איך בעצם מתכוננים לטורניר חשוב?

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

איך בעצם מתכוננים לטורניר חשוב?

שליחה על ידי TrUnks »

טוב אז בעקבות בקשות החלטתי כן לכתוב מאמר על איך להתכונן לטורניר חשוב.

לפני שאני מתחיל אני רוצה להגדיר כמה דברים-
*המאמר הזה הוא לטורנירים רציניים,זאת אומרת אני לא אומר לכם עכשיו להתכונן ככה לאיזה טורניר אם החברים.
* כל אחד קובע מה זה טורניר חשוב בשבילו,יכול להיות שטורניר חשוב זה זברה(או טורניר ברמה הזאת),השני יגדיר את זה כptq ואחד אחר יגדיר את זה כאליפות הארץ\מוקדמות וכו'.
* המאמר הזה מתייחס אך ורק לconstructed.

איך מגדירים את הטורניר החשוב? תחשבו על עצמכם בתור שחקנים האם אתם ברמה של לנצח אליפות הארץ?ברמה של לנצח פיטיקיו? אם כן אז לכו על זה עד הסוף,חשוב מאוד מאוד לא להכניס לפה שחצנות כי זה הגורם שהורס את כל העניין הזה.
אין מה להתבייש בזה שהטורניר החשוב שלכם הוא זברה,כל אחד מתחיל מלמעטה ומטפס לאט לאט למעלה עד הפסגה.

איך בעצם אתם יודעים אם הגעתם לרמה של למשל לנצח פיטיקיו? אם אתם רואים שבזברות "קל" לכם יותר לנצח,מזאת אומרת קל? זאת אומרת שאתם מנצחים בקביעות,זה לא אומר שאתם מנצחים בכל זברה אבל לפחות יוצאים אם תוצאה חיובית(נגיד 4-2) ומגיעים לפרסים.

אז אחרי שהגדרנו לעצמנו מה הטורניר החשוב לנו איך בעצם אני מתכונן אליו כדי לבוא הכי מוכן שאני יכול?

אז יש לזה כמה שלבים:
1) השלב הכי חשוב זה בעצם השלב ההכנה מבחינת משחק,זאת אומרת לבחור דק נכונה,לדעת לשחק אותה בצורה הכי טובה שאפשר,לדעת מול מה אתה משחק,להכיר את הדקים האחרות.
מזאת אומרת להכיר את הדקים האחרות? זה אומר לדעת אפילו קלף בקלף מה יש ליריב. רוב השחקנים בימינו מעתיקים דקים ולא בונים דקים חדשות לגמרי בגלל שזה מאוד קשה לבנות דק חדש וגם שיצליח. לכן זה לא מספיק להגיד "אה הוא שיחק תור ראשון kirde ape\nacatal אז הוא משחק zoo\naya ששוב זה שני דקים שונות לגמרי" אלה באמת לדעת מה יש לו בדק,האם יש לו tarfire או seal of fire? כן זה נשמע קצת מוזר כי שני הקלפים סך הכל מאוד דומים נכון? אבל מה אם אתה רוצה לשחק vendellion clique בסוף תורו של היריב למשל? אז כן זה שונה מאוד.

אז בעצם איך אני לומד על הדקים האחרות? בעולם של לימודים קוראים לזה "חרשנות",אז כן צריך קצת "לחרוש" אני כמובן כמובן לא אומר לכם ללמוד כל דק בעל פה אבל כן לזכור מה הדקים משחקות,אבל זה לא אומר להיכנס עכשיו לאתר אם ליסטים וללמוד אותם כמו לבגרות,אלה פשוט לשחק מולם ה-מון.
דרך יותר טובה ללמוד על דקים אחרות וגם לדעת עליהם יותר מרק מה הם משחקים זה לשחק אותם בעצמך,זה אומר לשחק אפילו את כל המטא גיים אם צריך.
חשוב מאוד לקראת טורניר להתעדכן כל הזמן,אפילו עד היום האחרון כדי לראות אם משהו חדש צץ פתאום,לא לפספס שום דבר.

