סיכום טורניר מודרן - "חזרה לבית הספר"- 1.9.2012

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

oracle
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

סיכום טורניר מודרן - "חזרה לבית הספר"- 1.9.2012

שליחה על ידי oracle »

שלום לכולם!
אני שמח לבשר על סיומו של טורניר המודרן- "חזרה לבית הספר"!

אני חייב לציין שבתחילת הטורניר באנו עם חששות באשר לכמות האנשים שיגיעו לטורניר, ובקשר לעתיד הטורנירים שלנו. אף על פי כן, בהמשך היום וחרף הביטולים של כמות לא מועטה של שחקנים הגיעו מספר סביר ביותר של אנשים.

הטורניר נערך במקום חדש, למי מכם שלא יודע: ברחבה של מקדונלדס שבדיזינגוף סנטר.
לטעמנו, הטורניר היה כיפי, האווירה הייתה חיובית, והמקום היה ממש נחמד ומסביר פנים.
שמחתי לגלות שעובדי מקדונלדס שוקדים על נקיון המקום, כחלק מעבודתם, וכתוצאה מכך משאירים את רחבת הטורניר נקייה בכל עת. הקרבה למסעדה תרמה לטעמי המון מבחינת הפסקות התרעננות יעילות.

סך הכל הגיעו 11 שחקנים לטורניר הראשי, ו10 לטורניר המיש-מאש מודרן. במיש מאש השחקנים בחרו ברוב קולות לשחק עם פרסים מקופת המיש מאש. שמחנו על כל שחקן שהגיע, פנים מוכרות ומוכרות פחות.

אני שוב קורא לאלה מכם שמהססים להתעניין ולהשקיע בפורמט להסתייע בנו, ובאוסף שלנו. אנו ממשיכים להשקיע בקניית סינגלים רבים על מנת לאפשר בנייה של כמה שיותר דקים. אגב, כל מי שהלווה קלפים (ואפילו דקים שלמות) הלווה אותם בחינם. ראוי לציון שהייתה אווירה שיתופית טובה בין השחקנים בכל הנוגע להלוואות.

בתחילת הטורניר עיכבנו לבקשת השחקנים את סיום ההרשמה בכ-20 דקות על מנת לאפשר לכולם להתארגן עד תום על החפיסות שלהם.

תוצאות הטורנירים נחלקו לשניים:
בטורניר המרכזי, בהפרש קל של טיי-ברייקרז, ניצח איתי וינקלר!
בטורניר המיש מאש ניצח אלון לוסקי!
סטנדינגס מלאים של הטורניר הראשי:
תמונה

סטנדינגס של המיש-מאש:
תמונה

ברכות לזוכים, ומקווים שנהנתם!

אם יש לכם דבר מה לומר על הטורניר הארגון המקום וכדו' אשמח לקרוא את הערותיכם על מנת שנוכל לשפר את הטורנירים הקרובים.

נתראה בטורניר הקרוב, שיערך בעוד כחודש!

שלכם,

צוות השמן והרזה,

שי ויובל.
נערך לאחרונה על ידי oracle ב 01/9/2012 , 20:22, נערך פעם 1 בסך הכל.
"you dont frighten us english pig dogs!"
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

מסתבר שה Trygon Predator - Foil שהעברתם לי שווה 25 $

D:

full of win
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

איזה כיף, אני שמח לשמוע!

מקווה שהטורניר היה גם כיפי, לא רק רווחי.

:-)
"you dont frighten us english pig dogs!"
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

הטורניר דווח ו-Standings נוספו להודעה הראשונה.

אני מצטרף לשי בהרגשה שהטורניר היה טוב. אנחנו מרגישים שהפורמט מתחיל לתפוס עניין בארץ ושחקנים מתחילים להתחבר אליו.
פרט לשניים-שלושה פרקי זמן לפני סרטים היינו כמעט לבד במקום וגם כשהיו אנשים, הם בעיקר אכלו, אז לא ממש הפריעו.

דבר אחד שכן הפריע לי היה האיחור בהתחלה.
אני יודע שהוא נבע מהרצון של שחקנים להשלים דקים (שני שחקנים נרשמו ברגע האחרון ונבנתה להם דק מאפס במקום), אבל מאוד נשמח אם תגיעו מוכנים או מוקדם יותר כדי להתכונן.

אחרי הטורניר הקודם שקלנו אם אנחנו רוצים בכלל להמשיך לארגן טורנירים. הטורניר היום גרם לנו להחליט שיהיה לפחות עוד אחד. אם המגמה תימשך, יהיו עוד הרבה.

