טופ 8 ב-WMCQ STD בפריק - דיווח

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Ekeross Dragon
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

טופ 8 ב-WMCQ STD בפריק - דיווח

שליחה על ידי Ekeross Dragon »

שלום חברים,
אמנם זה קצת באיחור, אבל מצרף למטה דיווח על ה-WMCQ הראשון שהתקיים בפריק. הגעתי לטופ 8 בתחרות, ואישית אני מאוד אוהב לקרוא דיווחים על טורנירים, אז החלטתי לכתוב אחד בעצמי.
מקווה שזה יעזור למישהו או שלפחות תהנו מזה, ואשמח לשאלות/תוספות/תיקונים.

ההכנות ל-WMCQ (מכאן והלאה "התחרות")
את ההכנות התחלתי בהתאהבות בחבילת סולטאי ש-Owen Turtenwald שיחק למקום 2 בטורניר באונליין. החבילה שילבה אלדראזים עם תכנית פרואקטיבית וקצת שליפות ורמובלים, מה שבדיוק חיפשתי בשל שני קווים מנחים: אני חושב שהאלדראזים טובים בפורמט; ובמטאגיים לא ידוע אני מעדיף להיות פרואקטיבי ואפילו אגרסיבי.
נטשתי את החבילה משלוש סיבות:
1. גיליתי ש-Thought-Knot Seer לא מאוד טוב בפורמט שצפינו, שכולל המון חבילות יצורים. כולן מלאות ביצורים 2/3 ורפלקטור מייג׳ים שגורמים לך לבכות.
2. זה לא הסגנון שלי. קבלת ההחלטות שלי לקתה בחסר בכל מה שקשור לסדר המשחק של היצורים (אני מוריד קודם Sylvan Advocate או Duskwatch Recruiter? מתי לשחק ניסה?) והרמובלים היו מאוד בינוניים (ספציפית הם לא הרגו Eldrazi Displacer) והמאנה הייתה רעה לפעמים.
3. גיליתי שיש לנו 3-4 ג׳ייסים פנויים שמשום מה אף אחד לא מתכוון לשחק.

משם, ההחלטה לעבור לגריקסיס הייתה קלה. זה הסגנון שלי, החבילה הוכיחה את עצמה לאורך מספר חודשים וניסיון עבר לימד אותי שאני מוציא תוצאות טובות עם חבילות חזקות שאני עושה להן tweaking בעצמי.

זו החבילה ששיחקתי:
Grixis Control

3 Jace, Vryn's Prodigy
4 Goblin Dark-Dwellers
2 Kalitas, Traitor of Ghet
1 Pia and Kiran Nalaar
1 Dragonlord Silumgar
2 Chandra, Flamecaller
1 Silumgar's Command

3 Ruinous Path
2 Radiant Flames
3 Transgress the Mind
4 Read the Bones
2 Kolaghan's Command
2 Grasp of Darkness
2 Fiery Impulse
2 Ultimate Price

4 Foreboding Ruins
1 Choked Estuary
4 Smoldering Marsh
3 Sunken Hollow
1 Shivan Reef
2 Wandering Fumarole
3 Evolving Wilds
5 Swamp
2 Mountain
1 Island

Sideboard
3 Duress
2 Radiant Flames
1 Pia and Kiran Nalaar
1 Virulent Plague
1 Infinite Obliteration
1 Dark Petition
2 Rending Volley
1 Dragonlord Kolaghan
1 From Under the Floorboards
2 Negate

כמה הערות:

- 3 ג׳ייסים זה חד משמעית לא נכון. פשוט לא היו עוד בנמצא.

- גם 2 קליטאסים זו כנראה טעות, למרות שזה כן נתון לוויכוח.

- מנגד, הקלפים שנכנסו במקומם (פיה וקיראן+צ׳נדרה שנייה) ניצחו לי המון משחקים. אחד היתרונות בחבילה היא שהיא לא מתבססת רק על סינרגיה משמעותית (למרות שקיימת), אלא יש לה רמת כוח גבוהה.

