אולי יצטרף לחוג דיאנדי, יקנה כמה משחקי קופסא ויבוא לחנות להסתובב ומדי פעם יקנה משהו, זה משיג עוד לקוחות, זה אמור להיות המודל.
לא הסתכלתי בספרי החשבונות של נקסוס, אני בספק אם הם עושים את רוב ההכנסות שלהם מטורנירי מג'יק ובכל זאת עובד להם.

[spoiler]כשאנשים באם בשבת לארגן לכם טורניר 40% בשביל הכסף[/spoiler]
זה נשמע כמו 40% טעות בגישה. קומה למעלה יש מקדונלדס, רווחי יותר לעבוד שם.
אל תצפו ליחס של הלקוח תמיד צודק
למה לא? אני לא בא בתלונות לשופטים או המארגנים אלא לחנות, שופטים ומארגנים וואלה בני אדם וצריך לזכור שהם מתנדבים וכו' וראיתי פה כמה חבר'ה שיצאו מגדרם כדי להתנגח בסתיו ש....בינינו? אחלה בחור, באמת, עם הרבה רצון טוב והרבה יכולת.
אבל בשיא הרצינות, אל תבוא להתנדב אם אתה עושה את זה אפילו 40 אחוז בשביל הכסף ואני מבטיח לך שאין שופטים שעושים את זה בשביל הכסף, בשביל כסף היה עדיף לו לעבוד במקדונלדס. ברצינות.
ולכן כל מה שנשאר זה לתהות על קנקנה של חנות , לא על קנקנם של מארגנים ושופטים - גם אם הם לובשים 2 כובעים, בכובע של המארגן או השופט הם עם חסינות מלאה, בכובע העסקי - הם מטרה הוגנת.
אז מה גרם לי לכתוב לכם את כל זה? כי הגוף שמארגן טורנירים בצפון שוקל ברצינות לא לארגן את WMCQ#3 בגלל ההתנהגות המגעילה והכפוית טובה שלכם. בגלל שהבדל של עשר-עשרים שקל גורם לכם לדבר כמו בהמות (ואני רוצה לראות את האמיץ שיצטט את זה ויגיד שכל הפוסט שלי דיברתי כמו בהמה, באמת שאני רוצה, כי אתם מדברים ככה כבר שנים).
ע"ע משפט ראשון בפוסט אבל לצורך ההמחשה, כל הפוסט הזה דיברת כמו בהמה.

[spoiler]כדי שבמידה ויגיעו ארבעים אנשים, הוא יכסה את העלות שופטים ומקום.[/spoiler]
תגיד אם פריק סגורה בשבת, השכירות במקום יורדת? העלות של המקום לא יכולה לשבת בתחשיב, התקורה הזאת מחולקת מלכתחילה למחירים של כלל המוצרים. נקודה.
ואם אין כסף לשלם לשופטים... תמצא מתנדבים ואם אין ואתה לא רוצה תגיד מצטער אף אחד לא מוכן לבוא לשפוט, מי שמוכן שיגיד עכשיו ואם לא אז אין טורניר וזהו, בכלל צריך אולי עידוד גדול יותר לשופטים, העבודה של שופטים היא קשה וכפויית טובה וככל שיהיו יותר מהם ככה הם יצטרכו לעבוד פחות.
אבל סובב את זה לאן שאתה רוצה, אתה יכול בתחילת השנה להגדיר שטורנירי מגי'ק זה סוג של פירסום לעסק, פירסום זה כסף שנזרק לפח ואתה מקווה שיהיה יעיל, לשקול אם נכון לעסק שלך לקיים טורנירי פירסום כאלה ואם לא... לא לקיים אותם, זכותך.
אבל כשההוצאות ידועות ומתפרסות על פני שנה זה סביל יותר.
אבל עזוב, עסק שלך תנהל איך שאתה רוצה, אתה רוצה לחשב כאילו יש יום שהחנות פתוחה ובוודאות אין לקוחות לאף מוצר אחר ואתה לא יודע אם יגיעו איקס אנשים, תחשב את זה ככה, אחר כך תדמיין שביום שני אתה פותח את החנות ואף אחד לא נכנס אפילו, וואלה, לא נעים, זה יום רע מאוד והפסד כספי צורם, אז עכשיו ביום שלישי תעלה מחירים כי יום שני נהרס לך? וביום רביעי תוריד שוב כי הכל בסדר שוב?
אם העסק שלכם מפסיד - חבר'ה בשיא הרצינות אל תעשו טובות, תסגרו.
תבין לא משתלם לפתוח חנות ירקות שמוכרת רק אבטיחים וגזר אבל אם מדפי הסלק שלך מרקיבים, תראה אם אתה יכול לייעל את זה במקום להכפיל את המחירים של הגזר והאבטיח שדווקא עובדים לך. יש?
כי כשאתה מעלה את מחירי הגזר והאבטיח, אני אלך לקנות גם את אלה במקום אחר ואז מה?
אמרתי דברים נכונים
מתי?
קהילה ששורדת בגלל קומץ קטן של אנשים
אפילו אם לא היה שופט אחד בארץ ולא היו מארגנים רשמית באף חנות, זה לא היה הורג את זה.
אלפים עדיין היו משחקים מג'יק ליד השולחן בבית בכיף.
אל תשתחצן, אתה שם מרצונך ואם אתה לא רוצה אתה לא חייב כלום לאף אחד.
ותעשה הפרדה גם אם יש חפיפה פיזית של אנשים בין מנהלי חנויות למארגני טורנירים ולשופטים.
שופט יכול להתנדב באירוע קהילתי של קיוב בחינם בפארק הירקון כי נגמרו החנויות בארץ שמוכנות להתעסק במגי'ק.
מנהל חנות לעומתו לא יכול לנהל חנות בלי לקוחות, כדאי להקשיב לפעמים, כדאי להתמודד עם תחרות ולשמר לקוחות דווקא כשיש תחושה שלא חייבים.
תפתחו אתם עסק שייתן מחירים זולים יותר באותם תנאים
נכון שהתעצבנת על גולן טלקום כשהם באו לארץ והוכיחו לכולם שאורנג' פלאפון וסלקום לא יכולות להמשיך עם השטויות לנצח?
נכון שאמרת לכולם באותו רגע אההה אז לכו גם אתם תבנו את סלקום!!! לכו תבנו את סלקום ואז תגיבו!!! ?
נקסוס עושה לפריק מעשה גולן טלקום אבל ממש בקטנה, אני לא מחפש לבוא לחדור לנישה של נקסוס ולהתחרות בהם עם עוד חנות, אני צרכן, אני עכשיו צריך שיסבירו לי למה אני צריך להישאר אצל המונופול כשיש אלטרנטיבה.
בנתיים לא קיבלתי תשובה.
אגב נכון שאתה גם מאלה שאם אני אומר להם שהסרט ממש גרוע הם מתעצבנים ושואלים למה אני לא מביים סרטים?
זה מחשבה של תינוק מגודל.
אני מרוויח את לחמי בדרך שלי ואם אני לא עושה עבודה טובה אני מקבל פידבק מהלקוחות שלי וכמה שאני לפעמים רוצה לקחת מברג ולהכניס להם בין העיניים וכמה שהם לא מבינים שום דבר מהחיים שלהם וכמה שאני לא מקבל את הכסף מהם לכאורה אלא מהבוס, הם הלקוחות שלי והם ת-מ-י-ד צודקים.
כי אם לא יהיה לקוחות אני אשב בבית ואחפש עבודה וזה יהיה מאוד חבל.

