Battle for Zendikar

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

BurningOak
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Battle for Zendikar

שליחה על ידי BurningOak »

כן כל קלף שלא עולה מאנה עם צבע הוא colorless.
זה כולל אדמות, טופטרים, יצורים כמו הארטיפקט שלא תוקף לבד מאוריגינס ואפילו קסמים כמו all is dust.

אין מונח כזה no color, בלי קונטקסט אני מניח שזה דרך אחרת להגיד colorless, כי משהו חסר צבע = משהו בלי צבע.

הבחור 3/4 לא נראה לי אמיתי, אבל נניח שכן כבר היו מיטיקים שבורים יותר, אל תשכח שהוא אגדי ובשחור כנראה מפעיל את היכולת ההזויה שלו בתור 6 כשהיד של היריב דלילה.
קלף נהדר בכל מקרה אם הוא אמיתי ודורש תשובה אבל לא שבור ובלתי ניתן להתמודדות בטח לא כשמסתכלים על מיטיקבולשיט אחר בסט כמו חברנו אולמוג.
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

shingeki no kyojin season 2 PogChamp
oh my god they killed kenny!
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

XplayerX כתב:יש לי שאלה: artifact creature נחשב colorless (אם אין לו צבע כמובן) או שהוא no color והאם זה אותו הדבר בכלל?
אני שואל כי ראיתי איזה כתבה בוויזארדס שקצת בילבלה אותי אם איזה איזכור של זה....
קלף שאין לו צבע הוא Colorless שזה בדיוק כמו "Has no color". ככלל, כל הארטיפקטים, כולל יצורים, הם חסרי צבע, אבל יש לחוק הזה כמה יוצאי דופן. קלף חסר צבע הוא קלף שהעלות שלו לא כוללת שום מאנה צבעונית ואין לו שום יכולת שמגדירה צבע, או שיש לו יכולת שמגדירה אותו כחסר צבע.
גם אדמות הן חסרות צבע.

המקום של שאלות כאלה הוא בפורום חוקים.
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

סבבה רק ווידאתי, תודה
BurningOak
MTGil Apprentice

תמונה
צריך היה להיות לזה flavor text אחר:
"I can't even..."
--Ob Nixilis

הסט ממש מלהיב אותי.
יש אדמות יפות, יש יצורים ענקיים ומטומטמים, יש עוד אדמות יפות, יש אדמות יפות שהן יצורים, מה עוד צריך?
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

מישהו יכול למען השם להסביר לי מה הקלף הזה עושה?? אני במשך שעה ניסיתי להבין ואפילו קראתי איזה כתבה עליו ועדיין לא ממש הצלחתי להבין את היכולות שלו.
כאילו מה הכוונה שהיריבים שלך לא יכולים לשלם על ספלז עם עלות זהה? זה כול תור או לתמיד או כאיול איך זה עובד?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

היריבים שלך לא יכולים להטיל קסמים או לחסום עם יצורים שהעלות שלהם זוגית כל עוד היצור הזה נמצא בשדה הקרב.
תמונה תמונה
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

זוגית הכוונה שהספל זהה לעלות של היצור שבזירה? או זוגית כאיל 2 4 6...?
ואם זה כמו האפשרות הראשונה אז למה היצור לא יכול לחסום לא הבנתי?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

להבא, שאלות חוקים מיועדות לפורום חוקים.

כל זמן שהיצור הזה בשדה הקרב, היריבים שלך לא יכולים להטיל קסמים שהעלות שלהם זוגית (כפולה של 2, לדוגמא [card]Jace, Vryn's Prodigy[/card] או [card]Ojutai's Command[/card]) ולא יכולים לחסום עם יצורים שהעלות שלהם זוגית (לדוגמא [card]Siege Rhino[/card] או [card]Ulamog, the Ceaseless Hunger[/card] או טוקנים, כי 0 נחשבת לעלות זוגית.

מבחינה אסטרטגית הוא מרגיש די בינוני בגלל שחלק גדול מה-removals שטובים נגדו עולים ממילא סכום אי-זוגי ([card]Abzan Charm[/card], [card]Ruinous Path[/card], [card]Stasis Snare[/card] ויקר מאד להכניס אותו לשדה הקרב, אבל הוא עדיין משתק בכיף אחוז גדול מכל חבילה שהיא.

אני חושב שהוא גם מונע מהיריב לשחק morph, בגלל שלקלף ההפוך יש CMC 0. זה יכול להיות רלוונטי בעיקר נגד [card]Den Protector[/card].
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Navidshi כתב:להבא, שאלות חוקים מיועדות לפורום חוקים.
במקרה הספציפי הזה לא.
כאן מדובר על קלפים מסט שטרם הושק, ככה שכל התשובות על שאלות לגביהם הן בגדר השערות (גם אם חלקן מבוססות). פורום חוקים מיועד לתשובות ודאיות, ככה שהשאלות הללו מתאימות יותר כאן מאשר שם.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
BurningOak
MTGil Apprentice