אז עכשיו אחרי שנגענו קצת בעניין של "להכיר את הדק של היריב" אני ידבר על הנושא של בעצם מה אתה משחק?
אז כל אחד יודע צריך להגדיר את עצמו כשחקן. מזאת אומרת להגדיר את עצמך כשחקן? זה אומר האם אתה אוהב לשחק אגרו? קונטרול או קומבו?
את זה לומדים אם הזמן שמשחקים אם הדקים,איזה דק אתה יותר אוהב ונהנה לשחק.
אני מאוד ממליץ לשחק קונטרול כי זה בדרך כלל משחקים שנמשכים יותר זמן ונותן ליריב שלך לעשות יותר טעויות ואז אתה יכול לנצל את ההזדמנויות האלה ולנצח בזכותם,אבל חשוב חשוב מאוד לזכור שבקונטרול גם אתה יכול לעשות טעויות לכן צריך לחשוב האם אתה מוכן לזה?
לא תחשבו שאני מזלזל באגרו,ממש לא יש המון המון מה לחשוב באגרו אפילו אם זה סתם דק naya aggro למשל, האם סוף תור לשחק incinerate על היריב? או לחכות? איזה ידים אני צריך לשמור?
אחד הדברים החשובים יותר בדקי אגרו זה היד הפותחת,בגלל שזה לרוב דק שהוא לא מתכנן להגיע לlate game אז היד הפותחת מאוד חשובה.
אז אחרי שהגדרנו את עצמינו כשחקן אז מה אני עושה הלאה? אני יקח את עצמי כדוגמא כשחקן קונטרול,אז מסתכלים על המטא גיים של אותו טורניר,ניקח את אקסטנדד כדוגמא אז הדק הקונטרול כמעט היחידי שהיה הוא faeries\wizards. רצוי לא לנסות להמציא דק חדש כי זה מאוד קשה וצריך להיות ברמה מסויימת מבחינת רמת המשחק שלך כדי לעשות זאת,אבל כמובן אם אתם חושבים על רעיון לדק תנסו אותו תמיד אבל אל תבזבזו יותר מדי זמן אם אתם רואים שזה לא עובד.
אז נגיד בחרנו בדק faeries.
עכשיו הולכים לקטע החשוב וזהו הטסטינג עצמו
אז בעצם כמה זמן עושים טסטינג? איך עושים טסטינג?איך גורמים לטסטינג להיות משמעותי וטוב?

כמה זמן עושים טסטינג תלוי בפורמט,לדוגמא block הוא פורמט שלרוב לא יהיו כל כך הרבה דקים כמו טייפ 2 ובטח כמו באקסטנדד(אני לא נוגע לטייפ 1\וlegacy כי הם לא פורמטים כאלה רלוונטים בארץ)
אז זה אומר שכנראה לא יהיה צורך בכל כך הרבה טסטינג מהבחינה של להכיר את הדקים האחרות כי יש פחות דקים להכיר,מה שכן אפשר ככה גם להכיר את הדקים האחרות ואת הדק שלך יותר טוב בגלל הכמות הקטנה של הדקים.
אני ממליץ לקחת איזה חודשיים+- לטסטינג לטורניר חשוב,שוב אני לא אומר לכל טורניר לעשות את זה אלה רק לטורניר שחשוב לכם.
אז איך פורסים את זמן הטסטינג שהוא יהיה משמעותי וטוב?
- בטסטינג צריך לשחק הכי הרבה אם הדק שלך,זאת אומרת לא לשחק עכשיו רק אם הדקים האחרות בטא גיים.
-לשחק כל יום,לפחות כמה שעות.
- לא ממש קשור לזמן אבל לעשות טסטינג אם אנשים ברמה שלך ועדיף שיהיו יותר טובים,זאת הדרך הכי טובה ללמוד ולהתקדם,אם תעשו טסטינג אם שחקנים פחות טובים ממכם זה לא ישפר אותכם ואתם בעצם "תתקעו" ולא תתקדמו.

בטסטינג עצמו לשחק מול כ-ל המטא גיים,כן גם אם זה איזה דק קטן שאתם בטוחים שלא יהיה בטורניר לשחק מולו,כמובן לא להשקיע בו יותר מדי זמן אלה להשקיע במאצ'ים שברורים שיהיה יותר.

כמה מאצ'ים זה מספיק כדי לקבוע "match up %"?
אני תמיד אומר שאין ממש מספר מדוייק לעניין,תלוי בהרגשה שלך במאצ'. זאת אומרת שנגיד אתם רואים ששיחקתם 10 משחקים ונגמר 8-2 וב2משחקים האלה עשיתם מוליגן ל5 או משהו כזה אז ניתן להבין שהmatch up הוא טוב לדק שניצח 8פעמים.

כמובן אבל אם רואים שב8משחקים האלה למשל אתם משחקים control והיריב משחק אגרו ואתם מסיימים את המשחק באיזה 1-3 חיים והכל היה תלוי אם הוא ישלוף איזה incinerate אז זה לא אומר שהמאצ' טוב עדיין וצריך להמשיך לבדוק.

אני אישית ממליץ לשחק כל מאצ' לפחות 20 משחקים,כמובן שוב רק המאצ'ים הפופולרים.

זה גם נושא חשוב-איך יודעים איזה דקים יהיו במטא גיים?
זה אך ורק להתעדכן כל הזמן,זאת אומרת לבדוק ptq's שהיו בעולם,בgp's\pt's שהיו,ולא מספיק לראות רק את הטופ8 אלה תמיד יש למשל undefeated decks ובpt יש את כל הליטסים של day 2 אז לבדוק באמת איזה דקים היו יותר פופולריות והצליחו יותר,מי שמבין בexcell אז זה משהו שמאוד יכול לעזור אם האחוזים והכל.
גם לראות למשל איזה ליסטים של אותו דק הצליחו יותר,האם הzoo או דווקא הnaya aggro? האם הnext level blue או דווקא הfaeries?
האם הstorm אם grapshot\swath או tendrils?
באמת לעבור דק דק ולבדוק.

אחרי זה לשחק מול המאצ'ים היותר פופולרים,זאת אומרת למשל באקסטנדד אז הדקים היותר "גדולות" היו naya aggro\zoo faeries teps,אלה בעיקר שלושת הדקים הגדולות שהיו בפורמט,וכן גם בארץ.

שאתם עושים טסטינג לעבור אחרי כל משחק ומשחק ולהגיד "למה ניצחתי\הפסדתי? מה עשיתי לא טוב שגרם לי להפסיד?"
הדבר החשוב ביותר הוא לא ל"התבכיין" בטסטינג ובכלל,כן זה קשה ואני מודה גם אני מתעצבן הרבה פעמים על כל מיני הפסדים מטופשים אבל אחרי זה אם עוברים על אותו משחק ומגלים טעות אז זה עדיף בהחלט.
אל תחפשו בכוח טעויות,במשחק הזה יש %מזל כלשהו,אני לא יודע בדיוק מה הוא כי אי אפשר בדיוק להגדיר דבר כזה אבל בהחלט יש כי "שולפים קלף רנדומלי"(draw step) אז כן משחקים יוכולים להיגמר במזל כביכול,אבל בגלל זה עושים הרבה משחקים ואז המזל מתאזן ולא משפיע בכלל על התוצאה.

אחד הכלים הכי טובים לטסטינג הוא magic online,זה נגיד לכן ניתן לשחק הרבה מאוד משחקים בלי להתחיל לקבוע אם חברים ולנסוע רחוק,זה זמין מכל הבחינות זאת אומרת גם מהבחינה של קלפים,ניתן להשיג כל קלף שאתה רוצה בלי להתחיל לחפש בנרות,וגם מאוד נגיש מבחינת הטורנירים,תמיד יש 8players שרצים או דראפטים וגם pe's כל כמה זמן.
רמת השחקנים באונליין היא יותר גבוהה בארץ ולכן זה גם גורם משמעותי וטוב.

חשוב מאוד מבחינת הליסט שלכם לטורניר להיסגר עליו בערך שבוע מראש, לא לשנות קלפים אפילו אם זה קלף אחד יום-יומיים לפני הטורניר.
כל קלף בדק שלכם חשוב שתדעו מה הוא עושה ולמה הוא שם,אפילו basic lands.
כמה basics אני משחק? להביא אם fetch land לנד רגיל או dual? כל הדברים האלה חשובים לכן רצוי מאוד לא לשנות את הליסט לפני הטורניר.

sideboard
איך בונים סייד?
סייד בונים בעיקר נגד הmatch ups היותר קשים. זאת אומרת אם אני רואה שיש לי match up טוב מול דק מסויים אני לא יקדיש הרבה קלפים בסייד.
אני בעקרון תמיד אוהב לשים בסייד קלפים שהם יותר טובים מול כמה דקים מאשר קלף אחד שמצויין מול דק אחד אבל גרועה מול דקים אחרות,לדוגמא smother vs darkblast אז darkblast הוא מצויין מול elves כמובן,אבל גרועה מאוד מול aggro decks אחרות שלעומת זאת smother טוב מול אלפים וטוב מול aggro decks אחרות.

בטסטינג מאוד חשוב לשחק גם אחרי sideboard,זה אחד הדברים שאנשים לא עושים וזה מאוד פוגע,בטורניר אתם תשחקו יותר משחקים אחרי סייד מאשר לפני סייד ולכן חשוב מאוד לדעת בדיוק איזה קלפים אתם מוציאים אחרי סייד,אולי הgame plan שלכם משתנה אחרי סייד? לדעת גם מה היריב יכניס מולכם מהסייד ומה הוא כנראה יוציא,אני לא אומר להתחיל לחשוב על כל קלף בפורמט שאולי היריב יכניס,אלה יותר בכיוון של מה רוב האנשים שיחקו בטורנירים,למשל teps יכניס מול קונטרול gigadrowse\pact of negation.

להכיר את הדק שלכם

מזאת אומרת? להכיר את הדק שלכם מכל הבחינות,גם מהבחינה של מה כל קלף קטן בדק עושה. לדעת מה המטרה של הדק שלכם למשל המטרה של אגרו לרוב הוא לנצח את היריב מהר בעזרת יצורים זולים וקלפי burn והמטרה של קונטרול הוא להשתלט על המשחק אם counterspells למיניהם ולשלוף קלפים ורימובלים,וקומבו אמור לעשות את הקומבו שלו מהר לפני שאגרו יספיק לנצח אותו\קונטרול יספיק להשתלט על המשחק.
למשל בקונטרול היריב שלי שיחק seal of fire ויש לו קלף נוסף ביד ואני ב7 ויש לו nactal,לי יש spellstuter\explosives\random card ביד וmutavault ועוד לנדים במשחק,לקנטר את זה? הרי אני יודע שאם הוא ישחק tarmogoyf יהיה לי קשה מאוד להתמודד אם זה כי אז הnactal שלו יחיה במקום שהexplosives יהרוג אותו.
להכיר כל מאצ' בכל סיטואציה,לדוגמא אם המאצ' של faeries vs storm אז לדעת איזה קסמים לקנטר לו כדי להצליח לגרום לו לעשות fizzle,מול אגרו אם faeries אז לדעת מתי לשחק explosives בזמן הנכון ולא מאוחר מדי ולא מוקדם מדי כדי שהוא יוריד עוד יצורים אחרי זה ולא תוכל להתמודד איתם.
כל הדברים האלה מאוד חשובים שתדעו לפני הטורניר ולא יהיה לכם סיטואציה בטורניר שלא תדעו איך לצאת ממנה או מה לעשות בה וכו'.

את הדברים האלה לומדים מהטסטינג בעיקר,אפשר ורצוי להתייעץ בטסטינג,זאת אומרת נגיד הגעתם למצב ויש לכם כמה אופציות אז להתיעץ איזה אופציה יותר עדיפה לכם? ואם עשיתם או A וזה לא עבד אז לחשוב מה היה קורה אם הייתם עושים את B.

knowing your outs\your opponents outs

זה נושא שנוגע לנושא הקודם של להכיר את הדק שלכם.
מה זה אומר בעצם? זה אומר לדעת איזה קלפים יש לכם בדק שיעזרו לכם ולשחק ככה שזה יתן לכם הכי הרבה זמן לשלוף אותם,למשל סתם לשחק spellstuter sprite ולחסום בלי לקנטר שום דבר כדי למנוע עוד 2-5 נזק.
כמובן שזה יכול להיות הפוך ועדיף לשמור את הspellstuter כדי לקנטר את היצור\burn spell,שוב זה נוגע לעניין של להכיר את הmatch up וכל סיטואציה.

לדעת מה הקלפים שהיריב שלכם יכול לשלוף כדי לנצח,זאת אומרת נגיד אתם ב5 ויש לכם לשחק tarmogoyf או להשאיר מנה לcounter ואין ליריב שלכם יצורים,אז מה הוא יכול לשלוף ויש לו קלף אחד ביד? זה אחד הדברים שלמשל עשיתי בגמר של הptq הקודם וחישבתי כמה קלפים היריב שלי יכל לשלוף שיעזרו לו,אם המספר לטובתכם אז אולי עדיף לשחק את הgoyf כדי לתת לו פחות תורות לשלוף את הקלף? אם יש לו משהו כמו 15 קלפים מתוך 30? אז מה לעשות? אלה דילמות שעדיף לפגוש בטסטינג מאשר ב"קרב".
אני מאוד לא ממליץ לשחק ע"פ אינטואציה בנושא הזה.

המשפט הכי טוב אפשר לסכם את הנושא של טסטינג הוא "קשה באימונים קל בקרב" ככל שתעשו יותר ויותר טסטינג אז ככה תכירו יותר את הדק שלכם,את הדק של היריב,מה לעשות בכל המצבים שתפגשו בטורניר,מה יש לכם בדק ומה ליריב יש בדק שלו.

התכוננות פיזית ונפשית

אכן,לא מספיק רק הטסטינג הפרקטי,חשוב גם ההתכוננות הנפשית שלכם והפיזית.
מזאת אומרת? זה אומר לישון טוב כמה לילות לפני הטורניר,לאכול טוב,לקחת בקבוק שתייה גדול לטורניר וכמה סנדוויצים ולא להסתמך על זה שיהיה לכם זמן לאכול.
איך מתכוננים נפשית לטורניר? בכל טורניר שחשוב לכם כנראה תיהיה התרגשות לפני הטורניר,אני יכול להגיד לכם שגם לי עדיין למרות ה"נסיון" שכביכול יש לי עדיין לפני טורניר יש לי פרפרים בבטן,אבל חשוב מאוד שברגע שהטורניר מתחיל להירגע ולהתחיל להיכנס למשחק ולטורניר כמו שצריך.
אם אתם יודעים שהתכוננתם הרבה ומגיע לכם לזכות אז תדעו את זה! מזאת אומרת? להגיד בראש אני ינצח את הטורניר הזה,מגיע לי לנצח את הטורניר הזה.
להיות אופטימיים זה חשוב מאוד בטורניר.
אבל כמובן אחד הדברים החשובים גם כן הם לא להיות שחצן ולהתעצבן אם הפסדתם,דוגמא טובה מאוד לכך שיש לי היא אליפות הארץ הקודמת-אני ואור בילדנר היינו במצב של 2-2 אחרי הסיבוב הרביעי וכדי להגיע לטופ 8 היה צריך איזה 8-4 מינימום ככה אם עוד 8סיבובים היינו במצב של tilt,מזאת אומרת? זה אומר שהיינו בבאסה,אבל אמרנו לפני הסיבוב החמישי שלא צריך להתבאס ולקחת כל סיבוב לאט ולשחק הכי טוב שאפשר ולהגיע הכי רחוק שאפשר,אפשר לראות אחרי זה לאן שנינו הגענו(אני מקום שני והוא שלישי)
בעצם מה קרה שם? אמרנו לעצמנו שזה לא נגמר,עדיין יש סיכוי וצריך להרים את עצמנו ולהצליח.

חשוב מאוד שאם לא הולך לכם בטורניר אחד לא להתבאס,יהיו עוד הרבה טורנירים כאלה שיהיה לכם את הזמן והתור שלכם להצליח,מג'יק זה משחק שנסיון הוא דבר משמעותי וטוב לכן אם לא הצלחתם בptq הזה אל תתיאשו ותתאמנו אפילו יותר לפיטיקיו הבא ויותר להבא אחריו,אני מבטיח לכן התוצאות יגיעו הכל עניין של זמן.

לשאוף רחוק אבל לא יותר מדי- זאת אומרת להגדיר מה השאיפה שלכם לפני הטורניר,אולי זה להגיע טופ 8 ומעבר לכך זה רק בונוס? אולי זה לנצח את כל הטורניר ולהגיע לpro tour? אולי בעצם זה רק לעשות תוצאה חיובית?
כל אחד צריך לחשוב אם עצמו ורק אם עצמו ולהגדיר לו מה השאיפה שלו,זה לא בושה להגיד שהשאיפה שלך היא לעשות תוצאה חיובית,ההפך להיות כנה אם עצמך זה דבר חשוב מאוד להצלחה.
אם לא הצלחתם להגיע למטרה הזאת בטורניר הזה גם לא להתייאש,זה לא סוף העולם בכלל,תרימו את עצמכם ותתאמנו ותגיעו למטרה הזאת בטורניר הבא ואולי יותר.

עוד עניין חשוב מאוד לגבי בחירת דק ששכחתי זה לבחור דק שאתם נהנהים לשחק,למשל אם אתם אוהבים לשחק אגרו אז לא לקחת דק קונטרול ו"לסבול" בטורניר,אם אתם נהנהים לשחק דק זה גם ישפר את מצב הרוח שלכם בטורניר ויעזור בתוצאה.

אז זהו *phew*,המאמר טיפה ארוך יותר ממה שחשבתי שהוא יצא,מקווה שזה עזר לכם לקראת הטורנירים,

ניב
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

תודה, זה בהחלט יעזור לי לטורנירים שיבואו אם יהיה לי כסף ללכת אליהם :)
תמונה
"!Fishing is for wussies"
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

תודה, היה כיף לקרוא. מקווה שזה יעזור :)
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

יש לי שאלה, לא הבנתי משהו בנוגע לנושא ה-outs, אז אם תוכל להסביר עוד קצת זה יהיה ממש טוב עבורי:
כשאתה אומר לדעת מה ה-outs שלך, זה אומר שאם נגיד יש לי flush draw עם 4 יהלומים, והשחקן השני עושה אול-אין, אז במקרה הזה לדוגמה ה-outs שלי זה יהלומים?
אני ואור בילדנר היינו במצב של 2-2 אחרי הסיבוב הרביעי וכדי להגיע לטופ 8 היה צריך איזה 8-4 מינימום ככה אם עוד 8סיבובים היינו במצב של tilt,מזאת אומרת? זה אומר שהיינו בבאסה,אבל אמרנו לפני הסיבוב החמישי שלא צריך להתבאס ולקחת כל סיבוב לאט ולשחק הכי טוב שאפשר ולהגיע הכי רחוק שאפשר
אם לדייק, אתה אמרת שלא צריך להתבאס וכו' וכו', אני רק אמרתי "אהה, כן, טוב, בוא כבר נפסיד ונפרוש" :)
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

חח במונח פוקר כן :P עד כמה שאני מבין בפוקר(קצת).

או נהפוך את זה למונח מג'יק אז נגיד ליריב יש גויף אז הouts של הדק פיות למשל explosives\sower\venser ולפעמים shackles אם יש מנה
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

תודה מאוד על המאמר אני בטוח שהוא יעזור
איזה דרך יש למישהו שאין לו תקציב לmagic online יכול לעשות טסטינג נוח חוץ מלהיפגש עם אנשים ושחקנים טובים?
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

xlniar כתב:תודה מאוד על המאמר אני בטוח שהוא יעזור
איזה דרך יש למישהו שאין לו תקציב לmagic online יכול לעשות טסטינג נוח חוץ מלהיפגש עם אנשים ושחקנים טובים?
אתה יכול לנסות בMWS
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אני אישית מאוד מאוד לא ממליץ על MWS,כי:
א. הרמה שם נמוכה מאוד
ב. קשה לשחק הרבה משחקים ברצף שם בלי להשתגע מכל הבאגים שכל פעם משחק נתקע.