להריץ עסק זה לא רק סחורה אבל להריץ עסק לא תחרותי זה לשבת בבית כשהחנות שלך סגורה, תפנימו לפני שזה קורה ולא אחרי.
misha
MTGil Apprentice

שליחה על ידי misha »

הבכיין מחיפה שמדבר על עסק ושזה בסדר ושזה הגיוני....יש לך דוגמה חייה.....כך נקסוס,כך חנות במודיעין של אורן...
איכשהו הם חוזרים הביתה ויש להם רווח....ויש להם גם עובדים.
אצלך גם תמיד היו מחירים גבועים לטורנירים אבל אז עבדת עם madness וכבר דיברנו על זה שגם הם היו מעלים מחירים בלי שום סיבה...ואתה בעצמך אמרת שלא תעבוד איתם יותר...
אתה גם לא חייב לארגן טורניר...אם גם אתה מתכוון לעלות מחיר בצורה כזאות אז עדיף שחנות אחרת תעשה זאות.
תודה רבה לך מאחד האידיוטים שחתם על המכתב.
זה מה שאתם יודעים להגיד לנו שאנחנו אידיוטים.ואנחנו איפושהו באמת אידיוטים שעושים כל מה שאתם אומרים.
misha
MTGil Apprentice

שליחה על ידי misha »

אולי זה אתם אלו שצריכים לבוא לבעלים של חנויות אחרים ולשאול איך הם מצליחים לשמור על מחירים רגילים,ולא אנחנו לבוא אליכם ושתסבירו לנו שאין מה לעשות ושאתם הכי בסדר בעולם...
misha
MTGil Apprentice

שליחה על ידי misha »

מי שכתב את המכתב הזה בן אדם בוגר שפעם היה מארגן מלא טורנירים וכולם מכירים אותו....כמו כן גם היום הוא ממשיך לארגן דראפתים כל שבוע שמצליח להביא בין 14-24 אנשים כל פעם.....ולו בוסטרים עולים יותר מהחנות.....ועם כל זה דראפתים אצלו עולים הרבה פחות. אז נרא לי אם בן אדם כזה חושב שזה לא הגיוני,אז מי אנחנו האידיוטים שנתקן אותו?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

misha, קיים כפתור עריכה. תשתמש בו בבקשה.
IS130
MTGil Apprentice
קיבל תודה: 1 פעם

שליחה על ידי IS130 »

