איך לבנות control deck

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
MrSpicyShot
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

איך לבנות control deck

שליחה על ידי MrSpicyShot »

אני רוצה להתחיל לשחק constructed, יש לי קצת קלפים מהפרי רליס שחשבתי שאפשר לבנות איתם דברים נחמדים.
בגדול רציתי לבסס את הdeck על להרוס יצורים אחרים של היריב כדי שיהיה יותר קל לשחק, להשאיר תמיד את היתרון בצד שלי בלי יותר מדי סיכונים ליצורים שלי.
לרוב השתמשתי בקלפים כמו:Sheer Drop וBone Splinters כדי לעשות את העבודה אבל עכשיו כשהפרי רליס הסתיים חשבתי שאולי אפשר לפתח deck סביב הרעיון הזה.
תמונה
תמונה
כמובן שאם אתם חושבים שהרעיון לא יעיל ויש לכם אסטרטגיה שאתם חושבים שהיא יותר יעילה אני יותר מאשמח לשמוע עליה.
ואני יותר ארצה להשתמש בקלפים מהסט החדש ופחות מסטים ישנים אם זה לא הכרחי.
daterly
MTGil Apprentice

Re: איך לבנות control deck

שליחה על ידי daterly »

אני פחות בקיא בקלפים שיצאו בפריריליס האחרון, אבל הריסת יצורים זו עבודה קלאסית של שחור ואדום.
אם להציע חלוקה מאוד גסה לקונטרול (ושוב - זה גס מאוד):

כחול - ביטול קסמים (ידוע גם כcounter) והחזרת קלפים ליד של היריב
שחור - השמדת יצורים (destroy target creature) והורדת קלפים מהיד של היריב (discard)
אדום - נזק למה שתרצה (deal 2 damge to target creature), יש לאדום גם קלפים להשמדת אדמות
לבן - הגליית יצורים (exile), והרמת הגנות כאלה שליריב לא יהיה משתלם לתקוף, וכמובן - קבלת כמות מוגזמת של חיים.

ירוק.... ת'כלס עולה לי לראש שכל הקונספט של ירוק מתאים לקונטרול - מפלצות גדולות וטוקנים נותנים הגנה, וגם הוא נהנה מהרבה חיים.
מצד שני הירוק גם לא מונע מהיריב לשחק, אז זה לא בדיוק קונטרול... אני לא יודע להגדיר את זה.

לכחול יש גם את אסטרטגיית המילינג - דהיינו השמדת החפיסה של היריב, אבל נשמע שזה פחות הכיוון שלך.

במידה ויש לי טעויות כאן - אנא מכל מי שפה - ציינו ותקנו אותן.

חפיסה שחורה-לבנה (מהצבעים שהצגת כאן) יכולה לעבוד כקונטרול, חפש קלפים מההוצאות האחרונות באתר של וויזרדס
אחרי ארבע שנים שאני משחק, הבנתי שצריך לדעת את החוקים.
החבילה שלי - אשמח להערות\הארות
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

daterly כתב:אני פחות בקיא בקלפים שיצאו בפריריליס האחרון, אבל הריסת יצורים זו עבודה קלאסית של שחור ואדום.
אם להציע חלוקה מאוד גסה לקונטרול (ושוב - זה גס מאוד):

כחול - ביטול קסמים (ידוע גם כcounter) והחזרת קלפים ליד של היריב
שחור - השמדת יצורים (destroy target creature) והורדת קלפים מהיד של היריב (discard)
אדום - נזק למה שתרצה (deal 2 damge to target creature), יש לאדום גם קלפים להשמדת אדמות
לבן - הגליית יצורים (exile), והרמת הגנות כאלה שליריב לא יהיה משתלם לתקוף, וכמובן - קבלת כמות מוגזמת של חיים.

ירוק.... ת'כלס עולה לי לראש שכל הקונספט של ירוק מתאים לקונטרול - מפלצות גדולות וטוקנים נותנים הגנה, וגם הוא נהנה מהרבה חיים.
מצד שני הירוק גם לא מונע מהיריב לשחק, אז זה לא בדיוק קונטרול... אני לא יודע להגדיר את זה.

