האם playmats באמת שווים את הכסף?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

נעול
MrSpicyShot
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

האם playmats באמת שווים את הכסף?

שליחה על ידי MrSpicyShot »

ראיתי בpre release הרבה אנשים שמשתמשים בplaymat ולא בדיוק הבנתי איזה יתרונות זה נותן, חוץ מתמונה יפה שאפשר לשחק עליה לא ממש הבנתי מה מקבלים מזה.
ראיתי סרטון ביוטיוב שאומר שזה כדי לשמור על הקלפים ושהם לא יתלכלכו, ובשביל זה יש sleeves אז אני לא מבין מה הplaymat נותן.
אני בטוח שיש סיבה טובה שבגללה אנשים משתמשים בזה, פשוט אני לא יודע מה הסיבה הזאת.
אני אשמח לשמוע למה אתם משתמשים בPlaymats והאם אתם חושבים שזה דבר שימושי ששווה את הכסף.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

Re: האם playmats באמת שווים את הכסף?

שליחה על ידי Y »

אני לא ממש משחק, אבל בתור שופט אני יכול להגיד לך שגם סליבים נשחקים, וכשהם נשחקים זה יוצר בעייה בגלל שאז הקלפים הופכים להיות מסומנים.
חוץ מזה, אם הסליבים נשחקים, צריך לקנות חדשים שגם עולים כסף.
oldguy79
MTGil Apprentice

שליחה על ידי oldguy79 »

אז ככה, ראשית אתייחס ליתרונות השימוש לדעתי.
הסיבות העיקריות שאני משתמש ב-PLAYMAY הן:
1. השולחנות עליהם משחקים מלוכלכים, גם מאוכל וגם סתם, מה שעובר לקלפים ו/או לפרוטקטורים ומשם לקופסאות-DECKBOX וחלילה לקלפים.
2. עוזר לסמן את שטח המחייה שלך כאשר יושבים צפוף ועוזר למנוע בלבלול לגבי של מי הקלפים.
2. משמש רקע שמבליט את הקלפים, נוח יותר לראות אותם על רקע של המשטח מה שעוזר לי לפחות להבין מהר יותר מה קורה.
4. להשוויץ בתמונה היפה!!
5. בשביל הכיף/מצברוח.

מה שכן צודק השואל שבארץ המחירים של המשטחים יקרים מאוד ביחס לעולם. אבל לכן חלקם מתקבלים בחינם לזוכים באירועים שונים כמו
בגיים די ו-WMCQ.
כמו כן ניתן לרכוש בחול/באינטרנט במחיר זול של 10-20 דולר, כלומר 2 בוסטרים ומדובר בעזר נוח שמחזיר שנים וטוב לעוד שימושים כמו משטח לעכבר.

מקווה שעוזר
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

יש הרבה שולחנות לא נוחים לקלפים (קשה לקחת קלף ששמת וכאלה) והplaymat מספק משטח נוח יותר לשחק עליו
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

פליימט תוחם לך את משטח העבודה שלך בצורה מסודרת - לנדים, חפיסה, בית קברות. - נוח יותר לעין.
מעבר לכך כפי שכולם ציינו. וגם לדוגמה מקרים קיצוניים של שפיכת כוס שתייה על השולחן - הפליימט סופג את זה והקלפים ניצלים.
ישנם תמונות שגם יכולות לשמש כטקטיקת הסחת דעת- באם התמונה מרהיבה למדי. ( כמדומני בשל כך נאסר להשתמש בסליבים ופליימטים של נשים שופעות ).
זה גם כול להיות כייף כשאתה למשל משחק דק זומבים ויש לך סליבים שחורים ופליימט של ליליאנה - מחיית הזומבים.
מחיר פלייט הינו לרוב ע"פ נדירות וציור עליו. יכול להיות פליימט ריק מתמונה שווי 10$ ויכול להיות פליימט של ג'יפי חשוב מלפני עשר שנים שמחירו 300$.
אני אישית אוסף פליימטים של מלאכיות וכאלה שמותאמים לדקים שאני משחק כדוגמה- דק מודרן של סאן טיטאן ולאחרונה רכשתי פליימט של הקלף הזה ועם סליבים סגולים זה יוצר אווירה נעימה למשחק.