תודה לכל מי שהגיע!
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

בהחלט רציתי לבוא ושמח שהייתה אווירה טובה וכו'.

רק 11 איש אבל...קשה לי להגיד "ואו" ולא קרוב לזה אפילו....(כי זה לא באמת גידול הרי היה יותר פעם בטורניר הזה)

אני חושב ששי\יובל\שמחי\אור וכו',הייתי ממליץ לכם לחשוב על נוסח הטורנירי const בארץ..כי אפשר לראות שזה לא עובד (סתם "לדפוק עוד טורנירים ולקוות לטוב לא יעשה את העבודה) ולחשוב אולי אפשר לשנות משהו בעניין,כמו פרסים שונים(תלוי בתקציבים שלכם...) כי כרגע ה50-60 שקלים לטורניר עם 2בוסטרים לפרס אפשר לראות שלא באמת עובד יותר מדי כי אין גידול בעניין,אז אולי אפשר לעשות משהו בעניין(למשל פעם הצעתי אז לאביעד שהיה במיינדגיימס לעשות תוכנית כמו starcity עם נקודות ואז "levels" ולתת כל מיני הטבות....

אני אישית ניסיתי להשיג דק מצד אחד אבל גם לא "רצתי" אחרי הקלפים כי ידעתי שיהיה טורניר קטן וה50 שקלים האלה על טורניר כזה קטן לא שווה את זה כל כך..לעומת זאת אם היו יותר אנשים היית ייותר מתאמץ להשיג את הדק ומגיע...אז אני לא חושב שלהגיד שאתם מרוצים מ11 איש שהגיעו (לא משנה כמה ביטלו כי תמיד יבטלו אנשים במיוחד במודרן כרגע) ודווקא כן צריך לחשוב על לעשות משהו שונה מהרגיל...
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אני מסכים עם ניב שלא צריך להיות מרוצים מ11 איש...
אני זוכר שפעם (אני חושב שזה אפילו הייתם אתם) היה טורניר שלמקום הראשון היה Sol Ring Judge Foil, שזה פרס ששווה הרבה כסף.
אני יודע שדבר כזה יותר יקר מבחינת המארגנים (לפחות סול רינג, יש מספיק פרומואים שונים שווים שאפשר לשים כפרס) אבל זה בהחלט נותן מוטיבציה ליותר אנשים להגיע, וגם הופך את הטורניר לקצת יותר מיוחד.
לדעתי שווה לנסות משהו כזה :P
ד"א, מה היו הדקים של המנצחים?
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אנחנו מרוצים שיש גידול בכמות השחקנים (ה-PTQ לא נחשב). אנחנו ממש לא מרוצים מהכמות הסופית.

ברור לי שאם ניתן פרסים יותר יקרים אנשים יבואו, אבל כרגע אנחנו יוצאים עם רווחים מינימליים. אם אני משקיע עוד כסף, אני צריך שיגיעו מספיק אנשים שיכסו לי את ההשקעה.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

איך יש גידול אם היו לכם טורנירים יותר גדולים?
שמע אין ספק שאני לא אתווכח איתך,אני רק יודע שאם המתכונת הזאת תמשיך ככה אז אני+עוד הרבה אנשים שאני יודע עליהם לא יעשו מאמץ באמת להשיג דק אם בכלל נבואו ככה שזה בקלות 5-10אנשים נוספים.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אתה יודע שיש פה מצב של ביצה ותרנגולת. אתם לא באים אז אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו למשוך אתכם וחוזר חלילה.
אנחנו עושים מאמצים ונותנים עד כמה שאנחנו יכולים. גם אם זה אומר שהיו טורנירים שלא החזירו את עצמם.
הטורניר של אתמול הלך כדי להחזיר הוצאות על קלפים שהזמנו מאיביי כדי שיהיה לנו מה להלוות לאנשים (בחינם). הרווח הנקי שלי ושל שי מאתמול הוא 0, ויש לנו עדיין הוצאות שלא הוחזרו.