- סילומגרס קומנד הייתה הmvp הכי משמעותי. היא הקפיצה אורמנדהל, קינטרה רמובלים והרסה פליינסווקרים ויצורים לאורך כל היום. מיד אחריה הגיעו ההורים הכי מגניבים במשחק – פיה וקיראן.

עשינו קצת טסטינג עם הדק ולמרות שלא ניצחתי הרבה, למדתי המון. למזלי, ערב לפני התחרות שאהין סורני פרסם מאמר מעולה על החבילה שנתן לי כמה רעיונות (מתחת לקרשי הרצפה בסייד, נגיד). בכללי, מאמרים היו חלק משמעותי מלימוד החבילה.

התחרות עצמה
שיר התחרות: Renegades- X Ambassadors

את היום התחלתי בחיפוש הקלפים החסרים. כאמור, לא מצאתי ג׳ייס וקליטאס, אבל הייתי מוכן למצב מראש והכנסתי את הצ'נדרה וההורים.
בנוסף, הבאתי איתי דף עם נקודות לסייד מול חבילות מרכזיות. הדף היה משמעותי מאוד ועזר לי לשמור על התכנית שלי למרות הלחץ שלפעמים ניכר בתחרויות כאלה.

סיבוב 1- ירוק לבן טוקנים

את הסיבוב הראשון שיחקתי נגד חבילה שלכאורה היא מאצ׳ טוב בשבילי. אמנם לוגסי שחקן מעולה, אבל הרגשתי ביטחון.

מכאן הוא פירק אותי במשחק הראשון. בתור שני הוא שיחק אדווקייט, וטרנסגרס שלי ראה ביד 2 ניסה ו2 גידעון. מכאן זה רק הדרדר.

משחק שני ניצחתי עם המון גובלין דארקס דוולרס (מגמה שתמשיך לאורך התחרות). המשחק השלישי התחיל לא רע בשבילי עם דורס... אחרי הדורס זה היה המצב:
במגרש של לוגסי: 2 אדמות וסילבאן אדווקייט.
ביד של לוגסי: ערימת יצורים מפחידים (סיגרדה, לינבאלה, ניסה היצורה...).
מספר תורות לאחר מכן הפסדתי בלי הרבה התנגדות.

אמנם זה לא מעודד להפסיד סיבוב ראשון, אבל שמרתי על אופטימיות (רמז: זה השתלם).

סיבוב שני - שחור לבן קונטרול

זה מאצ׳ מעניין, כי חשבתי שהוא מאוד רע לי אבל זה התברר כלא נכון בתחרות עצמה. אחד הדברים המרכזיים שלמדתי מהטסטינג הוא לשחק את האיומים נכון - מלבד מצבי קיצון, כל יצור ששיחקתי או שרד או הכריח את היריב לבזבז את התור שלו במשחק פיתרון. גם כל הקסמים צריכים להיות מנוצלים עד הסוף (במיוחד הפקודות של הדרקונים).

השליפות של איליה היו בינוניות ביותר, ולכן בשני המשחקים, כשהגענו למצב של טופ דק, הצלחתי להתאושש מהר יותר (קשור גם לניצול מיטבי של כל קלף כמו שכתבתי קודם, ורמת כח גבוהה יותר בכללי בחבילה).

Highlight:
אני יודע שיש לאיליה אנגווישד אנמייקינג ביד כשלי יש צ׳נדרה, אדמה ורויינוס פאת׳. החלטתי לשחק את הצ׳נדרה ולהפעיל את ה-0, כי חשבתי שעם יד כזו יותר חשוב להשיג יתרון קלפים ופאת׳ גם ככה לא מדהים נגדו. שלפתי סילומגר ושתי אדמות.
איליה הוריד גידעון.
הורדתי את הסילומגר כדי לקחת את הגידעון הטרי, יצרתי אמבלם וגידעון מת. הסילומגר סיים את המשחק אח"כ.

