תוצאות PTQ Hawaii בנקסוס ראשל"צ 05.07

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Tomer Cory
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: תוצאות PTQ Hawaii בנקסוס ראשל"צ 05.07

שליחה על ידי Tomer Cory »

אני בטוח שאף מארגן בארץ לא יעז לעשות משהו בניגוד לרצונך ואפילו עוד יותר בטוח שהשיקול מספר 1 של כל מארגן בארץ הוא ההגעה שלך לטורניר שלו*sigh*
oh my god they killed kenny!
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

תומר,
בוא נמתין בסבלנות. הייתי הכי כנה שיש.
ולניר מחיפה, - באופן אישי אני מעריך את ההתנהלות שלך כאדם שאכפת לך מהסביבה. יישר כוח!
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

אוי לא! מושה לא מגיע!?!?! שמישהו מהר ילך לשכור את האולם הכי גדול שאפשר למצוא!

האיומים שלך על המראגנים דיי מרגיזים, מיילה אם היו מספר רב של תלונות על צפיפות בלתי אפשרית אבל לא, זה רק אתה! אתה באמת מצפה שהמרגן יפסיד (או יפסיד עוד) כסף רק כדי שלך יהיה יותר נוח?
אני באמת לא חושב שהמקום ישתנה אחרי ״איום״ כזה...
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

ג'וליבולי,
גם אותך אין לי מושג מי אתה. אבר ניכר להבין שלא השתתפת בטורניר המדובר ואין בהבנתך לדעת במה הדיון.
jooleeboolee
MTGil Wizard

לא השתתפתי בטורניר המדובר אבל השתתפתי במספר טורנירים בנקסוס, כך שאני יודע מה התנאים שם...
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

אם כך, ואתה מצודד בהבנתך שאין צורך לשנות מיקום לטורניר מעל 25 איש ובטח שלא ל 35 שחקנים- תהנה לך להבא מחוויה לא מתקנת.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

Moshe כתב:דעתך היא דעתך, דעתי היא דעתי.
אין ביכולתך לבוא כנגד דעתי האישית. ביכולתי גם להצביע ברגליים כנגד מחשבתך שאני צריך להביא עוד ארבעים שחקנים.
מעבר לכך, להבא תופיע בטורניר ותן דעתך הכנה והאמיתית ולא ממקום שישבת בבית ואתה זורק לאוויר מישפטים נדושים שחרשת עליהם בעבר.
אין לי מושג אפילו מי אתה קבניסט.
היי משה, שמי בן אשכנזי.
אני בן 35, נשוי פלוס שלושה (מהם שניים תאומים בני חצי שנה).
למרות הרצון שלי, הסיכוי שתראה אותי בטורניר בזמן הקרוב שואף לאפס. זה לא כל כך פשוט להשאיר את אשתך עם שלושה ילדים קטנים ולהיעלם כל היום לטורניר קלפים.
אני משחק מג׳יק בערך 11 שנה, כש-99% מהזמן משחק שלי הוא במג׳יק אונליין והשאר בעיקר פרירליסים.
למרות שלא הייתי בטורניר הזה, יש שחקן שהגיע לטופ 8 עם ליסט שאני שלחתי לו.
אני לא חושב שזה שלא הגעתי לטורניר שולל ממני את הזכות להביע את דעתי. איכפת לי מהקהילה לפחות כמוך, אם לא יותר.
מעבר לתחביב הזה, אני עובד בבית השקעות, וההסתכלות שלי על כל דבר תמיד תתחיל מהפן הכלכלי.
אז יש מספר מצומצם של אנשים שמוכנים להפסיד קצת כסף בשביל שאנשים ישחקו פה מג׳יק, זה עדיין לא אומר שזכותך לצפות את זה מהם.
לאורך השנים נתקלתי בהרבה מאוד מארגנים, לכולם היה הרבה רצון טוב, ורובם בסיכומו של דבר החליטו שעם כל הרצון הטוב הזה, אין סיבה אמיתית שיפסידו זמן וכסף על ארגון טורנירים. והסיבה לכך שהקהילה בארץ לא גדלה באופן מאוד משמעותי עם השנים. כולם רוצים קונסטרקטד, אבל בפועל לא זכור לי ששמעתי על טורניר קונסטרקטד עם יותר מחמישים איש, למעט אליפויות הארץ או wmcq . רוב השחקנים שמגיעים, הם שחקנים צעירים שמשתתפים בליגה באיזור מגוריהם, ואז באים לפרירליסים, שהיו ונשארו הטורנירים הכי פופולריים בארץ.
תאמין לי שאני רוצה לראות התחום מתפתח יותר ממך, ולכל שחקן וותיק בקהילה פה יש חלום שיום יבוא והוא ישחק ב GP Tel Aviv , אבל בוא נהיה הגיוניים, אנחנו לא נראה טורניר כזה בשנים הקרובות.
להבדיל ממך, מעולם לא הכרזתי על פרישה נרגשת מהמשחק. אני משתדל לסייע דרך הפורום הזה לכל אחד שמתחיל לשחק במג׳יק אונליין, ולפתח לפעמים דיונים פה בפורום.
אני חושב שאם באמת איכפת לך ממג׳יק בישראל, אתה צריך לרכז את המאמץ שלך בלהכניס שחקנים חדשים לקהילה. זו הדרך היחידה שאי פעם יהיה פה טורניר קונסטרקטד עם נוכחות מרשימה, במקום מסודר וממוזג, שמתאים גם לאנשים רחבי מימדים, שיפוט מחמיר וסטנדרטיים של מג׳יק תחרותי. וביום שזה יקרה אני אשלם למטפלת שתבוא להיות עם אשתי כל השבת.
עד אז אני אמשיך להחליף חיתולים, ואתה תמשיך להתלונן שאתה לא מכיר אותי.
אני הדורבן שקולע בזמן !
jooleeboolee
MTGil Wizard