בהצלחה ומקווה שתרכוש לעצמך פליימט :)
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Moshe כתב:ישנם תמונות שגם יכולות לשמש כטקטיקת הסחת דעת- באם התמונה מרהיבה למדי. ( כמדומני בשל כך נאסר להשתמש בסליבים ופליימטים של נשים שופעות ).
אני מעריך שהסיבה היא שזה נחשב סקסיסטי ופוגעני כלפי נשים. אני בספק שיופי של סליבים או פליימט יגרום להסחת דעת שתיתן לך ייתרון משמעותי.
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

Y כתב:
Moshe כתב:ישנם תמונות שגם יכולות לשמש כטקטיקת הסחת דעת- באם התמונה מרהיבה למדי. ( כמדומני בשל כך נאסר להשתמש בסליבים ופליימטים של נשים שופעות ).
אני מעריך שהסיבה היא שזה נחשב סקסיסטי ופוגעני כלפי נשים. אני בספק שיופי של סליבים או פליימט יגרום להסחת דעת שתיתן לך ייתרון משמעותי.
זה בדיוק זה.
אחת הבעיות של מג'יק זה הדרה והיעדר נשים כמעט טוטאלי.
אם מישהי רוצה לנסות את המשחק היא נכנסת לסביבה מלאת זכרים וכבר סביר לא מרגישה מאוד נוח, אם היא גם תצטרך להתמודד עם החפצה וניסיונות של... אנשים כמו משה... "להסיח את דעתם של יריבם החרמנים על ידי נשים שופעות" אז היא לא תחזור לשם וחבל.
בינינו? אני בא לשחק, אם אתה ממלא את השולחן שלך בפורנו הדבר היחיד שיסיח את דעתי זה המחשבות על כמה אני לא צריך אנשים כמוך בסביבה שאמורה להיות חברותית ונעימה לכל המגדרים וכל הגילאים.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

"ניסיונות של... אנשים כמו משה..."

אתה ממש אידיוט. אני משתמש בפליימטים וסליבים של נשים שופעות?
לאחרונה רכשתי פליימט מרהיב של -
תראה כמה היא חסודה טמבל.
תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מבקש לא לרדת לפסים אישיים. משה, קבל התראה. זאת פעם אחרונה לפני שאנחנו עוברים לעונשים אמיתיים.
BurningOak, גם אתה יכול להיות פחות בוטה.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

בעניין ה"לוחמה פסיכולוגית", כאשר שקדתי על בחירת סליבים אחד הסליבים הראשונים שהיו לי , לאחר התמונה של אווסין, היו סליבים של לוטוס בלום.
מס' שחקנים דיברו על כך שמה שמיוחד בסליבים האלה הוא שהתמונה יפה ולגמרי מכהה את המתמודד מולך בלנחש מהם הקלפים שאתה מחזיק ביד, בעוד שהכיס הפנימי הוא לבן וכשאתה מתבונן על הקלפים שלך הכל ברור לך וצלול.
אבל ניתן לומר זאת כמעט על כל סליבים באשר הם וגם סליבים שהם לבן חלק יכולים להוות טקטיקה של מצב דומה - כאשר השחקן מולך רואה דף חלק ואתה רואה בצלילות את הקלפים.
הרבה שחקנים אוהבים את הצבע השחור בסליבים - שחור חלק ללא תמונה. כשתשאלו אותם לפשר העניין הם יאמרו תשובה דומה.
לי אישית נוח כיס פנימי לבן לצלילות קריאת הקלף.

* כל זה הינו עניין כמעט שולי. הניצחון לא יבוא כתוצאה מצבע הפליימט או הסליבים שתשחק, אלא יבוא בעניין של שילוב מזל עם חוכמת משחק.