יש גבול לכמה אפשר לבקש מאיתנו להשקיע, כשכל פעם אומרים לנו שאין מספיק אנשים, אבל אם נשקיע עוד אז יהיו.
תאמינו לנו שכשאפשר אנחנו נותנים, אבל אם זה לא יבוא גם מהצד של השחקנים, המצב לא ישתפר.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אני לא חושב שפרס גדול למנצח יעלה את כמות המשתתפים...
לWMCQ לא הגיעו נהרות של אנשים אז איזה רייר פויל לא יגרום לאנשים לזרום...
אבל מה עם לחלק דק בוקס לכל משתתף אם יגיעו 20 אנשים? פרוטקטורים? בוקסים לדק EDH לטופ 8? קצת פלפל :) (חולצות ופוסטרים זה לא פלפל)
הגודל אוהו קובע....
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

jamanta כתב:אבל מה עם לחלק דק בוקס לכל משתתף אם יגיעו 20 אנשים? פרוטקטורים? בוקסים לדק EDH לטופ 8? קצת פלפל :) (חולצות ופוסטרים זה לא פלפל)
עלות הפרסים תהיה גבוהה יותר ממחיר הטורניר, אז ככל שיגיעו יותר אנשים, אנחנו מפסידים יותר כסף.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

הטיעון של ביצה ותרנגולת לא באמת נכון פה, כי עסקים שמחפשים גידול משקיעים מהונם הפרטי כדי ליצר גידול מאוחר יותר, ולא "מחכים לרווחים" ורק אז משקיעים בעסק.
My phone number: 0522816213
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Prismatic כתב:הטיעון של ביצה ותרנגולת לא באמת נכון פה, כי עסקים שמחפשים גידול משקיעים מהונם הפרטי כדי ליצר גידול מאוחר יותר, ולא "מחכים לרווחים" ורק אז משקיעים בעסק.
א. כבר השקענו מהוננו.
ב. אנחנו לא עסק. בשביל משכורת אני עובד בעבודה אמיתית.

אנחנו מארגנים מתוך אהבה למשחק והרצון שלנו לפתח את הקהילה. אם מחר נפסיק לארגן, אף בנקאי לא יתקשר לשאול לפשר השינוי ברמת ההכנסות בחשבון.
מאחר ומראש אנחנו לא עושים את זה כהשקעה לטווח ארוך שתוכל לכלכל אותנו אלא יותר כסוג של "תרומה לקהילה", אנחנו מצפים מהקהילה לקחת גם חלק.
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

Y כתב:
Prismatic כתב:הטיעון של ביצה ותרנגולת לא באמת נכון פה, כי עסקים שמחפשים גידול משקיעים מהונם הפרטי כדי ליצר גידול מאוחר יותר, ולא "מחכים לרווחים" ורק אז משקיעים בעסק.
א. כבר השקענו מהוננו.
ב. אנחנו לא עסק. בשביל משכורת אני עובד בעבודה אמיתית.

אנחנו מארגנים מתוך אהבה למשחק והרצון שלנו לפתח את הקהילה. אם מחר נפסיק לארגן, אף בנקאי לא יתקשר לשאול לפשר השינוי ברמת ההכנסות בחשבון.
מאחר ומראש אנחנו לא עושים את זה כהשקעה לטווח ארוך שתוכל לכלכל אותנו אלא יותר כסוג של "תרומה לקהילה", אנחנו מצפים מהקהילה לקחת גם חלק.
זו בדיוק הבעיה עם הקהילה בארץ ומארגנייה.
אף אחד לא רואה את זה כעסק רציני חוץ מהיבואן, שמה לעשות, כמו שאפשר לראות זה לא מספיק. כשמישהו יתחיל לראות את זה קצת בפן יותר רציני ולהשקיע בזה בהתאם אני מאמין שנראה פה תנופה יפה של טורנירים שמכבדים את עצמם.
SHOW TIME !
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

יובל אני לא דווקא אמרתי להשקיע כסף... במיוחד לא לבד.

אבל מה שכן זה שאפשר להבין שהמתכונת כרגע של טורנירים (שעולים רק במחיר עם הזמן ו50-60 שקלים ל2בוסטרים מסכנים לפרס שבאים רק 11איש...זה כלום) לא עובד ואני יכול להגיד לך בוודאות שלא מעט אנשים שדיברתי איתם אומרים "בשביל מה לבוא לטורניר של גג 15 איש בלחץ שאני אשלם עליו 60 שקלים ואזכה במה? 10בוסטרים גג?"

כדי להרים קונסטרקתד בארץ (במיוחד פורמט כמו מודרן) צריך להשקיע,לתכנן,לעשות כל מיני דברים שונים מהרגיל ולא "סתם לדפוק" מלא טורנירים ולקוות ולטוב,ואם לא טוב אז להגיד "ביצה ותרנגולת כי אתם לא באים וכו'"

שמע יובל,חשוב לי שתדע שאני פה לטובתכם,אני כן רוצה שתרוויחו אין ספק שמגיע לכם על ההשקעה גם כספית וגם מבחינת זמן,ומצד שני אני גם דואג לעצמי\לשחקנים שסה"כ רוצים טורניר ששווה לבוא וכרגע מצטער אין לי טעם להשקיע בדק לא טייפ 2 ובטח שלא מודרן מעבר ללהתקשר לחבר-שניים ולהגיד "אם אין לי כלום\יהיה לי כוח אני אבוא".