באמת צריך להוסיף אפשרות ללייק על תגובות

אני לא אומר שנקסוס הוא המקום האידיאלי ביותר לטורנירים, אבל אי אפשר לצפות ממארגן להוציא עוד כסף רק כי למספר קטן של אנשים לא היה נוח.
אם אתה חושב שיש משהו לא בסדר אם מצב הטורנירים בארץ, תתחיל לארגן בעצמך! לזמן קצר זה מה שאני עשיתי, אבל גיליתי שזה לא קל כמו שזה נראה.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

הי בן,
כל מה שאתה צריך לדעת ממני זה שקוראים לי משה... את השאר כבר סיפרו לך/ בחנת את כרטיס הפייסבוק שלי כדי לדעת מי אני/ קיבלת כבר דעה משלך עלי ע"פ התנסחות שלי פה.
רבים שואלים אותי "לא פרשת?" והייתי רוצה לומר להם "זה לא שהעיניים שלך יפות ואני נישאר בתקווה שכל יום אתבונן בהן".
הייתי מספר לך למה נכנסתי למג'יק, אך אני עלום מליידע מישהו על כך. ( ואם מישהו חושב שהוא יודע- הוא לא יודע ).
לתגובתך בנושא הקונסטרקטד - מסלפים לנו את האמת. הייתה היענות גבוהה לטורנירים האלה ופשוט מארגנים נימנעים מלספק לנו זאת.
מדוע? שיקולים עיסקיים כניראה. כאשר בשאלה הפשוטה ביותר היא מה רע מבמקום מיפגש לקז'ואל יתקיים באותם תנאים עם אותו כמות של שחקנים במיפגש , בתוספת שכל אחד ישלם על בוסטר למוכר עבור קופת הפרסים. לא צריך שופט - תמיד יש שחקנים בשטח שמכירים את החוקים היטב - בינהם גם שופטים בפועל.
כ"כ רע לקיים טורניר קז'ואל עם 20 שחקנים? אם היה לי מקום שהייתי יכול להתארגן על טורניר - הייתי מקיים. לא תמיד צריך לחפש את הרווח ותאמין לי שאם הייתי מארגן טורניר שכזה - גם רווח הייתי יכול לראות, אך במקום זאת מוריד את מחיר השתתפות בטורניר לאפס רווחים.