אז שוחרר סייקל של אדמות בcommon.
קודם אני אתן להן לדבר בשביל עצמן:
תמונהתמונה
תמונהתמונהתמונה

אז לבן ואדום נחמדים, sorcery speed combat tricks, לפעמים יתנו להיכנס לנזק כשלא יכלתם אחרת, לפעמים יתנו עוד קצת נזק לנזק שכן יכלתם במילא, לפעמים לא יעשו כלום, סבבה.
הכחול די דורש שהיריב יתקוף תור קודם אבל זה עדיין נחמד כשאין לך תשובה מיידית למה שתוקף אותך או שאתה מעדיף לחכות עם זה ולהחזיק קאונטר.
ואז יש את הירוק והשחור.
אז הירוק מעניין כי יש לי אדמה אחת ביד ובדרך כלל זה מוליגן בטוח אבל עם 2-3 דברים שעולים 2 שאולי אחד מהם מביא לי עוד מאנה גם כן וזאת האדמה שיש לי ביד...? יכול להיות שאנחנו מדברים פה על משהו.
מאוחר יותר אולי אני צריך בדיוק עוד mountain אז אני יכול להסתכל על ה5 קלפים העליונים ואם אין שם אז לפחות לא חיכיתי 5 תורות סתם.
ואם לא בא לי עוד לנד... אני לא חייב לחפש.
זה לא רע והמחיר הוא "רק" האטה מסויימת בפורמאט שהוא כנראה איטי מאוד.

השחור בכלל נחמד, להחזיר יצור מבית הקברות לראש הערימה "בחינם" ובלי לשרוף קלף על זה אפילו? זה לא רע בכלל.

ובגלל שכולן common וכולן יראו משחק בלימיטד זה יכול להיות מעניין בעיקר אם אחת מהן תתברר כמספיק טובה כדי להריץ כאדמה שלא בצבעים שלך רק בשביל האפקט.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

בלימיטד אני חושב שהסייקל באמת נראה נחמד מאוד.
בסטאנדרט אני מאמין שהם יהיו טיפה יותר חלשות חוץ מאשר שהכחול יכול להיות בסיידבורד נגד אגרו והשחור בכלל נראה לי סבבה.
מה?
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

דווקא הירוקה והשחורה הן היותר טובות בלימיטד. הירוקה היא פיקסינג לא רע, שאתה אפילו רוצה תור ראשון להוריד (כי בנינו, אין הרבה סיכוי שיהיה לך משהוא טוב לעשות בתור הראשון בבלוק הזה בלימיטד) והשחור מדבר בעד עצמו.

האדום זה קומבט טריק חינמי נחמד. הכחול בעייתי, כי הוא דורש שליריב יהיה יצור בטאפ.
How is my whisky cup doing?
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אז איך הסט לדעתכם? הבנתי שיש איזה קונצנזוס שלא הכי מרוצים ממנו, ומעניין אותי למה.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

כי זה לא ממש אלדרזים נגד העולם. זה שילוב של שניהם ופה אתה, כשחקן, מנסה למצוא מכניקה שתעבוד כדק אבל מול מה? לאלדרזים אין צבע ועל-כן, ניתן להשתמש בהם בכל דק.
הרבה אלדרזים מדברים על להשיב מהאקזייל לבית הקברות - רעיון טוב עם דק דלב? לאיזו מטרה להגיע?
BurningOak
MTGil Apprentice

משה אתה בטוח שאתה משחק מגי'ק? אם אתה סתם שם אלזדרזים בדק אז ברוך הבא למקום אחרון בסילד.
ומה הקשר דלב? הפרוססורים מדברים על להחזיר דברים של היריב שלך בלבד.

בכל מקרה... ככל שהמשחקים שלי הלכו ברובם המוחלט הם היו ארוכים מאוד - בדומה לקאנס כפול 3.
יש תחושה שהסט מונחה פצצות בצורה קיצונית, ob למשל יורד בתור 4 ועם האיטיות של הסט הזה אתה מוזמן להיכנע.
הוא דוגמא קיצונית אבל יש עוד לא מעט פצצות שאתה מרגיש שאם אין לך אותן וליריב שלך יש כזאת ובעיקר כזאת שיורדת בתור מוקדם אתה לא באמת משחק מגי'ק.
כמו בטריפל קאנס תאורטית דקים אגרסיביות קיימות שם בחוץ, מעשית זה מאוד נדיר לראות וגם כשזה כבר קורה הן צריכות לקוות לא להיתקל בחבילות קונטרליות שיש להן הרבה קלפים שמייצרים סיונים אבל חבילות קונטרליות מנסות להביא אלדרזים גדולים אז סיכוי טוב שיש להן (בעיקר בירוק) ובניגוד לסטים קודמים שלהציף את המגרש בדברים היה דרך אפקטיבית להילחם בקונטרול, פתאום פה קונטרול מאוד רוצים את הקלפים האלה ואז הלוח נחסם אבל אין ממש דרכים להשיג reach לכמה חיים האחרונים.