לכחול יש גם את אסטרטגיית המילינג - דהיינו השמדת החפיסה של היריב, אבל נשמע שזה פחות הכיוון שלך.

במידה ויש לי טעויות כאן - אנא מכל מי שפה - ציינו ותקנו אותן.

חפיסה שחורה-לבנה (מהצבעים שהצגת כאן) יכולה לעבוד כקונטרול, חפש קלפים מההוצאות האחרונות באתר של וויזרדס
ניסיתי לסדר לי רשימת קלפים שאני אוכל לקנות בנוסף לקלפים שכבר יש לי שיתאימו ביחד.
זה לא ממש עבד, יש סיכוי שתוכל לעזור לי (אני שחקן חדש וקשה לי למצוא קלפים טובים שיעבדו אחד עם השני) עם מציאת קלפים מתאימים?
daterly
MTGil Apprentice

שליחה על ידי daterly »

קודם כל ברוך הבא :)

תראה, בוא נתחיל ככה - תנקה את הראש שלך מ"הקלפים שיש לי" ותתחיל לחשוב על "מה הייתי רוצה מהקלפים שלי".

ואז תיצמד למציאות.

אז בוא נתחיל מהפנטזייה - מפלצת 10/10 בלתי ניתנת להריסה, חסינת קסמים, במחיר מאנה אחת.
טוב, זו פנטזיה קצת מופרכת, לא? ברור ש10/10 לא יבוא במחיר מאנה אחת. ועם כל היכולות האלה - טוב, זה ברור לנו שזה משוגע.

אבל... איזה קלפים בכלל יש עם סטטוסים של 10/10?
נכנסים למנוע החיפוש של מג'יק ורואים איזה קלפים יש.

לדוגמא -

קוד: בחירת הכל

Colossus of Akros
, הוא עולה לנו 8 והוא בלתי ניתן להריסה. נכון שהוא לא חסין קסמים ויש לו את הdefender המעצבן הזה, אבל זה משהו שאולי אפשר לטפל בו...

נמשיך - איך הופכים אותו לחסין קסמים? מריצים hexproof או can't be target to spells באותו קישור - ומגלים אנצ'נטמנטים וארטיפקטים שעושים את הטריק. אישית אני ממליץ על ארטיפקטים, קצת יותר קשים להריסה...

אוקיי, אז עכשיו רק צריך להכניס אותו. איך עושים את זה?
יש לנו קלפים שנותנים מאנה. היות ועוד לא בחרנו אף צבע שאנחנו משחקים איתו - הגיע הזמן לעשות את זה...

המממ.... איזה צבע נותן לנו מאנה???
אני יודע! ירוק! אז בוא נחפש קלפים שנותנים מאנה והם ירוקים...
אוקיי, אבל עד שאני משיג את הקולוסוס שלי, עדיין ייקח זמן. ואני לא רוצה שהיריב שלי ינצל את הזמן הזה - אני עוד עלול להפסיד עד שזה יקרה.

אוקיי, קצת כחול שייתן לי קונטרול על הזירה יתאים. בוא נחפש קלפים כאלה...

(וכן הלאה)

תתחיל עם הקלפים שכבר יש לך - תחליט מי מהם אתה רוצה להכניס לחפיסה, ואז תתחיל לחפש מה יתאים להם ומה יילך איתם.
בלי שתדע מה אתה רוצה לבנות ומה אתה רוצה שהדק שלך תעשה, אי אפשר לתת לך עצה.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

daterly כתב:קודם כל ברוך הבא :)

תראה, בוא נתחיל ככה - תנקה את הראש שלך מ"הקלפים שיש לי" ותתחיל לחשוב על "מה הייתי רוצה מהקלפים שלי".

ואז תיצמד למציאות.

