Ding Dong the Witch is Dead - Prophet of Kruphix BANNED!

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
מרווין
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Ding Dong the Witch is Dead - Prophet of Kruphix BANNED!

שליחה על ידי מרווין »

הכותרת אומרת הכל -
הקלף הכי מעצבן שהודפס לקומנדר בשנים האחרונות, ששחקנים רבים שיחקו את הצבעים האלו רק בשבילו, ושלכל בנאדם שמשחק באופן קבוע EDH נמאס לראות סוף כל סוף חטף באן! :in:

הנה הסיבה הרשמית של ועדת החוקים של קומנדר:
This was challenging. Prophet is not a traditionally obvious problem card for Commander, so we chose to take a conservative approach and see if casual groups could adapt. In the past, we've seen unpopular cards generate a lot of outcry, but be handled reasonably well. Powerful cards existing is OK and exploring them responsibly is an essential part of Commander.

This didn't happen with Prophet. Casual groups haven't been able to work around it and problematic play has not dropped off in hoped-for ways. Instead, the primary approach has been to steal it, clone it, run it yourself, or get run over. Ultimately, it seems the card is too perfect - it does everything U/G Commander players want to be doing and it does it in a way that makes counterplay difficult. With traditional boogeymen such as Consecrated Sphinx, you're forced to expend a lot of your mana to cast it and will have a challenge protecting it as the turn goes around the table. With Prophet, it has virtual protection built in, negating that disadvantage almost immediately.

Prophet becomes only the second multicolored card on the banlist (after the structurally-problematic Coalition Victory). It's telling just how pervasive Prophet is despite such a restriction. Yes, U/G is the most popular color combination in Commander, but we've reached the point where Prophet is driving U/G deck choice, rather than vice-versa. That's centralizing in ways we can't ignore, so it's time for Prophet to take a break.
בנוף, יש גם 2 שינויים בחוקים:

[*] בוטל ה- Mulligan המיוחד של קומנדר. מעכשיו יש מוליגן רגיל כמו בכל פורמט אחר. אני אישית לא מרוצה מההחלטה הזאת.

[*] בוטל חוק ההגבלה על ייצור מאנה.
למי שלא יודע, עד היום אם אפקט כלשהו היה אמור להוסיף מאנה למאגר המאנות שלכם מצבעים שהם לא בזהות הצבע של הגנרל, המאנה הייתה הופכת למאנה חסרת צבע. מעכשיו, אין יותר הגבלה כזאת, ואתם יכולים להפיק מאנה מהצבע האמור.
זה כמובן בא לענות על הבעיה המוזרה שנוצרה עכשיו בגלל המאנה חסרת-הצבע של Oath of the Gatewatch, וזה די הגיוני סה"כ לדעתי.

אה כן, ובמודרן [card]Splinter Twin[/card] ו- [card]Summer Bloom[/card] גם כן חטפו באן.

ו- [card]Cloud of Faeries[/card] קיבל באן בפאופר.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Re: Ding Dong the Witch is Dead - Prophet of Kruphix BANNED!

שליחה על ידי TV-R-US »

Everybody dance now
:סמיילי רוקד עד שהרגליים נשברות:

לא צריך יותר להיאנח בעצבים כל פעם שרואים את הקלף המשוקץ הזה או לתהות אם אני רוצה להיות מניאק כשאני בונה דק עם כחול-ירוק. סוף סוף לא נשמע את הצירוף המילים "בסוף התור" בכל תור, מלווה ב10 דקות נוספות עד לתורו של השחקן הבא.
לקח להם נצח לעשות לזה באן כש Sylvan Primordial אם אני לא טועה חטף אותו הרבה יותר מהר.
ברוך שפטרנו!
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

TV-R-US כתב:לקח להם נצח לעשות לזה באן כש Sylvan Primordial אם אני לא טועה חטף אותו הרבה יותר מהר.
ברוך שפטרנו!
אתה לא טועה:

Sylvan Primordial חטף באן לפני שנתיים, והיה חוקי בפורמט רק שנה.
Prophet היה חוקי כמעט שנתיים וחצי.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

איך זרקת בסוף שורה על טווין ובלום, כאילו זה פיסטוקים.

כתבה מעניינת על "למה לעזאזל עשו באן לטווין דווקא עכשיו?"

http://www.mtggoldfish.com/articles/the ... got-banned" target="_blank
אני הדורבן שקולע בזמן !
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

השנאה שפרופט יצרה הוא כלום לעומת השנאה לטווין ובלום XD
אני עדיין רוקד
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
ryrken
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ryrken »

PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

תכל'ס לא כזה אכפת לי, Prophet הרבה פחות גרועה מ-Consecrated Sphinx או Deadeye Navigator. אבל אני גם לא ארוץ להתלונן על איך הרסתם לי חבילות שלמות. UG עדיין שילוב צבעים שבור לגמרי.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

זה כי ירוק זה הצבע הכי חזק בקומנדר וכחול טיפה אחריו.
כמה שאני לא אוהב את deadeye וספינקס (שעשינו להם באן פנימי בליגה), הם לא גורמים לכל תור להיות 2 תורות, הם קלפים highly abusable ומעוותים את המשחק, אבל עדיין לא ברמה של ספינקס
שלח תגובה