תמונה של הסליבים "לוטוס בלום"-
תמונה
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

בלי להעליב אבל BURN הוא זה שפתח פה פה
ולנושא פליימטים בארץ הרבה יותר זולים פה בארץ מאשר לחול כי יש פה
קבל קטן יותר שסוחר בהם זה אנשים מוכרים ביותר זול
והאלמנט הפסיכולוגי כן בתוקף פה אחרי הכל אני אוגר פליימטים של פיקאצו
אחרי שאתה רואה סליבים של פיקאצו פליימאט של פיקאצו משחק כדורגל
אתה לא מצפה לדק מגיק בשווי 2000$ נגדך :blah:
תמונה
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

אני חושב שלמשהו כמו 99.99% משחקני המג'יק בעולם התועלת שהם ירוויחו לאחוזי הניצחון שלהם ע"י "בחירה טקטית" של סליבים/פליימט היא חסרת כל משמעות לעומת כל פעולה אסטרטגית אחרת ששחקנים יכולים לעשות, ולא היית משקיע בזה שנייה של מחשבה לפני שקראתי כל מאמר וראיתי כל סרטון וחוזר ורואה סיקור של טורנירים עד שנת 2005 בערך.

אבל בלי קשר, פליימטים זה כיף ונוח ועוזר שיהיה לך מקום "שלך" בתוך הטורניר. וחלקם גם מציינים הצלחה שלך - מאוד מספק להשתמש בפליימט שזכית בו על סיום גבוה/ניצחון בטורניר.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
BurningOak
MTGil Apprentice

משה אתה יכול להיעלב כמה שאתה רוצה, אתה הצעת "טקטיקה" לא מקובלת בעליל, חזרתי על מה שאמרת והצמדתי את השם שלך, לא אכפת לי אם אתה לא עוקב אחרי העצות של עצמך.
לייגר, בלי הערות שלא במקומן.

כשאני משחק עם הסליבים שלי, אנשים שואלים אותי איפה קניתי אותם, הם מייצרים אווירה ידידותית למשחק ידידותי.
.. ואפילו אלה שהכי נלהבים מהם לא מאבדים טיפה אחת של סיכוי ואם אתם חושבים אחרת אתם מוזמנים לצרף לינק למחקר על ההשפעה הפסיכולוגית של תמונה נתונה על משחק קלפים.

השורה התחתונה פה זה ככה:
זה חביב ונותן לך מקום לעוד תמונה ומונע קצת לכלוך מהסליבים שלך אם כי בנתיים בחנויות שאני הייתי השולחנות היו מאוד נקיים ככה שלא הייתי דואג בגלל זה.

מצד שני זה עוד משהו להיסחב איתו (למעט בטורנירים אני הולך עם הדק בכיס פשוט, פליימאט לא נכנס לכיס)
זה גם מגדלור שצועק "אני משחק הרבה זמן שים לב יריב אתה צריך להתרכז עכשיו"
רוצה טקטיקה פסיכולוגית? תהיה טוב מאוד ותשחק בלי סליבים, כשאני רואה מישהו בלי סליבים אני חושב "אה, הוא לא יודע שלקלפים שלו יש ערך ששווה לשמור עליו, בטח חדש יחסית, אפשר לשחק נחמד" כשאני רואה פליימאט מה שאני חושב זה "אז ניצחת בטורניר סטנדרט מתישהו אה? אוקי כנראה צריך להתרכז פה"
אגב פה זה גם כולל את ההבדל בין מי שרושם חיים בלימיטד עם דף למי שמשתמש בקוביות, זה פשוט אמצעי זיהוי למשחקים קשים לפני שהם בכלל התחילו.
למרות שזה גם עניין של 0.000001 אחוז שינוי כי שחקן טוב מדגים את היכולות שלו מאוד מהר וכל מיסקונספציה נשברת.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

burn אתה גויילם :sun:

...מכאן שיתנו לי באן מהפורום הזה לצמיתות.
ביי
daterly
MTGil Apprentice

שליחה על ידי daterly »

אני חושב שהוויכוח הזה טפשי.

אני מנסה בכל כוחי לחשוב על קלפים שהART שלהם היה סקסיסטי, לא עולים לי לראש יכאלה. (ויש לי ראש :u: שממש טוב בלזכור דברים כאלה :jokerc: )

BurningOak - ההערה שלך לא הייתה לעניין. במקרה הטוב אפשר לומר שזה היה חסר טאקט, במקרה הרע - התקפה אישית.
Moshe - אני מבין את הכוונה המקורית שלך, אבל זו פשוט טעות. אל תשכח שכשחקני מג'יק אנחנו מוקפים בART מהשורה הראשונה - הפליימאט פשוט משתלב, אבל הוא לא מתבלט.