מעבר לכך שאתה חושב שאני מפונק בהצעות שלי לגבי מיקום חלופי לקיום טורנירים כמו היכל תרבות, מוזיאון וכ'ו... - זה הדבר ההגיוני ביותר לעשות.
כולכם לא ידעתם לקרוא שנקסוס מחפשים מקום חדש לאירגון טורנירים לכמות מסויימת של שחקנים - אני משער שזה למטרת התארגנות טורנירים של בין מאה איש שזה דיזנגוף לבין עשרים ומשהו , שזה נקסוס.
כנגד לטענות של האדמינים פה - שזה אני מציע מקומות כי לא היה לי נוח עקב הצפיפות - אז אם לא הבנתם שנקסוס עצמם הצהירו בראש הפוסט על חיפוש המקום - אני ציינתי שבאמת המקום לא מתאים להתארגנות מעל 24-26 שחקנים ולא חשתי בנוח, יחד עם זאת שהסכמתי עם נקסוס שבמצב שהיה קיים עם הצהרת כוונה של מיעוט אנשים - קיום הטורניר בנקסוס היה הבחירה האידיאלית.
רוצים לחשוב שאני מפונק כי לא חשתי נוח ואני מאיים בצורה כלשהי? - בבקשה, אם אראה שיתקיים טורניר PTQ או WMCQ שמעתה הובהר כי יש היענות גבוה של שחקנים ובכל זאת הטורניר יתקיים במקום צפוף - אני אמנע מלהשתתף בסיטואציה ידוע מראש.
מצדי שיארגנו טורניר ביער בן-שמן או באמצע הרחוב- כפי שטענתם שאני מפונק. - ניראה כמה יגיעו, אם יגיעו.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

לפני כמה שנים טובות גרתי בדירה שכורה בבאר שבע, ואירחתי בביתי את פרירליס darksteel .
הגיעו הרבה יותר אנשים ממה ששיערנו, ובמקרים מסויימים אנשים שיחקו על הרצפה בחדר המדרגות.
בסיכומו של הטורניר, כל אחד ואחד מהשחקנים הודה לי על טורניר כיפי שזרם בצורה טובה.
צריך לקחת דברים בפרופורציות.
לא צריך הרבה בשביל לארגן טורניר מג׳יק. בתל אביב לדוגמא יש מקרים שאנשים פשוט משחקים על השולחנות של המקדונלד׳ס בגשר בדיזינגוף סנטר, בלי לשלם אגורה לאף אחד. כל מה שצריך זה רצון טוב של המארגן ורצון טוב של השחקנים.
אנחנו מסכימים שיש פה רצון טוב של המארגן נכון? מצד השחקנים, ואני אוסיף ואומר כמו תמיד, יש בעיקר תלונות.
הכי כיף לשחק באולם מרווח וממוזג. בית היינה בקרית חיים, שמארח פרירליסים של איזור חיפה הוא דוגמא למיקום אידיאלי לטורנירים בעיני.
אבל במרכז הכל יקר, ולכן יותר מורכב למצוא מיקום ראוי.
אני לא אומר שאתה מפונק, ברור שכלקוח אתה מצפה לחוויה טובה עבור הכסף שאתה מוסר למארגן. מה שאני אומר הוא שכמספר מצומצם מאוד של לקוחות, גם הציפיות צריכות להיות מצומצמות בהתאם. לשכור היכל תרבות ליום זה בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים. תלוי איפה. בוא תסביר לי למה לדעתך מישהו צריך לשלם את זה. נניח שהיה טורניר כזה בהיכל תרבות, אבל העלות היתה 120 שקל עבור אותו מבנה פרסים. מה רוב האנשים היו מעדיפים, לשלם כפול על טורניר במיקום טוב, או לשלם חצי ולהידחק קצת? ממה שאני מכיר את הקהילה פה, הם יבחרו באופציה השניה.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