אני לא מאמין כמה אני הולך להשקיע בתגובה לבן אדם שלא יתייחס להשקעה שלי, אבל זה בעיקר כדי להראות ל40 חברים האחרים שלו שחתמו על העצומה מי בצד שלהם.
וימשיכו לעשות כפי שעושים בכל העולם כי זה התחביב שלהם וזה התחביב שלי וזה התחביב אולי שלך ובכל העולם זה מקובל, בחנויות מספיק קטנות התשלום הופך להיות השתתפות באירוע בחינם ושיפוט במקביל, זה לא כזה רע אם אתה אוהב לשחק ולא אכפת לך לעשות את העבודה של שופט במקביל וזה עבודה אבל זה תחביב.
שמעת על השכר הגבוה של המתנדבים של אייקון, דרקוניקון ביגור וכו'? כניסה חינם לאירוע שהם במילא עובדים בו, לפעמים פיצה, זה לא שכר זה להנעים את זמנם של מי שמוכן לתרום את זמנו, זה הכל.
זה אותו הדבר, מי שחושב שלשפוט מגי'ק זה עבודה מכניסה צריך לשאול את עצמו שאלות קשות.
אגב סתם לצורך ההומור, ידעת שכשמתנדבים במקומות כמו בתי חולים או כלביות וכו' בכלל לא מקבלים אפילו בוסטר אחד?
ואז יש את המתנדבים של מד"א והמשטרה, זה בכלל, אתה מבין עוד אפשר להזעיק אותם גם כשלא בא להם.
אבל בשיא הרצינות, אל תבוא להתנדב אם אתה עושה את זה אפילו 40 אחוז בשביל הכסף ואני מבטיח לך שאין שופטים שעושים את זה בשביל הכסף, בשביל כסף היה עדיף לו לעבוד במקדונלדס. ברצינות.
ואם אין כסף לשלם לשופטים... תמצא מתנדבים ואם אין ואתה לא רוצה תגיד מצטער אף אחד לא מוכן לבוא לשפוט, מי שמוכן שיגיד עכשיו ואם לא אז אין טורניר וזהו, בכלל צריך אולי עידוד גדול יותר לשופטים,
שופט יכול להתנדב באירוע קהילתי של קיוב בחינם בפארק הירקון כי נגמרו החנויות בארץ שמוכנות להתעסק במגי'ק.
וואו
באמת?
יש לך את זה ביותר מתנשא?
אם אתה לא מבין איזה מגעיל יצאת פה, בוא פשוט נראה מה יקרה בפעם הבאה שתקרא לשופט;)
אז בשביל כל החכמולוגים שיביאו לי את התשובות של "עובדה שאצל נקסוס זול יותר"
שמת לב שתשעים אחוז מהפוסט שלך מבוסס על נקסוס? זה נחמד כל הניסיונות שלך להישמע כמו מישהו שמבין משהו מהחיים שלו, אבל בתכלס אתה לא מבין כלום. אם בסופר יש שישיית קולה ב30, זה אומר שאני יכול למכור ככה גם בדרגסטור 24/7 שלי? לכל חנות יש את השיקולים הכלכליים שלה, שלא אני ולא אתה יכולים לדעת, כמה היא צריכה להרוויח על כל מוצר כדי להתקיים. ומשפטים כמו
ולשקול מקומות חדשים למעבר אליהם במקום לגלגל את הצרות הכלכליות לצרכן.
רק מדגישים כמה אין לך מושג מהחיים שלך. למה להם לעבור מקום? כדי לחזור לתלונות על עיכובים ועל אין מזגן? כשהלקוחות שלך חראות כפויי טובה, שתמיד ימצאו על מה להתלונן, למה להקשיב להם?

אז אחרי שסיכמנו ש90% מהפוסט שלך מבוסס על נקסוס, בוא נמצא ע מה מבוסס שאר ה10%
אה על הלקוח תמיד צודק
חה-חה, תחזור למקדונלדס ילד. וולקם טו 2015. היום ב90% מהמסעדות אם תלך ותתלונן על מלצרית שהביאה לך שירות גרוע, והיא תגיד לבוס שלה שזה בגלל שפעם שעברה לא השארת טיפ, הבעל בית יגיד לך "אז למה אתה מצפה?". ה10% שבהם יקשיבו לך, זה רק ה20% היקרות מתוך המסעדות שאתה לא יכול לממן. והרי כל הנושא הזה התחיל מכסף נכון? כאילו פאק, אתה לא יכול לקבל הכל, גם זול, גם שירות מעלף, וגם שסתיו יעשה לך מסאז? כי טורנירים זולים יותר אומר טורנירים מושקעים פחות, מה שיתבטא בפחות יחס ללקוחות. אבל אז כמובן אתם מתלוננים שאין מספיק שופטים. מה אמרת קודם? "אז שימצאו מי שיתנדב?" רק על זה בא לי להביא לך בוקס, חוצפן. מה עוד אמרת? "אז תודיעו שאין טורניר, ונשחק על השולחן בבית"? אוקי, אז אם הטורניר יקר לך אז תשחק בבית. אבל עובדה שאתה מתלונן , וזה כי אתה רוצה לבוא לטורניר. כי זה WMCQ. כי אתה שחקן שרוצה לשחק גם ברצינות ולא רק בבית. אבל רצינות עולה כסף, יש דרישות מלמעלה, WMCQ זה לא משחק על השולחן בבית, בסופו של דבר אתה הרי רוצה שאם תנצח תקבל הזמנה לWMC נכון? אוקי , אז הבוסים(וויזארד-אווק, אווק וויזארדס, שלום) רוצים X שופטים בלבל Y וM שופטים בלבד N. אבל מתוך X+M שופטים אלו, X+M מתוכם רוצים גם לשחק.הם לא באים בשביל הכמה גרושים שאתה ברוב חוצפתך חושב שזה חוצפה מצדם לבקש. הם מבקשים את הגרושים האלה בשביל להרגיש איזהשו מיני סיפוק על זה שהם מוותרים על הכיף שלהם ורצים אליך כל שאתה צועק שופט, בישיבה. אז אתה מבין איזה חצוף זה מצדך? אתה אשכרה מאמין שהאופציות ההגיוניות זה או שהם יעשו את זה בהתדנבות, או שהחנות תפסיד? האופציה שאתה תשלם עוד עשר שקל על תחביב שלך לא נראית הגיונית יותר?