אז קונטרול בסילד לפחות הוא עם סיכוי טוב יותר אלא אם פתחת פול באמת אבל באמת קיצוני.
ואז הרבה פעמים זה קונטרול נגד קונטרול, מה קורה בקונטרול נגד קונטרול? תכלס מי שיש לו יותר איומי סוף משחק ו/או שולף את שלו ראשון ו/או יש לו אולמוג ניצח.

אני לא "שונא" את הסט הזה, אני חושב שדרגונס היה גרוע יותר אבל הוא מרגיש לי מונחה פצצות (בעיקר בגלל העניין של קונטרול נגד קונטרול כדבר שקורה בסיכוי הכי גבוה כי מידריינגים פשוט לא באמת מתפקדים נגדם - חוץ מבמקרים קיצוניים ואין באמת אגרו)

אני לא יודע איך הסט יראה בדראפטים אבל בסילד הוא פשוט סט שאתה יכול לשבת ליד השולחן עם מישהו 40 דקות ולצאת בתחושה שבתכלס לא באמת היה לך סיכוי אלא אם היריב שלך היה נתקע בלי מאנה או משהו.

והייתי ב2 הצדדים כי פתחתי דברים סבירים מינוס, מי שלא היה לו אפילו דברים סבירים מינוס שלא נגיד סבירים או טובים ואני מתכוון לקצה העליון של הcurve - לא באמת היה לו סיכוי (שוב למעט אם הוא היה מרים פול אגרסיבי אבל ראיתי המון דקים וראיתי בדיוק אחת עם מהירות טובה) ולי לא היה סיכוי מול מישהו עם טופ טוב.
וזה תכלס המצב כשמשחקים קונטרול - מי שיש לו את הטופ אנד היותר טוב מנצח הצרה היא שבדרך כלל כשזה קורה אתה משנה הילוך ומנסה למנוע מהמשחק להתארך כי אז בטוח תפסיד - אבל הפורמאט במקרה שלנו פשוט לא נותן לך, המשחק יתארך ולא יעזור לאף אחד שום דבר.

אז... כן... זה רע.
אבל וזה אבל גדול ראינו רק סילד, ידוע שבסילד המשחקים בדרך כלל מתארכים יותר מלכתחילה, אולי יש דקים אחרות בדראפט, לא ברור עדיין ובוודאי ובוודאי שהסיכוי של דק רנדומלית לפצצות שאי אפשר לנצח בלי פצצות אחרות הולך ויורד.
נקווה שזה יהיה יותר מוצלח.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

אתה בטח חורש און-ליין. אני מבסס את הדעה שלי על 2 פרירליסים בלבד ורפרוף על הקלפים.
פעם אחת שיחקתי מעט יצורים קטנים והרבה אלדרזים גדולים ופעם שנייה אגרו אדום/ירוק.
מהרושם שלי יהיה קשה להתמודד מול דק שאין בה אלדרזים.
limoonit
MTGil Apprentice

שליחה על ידי limoonit »

הייתי בפרירליס אחד, הדעה שלי על העונה היא כזאת- יש משהו בסילד של הסט שלא יצא לי לראות בזמן שאני משחק (M14 עד היום), early game לא משהים בשום דק, ו-late game ממש חזק,
מחוץ לסילד....אני לא יודע מה הולך לקרות (גם כי אני לא ממש מנסה לנחש ולבדוק).
BurningOak
MTGil Apprentice

יש משהו מטורף לחלוטין בהבדלים בין הסילד לדראפטים.
אחרי לא מעט איוונטים וחלק גדול מהם גם סילדים באונליין הדעה שלי על הסט התהפכה.
כן בסילד זה לחלוטין מונחה פצצות כמו שאמרתי בעקבות מה שראיתי בפריריליס, אתה מוריד אוב ניקסיליס או גידעון בתורות 4-5 או אולמוג או משהו כזה בתור 6-7 והיריב שלך פשוט מתפתל.
כמעט שאין דרך לעשות דק מהירה בסילד (כלומר הסיכוי לפתוח pool מהיר מספיק הוא נמוך מאוד) וכמות הremovals היא אבסורדית.
אבל בדראפטים המצב פשוט הפוך.
יש המון דקים מהירים מאוד, life drain וallies הם בפירוש משהו חי וקיים ואלדרזים גדולים ושמנים הרבה פחות (למרות שיצא לי גם לנצח ככה אבל כשעושים את זה בדראפט חייבים הרבה דברים שעושים scions, דקים שיכולים להרשות לעצמם לטחון זמן בסילד פשוט נדרסים בדראפט)

יש המון אסטרטגיות והמון קומבינציות מצויינות של צבעים בסט הזה בעיקר כשזה מגיע לדראפטים.
זה סט מצויין לדראפטים, הכי טוב מאז ktkX3 ואולי אפילו יותר מוצלח כי כל כך הרבה אסטרטגיות שונות חיות במקביל, לא יודע מה איתכם אבל FTF וDTK היו פשוט גרועים לדעתי.

במאמר מוסגר התחלתי את זנדיקר עם 30 TIX וכרגע יש לי 120, מרגיש טוב. (משחק רק דראפטים וסילדים)
שלח תגובה