סיבוב 3- כחול שחור מוח בצנצנת

המשחק הראשון התחיל בכך שאני רואה מולי 2 איים ומחליט שאני כנראה נגד כחול אדום מעופפים (כמו של טומוהארו סאיטו) או מונו כחול פריזן. בתור 3 אני משחק ג׳ייס עם מאנה אדומה פתוחה לפיירי אימפולס (משחק סביב קלאש אוף ווילס או מעופף בפלאש). התגובה הייתה אנטיסיפייט, ואז אדמה ומוח בצנצנת. בשלב הזה הבנתי מול מה אני משחק, וידעתי שהתכנית היא להרוג מהר ולא לאפשר לו להעביר רייס פרום דה טייד. שיחקתי טרנסגרס וראיתי 3 לאנגוויש (בלי מאנה שחורה בכלל) ואנגולף דה שור, שלקחתי כדי להגן על הג׳ייס שהתהפך ואחריו הגיעה צ׳נדרה שהורידה את מיכאל ל14. מיכאל העביר את התור עם מוח בצנצנת על 3. אני הפעלתי צ׳נדרה ותקפתי, וכצפוי הוא הפעיל את המוח. בתגובה הגיעה הפקודה של קולגאן, שהרסה את המוח ועשתה עוד 2 נזק כדי לקצר את השעון בתור. תור הבא הוא נכנע לצ׳נדרה. במהלך המשחק גם העפתי רייס בעזרת טרנסגרס, מה שגרם לי להרגיש הרבה יותר בטוח כי הם לרוב מריצים רק עותק או שניים.

המשחק השני היה ארוך מאוד, כשבשלב מסויים הייתי בטוח שאין לי סיכוי. שמרתי יד איטית עם טרנסגרס, רנדינג וולי (נגד ג׳ייס) ו5 אדמות, ביניהן 2 פומרולים, שהחשבתי איום מעולה כי לא אמורים להיות לו פתרונות (התברר כמוצלח מאוד). מיכאל קינטר לי קסמים, שלף קלפים וגם ראיתי שהוא הצליח למצוא רייס. המנלנדס תקפו המון וגם הרגו ג׳ייס. התור הקריטי היה כשהורדתי דארק דוולרס לתוך 4 מאנה ומוח על 4 (כלומר, תור הבא רייס). מיכאל שיחק ווייד שאטר שאני קינטרתי עם נגייט מתחילת המשחק, שיחקתי טרנסגרס מבית הקברות ולקחתי רייס מיד בלי הרבה גז (3 נגייטים ועוד משהו). בדיעבד מיכאל אמר שהוא עשה טעות כי הוא יכל להשתמש ב2 נגייטים על הטרנסגרס.

משם התחלתי להפעיל לחץ והמשחק נגמר כשהוא עם 5 קלפים בחבילה, אחרי שהוא מצא את הרייס השני ואני מקנטר את הדיספרס שהיה מציל אותו לתור.

סיבוב 4- באנט קומפאני

זה היה סיבוב אנטיקליימטי, בניגוד לקודמים. משחק ראשון יונתן מילגן ל6 והתחיל לאט. טרנסגרס העיף קומפני מיד של 2 קומפני, 2 רקרוייטר (וטיירלס טראקר שנהרג). משם השליפות והיצורים דרסו אותו. Highlight: תור 5 קליטאס, תור אחרי רדיאנט פליימס, מעיף 4 יצורים, שם 4 זומבים, תוקף עם קליטאס.

משחק שני הוא מילגן ל5 ולא באמת היה במשחק. Highlight: לשלוף את כל ה4 רדיאנט פליימס.

סיבוב 5- שחור לבן קונטרול

פה הייתי בבעיה. שובצתי נגד עמרי זינגר, חבר טוב ואח על מלא. איתו עשיתי את רוב הטסטינג שלי, רוב החבילה שלי היא מקלפים שלו ובכללי משחקים המון יחד.

