Oath of the Gatewatch

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Krosan
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי Krosan »

אמיתי או לא?

תמונה
תמונה
תמונה

מה הצעד הבא? אמרקול כפליינסוולקר?
מה?
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי kabanist »

לדעתי מזוייף.

אני לא רואה את וויזארדס ממציאים עוד "צבע".
אני הדורבן שקולע בזמן !
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

kabanist כתב:לדעתי מזוייף.

אני לא רואה את וויזארדס ממציאים עוד "צבע".
שמע זה נראה ממש אמיתי...
אפילו הציור של אלקסיי של קוזילק נראה הגיוני...
מה?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

זה נראה יותר כמו "חוסר צבע".

קצת תמוה, בגלל שזה סט קטן, שמופיע בבוסטר אחד משלושה בדראפט... הם יצטרכו לדחוף די הרבה קלפים שמפיקים "יהלומים" כדי שאפשר יהיה בכלל לשחק את Kozilek (בהנחה, כמובן, שלא נראה את המכניקה הזו גולשת לסטים נוספים) ואז לדחוף כמה שיותר קלפים שיכולים להרוויח מהיהלומים אבל לא תלויים בהם במידה משמעותית כדי שלא תצטרך להילחם עליהם בחירוף נפש אם במקרה פתחת את Kozilek ואתה רוצה מאד לשחק אותו. וכמובן שלשחק מבחר של colorless mana sources קצת מגביל אותך, אבל מצד שני אפשר למצוא Wastes עם כל land fetch בבלוק, אז כנראה שלא תצטרך לשחק יותר משני מקורות כאלו בחבילה בשביל עקביות סבירה. אפשרות נוספת היא שהיהלומים מפיקים מאנה חסרת צבע שאפשר להשתמש בה כדי לשחק קלפים עם devoid כאילו שהיא הייתה כל צבע שהוא.

זה מרגיש מאד חשוד יום אחרי הכתבה של Maro שאומרת שצבע שישי הוא הדבר שהוא חושש ממנו יותר מכל. מצד שני, תנסו להיזכר איך הרגשנו כשראינו את הקלפים המתהפכים של Innistrad.
zbeng
MTGil Apprentice

שליחה על ידי zbeng »

אם זה אמיתי, זה מזכיר לי SNOW MANA כמו שהיה ב-ICE AGE.
ואז כנראה שמנה כזו יהיה לה alternate cost כמו להקריב אדמה או פרמננט - כמו שאפשר היה לשלם חיים בפירקסיאן מנה.
אם נצמד לסיפור, אולי יש דרך להפוך כל בייסיק לכזו אדמה, וזה בעצם ציור של טוקן (או אוברליי - כמו המורף טוקן) של אדמה שעברה תהליך "מיצוי".
יכול להיות מכניקה מגניבה.
הנה עוד אדמה:
תמונה
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

לי זה מרגיש כמו מאנה שחייבת להיות חסרת צבע, כלומר אי אפשר לשלם אותה עם מאנה שיש לה צבע.
ולהבנתי דראפטים של שני הסטים יכללו שני בוסטרים של oath ואחד של battle
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

sinithar כתב:לי זה מרגיש כמו מאנה שחייבת להיות חסרת צבע, כלומר אי אפשר לשלם אותה עם מאנה שיש לה צבע.
לא נשמע לי סביר מהסיבה הפשוטה שיש אדמה שמייצרת מאנה כזאת. אם זה היה Colorless פשוט, האדמה הייתה פשוט נותנת :1: .
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

לי מה שזה אומר הוא שגם בסט הזה יש לנדים פול-ארט.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

