באנים בEDH

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
ryoga
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי ryoga »

ראינו כבר איזה 5 קלפים שצריכים להכנס לMimeoplasm, זה המון.
באסה שהוא כבר Done to death :P
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

ראינו גם קלף אחד שאני לא יכול לחכות להכניס לקאליה!
Your artifact playing days are over!
Bwahahhaha!!
Lord_Ouriel
The man for which no god waits

שליחה על ידי Lord_Ouriel »

jamanta כתב:אגב יניב העלה את craterhoof behemoth.
למרות שאין אף אחד אצלנו שמנצל אותו מעניין אותי לשמוע על חוויות של שחקנים אחרים מול הקלף הזה...
אז כשהזכרתי את זה שאני מנצח עם tooth and nail, אני מביא avenger וcraterhoof behemoth
רק איתו ואם היצורים שיש לי על הלוח (אני משחק ghave) זה מספיק כדי לסיים משחק.
אני אבין אם הדבר הזה יחטוף באן. למרות שאני לא רואה איך הוא טוב בדק שונה משלי, שלא משריצה טוקנים....
"The door can see into your mind!!! The door can see into your soul!!!"
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

באותה מידה בghave אתה יכול להביא
מיקאוס טריסקליון
ג'ראד ושרה אווטר.
או שילוב מאוד גדול של שני יצורים שמנצחים ישר...
הבעיה במה שתיארת היא לא בבהמה אלא בטוט'.
ועל זה כבר דיברנו...
הגודל אוהו קובע....
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

מסתבר שהחלטתם לעשות באן לvorinclex ואני חייב להודות שאני מסכים עם עידו שהבאן הזה לא מוצדק.
נכון, הוא יצור חזק, אבל הוא יקר וממש קל להיפטר ממנו.
כל היצורים האחרים קיבלו באן כי הם מעוותים בצורה דרמטית את המשחק, וורינקלקס מציק ב90% מהמקרים לתור אחד בלבד וזהו, העלות שלו גם אומרת שבד"כ אי אפשר להוציא ממנו יתרון מיידי כמו אצל deadeye ולעתים רחוקות קורה שהוא חוזר שוב ושוב (בניגוד לconsecrated sphinx וטיטאן ירוק שנוצר מירוץ של מי מעתיק/גונב/מחיה אותם).
בקיצור, יצור חזק שמשפיע על המשחק, אבל לא בצורה חריגה כמו קלפים אחרים, אם כבר קלף שמעוות יותר את המשחק זה rune scarred demon, או sphinx of uthuun שאף אחד לא רוצה לעשות להם באן למרות שכשהם צצים הם תמיד באים עם העתקים/mimic vat ועוד ירקות שעושים אותם מפגרים.
וורינקלקס מפריע לכם? תוסיפו עוד רמובל/קאונטר, תתאימו את הדק לסביבת המשחק, הוא מציק הרבה פחות ולעתים נדירות מוביל לנצחון ואתם יודעים את זה, אל תהיו מפונקים ותעשו באן לכל קלף חזק, כי אז tooth and nail צריך גם לקבל חתיכת באן.

באותה מידה, אין סיבה לדעתי לעשות באן מוקדם לפרימבל הירוק, נראה איך הוא עובד ונדבר\ חזק, אבל לא בהכרח game breaking.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אני לא הייתי בעד שום באן לוורניקלקס, ולא ידעתי שעשינו לו באן.
הוא מעיק למי שנפתר ממנו, אבל בדוגרי כמה עלה לך הרימובל, 3? Suck it up...
אני חושב שבאן לפריימורדיאל הירוק מוצדק, הבחור הזה מעודד אותך לדפוק שחקנים שבסקרו, הוא יותר טוב מטרסטודון, עולה פחות, ונותן הרבה יותר.
מצדי שנשחק איתו קצת לפני הבאן, אבל אני די בטוח שיהיה באן.
תמונה
On the Play/On the Draw
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

אתמול לירדן ולסטולר הייתה חוויה ראשונה עם הprimordial השחור.... הבנתי מהם שזה נורא בדיוק כמו שחשבנו (טיטאן ירוק סטייל, ברגע שהוא ירד כל המשחק התרכז בו וכולם עשו דברים מפגרים).
הירוק בעיניי אפילו יותר גרוע.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

טוב נדרש לעשות כאן סדר רשמי...
אז vorinclex לא בבאן. אבל מי שמחק אותו שלא יופתע אם הוא ימצא את עצמו מחוץ למשחק מאוד מהר :cool:

לגבי sylvan primordial, sepulchral primordial שניהם חוטפים באן. וויזארדז ממש הגזימו עם ה"מתנות" האלה בקומנדר... ממש לא לעניין.

אני גם מעדכן את העמוד הראשון שיכלול רשימה.
הגודל אוהו קובע....
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

תודה דניאל! :wink:
יש עוד קלפים בעייתיים שאנשים רוצים להעלות לדיון?
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אני לא אומר שאני בעד שהוא יחטוף באן בנתיים, אבל כולכם מודעים לזה שהקלף שמסיים הכי הרבה משחקים בקבוצה שלנו זה Palinchron, אני ועוד איך חושב שהוא צריך להיות בWatch-List
תמונה
On the Play/On the Draw
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

נכון palichron הוא דיי מאיים, אבל הוא לא מעוות את המשחק לטעמי מספיק בשביל לקבל באן. רק השחקן השולט בו בד"כ יעשה בו משהו ואפשר להיפטר ממנו בצורה יחסית קלה או להיות מוכן אליו.
והכי חשוב שהוא לא עושה כלום לבד, הוא דורש עוד חלקים בשביל קומבו ככה שזה יחסית פגיע, אפילו יותר פגיע מקומבו של גנרל+קלף כמו ניב או ג'ארד וLord of extinction.

