תוצאות פריריליס ענק דו ראשי theros בפריק

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

שלח תגובה
chaosblack
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

תוצאות פריריליס ענק דו ראשי theros בפריק

שליחה על ידי chaosblack »

הסתיים לו בשלום טורניר הענק הדו ראשי של theros!

היה טורניר מוצלח מאוד עם 17 (!) ענקים. כמות נאה לכול הדעות.
חלקם ממש ענקים כמו יוני וארי עיני שבאו לביקור מזדמן ומעכו את התחרות.
הטורניר נמשך 4 סיבובים והתנהל ביעילות ובזריזות.

להלן תוצאות הטורניר:

תמונה
הטורניר נגמר ופרסים חולקו.
תודות לצוק, ג'ניה ואביחי שעזרו בפירוק זריז של האירוע :thumbl:

נתראה בליגה ביום רביעי הקרוב כרגיל!
Osbron
MTGil Wizard

Re: תוצאות פריריליס ענק דו ראשי theros בפריק

שליחה על ידי Osbron »

אלון, מה הייתה חלוקת הפרסים?
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

כזה קריטי?

מקום ראשון 24
מקום שני 18
מקום שלישי 12
מקום רביעי 8
מקום חמישי 4
מקום שישי 2

אם אני זוכר נכון, תסלח לי עם בוסטר אחד זז מכאן לשם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

היה כיף אבל יש לי 2 דברים שהפריעו לי(ולעוד כמה שאני יודע)

1. לצמצם סיבוב באמצע הטורניר ועוד להגיד דברים כמו "אנשים צריכים להספיק לאוטובוסים" זה די מצחיק...(בעוד שעד כמה שידוע לי יש אוטובוסים לכל מקום כמעט(דגש על הכמעט) עד 12 בלילה), שהרי ברור לכל מי ששיחק בפריק יותר מפעם-פעמיים שזה נטו החלטה כי החנות בלחץ לסגור בזמן (כמו כל טורניר אי פעם שהייתי בפריק שתמיד זה קיים), אם זה משהו בעייתי (והוא בעייתי) אז צריך לקחת בחשבון ולחשוב לעתיד איך מארגנים טורנירים יותר גדולים באמצע שבוע בפריק בלי שיהיה את הלחץ הזה, כי הרבה פעמים שאני מגיע לטורניר בפריק הנושא הזה עולה וזה כל פעם מחדש מעצבן. הפעם היינו ממש על הגבול בין 4 ל5 סיבובים, אם היינו למשל 24 זוגות? אז היינו עושים 5 סיבובים והאנשים של פריק היו יושבים לנו על הראש כדי לסיים(מניסיון של כמה וכמה טורנירים כאלה).

2. חלוקת הפרסים...אוי חלוקת הפרסים...חשבתי האם להגיד משהו על זה כי אני כבר די התייאשתי מלהגיב על חלוקות פרסים בפריריליסים, אבל פה זה ההפך ממה שבדרך כלל קורה, פריריריליס זה טורניר שהחלוקה צריכה להיות רחבה, בעוד שפה מקום 3 ומקום 6 עם אותם נקודות היה הבדל של פי 6 בפרסים, ואני עוד אומר את זה שאני בצד ה"מנצח" של המשוואה (שזכיתי יותר), לא נשמע לי הגיוני שיהיה הבדל כזה גדול, מה שדרך אגב מראה אולי על זה היה צורך ב5 סיבובים (כי גם ההבדל בין מקום ראשון לשני הוא הבדל גדול ושניהם "ניצחו את הטורניר")

מצד שני-
הטורניר תוקתק בזמנים, באמת כמו שעון וזה בהחלט היה כיף, אבל שוב אפשר לנצל את העניין פה שבקלות היה אפשר לעשות עוד סיבוב, כל מה ששמעתי בין השחקנים (וותיקים\חדשים) בסוף הטורניר זה אמרות כמו "חבל שלא היה עוד סיבוב" וכו'.
סחורה- עצם זה שנלמד לקח מהעבר והפעם כן היה מספיק סחורה (ומגוון שיכלת לבחור מה שאתה רוצה) לכולם זה גם מצויין.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

הייתי בטורניר, וחוץ מזה שלא הלך הכי טוב (אבוי לחלודה), נהניתי והיה כיף.
הארגון היה טוב ולא חוויתי בעיות גדולות מדי, אם כי אני מסכים עם ההערות של ניב. סיימנו ב-20:20 לדעתי. עם כל זה שכיף לסיים מוקדם (וזה כיף), הייתי מעדיף עוד סיבוב משחק, 4 הרגיש לי לא ממוצה כזה.
בנוסף לגבי הפרסים, באמת היה נראה לי לא משהו שיש 2 זוגות בלתי מנוצחים, ויש הפרש בפרסים ביניהם, שאינו לגמרי מבוטל, ומה שעוד יותר בעייתי, זה שיש זוג שהלך 3-1 וקיבל 12 בוסטרים, וזוג אחר עם אותו מאזן שקיבל 2 בוסטרים.
אני חושב שזה מצביע על כך שהיה כדאי לעשות עוד סיבוב, או לחלופין לחלק בוסטרים ע"פ ניקוד ולא להתחשב בטייברייקרים (אם כי אני יודע שקצת מסובך לחזות את זה).