זה בדיוק העניין. הטענה שהקהילה לא גדולה ולא גדלה, ולכן אין טעם למארגנים להשקיע. זו ראיה צרה וישנה.
לפני שנה-שנתיים בפריק, בקושי היו לך 8 אנשים לדראפט. עכשיו מגיעים מספיק אנשים כדי להריץ 2-3 דראפטים במקביל כל שבוע!
יש יותר חנויות ברחבי הארץ. ומעבר לכך, אני מכיר היום הרבה יותר אנשים שמריצים דראפטים בבית מאשר לפני שנה.
הקהילה גדלה ועוד איך.
היו שני טורנירי קטנסטרקטד T2 בזמן האחרון שהם לא גיימדי, להם הגיעו יותר מ 16 איש. האם זו לא התחלה טובה להתבסס עליה? אי אפשר לארגן איזה טורניר פעם ב-3 שבועות? אנשים לא רוצים להתכונן ל-WMCQ?
ההרגשה שלי שהמארגנים פשוט תקועים בעבר ולא מוכנים להתקדם, וזו בדיון תהייה הסיבה שכל הגדילה הזו פשוט תמות (ואז המארגנים יגידו "הנה רואים, אין אנשים!").

מבחינת המיקום ל-PTQ, עובדה שמדנס מצליחים לארגן מקומות יותר מרווחים ברחבי הארץ, שמתאימים ל-50 איש, שזה פחות או יותר הצורך. בין אם זה פשוט באמצע הקניון בפריק, או במקום שכוח אל בצפון :P
זה לא העניין שלהתחשב רק במשה. להרבה אנשים לא נוח וצפוף, אבל אין בררה - משחקים. זה לא נורא, זה לא סוף העולם, אבל למה לא לנסות להשתפר?
מחליף בוסטרים חדשים תמורת ישנים.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

אם אני מציין היכל תרבות או כדומה - זה לא מכוונה של להשכיר את כל החלל.
המיבנים מסוג זה בנויים בחלוקת אזורים, בדיוק כפי שמתקיימים מס' תערוכות במקביל. אבוי מה הייתם חושבים אם הייתי מעלה לעניין זה את גני התערוכה.
אולי אודיטוריום של מכללה כמו סמינר הקיבוצים? אולי מרכז קלישר ליד שוק הכרמל? אולי חלל בשנקר? אולי חלל בעזריאלי? אולי היכן שהיה רב חן בשקם ליד נקסוס ובמקום זאת יש חלל אירועים צנוע? ......גוגל.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Moshe כתב:רבים שואלים אותי "לא פרשת?"
זה בגלל שהודעת על פרישה חצי תריסר פעמים וחזרת בך תוך בערך יממה. את הסיפור על הילד שצעק זאב כולנו שמענו, וכדאי לך לשאול את עצמך באיזו מידה של רצינות יתייחס מארגן כלשהו לאיומים שלך לאור ניסיון העבר.
הייתי מספר לך למה נכנסתי למג'יק, אך אני עלום מליידע מישהו על כך. ( ואם מישהו חושב שהוא יודע- הוא לא יודע ).
You Keep Using That Word, I Do Not Think It Means What You Think It Means.
לתגובתך בנושא הקונסטרקטד - מסלפים לנו את האמת. הייתה היענות גבוהה לטורנירים האלה ופשוט מארגנים נימנעים מלספק לנו זאת.
זו אמירה מסולפת בעיני. מספר מארגנים, ודוגמא מהותית הם יובל ושי, ארגנו טורנירי constructed במשך תקופה ארוכה, תוך השקעה נוספת בקלפים שניתן היה לרכוש או לשכור לצורך האירוע כדי לאפשר גם לשחקנים שהאוסף שלהם דל להשתתף - והאירועים נהנו מנוכחות מינימלית להפליא.