אני כן מסכים עם הרבה דברים שאמרת. שאני בהמה, והשטות המוזרה שאמרת על המראה בתחילת ההודעה, הם שני דוגמאות. אבל בכל מה שנוגע לכסף ולקהילה, הוכחת שאתה לא מבין הרבה. את רוב הציטוטים שלי או שהוצאת מהקשרם או שלא הבנת, מה שהפך את התשובות שלך אליהם לחסרות חשיבות ושייכות. אמרת הרבה שטויות בפאן הכלכלי, התנשאת על כל מתנדב בכל תחום שהוא, וגם אם תספר לי שבילדותך התנדבת במד"א זה ממש לא נותן לך את הזכות לדבר ככה. וחזרת כמה פעמים על העובדה שאתה צרכן שרוכס מוצר ואתה תמיד צודק. מה שאתה שוכח שהמוצר שאתה רוכש לא נכנס לתיק. חלק גדול מה70 שקל שאתה לא מוכן לשלם הם לא בשביל השני בוסטרים המסכנים לפרסים, הם בשביל הטורניר.

ואתה רוצה מכת מחץ? גם אם באיזשהו עולם דימיוני כל מה שאמרתם היה נכון, והWMCQ היה מסחטה של כסף(עולם מאוד מאוד דמיוני), פריק, לבריאות. כמו בכל תחום בעולם העסקים, מגיע לכם לעקוץ בטורניר האחד בשנה שכולם "חייבים" ללכת אליו. בטח אם הם גם מקבלים פרומו מטורף שכבר מכסה להם על חצי מזה. כאילו בחיים לא שילמת 10 שקל על משהו שבדרך כלל עולה חמש, כי זה המחיר במקום היחיד שפתוח ב3 בבוקר. אתה משחק תחביב יקר, תתמודד, ואת התחרויות האלה שאתה כלכך אוהב תשאיר בתחום הסלולר, כי פעם שעברה שהייתה תחרות בתחום שלנו זה היה מגעיל, ואם נהנת מזה אתה פסיכופת. אני נהנה מהרמוניה בין שחקני המגיק בארץ. אם מה שאתה נהנה ממנו זה עשר שקל בכיס, אני אתן לך אותם רק כדי שתחייך, סבבה?
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

IS130 כתב:אני לא מאמין כמה אני הולך להשקיע בתגובה לבן אדם שלא יתייחס להשקעה שלי, אבל זה בעיקר כדי להראות ל40 חברים האחרים שלו שחתמו על העצומה מי בצד שלהם.
ואם אין כסף לשלם לשופטים... תמצא מתנדבים ואם אין ואתה לא רוצה תגיד מצטער אף אחד לא מוכן לבוא לשפוט, מי שמוכן שיגיד עכשיו ואם לא אז אין טורניר וזהו, בכלל צריך אולי עידוד גדול יותר לשופטים,
וואו
באמת?
יש לך את זה ביותר מתנשא?
אם אתה לא מבין איזה מגעיל יצאת פה, בוא פשוט נראה מה יקרה בפעם הבאה שתקרא לשופט;)
אז בשביל כל החכמולוגים שיביאו לי את התשובות של "עובדה שאצל נקסוס זול יותר"
שמת לב שתשעים אחוז מהפוסט שלך מבוסס על נקסוס? זה נחמד כל הניסיונות שלך להישמע כמו מישהו שמבין משהו מהחיים שלו, אבל בתכלס אתה לא מבין כלום. אם בסופר יש שישיית קולה ב30, זה אומר שאני יכול למכור ככה גם בדרגסטור 24/7 שלי? לכל חנות יש את השיקולים הכלכליים שלה, שלא אני ולא אתה יכולים לדעת, כמה היא צריכה להרוויח על כל מוצר כדי להתקיים. ומשפטים כמו
ולשקול מקומות חדשים למעבר אליהם במקום לגלגל את הצרות הכלכליות לצרכן.
רק מדגישים כמה אין לך מושג מהחיים שלך. למה להם לעבור מקום? כדי לחזור לתלונות על עיכובים ועל אין מזגן? כשהלקוחות שלך חראות כפויי טובה, שתמיד ימצאו על מה להתלונן, למה להקשיב להם?