חוץ מ-2 הדברים האלה, היה כאמור סבבה.

שתי הערות אגב:
1. היה נדמה לי שכמעט את כל מי שראיתי בטורניר זיהיתי, וכמעט כולם היו מעל גיל 20 (מלבד 2-3 זוגות אולי, וגם אותם אני חושב שכבר הכרתי). היה כיף לשחק עם חבר'ה ותיקים ומנוסים, אבל זה קצת נתן לי הרגשה שהקהל הרגיל של הליגה של פריק נפקד. הרגיש לי שיש כאן אולי סימפטום שלפריק כדאי לעמוד על טיבו, כי אני חושב שיש מצב שזה מעיד על אחד משני דברים - או בעיה לגייס שחקנים חדשים לליגה, או בעיה בקידום אותם שחקנים להשתתפות בתחרויות. אני זוכר בעבר שלפרי רליס פריק היו מגיעים 10-15 ילדים מהליגה עצמה, והפתיע אותי שכאן זה כלל לא היה כך.
היה טורניר מוצלח מאוד עם 17 (!) ענקים. כמות נאה לכול הדעות
2. קודם כל, מתנצל מראש אם מה שאני עומד לומר עלול להישמע קטנוני, אבל את זה שהיה טורניר מוצלח, יעיל, מתוקתק וכן הלאה, עדיף לתת למבקרים ולשחקנים לרשום. בתור מארגן, לטפוח לעצמך על השכם על job well done זה קצת מצחיק. אם יש מקום להחמיא, תן לשחקנים לעשות זאת.
ולעניין עצמו, אני רוצה להעיר שבהשוואה אובייקטיבית לעבר, כמות השחקנים לא באמת יפה מאוד. זו עלייה מפרי רליסים קודמים (M14 ו-DMZ) שהיו בהם אם זכרוני אינו מטעני 20-25 אנשים. עם זאת, זו לא צריכה להיות ההשוואה מאחר שסט ראשון בבלוק תמיד מהווה פרי רליס גדול משמעותית מהסטים האחרים. בפרי רליס RTR היו בפריק 52 איש וב-GTC 50. מכאן שהייתי מצפה לכמות דומה גם הפעם. מהמספרים שאני רואה במקומות אחרים, אני לא רואה ירידה כלל ארצית, ולכן הירידה של כ-30% לעומת שנה שעברה דווקא צריכה לומר דרשני ולהדאיג אתכם. זה נראה כאילו יש קהל שהיה נוהג להגיע לפריק ולא עושה זאת יותר.

את כל זאת אני לא אומר כביקורת, אלא כעצה לפריק לבדוק נושאים אלה על מנת להבין אילו חלקים בהתנהלות גורמים לאנשים להדיר רגליהם מפריק, כי החנות עצמה, המיקום, והמחויבות למג'יק מעולים ושווה למצות את הפוטנציאל אף יותר.

אור
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

ניב, אני יודע לפחות על שני אנשים שעם עוד סיבוב היו נתקעים בלי דרך לחזור הביתה. בנוסף כמות הילדים בטורניר תמיד גורמת לזה שאנחנו לא רוצים לתקוע הורים. הייתי חושב שאחרי מספר כו גדול של טורנירים בפריק היית כבר לומד להכיר את המקרה.

לגבי מספר הסיבובים יכול להיות שהיה צריך סיבוב חמישי, נשקול לפעם הבאה. בלי קשר ההחלטה לכמות הסיבובים הייתה נטו שלי ולא של החנות, אז לקפוץ עם הלחץ סגירה לא לעניין ולא רלוונטי.

לגבי כמות השחקנים, אכן קטנוני אור. אני מתנצל אני פשוט צריך להתמודד עם גידול דור חדש של שחקנים אחרי ששני מדריכי ליגה שאיזה יבואן השאיר בחנות שפשוט לא עשו כלום במשך שנה אז אין לי עדיין המון שחקנים שיכולים לבוא לפריריליס... נקווה לטוב בעתיד הקרוב מדור חדש של שחקנים. לגבי תפיחה על השכם, יש לי ליגה קבועה של 20-30 איש כול שבוע וגידול של 50% באירוע האחרון לעומת האירוע הקודם... בנוסף שמעתי הרבה ביקורות חיוביות משחקים שלא רושמים ואין להם עניין לרשום כאן. אז כן, אני חושב ש 1. אני יכול להרשות לעצמי 2. מותר לי להביע את דעתי על האירוע באופן כללי שזה מה שעשיתי.