תמטית זה יכול להיות אמיתי. ב BFZ אמרו שגם האדמה עצמה מתעוררת בניסיון להילחם באלדרזי... זה מה שקורה כשהיא מפסידה.
אדמה כל כך "עקרה" שהיא אפילו לא יכולה לספק מאנה colorless רגילה, אלא רק לשמש את האלדרזי.
הניחוש שלי הוא שזאת מכניקה עם שתי משמעויות - על דברים שמייצרים את זה, הם מייצרים מאנה חסרת צבע, אבל היא לא יכולה להיות שימושית לשום דבר אחר מלבד למה שדורש ספציפית אותה כעלות. לעומת זאת על כישופים שזאת העלות שלהם, חייבים לשלם את המאנה הזאת עם מאנה חסרת צבע.
אחרת להגביל את המכניקה הזאת לסט הספציפי הזה נשמע לי כמו יריה ברגל. זה יהיה כמו מכניקת Splice onto Arcane שנורא מגבילה, רק שזה היה בלוק שלם בעוד שכאן זה מדובר בסט אחד קטן.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

Navidshi כתב:זה נראה יותר כמו "חוסר צבע".

קצת תמוה, בגלל שזה סט קטן, שמופיע בבוסטר אחד משלושה בדראפט... הם יצטרכו לדחוף די הרבה קלפים שמפיקים "יהלומים" כדי שאפשר יהיה בכלל לשחק את Kozilek (בהנחה, כמובן, שלא נראה את המכניקה הזו גולשת לסטים נוספים) ואז לדחוף כמה שיותר קלפים שיכולים להרוויח מהיהלומים אבל לא תלויים בהם במידה משמעותית כדי שלא תצטרך להילחם עליהם בחירוף נפש אם במקרה פתחת את Kozilek ואתה רוצה מאד לשחק אותו. וכמובן שלשחק מבחר של colorless mana sources קצת מגביל אותך, אבל מצד שני אפשר למצוא Wastes עם כל land fetch בבלוק, אז כנראה שלא תצטרך לשחק יותר משני מקורות כאלו בחבילה בשביל עקביות סבירה. אפשרות נוספת היא שהיהלומים מפיקים מאנה חסרת צבע שאפשר להשתמש בה כדי לשחק קלפים עם devoid כאילו שהיא הייתה כל צבע שהוא.

זה מרגיש מאד חשוד יום אחרי הכתבה של Maro שאומרת שצבע שישי הוא הדבר שהוא חושש ממנו יותר מכל. מצד שני, תנסו להיזכר איך הרגשנו כשראינו את הקלפים המתהפכים של Innistrad.
זה לא סט קטן כמו שאנחנו רגילים לראות.
שכחת? הבלוקים מעכשיו הם בלוקים של 2, כשיהיו דראפטים זה יהיה 2 בוסטרים מהoath ואחד מBFZ.
תאורטית, ציפיתי לראות את קוזילק פה ככה שלא מפתיע שהוא פה והיכולות שלו מטורפות אבל גם אולמוג לא בדיוק היה צעצוע, הוא דרש טיפול מיידי כי אתה מפסיד כשהוא תוקף בגלל המיל 20 שלו.
הקלפים נראים סבירים וריאליסטיים לפורמאט.
צבע שישי מצד אחד מאוד מפתיע מצד שני אולי מתבקש, אולי זה צבע שבא לייצג חוסר צבע, כלומר צבע שהיה איתנו מאז ומעולם, הצבע של היצורי ארטיפקטים והצבע של האלדרזי - הצבע של הכלום.
עם דרישות צבע ליצורים כאלה אתה יכול להתחיל להדפיס דברים שעולים 2 כשמאנה אחת היא קולורלס והשניה היא יהלום או חוסר צבע או מה שלא יקראו לו - ולתת לו להיות נגיד 2/2 בלי שהוא יהפוך להיות ה2/2 הכי טוב אי פעם באדום (שנוטה להסתובב עם פייקרים או 2/2 שיש להם איזה drawback) ואז אפשר לתת לחוסר צבע חוזקות וחולשות כמו לצבעים עצמם בלי לדאוג לאיזונים כשאתה שואל את עצמך "מה יקרה כשמישהו עם צבע א' ישתמש בקלף הזה?"

