דיון בנוגע למצב המאג'יק בארץ

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אור אחרי קריאה מעמיקה של הפוסט יש לי כמה דברים לשאול/להגיד (בפעם הראשונה שהגבתי לא קראתי את הפוסט ממש אלה די הבנתי לבד תרמז)

1. מה הסיבה לעלייה במחירים? הרי אם היה פיטיקיו רגיל אז לא הייתה עלייה במחירים,אז השנה ביטלו את הפיטיקיויים+אליפות הארץ אז במקום זה יש מימון לgp שזה יפה אבל מה? יש עלייה במחיר, מה הסיבה?

2. מאוד מצמרר לי איך שכתבת את הפוסט, אתה רשמת בקצרה ''חברה ויזרדז דפקו אותנו,ניסיתי לשכנע אותם לא הצלחתי,עכשיו צריך שכל אחד יתרום למשימה להגדלת הקהילה''.
אור למרות שנראה כאילו אני לא מעריך אני יכול להגיד לך שתמיד הערכתי את העבודה שלך אבל יש לבוא ולהגיד ''צריך שכולם יתרמו ונקדם את העניין באותה דרך ונצליח'' לא נשמע לי כאילו שהבנת שבתאכלס שבמבחן התוצאה נכשלת.
מבחינתי בתור לקוח של המוצר שלך אני בזמן האחרון נפגעתי מאוד אפילו,אז במקום שתעצור ותגיד לעצמך ''טעיתי בדרך כנראה,מה אפשר לעשות אחרת'' אתה יוצא במן מסע פוליטי של ''אם כולם יעזרו נצליח''.
עד כמה שאנחנו קהילה קטנה שכולם מכירים את הרוב וגם אותך אז אפשר להגיד שאם כל אחד יתרום נצליח, בסופו של דבר מבחינת כלכלה אנחנו הלקוח ואתה הספק,המטרה שלך זה להצליח למכור כמובן בשביל להרוויח(שאין שום דבר רע בזה כמובן) אז אתה הוא זה שצריך לעשות שינוי גדול בדרך עבודה כי מבחן התוצאה מראה שמה שקרה עד עכשיו לא הצליח ובגדול, כל הייבואנים האחרונים גם קשורים לזה כמובן אבל העובדות שבתקופתם היה לנו אליפות ופיטיקיו,זה משהו שאף פעם לא נפגע לא משנה מה.

אם נשווה לחברה אחרת כמו חברת רכב כלשהיא אז שהחברה רואה שהיא נכשלה ואנשים באים בטענות אז היא לא באה ואומרת ללקוח ''חברה,בואו תעזרו לנו לפתח רכב טוב וחדש בשבילכם'' אלה עוצרת ואומרת ''רגע עשינו משהו לא טוב,אולי זה במוצר עצמו,אולי זה בדרך שיווק אז בוא נחשוב מה אפשר לשנות''

אני לא רואה הבדל בין שני המקרים...

לא רשמתי לך את זה בפרטי כי אני חושב שצריך לרענן קצת ולפתוח את העיניים של השחקנים שיבינו שהמצב רע מאוד בלשון המעטה,הגענו לשפל אז נכון כל הכבוד שאתה לא מוותר אבל זה לא דרך של חברה שבסופו של דבר כמו כל חברה המטרה הסופית היא להרוויח כסף כמובן.

אני מאמין מאוד שכרגיל אני אצא ''ילד בכיין'' כמו כל פעם שאני היחידי שמוכן להגיד את מה שרע במערכת אבל הפעם יותר מכל פעם לא כזה אכפת לי,המטרה שלי פה היא לא לפגוע באף אחד ובטח ובטח לא בך אור,המטרה היא לנער את האנשים ולהגיד שהמצב רע מאוד ושהדרך שמה שקרה עד עכשיו בארץ רק תגרום ליותר רע.

אני גם לא בא להגיד שיש לי רעיונות כי שוב אני בתור לקוח זה לא התפקיד שלי לחשוב על זה,אם במקרה חשבתי על משהו ברור שאציע אותו כמו שקרה עד עכשיו,אבל לבוא ו''לדרוש'' (רק במילים יפות) שהלקוח(הקהילה,בכוונה אני משנה פה את השם כי אנשים צריכים להבין שאנחנו בסופו של דבר לקוח) שיבוא ויתרום ל'עסק'' שלך זה קצת מצחיק אפילו,לא משנה שאנחנו נהנים ממנו הרי גם במשחק מחשב כלשהו(אונליין למשל) נהנים אבל אם יש בעיה אז החברה חושבת איך לשפר(כמו לדוגמא עכשיו שמוציאים גרסא חדשה) את המצב

בקצרה אחרי פוסט ארוך...אני מקווה(אור) שתבין ותפנים את המטרה של הפוסט וזה לא יהיה ''עוד פעם הוא מתבכיין ומתעצבן''.
[/cn]
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