תודה רבה ושבת שלום.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ניב, אני יודע לפחות על שני אנשים שעם עוד סיבוב היו נתקעים בלי דרך לחזור הביתה. בנוסף כמות הילדים בטורניר תמיד גורמת לזה שאנחנו לא רוצים לתקוע הורים
100%, למרות שהפעם לא ראיתי כמעט בכלל ילדים, אז הקטע של לתקוע הורים לא היה אמור להיות שיקול הפעם. לגבי אנשים שנתקעים בלי דרך לחזור הביתה - אני מבין את שיקול הדעת ואת הרצון לבוא לקראת אנשים כאלה, אבל מראש הרי ידוע שהטורניר עשוי להסתיים מאוחר, אז לא ברור לי למה אנשים מגיעים ואז מפעילים לחץ לסיים מוקדם כשהם עצמם עשו בחירה בנושא מראש. אני הייתי רוצה בעתיד לראות החלטת מארגן שמטיבה עם 30 באי הטורניר האחרים, ולא עם שני אלה שבאו למרות שזה לא מסתדר להם עם לוח הזמנים, ואז מפעילים לחץ כדי לסיים מוקדם. גם אפשר בעתיד לשאול את באי הטורניר (אם זה לא נעשה) - היו שם כ-20 איש עם מכוניות, מאמין שהייתה דרך למצוא סידור שיתאים לחבר'ה האלה.

לגבי כמות השחקנים - אלון, לא האשמתי אותך בכך שיש כמות כזו או אחרת של שחקנים בפרי רליס. יש הרבה גורמים, לא כולם בשליטתך או שליטת פריק, ומעבר לזה, יכול להיות שאתם עושים עבודה מעולה וזה יניב תוצאות בקרוב.
רק ציינתי שההשוואה צריכה להיות לאירוע המקביל של לפני שנה. זה שפרי רליס של סט ראשון מושך 50% יותר אנשים מאשר ה-core set שקדם לו זו מגמה שקיימת בכל הארץ מאז ומעולם. אז מה שאני אומר הוא שאם עושים השוואה רלוונטית, היה קיטון מאז הארוע המקביל הקודם, ולא גידול.
אני לא אומר את זה כדי לרדת על מישהו, אלא כדי לתת פרספקטיבה על הנוכחות, שבעיניי היא יותר מדויקת. זאת מתוך כוונה שלא תנוחו על זרי הדפנה ותמשיכו לעשות את המקסימום כדי להרים את פריק למקומות שהיא יכולה להגיע אליהם.

לגבי מדריכים שלא עשו כלום - בתקופתם היה פרי רליס של 50 איש, אז כנראה שמשהו הם כן עשו. אבל בוא נסכים לא להסכים לגבי זה, אני יודע שאנחנו רואים את הדברים בצורה שונה ולא חושב שמישהו מאיתנו ישכנע את האחר.
ומעבר לזה, הם לא כתבו כאן כלום אז בוא נשאיר אותם מחוץ לדיון, אין סיבה ללכלך עליהם סתם. גם אם איני טועה, אתה מדריך הליגה של פריק מזה יותר מחצי שנה כבר, אז קח אחריות על מה שקורה בליגה, לטוב ולרע.
התפארת בפוסט האחרון שלך שיש כיום 20-30 ילדים בליגה - מעולה, נשמע טוב, כל הכבוד. אבל מנגד, זה שאותם ילדים לא עשו את הטרנזישן לפרי רליס זו אשמת המדריכים הקודמים?

לגבי ביקורות חיוביות, לא אמרתי שלא מגיעות לך, אני עצמי רשמתי שהיה טורניר סבבה לגמרי. רק התייחסתי לצורת ההתבטאות. אני מציע שתתן לשחקנים לרשום את זה. מנקודת מבטי האישית, לרשום לעצמך job well done ולטפוח לעצמך על השכם על עבודה שאתה עשית, לא יוצר רושם חיובי. אבל אתה לא חייב לקבל את דעתי.
כאמור, היה טורניר סבבה שרץ חלק.

שבוע טוב.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
amichaihaver
MTGil Apprentice

שליחה על ידי amichaihaver »

רק שאלה קטנה.
דווחו שמות המשתתפים בשביל זכאות בפריריליס שלישי חינם?
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

הועברו הלאה. אין שום בעיה.
שלח תגובה