אני הצעתי פה רעיון אחד,אנשים אחרים הציעו עוד רעיונות חלקם עולים אולי יותר חלקם פחות לא יודע,אני ממליץ לכם לעשות ישיבה עם אור\שמחי\יואב אמיר וכל המארגנים של הארץ כי כרגע אין const בארץ (כל מי שבחיפה יגיד לי שיש פה ושם 8man זה יפה אבל זה לא המטרה),אין לי בעיה אם בא לכם לדבר על זה גם עוד בפרטי ואחשוב עוד בכיף ואולי נגיע למשהו ביחד אם תרצו בכיף...אבל באמת אני אומר לכם שאם תמשיכו(זה כולל את כל המארגנים לא רק אותכם) במתכונת שיש כרגע אז אני אישית לא רואה עתיד והתפתחות(ויש לי ניסיון\היסטוריה לא "קטנה" בקהילה הזאת...משהו שלפעמים שוכחים)
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אנחנו פתוחים לרעיונות חדשים ונשמח לשמוע, אבל בינתיים כל ההצעות פה מסתכמות ב-"תתנו לנו יותר אז אולי נבוא".
התגובה שלדעתי כן נותנת פתרון לבעיה זאת התגובה של עודד. אין מישהו (חוץ מאור) שההצלחה של מג'יק באמת חשובה לו מבחינה כלכלית. אני ושי עושים את זה כתחביב ולא רואים את עצמנו מוותרים על מקומות העבודה שלנו בשביל להפוך את מג'יק למקור הכנסה רציני.

הקטע המצחיק הוא שאנחנו כל הזמן שומעים מאנשים שהם מרגישים שאין להם טעם לבוא לטורניר קטן, אז הם לא באים והטורניר קטן.
אם חמישה אנשים נוספים היו מגיעים, היינו 16. לא מרשים במיוחד, אבל משמעותית יותר טוב. ואז אנשים רואים שיש גידול ובאים גם. זה כמו כדור שלג, אבל צריך את המעט שיתנו את הדחיפה ההתחלתית.
עשרה בוסטרים זה לא רע. החל משלושה בוסטרים אתה כבר מחזיר לעצמך את כל עלות הטורניר ויוצא עם רווח כלשהו. לא היה אף אחד שסיים עם פרס ולא החזיר לעצמו את העלות. המקומות הראשונים אפילו יצאו עם מספיק בשביל דראפט מעבר להחזרת עלות הטורניר.

אז אנחנו מארגנים גם כשאין תמורה כספית (ואפילו כשיש הפסדים שיוצאים לנו מהכיס). מצאנו מקום נוח יותר ואת החיסכון בעלויות גלגלנו חזרה אליכם במקום להגדיל את הרווח. הזמנו קלפים מחו"ל כדי שיהיה לאנשים מאיפה להשלים דק. אנחנו משאילים קלפים בחינם כדי למתן את עלות הפורמט. אנחנו בונים דקים שלמות בשביל אנשים שאין להם את היכולת והאמצעים. אנחנו מאפשרים לשחקנים להשכיר בתשלום בטורנירים שלנו כדי להגדיל את מקורות הקלפים ולהפוך את ההגעה ליותר כדאית עבור שחקנים וותיקים שיש להם קלפים, גם אם זה אומר שהם יכולים לעשות רווח שאנחנו לא.
ואתה יודע מה אנחנו כל הזמן שומעים? "זה לא שווה לנו. אם הייתם נותנים קצת יותר, אז אולי היינו באים. זה לא מספיק אטרקטיבי".

כל הגאונים שיושבים מהצד עם ה-"ניסיון" שלהם (גם אני כבר עושה את זה קרוב לעשר שנים) ומסבירים לנו מה לא טוב ואיפה אנחנו טועים, מוזמנים לקום ולעשות מעשה. או שתארגנו בעצמכם בלי כל הטעויות שלנו, או שתמצאו את פתרון הקסם שכנראה נמצא לנו מתחת לאף ואנחנו מפספסים. אפילו להגיע ולהראות נכונות יעזור.
לעמוד מהצד ולהגיד לנו שזה לא טוב לא תורם לאף אחד.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