זה פתרון אלגנטי יותר מהdevoid ומהווה צעד הגיוני אחרי devoid גם מבחינת הסיפור.
כלומר מה זה devoid זה colorless שמתחיל לפתח "זהות" ויכולות מסויימות, אז... למה שלא יהיה להם צבע מאחד וזהו?
בעיקר כשאתה אומר לעצמך "נכון שזה הרגיש נורא מוזר כשבצד שלי של המגרש היה allies ואלדרזי באותם צבעים והם נלחמו ביחד בסינרגיה מופתית?"

עכשיו השאלה היא אם זה הסוף של קלפים שהם colorless בלי דרישות מאנה או שארטיפקטים ישארו כמו שהם ונתחיל לפחות בשנים הקרובות לראות אלדרזים (ואולי גזעים נוספים) מסומנים עם הצבע הזה.
שוב כי תמטית אני מניח שאנחנו נפסיד בזנדיקר והאלדרזים יגיעו לאיניסטרד, הצבע החדש מסמל אדמות שהאלדרזי לקחו מהן את המאנה והפכו לאבק.

זה צבע חדש.... שתמיד היה פה ולכן זה כנראה אמיתי.
BigBadVoodooDaddy
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BigBadVoodooDaddy »

תמונה

ספוילר חדש מOGW. נראה קלף מגניב מאוד. מעלה רעיונות לtiny leaders.
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

נראה ממש טוב וממש מגניב, בטח יראה משחק בראלי ואולי בסייד של אבזאן אגרו, שלא לדבר על tiny leaders. אבל הוא לא קצת חזק מדי לפרומו?
BigBadVoodooDaddy
MTGil Apprentice

XplayerX כתב:נראה ממש טוב וממש מגניב, בטח יראה משחק בראלי ואולי בסייד של אבזאן אגרו, שלא לדבר על tiny leaders. אבל הוא לא קצת חזק מדי לפרומו?
בערכת הפרירליס של battle for zendikar וגם של oath of the gatewatch (הסט הבא) הפרומו יכול להיות כל רר או מית'יק מההוצאה, בפויל עם חותמת תאריך.
זאת אומר שאי פרומואים מסוימים וכל שחקן (כנראה) מקבל קלף אחר כפרומו.
BigBadVoodooDaddy
MTGil Apprentice

תמונה
אקספדישן חדש שיוצא בOath.. אבל שימו לב למאנה האפורה.

ועוד קלף שדלף
תמונה

Mina and Denn, Wildborn

Legendary Creature - Elf Ally
You may play an additional land during each of your turns.

RG, Return a land you control to its owner’s hand: Target creature gains trample until end of turn.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

טוב, וויזארדס אישרו אתמול שקוזילק ו-Wastes הם אמיתיי, למי שעדיין סירב להאמין.
הסמל החדש הוא סימון גרפי חדש למאנה חסרת צבע ומעכשיו הוא חלק ממג'יק.
שימו לב שהסמל הזה שונה מהסמל שהיינו רגילים אליו עד עכשיו - :1:, שמעתה עומד לייצג רק מאנה גנרית (מכל סוג שהוא) שמופיעה בתשלומים של עלויות.

לדוגמה, הקלף [card]Sol Ring[/card] עולה :1: להטיל ומוסיף מעכשיו <><> למאגר המאנות.
דרך אגב, כדאי להוסיף את הסמל הזה לפורום.

עוד קלף חדש עם מכניקה חדשה:

תמונה

למי שמתקשה לראות:
Crush of Tentacles
:4: :u: :u:
Sorcery (MR)
Surge :3: :u: :u: (You may cast this for it's Surge cost if you or a teammate has cast another spell this turn).
Return all Nonland Permanents to their owners' hands. If the Surge cost was Paid, Put an 8/8 blue Octopus creature token onto the battlefield.
הם אכן אמרו שהסט הזה יהיה הכי מתאים לפורמאט ענק דו-ראשי שהם אי-פעם עשו.
בכל אופן קלף ממש חזק.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי MrSpicyShot »

ממש התאכזבתי מהרעיון של הwastes mana. חשבתי שזה יכול להיות נחמד בערבון מוגבל אבל לשנות עכשיו את כל המשחק עם זה, קצת מוזר.
מעניין אם יהיה pre release בארץ של two headed giant כמו שהם מכוונים לעשות עם הסט החדש...
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