מדוע? שיקולים עיסקיים כניראה. השחקנים החליטו שלא משתלם להם להוציא X כסף על טורניר שבו אפשר להרוויח רק Y בוסטרים במקרה הטוב.

יואו, זו הפעם הראשונה שהשתמשתי ב-Y בתור משתנה בפורום.
כ"כ רע לקיים טורניר קז'ואל עם 20 שחקנים?

לא. אידיאלית, מוקדי המכירה צריכים להקדיש משהו כמו 3 ימים בשבוע לארועי Magic - יום אחד ל-constructed, יום אחד לדראפטים, יום אחד למשחקי casual או Commander. כמובן שאין מניעה שאנשים ישחקו בצד מה שבא להם אם הם לא רוצים דראפט או טורניר T2 אבל הצהרת כוונות וזמינות של הארוע מראש יקדמו בהחלט השתתפות ובהנחה שלמוקדי המכירה יש מספיק שטח פנוי ולפחות איש מכירות אחד שמסוגל לנהל את הארוע זה לא עניין מסובך. מבחינת החנות עדיף להשתמש במישהו מצוות החנות, שלא צריך לתת 100% תשומת לב רק לטורניר (בגלל שאז לא צריך לשלם אקסטרה למארגן) ואולי להוריד למינימום את העלויות (כי שטח החנות זה משהו שהם משלמים עליו ממילא ולערוך טורניר לא עולה להם יותר) כדי לתת לשחקנים הרגשה טובה וקצת יותר כסף בכיס, שסביר שהם ישקיעו אותו ברכישת מוצרים ומוצרים נלווים נוספים ממילא.

אני לא בארץ אז אני לא יודע אם יש חנויות שעובדות עם המודל הזה, הרושם הכללי שלי הוא שכולן עדיין עובדות לפי מודל של "ליגה" פעם בשבוע.

Magic יכול להיות עסק מאד רווחי לחנויות. אני חושד שהבעיה העיקרית נובעת מרמת ההכנסה בארץ שמתנגשת עם מחירי השוק הבינלאומיים ועם העלויות של יבוא מחו"ל, ואני עדיין חושב שיש מקום למצוא איזון ברגע שמישהו יחליט שזה הדבר הגדול הבא וישקיע את המאמצים שלו בקידום הקהילה ולאו דווקא בשפיכת מזומנים על עוד כמה פרסים ל-top 8.
אם היה לי מקום שהייתי יכול להתארגן על טורניר - הייתי מקיים.
ואם לנקסוס היה מקום יותר טוב מהמקום שיש להם בחנות - הם היו משתמשים בו. לרוע המזל, המקומות ששייכים לאנשים אחרים עולים כסף ומהערות עבר שלך נראה שאתה לא שש לשלם עוד 10 ש"ח לטורניר בשביל מקום טוב יותר. ואתה לא לבד.
לא תמיד צריך לחפש את הרווח ותאמין לי שאם הייתי מארגן טורניר שכזה - גם רווח הייתי יכול לראות, אך במקום זאת מוריד את מחיר השתתפות בטורניר לאפס רווחים.
קל לומר "הייתי עושה, אם הייתי יכול". אתה מציג את עצמך בתור אדם בוגר ויחסית מבוסס שיש לו זמן וכסף להתעסק בקניה ומכירה של קלפים באינטרנט ושהמשחק חשוב לו, למה אין לך זמן וכסף כדי למצוא מקום, לקנות כמה בוקסים ב-ebay ולהתחיל לארגן לאנשים טורנירים?

לצורך העניין, כשארגנתי טורנירים בחיפה המחיר של דראפט היה נמוך ב-10 ש"ח מבשאר הארץ, כי רציתי לשחק, ורציתי שותפים למשחק ולא הייתי צריך עוד כמה שקלים בכיס. כשהייתי בחו"ל חזרתי עם קופסאות של Ravnica block שהלכו ישירות לדראפטים במחיר עלות, ושנערכו בדירה שלי. כי יכולתי ורציתי ועשיתי. את המאמצים של יובל ושי כבר הזכרתי והשקעה של ניר בארגון היא שם דבר.