Y התגובה שלך לא לעניין...
אתה זורק חזרה אחריות ואומר אני עשיתי...
אני מסכים שעשית. אבל זה הרבה מאמצים בכיוון הלא נכון... זה כמו שבעל מסעדה ישקיע המון כסף בתפריט חדש ואז יתלונן שלא באים.
להגיד קנינו הרבה קלפים והשקענו בזה הרבה כסף כדי שיהיה לכם:
א. זה לא נכון במאה אחוז
וב. זה לא מה שמביא אנשים. המחסור בקלפים הוא לא מה שמונע מאנשים לבוא.
קבל עובדה: יש פה בחיפה כנראה 10 שחקנים אם לא יותר שלא הצלחת למשוך לבוא לטורנירים שלך. יש לנו את האמצעים את הקלפים את הרכבים את האהבה למג'יק והרצון לשחק מודרן. לא שכנעת אותנו לבוא. כי לשלם 60 שקל על טורניר של 2 בוסטרים לפרס יש לנו פה בחיפה. ואם ממש נרצה טורניר נציע את זה בת'רד שלנו 4 ימים לפני ונגיע עם דקים (בעזרתו הרבה של יניב והEDH של בועז אבל כולם יגיעו עם דקים). אנחנו מאוד נשמח לפגוש את החבר'ה מהמרכז ומבאר שבע. צריך לחשוב על משהו אחר.
אתה רוצה לדבר עם אנשים דבר עם המארגנים פה בחיפה. ניר לוי לקח ליגה בלב המפרץ שהיו מגיעים אליה 5 אנשים בלחץ בשבוע וכרגע אנחנו יושבים על 15-20 איש כל מפגש... והוא עשה את זה כי הוא תקף את הנושא מזווית אחרת. כל מפגש!!!! וזה כשיום אחרי זה אנחנו נפגשים שוב בטכניון!!! הוויכוח הזה חוזר על עצמו כל פעם עם אותם אנשים. בתאכל'ס זה מפריע לי אבל לא כל-כך. אני כל שבוע משחק מג'יק עם חברים טובים. לא בא לכם?
הגודל אוהו קובע....
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

כרגע אנחנו יושבים על 15-20 איש כל מפגש...
דקה בדיקה מעלה שלושה מפגשים בחודש האחרון שהיו בהם 10 איש גג. אין ספק שניר העלה את הפופולאריות של הליגה באמצעות פורמט מבוקש, אבל איך אתה רוצה לישם את זה ביחס לכלל הארץ? מה אתה לא יכול לעשות בחיפה, אם אתה מוכן להסתפק בטורניר של 8 איש?
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

jamanta כתב:אני כל שבוע משחק מג'יק עם חברים טובים. לא בא לכם?
זבלים. :D
SHOW TIME !
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

jamanta כתב:א. זה לא נכון במאה אחוז
מה לא נכון? איזו סיבה אחרת יש לי להחזיק 16 עותקים של קלף?
ואנחנו משאילים בחינם, כך שאין פה אפילו החזר ישיר על ההשקעה.
הדרך היחידה שבה אנחנו מחזירים את ההשקעה הזאת באופן ישיר היא כששחקן בא אלינו ואומר לנו שהוא מעדיף לקנות מאיתנו את הקלפים במקום לשאול אותם בכל טורניר מחדש.
jamanta כתב:Yוב. זה לא מה שמביא אנשים. המחסור בקלפים הוא לא מה שמונע מאנשים לבוא.
אתה מוזמן לחפש את התגובות לטורנירים שלי. היו לא מעט טענות שאנשים לא באים כי הפורמט יקר מדי ואין מאיפה להשלים דקים.

ואם היו מגיעים עשרה אנשים מחיפה, זה היה טורניר של 21 איש, שזה כבר יותר מכובד. ואז אולי ניב והחברים שלו היו מתאמצים להגיע והיו 25. ומי יודע, אולי זה היה גורם לחבר'ה מב"ש להגיע גם, כי זה כבר טורניר שמתחיל להיות רציני.

בשורה התחתונה, יש בערך 15-20 איש שיושבים בבית ולא באים כי אין מספיק אנשים (שזה יותר מכמות האנשים שכן מגיעים).

מה שמעצבן אותי זה שאתם, השחקנים, מתייחסים אל זה כאילו אני מחפש פה את הרווח הגדול, כשבסה"כ המטרה שלי היא שהטורניר יהיה כיף. תאמין לי שאני רוצה שיבואו עוד אנשים לא כדי להרוויח יותר. כששולי הרווח שלי יהיו גבוהים מספיק, אני רוצה להוריד את המחיר עוד.
נערך לאחרונה על ידי Y ב 03/9/2012 , 8:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
שלח תגובה