שנינו ב-3-1, הפסד כנראה מעיף אותנו מאפשרות של טופ 8 ותיקו ייתן לשנינו סיכוי. החלטנו לשחק ולראות. ניצחתי בשני משחקים מאוד הזויים (במשחק הראשון היו כ-4-5 רויינוס פאת׳ עם התעוררות שפגעו אחת בשניה ברצף של 5-6 תורות).

כאן נכנסנו לדילמה. אני הייתי צריך להחליט האם עושים תיקו ודיברנו על זה, כשפתאום הגיע השופט הראשי והודיע לנו שבגלל שבפועל סיימנו שני משחקים, חובה עלינו לדווח על התוצאה או שניפסל מהתחרות. ציינו שזה קצת מגוחך (לכאורה אם היינו עוצרים באמצע התקיפה האחרונה זה היה חוקי) וגם ששופטים עברו ושמעו אותנו מדברים ולא הבהירו לנו את החוק, אבל כמובן שקיבלנו את האמירה וההחלטה. כמה דקות אח"כ יובל חזר ועדכן אותנו שהוא בדק וזה כן חוקי לעשות את מה שרצינו, אז הוא ייתן לנו לשנות את התוצאה לתיקו אם נרצה. אחרי הרבה חשיבה החלטתי שנעשה תיקו כי, כמו שציינתי, זינגר אח על מלא.

שתי מסקנות מהסיפור:
1. תמיד תהיו כנים לחלוטין עם השופטים ואל תנסו למרוח אותם, לעוות את המציאות או לשקר חס וחלילה. יש דברים אסורים, והשופטים פה בשביל להסביר לנו אותם. ברגע שהבהרנו ליובל את המצב הראשוני הוא הבין שמדובר בכוונות תמימות מצדנו והסביר מה עלינו לעשות.
2. אם אתם שוקלים תיקו, תקבלו החלטה מההתחלה או אחרי משחק אחד. אתם לא רוצים להיות באף צד של הדילמה שנכנסנו אליה, מניח שברור לכם למה.

סיבוב 6- אדום ירוק רייטס-ת׳ופטרס

גם פה, כמו בסיבוב 3, היה לי יתרון משמעותי בתור 3 כשהבנתי מול מה אני עומד (קראתי על חבילה דומה בעבר). התמודדתי עם אלפית עם חזון לתוך טיירלס טראקר, ותור אחרי רייטס+זינוק אבולוציוני עם מאנה פתוחה. הבנתי שאני חייב להיות אגרסיבי וידעתי לתקוף את הת׳ופטר אנג׳ניר כדי להאט אותו, אחרת אני בחיים לא אעמוד בקצב. הצלחתי לנצח אחרי אורמנדל שהוקפץ לפקודת סילומגר, תקיפה עם גובלינים וצ׳נדרה ותור אחרי הפעלת צ׳נדרה, הורדת צ׳נדרה נוספת ותקיפה לנזק קטלני.

משחק שני מילגנתי ל5 אבל נתתי פייט יפה, בסוף הפסדתי לניסה וארלין קורד.

המשחק השלישי היה מלחיץ מאוד מנטאלית. זה היה המשחק על הכל, ואם אני מפסיד אני יודע שוויתרתי על ההזדמנות סיבוב קודם.