תפסיק להגיד מה היית עושה ותעשה.
מעבר לכך שאתה חושב שאני מפונק בהצעות שלי לגבי מיקום חלופי לקיום טורנירים כמו היכל תרבות, מוזיאון וכ'ו... - זה הדבר ההגיוני ביותר לעשות.
מוזיאון זה בפירוש לא מקום לטורניר Magic גם בלי קשר לסכומי העתק שיעלו לשכור אותו. היכל תרבות יכול להיות אופציה ברגע שיש לך טורנירים בהיקף של כמה מאות אנשים (ושוב, אני עושה הקבלה למחירים של מקומות דומים כאן בקנדה, מעולם לא ניסיתי לשכור אולם תרבות בארץ) שיכסו את המחיר. בינתיים, למרות העלייה היפה בהשתתפות ב-prereleases (שהייתה בשפל לפני שעזבתי) אני לא רואה נוכחות שתכסה שכירה של אולם תרבות. אולי אם נצליח להרחיב את הקהילה נמצא גם שחקנים עם קשרים שיספקו לנו מקומות כאלו בזול.
רוצים לחשוב שאני מפונק כי לא חשתי נוח ואני מאיים בצורה כלשהי? - בבקשה, אם אראה שיתקיים טורניר PTQ או WMCQ שמעתה הובהר כי יש היענות גבוה של שחקנים ובכל זאת הטורניר יתקיים במקום צפוף - אני אמנע מלהשתתף בסיטואציה ידוע מראש.
זאב! זאב! זאב?
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

שהטורנירים הבאים יתקיימו ברחוב וניראה אם הזאב יגיע הפעם.
כתבתי כעת למה אני ממשיך במג'יק לאורך מס' שורות ומחקתי. אשמור לעצמי את הסיבה כדי שלא ידעו אותה.
בגדול - אין יום שאין בי גם חרטות על המשכי במג'יק. זה לא ש- "היי, עבדתי על כולכם ורק איימתי להיעלם" כי יש מישפט מאוד ישן וחכם האומר -"גם כשתיעלם העולם ימשיך להסתובב".
Nairus
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nairus »

Navidshi כתב:ניר, עם כל הכבוד לרוח ההתנדבות שלך (שהיא באמת מרעננת) זה לא מציאותי לבסס עליה את הקהילה - עובדתית, למרות התלונות כנראה שנקסוס מצליחים להרים יותר אירועים ולמכור יותר מוצר ממך, כי למיטב ידיעתי אלו הקריטריונים לפיהם WotC מקנים את הזכות לארגן PTQ ושאר אירועי יוקרה.
אתה מוזמן ל- WMCQ שאני מארגן בצפון ב 16 לאוגוסט!
אני לא סובל מסכיזופרניה, אני נהנה ממנה...
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

טוב השיחות קצת גלשו לכל מיני כיוונים מסיבה מסויימת.. אנסה להיות עינייני.

ניב - ביקורת חשובה, בבקשה אם קורה דבר כזה להבא (אני מקווה שלא) תעיר את תשומת ליבי ואת תשומת לב השופטים תוך כדי הטורניר.
נעם - להפך אני אשמח מאוד אם נצליח לעורר את טורנירי ה Constructed בארץ, אל אף הניסיון שלא צלח אני מוכן להמשיך ולנסות (אולי באמת טורניר אחת לחודש ולא שבועיים).
סתיו - יש בעיה עם הקובץ המדווח (משהו שנבע מבאג של התוכנה), פנינו לויזארדס בעניין והנושא בטיפול.
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

הבעיה בתוכנה נפתרה בסיוע של ויזארדס, הטורניר דווח בהצלחה!
יתכן שיקח יום עד שתראו זאת בפועל בניקוד.
שלח תגובה