אני חושב שאתייחס ליחיד כאן שהגיב בצורה סבירה החל מתחילת הדיון הזה: ליגור, להיפך - כשרואים סליבים של פיקצ'ו ופליימט של פיקצ'ו מבינים שהשחקן הוא שטותניק רציני - מה שאומר שצריך להיזהר ממנו...
(או שזה פשוט הההיכרות שלי איתך. אגב - בהזדמנות תביא לליגה את הדק בשווי 2000$)
אחרי ארבע שנים שאני משחק, הבנתי שצריך לדעת את החוקים.
החבילה שלי - אשמח להערות\הארות
BurningOak
MTGil Apprentice

אני מוכן לשים כסף ש...*עריכה: הימור שגוי כנראה אתם לא משחקים ביחד באותו מקום, לפעמים מפסידים כסף בהימורים, סוף עריכה*
תבינו מזה מה שאתם רוצים להבין מזה.
דטרלי אני פשוט לא אגיב למה שנדמה לך שהיה הודעה בסדר, אם אתה ממש רוצה אני אפרט לך בפרטי את כל הפגמים שאני רואה במה שכתבת ויש הרבה.
נערך לאחרונה על ידי BurningOak ב 24/1/2016 , 23:04, נערך פעם 1 בסך הכל.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

burn, אין לי מושג מי אתה אבל כניראה שאתה לא מכיר שחקנים וותיקים ופעילים בשטח.
אני משחק גם בנקסוס, בפריק וגם אם אתה כ"כ מרחרח - בחוג בית עם חברים מבוגרים. בעניין ליגר כבר תעשה חיפוש בגוגל ואת דטרלי אני לא מכיר בדיוק כמו אותך.
אתה די נסחפת בעניין איתי.
ואם אתה חושב שאני איזה סוטה - תשאל את השופטים הבכירים בארץ באיזה לבל של הוגנות אני משחק מג'יק. הם גם יאמרו לך שכמה שאני פותח בפורום הזה את הפה, במציאות אני די בנאדם סימפטי.
אני ל אניפגע ממך. רק חבל שרמת ההבנת הניקרא שלך נמוכה ואתה מפרש קריאה איך שנוח לך.
BurningOak
MTGil Apprentice

אני מתעלם ממך ואתה ממשיך, אני לא יורד לרמה שלך ואתה ממשיך ואני נסחף איתך? אני נסחף איתך?!
לא אכפת לי מי אתה לא אכפת לי מה גורם לך לחשוב שבאינטרנט מותר לך להגיד מה שבא לך כל עוד אתה "בסדר במציאות" ולא אכפת לי כמה נבי נעלבי אתה רוצה לשחק לי פה ולא אכפת לי כמה אין לY מילה, כי הנה אתה עוד פה אחרי אזהרה מפורשת שהשתנת עליה בקשת כי אתה טרול או גיבור מקלדת או מה שאתה לא רוצה לקרוא לעצמך - פעמיים.

חבל שאין בפורום הזה יכולת להעלים הודעות של משתמשים מסויימים אז אני אצטרך להשתדל לזהות הודעות ממך ופשוט לעבור הלאה.
מקווה מאוד שלמישהו אחר יהיה את הכוח להחזיר את הסומק ללחיים שלך ושל דומיך.
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

תמונה
תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

הנושא ננעל בגלל שמזמן הוא גלש למוקומות שהוא לא היה אמור להגיע אליהם.
BurningOak כתב:לא אכפת לי כמה אין לY מילה
אני מתנצל אם אני לא רואה כל דבר מיד כשהוא קורה ולוקח לי זמן להגיב. אני לא חי בפורום. יש לי גם חיים אמיתיים.
אתה יכול גם להירגע קצת. אני מבין שלמשה יש יכולת מדהימה להוציא אנשים מהכלים, אבל קצת איפוק לא יזיק.

משה, כמו שהבטחתי: יש לך אזהרה על הבוטות שלך כלפי משתמשים אחרים ועל העלבות אישיות.
נעול