אז בוא נתחיל מהפנטזייה - מפלצת 10/10 בלתי ניתנת להריסה, חסינת קסמים, במחיר מאנה אחת.
טוב, זו פנטזיה קצת מופרכת, לא? ברור ש10/10 לא יבוא במחיר מאנה אחת. ועם כל היכולות האלה - טוב, זה ברור לנו שזה משוגע.

אבל... איזה קלפים בכלל יש עם סטטוסים של 10/10?
נכנסים למנוע החיפוש של מג'יק ורואים איזה קלפים יש.

לדוגמא -

קוד: בחירת הכל

Colossus of Akros
, הוא עולה לנו 8 והוא בלתי ניתן להריסה. נכון שהוא לא חסין קסמים ויש לו את הdefender המעצבן הזה, אבל זה משהו שאולי אפשר לטפל בו...

נמשיך - איך הופכים אותו לחסין קסמים? מריצים hexproof או can't be target to spells באותו קישור - ומגלים אנצ'נטמנטים וארטיפקטים שעושים את הטריק. אישית אני ממליץ על ארטיפקטים, קצת יותר קשים להריסה...

אוקיי, אז עכשיו רק צריך להכניס אותו. איך עושים את זה?
יש לנו קלפים שנותנים מאנה. היות ועוד לא בחרנו אף צבע שאנחנו משחקים איתו - הגיע הזמן לעשות את זה...

המממ.... איזה צבע נותן לנו מאנה???
אני יודע! ירוק! אז בוא נחפש קלפים שנותנים מאנה והם ירוקים...
אוקיי, אבל עד שאני משיג את הקולוסוס שלי, עדיין ייקח זמן. ואני לא רוצה שהיריב שלי ינצל את הזמן הזה - אני עוד עלול להפסיד עד שזה יקרה.

אוקיי, קצת כחול שייתן לי קונטרול על הזירה יתאים. בוא נחפש קלפים כאלה...

(וכן הלאה)

תתחיל עם הקלפים שכבר יש לך - תחליט מי מהם אתה רוצה להכניס לחפיסה, ואז תתחיל לחפש מה יתאים להם ומה יילך איתם.
בלי שתדע מה אתה רוצה לבנות ומה אתה רוצה שהדק שלך תעשה, אי אפשר לתת לך עצה.
תודה על כל העזרה, ולגבי הדק.
אני מנסה לעשות רשימה של מה אני רוצה מהdeck כדי שיהיה לי יותר קל לדעת מה לחפש.
זה מה שיצא:
מה אני רוצה מה deck?
לחסום מתקפות כבר מהearly game, אפשרי עם קלפים כמו fortified rampart.
ברגע שהמצב שלי לא טוב אני יכול "לאפס" את הלוח באמצעות קלפים כמו Planar Outburst
לא לאפשר לcontroll decks להעיף לי יצורים בקלות.

לצערי אני לא מצליח למצוא יותר מזה לבנתיים.
ואתה חושב שיהיה אפשר למצוא אסטרטגיה שבא יהיה אפשר להתשמש גם בgideon וגם בDrana?
פשוט אני יודע שהם קלפים שאני יכול להפיק מהם הרבה אבל אני פשוט לא יודע איך.
daterly
MTGil Apprentice

שליחה על ידי daterly »

אוקיי, תיארת לי יופי של דרך שבה הדק שלך עשויה לא להפסיד.

דק שבנויה על לא להפסיד - כנראה תפסיד.
עכשיו תספר לי על איך אתה רוצה שהדק שלך תנצח
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

daterly כתב:אוקיי, תיארת לי יופי של דרך שבה הדק שלך עשויה לא להפסיד.