אז אחרי שסיכמנו ש90% מהפוסט שלך מבוסס על נקסוס, בוא נמצא ע מה מבוסס שאר ה10%
אה על הלקוח תמיד צודק
חה-חה, תחזור למקדונלדס ילד. וולקם טו 2015. היום ב90% מהמסעדות אם תלך ותתלונן על מלצרית שהביאה לך שירות גרוע, והיא תגיד לבוס שלה שזה בגלל שפעם שעברה לא השארת טיפ, הבעל בית יגיד לך "אז למה אתה מצפה?". ה10% שבהם יקשיבו לך, זה רק ה20% היקרות מתוך המסעדות שאתה לא יכול לממן. והרי כל הנושא הזה התחיל מכסף נכון? כאילו פאק, אתה לא יכול לקבל הכל, גם זול, גם שירות מעלף, וגם שסתיו יעשה לך מסאז? כי טורנירים זולים יותר אומר טורנירים מושקעים פחות, מה שיתבטא בפחות יחס ללקוחות. אבל אז כמובן אתם מתלוננים שאין מספיק שופטים. מה אמרת קודם? "אז שימצאו מי שיתנדב?" רק על זה בא לי להביא לך בוקס, חוצפן. מה עוד אמרת? "אז תודיעו שאין טורניר, ונשחק על השולחן בבית"? אוקי, אז אם הטורניר יקר לך אז תשחק בבית. אבל עובדה שאתה מתלונן , וזה כי אתה רוצה לבוא לטורניר. כי זה WMCQ. כי אתה שחקן שרוצה לשחק גם ברצינות ולא רק בבית. אבל רצינות עולה כסף, יש דרישות מלמעלה, WMCQ זה לא משחק על השולחן בבית, בסופו של דבר אתה הרי רוצה שאם תנצח תקבל הזמנה לWMC נכון? אוקי , אז הבוסים(וויזארד-אווק, אווק וויזארדס, שלום) רוצים X שופטים בלבל Y וM שופטים בלבד N. אבל מתוך X+M שופטים אלו, X+M מתוכם רוצים גם לשחק.הם לא באים בשביל הכמה גרושים שאתה ברוב חוצפתך חושב שזה חוצפה מצדם לבקש. הם מבקשים את הגרושים האלה בשביל להרגיש איזהשו מיני סיפוק על זה שהם מוותרים על הכיף שלהם ורצים אליך כל שאתה צועק שופט, בישיבה. אז אתה מבין איזה חצוף זה מצדך? אתה אשכרה מאמין שהאופציות ההגיוניות זה או שהם יעשו את זה בהתדנבות, או שהחנות תפסיד? האופציה שאתה תשלם עוד עשר שקל על תחביב שלך לא נראית הגיונית יותר?

אני כן מסכים עם הרבה דברים שאמרת. שאני בהמה, והשטות המוזרה שאמרת על המראה בתחילת ההודעה, הם שני דוגמאות. אבל בכל מה שנוגע לכסף ולקהילה, הוכחת שאתה לא מבין הרבה. את רוב הציטוטים שלי או שהוצאת מהקשרם או שלא הבנת, מה שהפך את התשובות שלך אליהם לחסרות חשיבות ושייכות. אמרת הרבה שטויות בפאן הכלכלי, התנשאת על כל מתנדב בכל תחום שהוא, וגם אם תספר לי שבילדותך התנדבת במד"א זה ממש לא נותן לך את הזכות לדבר ככה. וחזרת כמה פעמים על העובדה שאתה צרכן שרוכס מוצר ואתה תמיד צודק. מה שאתה שוכח שהמוצר שאתה רוכש לא נכנס לתיק. חלק גדול מה70 שקל שאתה לא מוכן לשלם הם לא בשביל השני בוסטרים המסכנים לפרסים, הם בשביל הטורניר.

ואתה רוצה מכת מחץ? גם אם באיזשהו עולם דימיוני כל מה שאמרתם היה נכון, והWMCQ היה מסחטה של כסף(עולם מאוד מאוד דמיוני), פריק, לבריאות. כמו בכל תחום בעולם העסקים, מגיע לכם לעקוץ בטורניר האחד בשנה שכולם "חייבים" ללכת אליו. בטח אם הם גם מקבלים פרומו מטורף שכבר מכסה להם על חצי מזה. כאילו בחיים לא שילמת 10 שקל על משהו שבדרך כלל עולה חמש, כי זה המחיר במקום היחיד שפתוח ב3 בבוקר. אתה משחק תחביב יקר, תתמודד, ואת התחרויות האלה שאתה כלכך אוהב תשאיר בתחום הסלולר, כי פעם שעברה שהייתה תחרות בתחום שלנו זה היה מגעיל, ואם נהנת מזה אתה פסיכופת. אני נהנה מהרמוניה בין שחקני המגיק בארץ. אם מה שאתה נהנה ממנו זה עשר שקל בכיס, אני אתן לך אותם רק כדי שתחייך, סבבה?
אתה טועה בהכל
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

אני עייף מלקרוא תגובות ארוכות אז אכתוב בקצרה:
תיסגרו על עצמכם על מה אתם מוחים, יש הבדל גדול בין מחיר של בוסטרים בחנות לבין מחיר של טורניר רציני כמו WMCQ.
למחות באופן כללי על המחירים של פריק ולכלול את הWMCQ זה דבילי כי זה שני דברים שונים לחלוטין.