הייתה לי התחלה בינונית אבל עומר התחיל איטי, עם תור שני רייטס לתור שלישי ליפ. אני שיחקתי ווירולנט פלאייג שחטף בסוף התור מצב טבעי (ושאפו עצום לעומר על הסייד הזה). מכאן שנינו התחלנו להפעיל לחץ, כשאני מקדם את המגרש עם גובלינים לתוך קריאת עצמות - מהלך מסוכן מאוד בשלב הזה. הגענו לשלב ששנינו על חיים נמוכים (אזור ה10) ועומר משחק אטארקה כדי להשאיר אותי במגרש של גובלינים ו2 ת׳ופטרים נגד הדרקון ו2 ת׳ופטרים, אחד בטאפ. אני בתורי שיחקתי סילומגר, לקחתי את האטארקה ותקפתי אותו כך שירד ל5 והחלפנו טוקנים. הוא בתורו שיחק עוד דרקון, הרג את שלי והקריב אחד לחוק האגדות. זה בדיוק מה שרציתי שיקרה, ובשלב הזה הבנתי שניצחתי. בתורי וידאתי שהוא טאפד אאוט, הורדתי אותו ל1 ושיחקתי פיה אנד קיראן שהקריבו טוקן והרגו אותו.
מיותר לציין שזו הרגשה מדהימה.

בדיעבד גם גילינו כמה מסוכנת ההחלטה שלנו לעשות תיקו סיבוב 5 - לא כל ה4-1-1 נכנסו, ואני נכנסתי על ברייקרים טובים.

טופ 8
ברבע הגמר שיחקתי נגד שחור לבן. המשחק הראשון היה מדהים וצמוד, כשבסוף אני מצליח לנצח אותו עם פיה וקיראן שגל בעצמו השאיל לי.

המשחק השני התחיל טוב בשבילי, ונהייתי בטוח בעצמי. שתי טעויות הפסידו לי את המשחק:

בשלב מוקדם יכלתי להרוג טוקן תוקף עם פקודת קולגן שגם ככה תכננתי לשחק, אבל החלטתי לעשות את זה בסוף התור. הפסדתי בדיוק על נקודת חיים.

בתורות האחרונים שלפתי את האדמות כדי להוריד את האיומים החזקים שהיו תקועים לי ביד. השתלטתי על המגרש, וגל שלף סורין שהוריד לי יצור. בתורי שיחקתי קולגאן (הדרקון) ותקפתי איתו ועם שני טוקנים מעופפים כדי להרוג את סורין ולהוריד 6 לראש. ההתקפה עם הדרקון לא באמת הייתה נחוצה, כי הוא נותן לכל היצורים של הייסט- תור אחרי אני מוריד עוד איום ומנצח. גל שלף מוחץ מציאות והרג אותי בדיוק דרך החוסמים שלי.

היילייטים כללו 3 טרנסגרסים: של גל בתור 2 והמבט שלו כשביד אני מחזיק קולגאן ומתחת למרצפות; וטרנסגרס שלי בתור 5 או 6. היו לי 2 ביד והנחתי שהם לא יעשו כלום - היו לגל המון אדמות ולפי ההתנהלות של המשחק הנחתי שהוא מחזיק עוד 2 אדמות ביד. מצד שני, לא היה לי מה לעשות עם המאנה והטרנסגרסים גם ככה לא יעשו כלום בהמשך. כשהוא חשף יד של 2 גידעונים הייתי בהלם, ומיד זרקתי על השולחן את הטרנסגרס השני ואמרתי "תעיף את שניהם". אף אחד מאיתנו לא האמין שזה קרה.

המשחק השלישי היה נוראי. הימרתי על יד בלי כחול, ובתור 3 היו לי 3 אדמות ויד של איומים שחורים וג׳ייס. חשבתי לעצמי "התרחיש הכי גרוע זה לשלוף 2 ג׳ייסים, כל השאר בסדר". המשכתי לשלוף 2 ג׳ייסים ורק אדמות לשאר המשחק והפסדתי.

אני לא מאוד מבואס מההפסד כי לקחתי הימור וידעתי את זה, וכל שאר היום שלפתי בין טוב למצוין. גל שיחק מדהים והגיע לו לנצח את משחק 2, וחוץ מזה היה יריב מהנה ביותר.
TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Re: טופ 8 ב-WMCQ STD בפריק - דיווח

שליחה על ידי TrUnks »

מגניב,
בהחלט חסר את התקופת הדיווחים פה.
היה כיף לקרוא תודה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm