בניית חבילה בטורניר סילד (פרי ריליס) - מדריך

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
Yoav
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בניית חבילה בטורניר סילד (פרי ריליס) - מדריך

שליחה על ידי Yoav »

כל 3-4 חודשים נערכים בארץ טורנירי סילד (פריריליס וריליס של ההוצאות החדשות), הנה מדריך שיעזור לכם לבנות את החבילה -

1. כשפותחים את הבוסטרים כדאי קודם כל להסתכל לבחון אילו ררים התקבלו, ררים טובים (או פצצות בסלנג) עשויים לדחוף לכיוון הצבעים שעליכם לשחק.

2. אם ברצונכם לשחק את הקלפים החזקים צריך לוודא שבשאר הנדירויות התקבלו מספיק קלפים טובים כדי לתמוך ו/או להיות איומים רציניים לניצחון בפני עצמם.
לא כדאי ממש לשחק צבע שלם שרק קלף אחד בו באמת משמעותי.

3. הצבעים שיש לכם בהם את הקלפים הטובים יותר ברוב הנדירויות הם אלה שכדאי לשחק (גם אם ררים מסוימים לא נכנסים לדק) לחבילה כזאת יהיו יותר איומים על הלוח.

4. עדיף לשחק בדרך כלל שני צבעים, למרות שאפשר גם צבע אחד או שלושה ויותר. אבל בשביל צבע אחד צריך כמות גדולה יותר של קלפים טובים לצבע הספציפי הזה, ובשביל יותר משניים צריך יותר קלפים שנותנים גישה לאדמות מכל הצבעים בדק (מה שנקרא מאנה פיקסינג- כמו על BIRDS OF PARADISE).

5. משהוחלט אילו צבעים לשחק הגיע הזמן להחליט מה נכנס לדק. צריך להתחשב ב- 6 קריטריונים מרכזיים:
* גודל החבילה בסילד, ובלימיטד בכלל, כדאי שיעמוד על 40 קלפים כדי לשמור על איזון החבילה, כדאי ש17 מתוך הקלפים הללו יהיו אדמות כדי להטיל את הקלפים, והשאר לא-אדמות, למרות שאפשר לשחק גם 18 או 16 אדמות בהתאם לבנייה.
* כמות היצורים בחבילה - יצורים הם בדרך כלל הדרך לניצחון ולכן צריך כמות נכבדה מהם, בסביבות ה12-14 זה מספר טוב.
* כמות הרימובלים בחבילה (קסמים שמטרתם להרוג יצורים/או להפריע להיותם במשחק) - זה כמובן תלוי בקלפים שיצאו ובצבעים הדומיננטיים, אך כעקרון טוב לשחק רימובלים (ובייחוד את הטובים מביניהם) כדי לענות על איומי היריבים.
* איכות הקלפים - כלומר איזה קלף משפיע יותר או פחות על המשחק שלכם, אם הוא משפיע מאוד כדאי שייכנס.
* עלות הקלפים - לכל קלף יש עלות של כמה מאנה עולה להטילו, לחבילה טובה יהיה בדרך כלל את הגישה למתאר (CURVE) של עלויות. יותר מדי קלפים שעולים 5 א יותר למשל עשויים ליצור לכם בעייה מול חבילות מהירות יותר. חשוב גם לראות כמה סמלי מאנה דורש כל קלף, קל יותר להטיל משהו ככל שהוא דורש פחות מאנה מצבע ספציפי, זה ישפיע על הסעיף הבא.
* אדמות- ספרו כמה סמלי מאנה צבעוניים יש בכל צבע בקלפים שבחרתם לשחק, הצבע שיש לו יותר סמלים צריך יותר אדמות מהסוג שלו בחבילה. מבחינת מספר אדמות כדאי באופן נורמלי כמו שכבר ציינתי קודם, שיהיו 17, כאשר את רובן מקבל הצבע היותר דומיננטי מהצבעים.

7. אחרי שהוספתם את האדמות לחבילה כדאי לערבב טוב טוב לפני המשחק הראשון כדי שהן לא יהיו צמודות (והשליפה תהיה לא מאוזנת סביר להניח).

8. הגיע הזמן לשחק, תהנו:)

תודה רבה ללחן שזר שכתב את המדריך הזה. אתם מוזמנים להגיב ו/או להוסיף דברים משלכם.
מיצי מיאו
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

עוד משהו שחשוב לעשות כשבונים את החבילה -
לנסות להבין איך החבילה מנצחת:
האם החבילה היא איטית שמשתלטת על הלוח בתורות הראשונים ומנצחת עם פצצות?
האם החבילה אגרסיבית שמנצחת לפני שהיריב שלי מוריד את הפצצה שלו?
האם אני חייב שיקרה X כדי שאוכל לנצח? או להפך, האם אני יכול לנצח Y?
האם אני מעדיף להתחיל או לשלוף?
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

כל הכבוד על היוזמה יואב באמת.

בכלליות בסילד עדיף לשלוף.

אם מישהו צריך עזרה ביום שבת אשמח לעזור בבניית הדק בכיף
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אין בעד מה,
התודה האמיתית היא ללחן שרשם את המדריך הזה, אז תודה לחן :)
מיצי מיאו
MORNING DRAGON
MTGil Wizard

שליחה על ידי MORNING DRAGON »

אין בעד מה :cool: , בייחוד אם מה שכתבתי יעזור לאנשים
שלח תגובה