אגיד רק בנוגע לWMCQ, כי זה נוגע גם למארגנים אחרים. לטורניר כמו WMCQ יש עלויות נלוות מלבד עלות הבוסטרים לפרס כמו לשכור מקום ולשלם לשופטים. הקהילה שלנו היא קהילה קטנה, לטורניר כזה מגיעים כ40 איש בערך. ככל שמגיעים יותר אנשים, ככה אפשר להוזיל את המחיר כי המחיר הכללי מתפרש על יותר שחקנים. אם מארגן רואה שכדי לכסות עלויות הוא צריך לגבות 70 שקל, מה הוא יכול לעשות? לעשות טורניר יותר זול ולהפסיד כסף? ברגע שהמארגן מפסיד כסף, אז אין לו שום אינטרס לערוך את הטורניר מלכתחילה, אז מי פה המפסיד הגדול? השחקנים והקהילה כולה שטורניר ראשי שכזה מתבטל אצלה, מה שפוגע גם במוניטין אצל וויזארדס ומה לא.
וכן, למארגן מותר להרוויח כסף על ארגון טורניר. זה עבודה לכל דבר וכל מי שארגן טורנירים באופן סדיר יודע את זה. טורניר כמו WMCQ הוא כנראה הטורניר הכי לא רווחי שיש בארץ עקב העלויות הנלוות. אז אם המארגן צריך להעלות את המחיר ב10 שקל כדי לכסות עלויות ואולי להרוויח מעט על העבודה שלו והמאמץ, איך אתם באים בטענות אליו? אתם אשכרה מעדיפים לשלם 10 שקל פחות ושהמארגן יפסיד כסף ושהטורניר לא יתקיים? תחשבו קדימה מעבר לזעם/צדקנות/כיס הפרטי שלכם. כי 10 שקל לשחקן מג'יק רציני זה כלום לעומת הפסד של מאות שקלים למארגן וביטול הטורניר כולו. התרחיש הגרוע באמת הוא שיגיעו 20 איש לטורניר עקב הצעקות שלכם, המארגנים יצאו בהפסד עצום ושני הטורנירים האחרים יתבטלו. וליהודים הייתה אורה ושמחה.
רוצים לשפר את המחיר? תגדילו את הקהילה ותביאו יותר שחקנים לWMCQ, או אם אתם שופטים, בואו לקראת הקהילה הקטנה שלנו ותסתפקו בקצת פחות תגמול עבור העבודה שלכם. יש דרכים להוזיל את הטורנירים, לבוא בטענות למארגנים זאת לא הדרך.
אישית, אם הטורניר לא היה נערך בשבת הייתי תורם בכיף את החצר הגדולה שלי בשביל האירוע בצפון אבל הטורניר בשבת אז זה לא אפשרי :\
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Nairus
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nairus »

מדאיג אותי מאוד לכתוב ולענות על פוסטים כאלו, למרות שאני מנסה לעשות מחירים טובים (בצפון), טורנירים בפעמים רבות היו האירוע פשוט לא משתלם כלכלית, ובעבר גם הפסדתי כסף על אירועים שהרצתי (כתחביב). למייבאים קטנים כל העלויות הם יותר גבוהות, ולפעמים זה לא ריאלי המחירים שאתם כתבתם פה.
למי שבאמת מעוניין אני כבר ציינתי בעבר, שאני שקוף בקטע הזה, יכול לשבת איתי על כל ה"מספרים" כדי שיראה בעצמו כמה הדברים עולים, הסיכון בלדחוף ככה, הוא שפשוט לא יהיו אירועים יותר, וחבל כי המגיק גם ככה לא ענק בארץ בניגוד לח"ול. אז לפני שאתם באים וזורקים מספרים, תעשו טובה לכולם, ותנסו לראות מאיפה המחיר מגיע.... ולמי שיש שאלות או רוצה להפגש - ניר 0529274729

ובנושא שלנו:
WMCQ בצפון יפסיד כסף אם לא מגיעים 60 אנשים (עבור 60 שקל), וזה מגוכח להריץ אירוע ככה.
אני לא סובל מסכיזופרניה, אני נהנה ממנה...
BurningOak
MTGil Apprentice

אני לא מאמין כמה אני הולך להשקיע בתגובה לבן אדם שלא יתייחס להשקעה שלי
אתה מתנשא.... דיברנו על המראה לא?
אוקי...השוותי אותם למתנדבי מד"א.... אז כנראה אני גם צריך לחכות לראות מה יקרה פעם הבאה שיקרה לי משהו.
אני לא מבין מה הבעיה שלך, אני חוזר ומדגיש הם עושים עבודה מצויינת, נפלא ונהדר שהם שם אבל הם רק מתנדבים והם צריכים לזכור שזה המצב וכן אני בהחלט חושב שיש מקום לעודד כניסה של עוד שופטים על מנת להקל על העומס, מה פסול בזה?
שמת לב שתשעים אחוז מהפוסט שלך מבוסס על נקסוס?
כי 100% מהפוסט שלך מבוסס על זה שאתה טוען שיש בעיה עם עלויות של עצם קיום מג'יק ללא קשר ליתר הביזנס.
אם מראים לך שעובדה שאפשר אז עובדה שאפשר, אתה יכול לבוא עכשיו ולמצוא מה רע בנקסוס ואז להגיד לי שמע אתה משלם על א,ב,ג שפה יש ואין בנקסוס, אבל הדבר היחיד שעולה זה שהם בתל אביב ונקסוס בראשון לציון, אני לא חושב שזה פקטור, אני הייתי שמח לבוא לפריק בראשון לציון, לפריק בפתח תקווה, לפריק באור יהודה, רוב אזור עוטף גוש דן הוא מצויין לי ואיפה שלא מצויין לי מצויין לאחרים.