דק שבנויה על לא להפסיד - כנראה תפסיד.
עכשיו תספר לי על איך אתה רוצה שהדק שלך תנצח
אז דיברתי קצת עם אח שלי בקשר לבניית דק והוא קצת בלבל אותי.
בגדול הוא אמר לי לנסות לבנות deck שהסגנון שלו הכי מתאים לי, ואני ממש אוהב להעיף יצורים של היריב.
אבל חשבתי שזה אולי יכול להיות משהו משני, חשבתי שהdeck יהיה ברובו agro.
ולנסות להכניס הרבה יצורים עם יכולות שונות כדי להתמודד עם יכולות שונות של היריב (כמו flying...)
אתה חושב שהרעיון בגדול הוא אפשרי? ואם כן, איך אני אוכל לפתח אותו לדק של ממש.
תודה מראש :wink:
daterly
MTGil Apprentice

שליחה על ידי daterly »

טוב, נתחיל מזה שאח שלך צודק... אם הדק לא מתאימה לסגנון שלך - זה לא יעבוד.
עכשיו, אתה חוזר כל הזמן לקטע של "להעיף יצורים". זה יוצר אצלי את החשד שלא שיחקת הרבה יותר מדי סגנונות.

כדי להרחיב את הידע שלך ואת ההתאמה המדוייקת למה שבאמת יתאים לך לשחק - הנה טיפ קטן: תיקח 20 קלפים מכל צבע, (מאנות לפי הצורך) שמייצגים את הצבע (אדום - נזק ישיר ליריב, כחול- קינטור\החזרה\שליפה, ירוק - מאנה\מפלצות גדולות שחור - הריסת מפלצות\מפלצות עם טוויסט מעוות, לבן - טוקנים\חיים\מפלצות קטנות וסינרגטיות - אני ממליץ לקרוא עוד על הצבעים ועל המאפיינים שלהם) - ותתחיל כל שילוב זוגות אפשרי (יש רק עשרה אז זה לא כזה סיפור) - תשחק כמה פעמים מול אחיך עם השילובים האלה, תבקש שגם הוא ישחק עם חפיסות השילוב - ותלמד סגנונות.

שאלת קודם אם אפשר לשלב בין gideon (אני מניח שזה gideon - ally of zendikar) ובין Drana (שוב, בגרסת הזנדיקר) - עקרונית זה אפשרי - גדעון יוצר לך טוקנים, וDrana מחזק אותם.
זו הטקטיקה שאתה רוצה? אין בעיות - אתה יכול להכניס קלפים שמייצרים טוקנים (יש הרבה כאלה, במיוחד בלבן וירוק) וקלפים שמחזקים את כל המפלצות שלך (שוב, לבן, ירוק - אני לא בטוח כמה שחורים כאלה יש באמת) - ולהשתמש בהם.

לגבי יצורים שונים עם יכולות שונות - דווקא לא הייתי ממליץ על זה.
קודם כל - יש כאן קצר מחשבתי - אתה שוב מתמקד בלמנוע מהיריב לנצח במקום לחשוב איך אתה מנצח. כבר אמרנו שדק שמתמקדת באיך לא להפסיד - תפסיד
דבר שני - תחשוב שיש לך יצור אחד עם hexproof, ואתה מול דק קונטרול - מתוך כל היצורים שלך - רק אחד באמת יועיל במצב הזה - הווה אומר שיש לך 1/60 קלפים מועילים. מה הסיכוי שתשלוף אותו בזמן?
מצד שני - תחשוב שאתה נגד דק שמתבססת על flying - ויש לך יצור אחד עם reach - שוב, מה הסיכוי לשלוף אותו? שוב 1/60

שים לב שבשתי הדוגמאות שהצגתי אתה נמצא באותו מצב מוטעה:
א. אתה מתייחס למה שהיריב משחק. סליחה - באת לשחק אגרו? תתייחס למה שאתה משחק! תתמקד באסטרטגיית הניצחון שלך!*
ב. הסיכוי שלך לשלוף את הקלף ה"נכון" הוא קטן - במקום להתבסס על יכולת אחת\כמה יכולות מקבילות, אתה מתמקד בגיוון - כשהגיוון הזה הוא מוטעה (בגלל סעיף א')

*אם אתה רוצה להתמקד במשחק של היריב - כחול (קינטורים) שחור (השמדת מפלצות) או אדום (נזק למפלצות) הם הצבעים שלך, אבל זה ממש לא אגרו. ואתה עדיין בלי אסטרטגיית ניצחון ברורה, שבלעדיה אף קונטרול לא ינצח....
שלח תגובה