ככה זה EDH, לפעמים משחקים ומשחקים ואז פתאום המשחק נגמר, לסיים משחק עם palichron דורש הכנה שזה לא שובר את המשחק, שאר הקלפים שבבאן רק צריכים להיכנס והם ישר מעוותים את המשחק.
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

כשחקן שמשחק עם palinchron אז אני יודע שאני תמיד כזה חושב בלב בבקשה שאין רימובל ואני גם צריך להכין הרבה דברים מסביב לפני שאני יכול לנצח והכול באמת פגיע
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אני עם לירן ואלמוג...
אין לי בעיה עם קלפים שמנצחים. יש לי בעיה עם קלפים שמעוותים את המשחק...
אין לי שום בעיה עם palinchron. או שהוא מנצח את המשחק במקום. או שהוא לא עושה כלום...[/rtl]
הגודל אוהו קובע....
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

Staff of domination... UNBANNED
איך אנחנו עם זה?
האמת שלי אישית הוא לא מרגיש כזה נורא...
הגודל אוהו קובע....
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

[ציניות]אני אישית מאוד שמח שעשו סופסוף באן לTrade Secrets. כבר נמאס מהקומבו של אלמוג![/ציניות]

לגבי הStaff, הוא איום ונורא ואני מציע שלא נעשה לו אנבאן. בתכל'ס אף אחד לא ישתמש בו בצורה הגונה, וגם אם מישהו כן ירצה להיות הגון איתו, אנשים אחרים יכולים לקחת לו את זה ולעשות דברים שבורים.
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

שאלה של NOOB
מה הקומבו של
Staff of Domination...?
תמונה
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אם יש לך אין סוף מנה הוא מנצח... בנוסף הוא יכול ליצור איןסוף מנה עם משהו נוסח roffelos וחבריו...
הגודל אוהו קובע....
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

magus of the coffers+staff זה דיי קל. חצי מהדקים בזמן האחרון משחקות אורבורג וcoffers.
יש כל מיני דרכים לייצר איתו אינסוף מאנה וזה קצת דפוק.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

הרבה זמן אני מבטיח לחבר'ה שאני אעלה את הנושא אז אני מעלה עכשיו.

כמו שרבים ממכם שמתם לב אנחנו עושים באנים לקלפים שמושכים את תשומת לב המשחק וקשה להתמודד איתם לצמיתות...
כבר כמה זמן ששחקנים רבים מתמרמרים מcabal coffers... נוצר מצב שאם יורד קופרז ואורבורג ללוח אז עיקר המשחק נהיה למי יש קופרז. אך נשאלת השאלה, האם הקופרז הוא הבעיה האמיתית? בסופו של דבר המצב הוא שכל דק שיש בה שחור (גם דקים עם 3 צבעים) משחקות גם קופרז גם אורבורג גם expidition map גם life from the loam / crucible רק כדי שיהיה להם את הקומבו יציב על הלוח (שלא לדבר על זה שגם בטוטורים רגילים מביאים את הקלפים האלה כי הם שומרים על הקומבו). מכאן מבינים שהבעיה היא לא בקופרז. היא באורבורג. שמאפשר לכולם לרצות להשיג קופרז משלהם. עכשיו עם שינויי החוקים שאומרים שקשה הרבה יותר להיפטר מאורבורג. אנחנו לא רוצים לפגוע במי שמשחק מונו שחור. אם נעצור את אורבורג נעצור את ההשתוללות של המשחק. עלה רעיון לבאן זמני לקלף. אנחנו ממשים או לא? אם כן לכמה זמן?

discuss!!
הגודל אוהו קובע....
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

אני עדיין לא סגור על מה עדיף יותר לעשות לו באן. לעשות באן לאורבורג פחות פוגע במי שמשתמש בקומבו כי יש עדיין realmwright ו prismatic omen, ככה שזה עדיין אפשרי רק עם טיפה יותר מאמץ.
לעשות באן לקופרס מנטרל את הקומבו לחלוטין ולא פוגע במי שמשתמש באורבורג למטרות אחרות כמו שאני משתמש בfilth לskullbriar. מצד שני זה עדיין משאיר את האופציה לcrypt ghast שמוכיח שוב ושוב כמה הוא חזק בEDH.

אני אישית משחק את השילוב רק בדק אחת ולא בונה עליו לשום דבר, אני לא משחק טוטורים בשביל להביא אותם וזה יותר יוטיליטי מאשר להשיג המון מאנה. (קופרס שמה פשוט כי יש אורבורג בדק בשביל filth).

קיצר, אני קצת יותר נוטה להעיף את קופרס כי זה פחות פוגע בי, אבל זה ישתק כמעט לגמרי שחקני קומבו (לא שאני נגד לשתק את פאלינקרון-קופרס, זה מעצבן).
אבל כנראה שאורבורג זה הקלף הנכון יותר לעשות לו באן, כי בלי אורבורג אף אחד לא ירצה שיהיה לו קופרס גם כשהוא משחק מונו לבן.
שלח תגובה