דומני שפריק ממוקמים איפה שהם ממוקמים לא בגלל טורנירי מגי'ק אלא כי זה מקום אידיאלי ליתר הביזנס שלהם וזה סבבה וזה מוצדק וזה סביר, אבל אם אתה עושה משהו בשביל צד א' של הביזנס שלך, אם יש בעיה איתו, תשליך על אותו צד של הביזנס, לא על הצד השני, דהיינו אני מצפה שעליית המחירים אם הם רוצים כזו תבוא על חשבון משחקי הקופסא או משחקי המחשב למשל.
למה? כי שם מדובר בעיקר בלקוחות מזדמנים, במגי'ק כשאתה מעלה מחירים זה בעיקר ללקוחות שיגיעו המון פעמים, אם אתה מעלה לי מחירים ב20% ואני אבוא באותה שנה נגיד 10 פעמים, זה כאילו שהייתי 12 פעמים, זה מאוד מהותי לי.
והמקום משרת כל כך הרבה מוצרים אחרים וכל כך הרבה נישות אחרות שגם אם מגי'ק הוא מקור הכנסה מסיבי ואפילו אם נגיד בעקבות הורדת מחיר מגי'ק יהיה בלתי רווחי, עדיין ישר את יתר הביזנס ומשיכת קהל גדול יותר של שחקני מגי'ק יכולה לסייע ליתר הביזנס ואולי לפצות על זה.

אם בסופר יש שישיית קולה ב30, זה אומר שאני יכול למכור ככה גם בדרגסטור 24/7 שלי?
ולכן בדרגסטור אתה לא יכול לצפות לכמות הלקוחות שיש לסופר ואז אני בא אליך כי אתה מציע לי יתרון שהוא תורים קצרים.
פריק מציעה לי תורים קצרים?
פריק מציעה לי חנות משחקים מרחק הליכה מהבית? מי שבא בהליכה לפריק אז מצויין לו, מי שזקוק לתחבורה זה פחות משנה לו פריק או נקסוס או כל אחד אחר.
אבל תקשיב שניה, למה אנחנו לא מדברים על קומיקס וירקות נגיד? הרי המחירים שם כמו פריק לא?
זה כי קומיקס זה הדראגסטור, זה חנות שמושכת מהותית פחות לקוחות, נקסוס ופריק זה הסופרמרקטים ובעיקר פריק כי פריק חנות שמושכת אליה טורנירים בסדר גודל שנחשב מאוד גדול ברמה עולמית ביחס לחנויות משחקים אחרות. (מבחינת כמות השחקנים)
אז סופרמרקט כמו שהסכמנו לא יכול לגבות ממני מחיר של דראגסטור, יש?
היום ב90% מהמסעדות אם תלך ותתלונן על מלצרית שהביאה לך שירות גרוע
חבר אני מזועזע ממה שאתה כותב שם, מקווה שהסיפור לא אמיתי, נכון ברוב המסעדות מלכתחילה השירות בריצפה ומי שלא מבין עד כמה הוא בריצפה לא אכל במסעדה במדינה תרבותית אבל מה שאתה מתאר זה כבר ברמה של חוצפה ישראלית.
אבל עזוב מנטליות ישראלית לעומת מנטליות רצויה בכל הנושאים של מתן או קבלת שירות (וכולנו היינו ב2 הצדדים האלה) זה נושא דיון פילוסופי לזמן אחר, לא קשור לפה.
והרי כל הנושא הזה התחיל מכסף נכון? כאילו פאק, אתה לא יכול לקבל הכל, גם זול, גם שירות מעלף, וגם שסתיו יעשה לך מסאז?

אתה רואה הנה ערך מוסף, אני יכול לשלם יותר אם סתיו נותן לי מסאז.
אני לא מתלונן על השירות הלא תמיד נהדר בפריק, מה אכפת לי, כמה זמן אני כבר עומד מול הקופה בלי לקבל יחס? הרי "חווית הטורניר" מספיק ארוכה כדי שלא משנה כמה גרוע יהיה בבוקר בהרשמה אפשר להחליק את זה.
בשורה התחתונה אם נתעלם לרגע מיתר החנויות יש 2 מקומות שמוכרים לי למעשה מוצר שבעיני הוא זהה, נקסוס ופריק.
עכשיו לפעמים נקסוס מוכרים מוצר טוב יותר (זורקים עוד פרסים פנימה) ונכון לעכשיו נקסוס מוכרים את המוצר הזה בין שטוב יותר ובין שזהה - במחיר זול יותר.
במילים אחרות אני מנסה להבין - מה אני מקבל מלבוא לפריק במקום לנקסוס?
כי לנקסוס יש תשובה לשאלה ההפוכה - יותר פרסים, מחיר זול יותר.
האם התנאים בנקסוס לטעמך מספיק גרועים יותר משל פריק (ולנקסוס למשל יש חניה חינם כל השבוע אז זה פלוס) כדי להצדיק הפרשי עלויות?
מכאן זה לא משנה מי מביא מה כמה ולמה, זה לא מעניין.

תקשיב אני לא חתום על העצומה הטיפשית הזאת, אני לא מאמין בשטויות האלה, אני לקוח של פריק שנים השארתי שם מספר 4 ספרתי גבוה עד היום לטעמי (פשוט תחשוב על 4 פריריליסים בשנה לפחות ועוד כמה דראפטים ביניהם), אני עדיין הולך כי אני רגיל אבל אני שוקל להפסיק כי מאוד קורץ לי בנקסוס שעד לפני שנה נגיד אני החשבתי כחנות דרג ב' (לא להעליב חלילה אף אחד) והנה הם שיפרו את עצמם מאוד ודווקא עכשיו פריק מעלים מחירים, אני מרגיש כמו איזה אחד שתקוע על פלאפון כשגולן נכנסו אתה מבין? ואני החלפתי בזמנו לגולן כמעט מיידית ועד היום לקוח מרוצה.