מה יש לך להתאכזב אתה שחקן חדש...
זה בדיוק כמו שחשבתי וזה לטעמי שינוי מבורך.
זה נותן למפתחים חופש יותר גדול במה סביר ומה לא סביר בקלף חסר צבע, נותן לאלדרזי זהות, מגדיל את הסיכוי לראות ארטיפקטים חדשים ושחיקים כי לא צריך לאזן אותם מול כל הצבעים (ובמקביל עדיין יש את האופציה למאנה גנרית בלבד בעלויות)
אני חושב שזה נהדר.
כמובן רק בתנאי שחוסר צבע יהפוך לעסק לגיטימי כמו כל יתר הצבעים כלומר מעכשיו נראה אותם בכל הסטים בולטים כמו כל צבע אחר.
זה גם כנראה אומר שהאלדרזי וסוגים אחרים של לא-מזוהי-צבע הולכים להיות חלק קבוע מהמולטיוורס.
אז... סט של ענק דו ראשי?
לא יודע אם זה בשבילי אבל אולי שווה ניסיון.

אגב מה נעשה עם הבעיה הקטנה של הלנדים הבסיסיים של הצבע החדש בפריריליסים ויתר עונת הלימיטד?
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי MrSpicyShot »

זה פשוט מוזר לי שהם דוחפים את את המאנה הזאתי מעכשיו לכל הקלפים.
לפי מה שהבנתי (אני לא בטוח לגבי זה)זו סוג של המנה של האלדרזי, שזה מה שנותר אחרי שהם "אכלו" את האדמה (תקנו אותי אם אני טועה כי רוב הסיכויים שאני טועה).
אני מבין איך המאנה הזו מתאימה לEldrazi אבל עכשיו זה הולך להיות חלק מכל קלף שמשתמש בcolorless mana ואני לא מבין את ההיגיון.
אגב, אם יש לי לדוגמא את Ulamog, ויש לי 5 Wastes mana ו5 mana מסוג אחר, אני עדיין אוכל לזמן אותו?
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

BurningOak כתב:אגב מה נעשה עם הבעיה הקטנה של הלנדים הבסיסיים של הצבע החדש בפריריליסים ויתר עונת הלימיטד?
ממה שהבנתי הבוסטרים יכילו לנדים שמספקות את המאנה הזאת. תצטרכו לקחת אותם כפיק במסגרת הדראפט.
MrSpicyShot כתב:אגב, אם יש לי לדוגמא את Ulamog, ויש לי 5 Wastes mana ו5 mana מסוג אחר, אני עדיין אוכל לזמן אותו?
זאת עוד לא תשובה רשמית, אבל נראה שכן. כשזה מגיע ללנדים שמייצרות מאנה חסרת צבע, השינוי הוא גרפי בלבד.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

MrSpicyShot כתב:זה פשוט מוזר לי שהם דוחפים את את המאנה הזאתי מעכשיו לכל הקלפים.
לפי מה שהבנתי (אני לא בטוח לגבי זה)זו סוג של המנה של האלדרזי, שזה מה שנותר אחרי שהם "אכלו" את האדמה (תקנו אותי אם אני טועה כי רוב הסיכויים שאני טועה).
אני מבין איך המאנה הזו מתאימה לEldrazi אבל עכשיו זה הולך להיות חלק מכל קלף שמשתמש בcolorless mana ואני לא מבין את ההיגיון.
אגב, אם יש לי לדוגמא את Ulamog, ויש לי 5 Wastes mana ו5 mana מסוג אחר, אני עדיין אוכל לזמן אותו?
עלויות שהן עם מאנה גנרית נשארות מאנה גנרית. אפקטים שמפיקים מאנה גנרית עכשיו מפיקים יהלומים (כלומר מאנה חסרת צבע). כמו שמרווין אמר, זה לא שsol ring עכשיו עולה יהלום, הוא עולה 1 גנרי אבל מפיק 2 חסר צבע.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
שלח תגובה