בעקרון קשה לעשות טסטינג בלי כסף\זמן,שני דברים חשובים כדי להצליח במג'יק כמו ברוב הספורטים\תחביבים האחרים.
nurielyap
jhonny poker
יצירת קשר:

שליחה על ידי nurielyap »

קבל צל"ש.אפשר להדביק את זה?
الله ماوس!
עדיף 2 BOPים ביד מאשר אחד על המגרש.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

דרך אגב אם יש שאלות\הערות\הארות משהו שאתם חושבים שצריך להוסיף אז תגידו בכיף,עדיף פה כדי שכולם יראו אבל אפשר גם בה"פ
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

blood knight כתב:קבל צל"ש.אפשר להדביק את זה?
אפשר.
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

יש לך עצות או טיפים בנוגע להתכוננות לLimited?
yoni277
MTGil Wizard

שליחה על ידי yoni277 »

כל הכבוד. קראתי חלק, אבל אין ספק שזה יעזור לי בעתיד (כנראה הרחוק :cry: ). מסכים עם יונתן (לא אני, blood knight), אכן מגיע לך צל"ש.
תינוק שנולד לפני הזמן - פג. תנוק שנולד אחרי הזמן - פג תוקף
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

talh25 כתב:יש לך עצות או טיפים בנוגע להתכוננות לLimited?

לא בדיוק הצלחתי בptq limitd כרגע,עשיתי פעמיים 5-1 באליפות הארץ שזה "הכי טוב".
לכן אני כרגע מעדיף שלא לתת עצות כי אני לא בטוח עד כמה הם טובות.

*עריכה*- אם זה עוזר אז אני יכול להגיד שהדרך הכי טובה לרוב זה פשוט לעשות המון דראפטים\סילדים(כן בסילד יש המון skills למי שטעה אי פעם),ואני אישית לרוב מעדיף לשחק כחול בדראפטים לא משנה הפורמט.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

הDRAFT SIMULATOR שמתעדכן באתר של WIZARDS בימי שני הוא גם טוב להתכוננות בלימיטד? או שצריך להוציא מליונים על דראפטים אמיתיים?
ΓΝ ΨΧ
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

הדראפט סימולאטור גרוע אצל ויזארדס כי המחשב לא יבחר כול כך קלפים טובים אלא יקח איזה רר ופשוט יתקע בצבע שלו וחוץ מזה זה תמיד עשירית אז זה לא כזה טוב וגם אין לך דרך לנסות אם הדראפט הלך לך טוב בלי לשחק אותו אחר כך
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

YO!-ded כתב:הDRAFT SIMULATOR שמתעדכן באתר של WIZARDS בימי שני הוא גם טוב להתכוננות בלימיטד? או שצריך להוציא מליונים על דראפטים אמיתיים?
תמיד יש נט דראפט.. אם תמצא אנשים.. יש מדריך במג'יק ממוחשב.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

וזה בחינם?
ΓΝ ΨΧ
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

טוב דבר כנראה חשוב ששכחתי לציין,אם אתם רוצים להשתפר במג'יק ולהיות שחקניים רציניים ותחרותיים זה ידרוש ממכם השקעה כספית כלשהיא,כמו כמעט בכל דבר בחיים.

הnet draft וכל הmagic league וכל הסיפור החינמי הזה,הוא די בדיחה,הרמה שם מאוד נמוכה ממה שראיתי.

אני הכי ממליץ לשחק באונליין,לא חייבים כמובן ישר לקנות את הדק הכי יקר וכו' אלה אפשר קצת להתחיל אם דראפטים ולאט לאט להתפתח.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

במג'יק אונליין לפעמים תוכלו להשאיל את מרבית הקלפים לחבילה שלכם בשביל טסטינג בקונסטראקטד. יש די הרבה שחקנים ישראלים שישמחו לעור לכם במיוחד אם הם כבר מכירים אותכם וזה לא כאילו הקלפים שלהם יכולים להישחק או להיאבד. זה יכול לחסוף די הרבה כסף.
תמונה
שלח תגובה