עכשיו בקשר לWMCQ, אני ל-א שחקן קונסטרקטד, יש לי מלא נקודות מלימיטד ולא טורח לנסות את הדבר הזה.
אני יודע יפה שיש הרבה ערך להשיג בקונסטרקטד ולא אכפת לי.
מצידי שהטורניר ההוא יעלה 300 שקל בסדר?
אני לוקח את הצד של אותם שחקני קונסטרקטד פשוט כי תראה את הפריריליס האחרון
בנקסוס נתנו לי ב100 שקל 2 בוסטרים לפרסים + בוסטר MM לכל 3 שחקנים אין צורך להתחייב לתשלום מראש.
בפריק נתנו לי ב140 שקל 2 בוסטרים לפרסים והסכימו לרדת ל120 אם שילמתי מראש.
זה כבר ממש לא בסדר.
ועדיין הלכתי לפריק ואני בטח אלך גם בפעם הבאה, כי אני רגיל ללכת לשם, האם זה אומר שזה בסדר לנצל אותי?
אני לא מרגיש שזה הוגן ועל אחת כמה וכמה שאפילו בחנויות הקטנות המחיר היה 120 שקל ללא תשלום מראש, תשלום מראש הוא מהותי מהבחינה שאני לא יכול להחליט אימפולסיבית בבוקר אם בא לי ללכת מלכתחילה ואם כן אז לאן.
ואז הדראפט של הריליס היה מה זה 50 שקל בנקסוס? זה רק מוכיח שיש הרבה לאן לרדת.

אני לא מסכים עם יתר הדברים שלך תקרא שוב מה שכתבתי כלום לא יצא מהקשרו, אתה מסרב להבין שהביזנס הוא לא טורנירי מג'יק אלא שיתר הביזנס של החנות חייב להשתתף בהוצאות על התקורה ושבפעם המיליון - יש ביזנס אמיתי חי וקיים ובארץ שעושה בדיוק את זה והוא רווחי, אז בואו נשתפר ושמע, אפילו לנקסוס יש איפה להשתפר עם מחירים ופרסים ביחס ליתר העולם, אז הפער מהותי מאוד.
למחות באופן כללי על המחירים של פריק ולכלול את הWMCQ זה דבילי כי זה שני דברים שונים לחלוטין.
אני לא חתום על העצומה ולקוח קבוע של פריק אני יוצא רק נגד המחירים של פריק בלימיטד כי אין לי את ההבנה לדבר על קונסטרקטד.
ואני חוזר ומדגיש פריק ברמה הגלובלית בעבור טורנירי לימיטד נחשבת חנות גדולה מאוד.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

BurningOak כתב: אני לוקח את הצד של אותם שחקני קונסטרקטד פשוט כי תראה את הפריריליס האחרון
בנקסוס נתנו לי ב100 שקל 2 בוסטרים לפרסים + בוסטר MM לכל 3 שחקנים אין צורך להתחייב לתשלום מראש.
בפריק נתנו לי ב140 שקל 2 בוסטרים לפרסים והסכימו לרדת ל120 אם שילמתי מראש.
זה כבר ממש לא בסדר.
ועדיין הלכתי לפריק ואני בטח אלך גם בפעם הבאה, כי אני רגיל ללכת לשם, האם זה אומר שזה בסדר לנצל אותי?
אני לא מרגיש שזה הוגן ועל אחת כמה וכמה שאפילו בחנויות הקטנות המחיר היה 120 שקל ללא תשלום מראש, תשלום מראש הוא מהותי מהבחינה שאני לא יכול להחליט אימפולסיבית בבוקר אם בא לי ללכת מלכתחילה ואם כן אז לאן.
ואז הדראפט של הריליס היה מה זה 50 שקל בנקסוס? זה רק מוכיח שיש הרבה לאן לרדת.
רק בנוגע לזה, אתה משווה בין המחירים כאילו התנאים זהים וזה לא נכון לעשות. לא הייתי בנקסוס אבל לפי מה שהבנתי זה בית פרטי של מישהו, ככה שזה לא עסק שצריך לשלם על עוד דברים וכדי להיות משתלם צריך שהמחיר שלו יהיה יותר גבוה מבמקומות אחרים. אם יוצא להם והם מצליחים לקנות סחורה של אוריג'ינס במחיר זול מאוד (עם התנודות בדולר/יורו זה אפשרי) ואח"כ עושים דראפטים ב50 שקל, זה לא אומר שכל המארגנים האחרים עושקים את הלקוחות שלהם, זה רק שהם כיבואן+חנות איכשהו מצליחים לראות רווח גם ממחיר כזה כי גם הם קנו את הסחורה בזול וגם לא משלמים על עוד דברים. אז להגיד "יש לאן לרדת" זה לא נכון כי המקרים לא זהים בכלל.
לא שאני מסכים לעליות מחירים של פריק בלימיטד, אבל רק רציתי להבהיר את הקטע הזה.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
שלח תגובה