ניב, בוא נצא מנקודת הנחה שכולם רוצים להגדיל את הקהילה ולקבל מקומות בפרו טורים ובאליפות העולם, רק דבר אחד אני רוצה לסייג בזה שאי אפשר להשוות בין מוצר ייחודי שאין לו אלטרנטיבה שלקהילה יש אינטרס לעזור בפיתוח שלו כי אם היא לא תעזור אז הוא סביר להניח יחדול להתקיים (וכמובן שלקהילה יש אינטרס שהמוצר ימשיך להיות משווק כי היא נהנת ממנו) לבין חברת רכב מסויימת שמספקת מוצר שיש לו שלל אלטרנטיבות בשוק.
אז נכון פרקטית אתה יכול להגיד לי שיש עוד אלטרנטיבות בתחום משחקי הקלפים אבל כולנו יודעים שזה לא אותו הדבר.
לכן אני כן חושב שהבקשה של אור היא במקום בהתחשב גם שמיינד גיימס היא חברה לא גדולה ואני מאמין שהמשאבים שלה מצומצמים יחסית לחברת רכב שיכולה להגיד טעינו ולנסות אסטרטגייה שיווקית אחרת.
אם כבר אתה יכול להשוות את השוק הזה לסוג אחר של שוק שקשור לרגש של הלקוח כמו אהדה לקבוצת כדורגל או כל תחביב אחר; אתה מוציא עליו כסף ולא באמת יוצא לך מזה משהו חוץ מהנאה וסיפוק (אוקיי אז במג׳יק יש לך סיכוי להשיג סכומים של כסף אם אתה מנצח בטורנירים גדולים שכרגע אנחנו אפילו לא יכולים להגיע אליהם), לכן לדעתי במצבים כאלה ש״התחביב״ שלך נמצא בתקופה של משבר אתה צריך לעזור לבעל הבית (אור במקרה שלנו) כי בדרך כלל אין הרבה אנשים אחרים שיירצו לקחת לידיהם את האפשרות לנהל את השוק של התחביב כי לרב אין בזה הרבה כסף, בדרך כלל אנשים שיעשו את זה הם אנשים שנהנים מהתחביב כמוני, כמוך וכמו אור.
בשורה התחתונה אני אומר שאי אפשר לבוא בתלונות לאור ולהגיד ״עזוב אותנו, לך יש אינטרס לפתח את הקהילה כי אתה זה שבסופו של דבר מרוויח מזה״ , לכולנו יש אינטרס כי כולנו נהנים מהמשחק ורוצים שיהיה לנו מקום בטורנירים הגדולים בעולם, ולמרות שאני לא רוצה להכנס לכיס של אור וחברת מיינד גיימס, אני לא חושב שהם מגלגלים סכומים על חשבונינו ואם אתה שואל לדעתי, אני לא בטוח שאם במידה ואור קם בוקר אחד ואומר אין לי זין יותר (סליחה על הביטוי), לא נראה לי שיהיה מישהו אחר שייקח את נושא שיווק מג׳יק בארץ לידיו לכן צריך לעזור. 
SHOW TIME !
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

האמת היא שאני מסכים עם ניב בנושא הזה,
לפתח קהילה/חוג/מפגש זה דבר שלוקח זמן ומשאבים, ואת זה אני אומר בתור מישהו שארגן טורנירים, ליגות, חוגים וכד' בתקופה כזאת או אחרת.

לבוא ללקוח (קהילה) ולהגיד בואו לעזור זה באמת לא הגיוני.

אני אתן לכם דוגמא:
אתה עכשיו מחליט ללכת לבי"ס כלשהו ולחפש שחקנים חדשים ולמשוך אותם למשחק (נצא מנקודת הזמן שיש לך כרגע את הזמן והיכולת הרטורית לעשות את זה).
מישהו בא אליך ושואל אם גם לזה יש תחרויות ופרסים (כי עדיין מסתובבים פה ושם יוגיהו ופוקימון, ובינינו, שאלה הגיונית). אתה מסביר לו שיש ליגות וטורנירים קטנים פעם בכמה שבועות, אתה גם אומר לו שיש טורנירים בחו"ל עם פרסים של אלפי דולרים, אבל מה, הוא לא יכול להגיע אליהם אם הוא ישחק בארץ. אפילו אלוף הארץ לא מעפיל לשום טורניר. אז אם המטרה הסופית שלו היא פרסים, שישחק ברשת (אופציה עם יתרונות וחסרונות משלה).

בסופו של דבר המצב כרגע רע, אני לא מאשים את אור, אבל בשורה התחתונה האחריות היא על היבואן (הקיים והנוכחים).

מה אפשר לעשות? אני עדיין מתלבט, אם יהיה לי משהו אני אגיד.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

זה שאין PTQ והעפלה מאליפות הארץ זה לא קשור לנושא הזה. הם בוטלו בלי קשר.
אף אחד לא מחייב אותי בתור יבואן לשים כסף על GPT-ים ואני בוחר לשים לא מעט כסף מכיסי על מנת לספק חלופה לקהילה התחרותית.
הסיבה לעליית המחיר, כפי שגם רשמתי מראש, היא כדי לתת מימון מכובד לטורניר. כך שבנוסף לכסף שאני שם מכיסי משלימים עוד סכום מסוים דרך העלאת מחיר קטנה על מנת לתת מימון מאוד יפה.
היה אפשר להשאיר את המחיר כפי שהוא ולתת מימון פחות מרשים ויפה, ובחרתי שלא לעשות זאת מתוך מחשבה שזה מה שהקהילה תעדיף.
מאוד מצמרר לי איך שכתבת את הפוסט
אותי בד"כ מצמררים סיפורים על רוצחים סדרתיים ותאונות מחרידות עם המון הרוגים. אותך מצמרר שאני מעודד את הקהילה להירתם לנושא הגדלת הקהילה ושיפור איכות החוויה של כולנו. בסדר, כל אחד והדברים שמצמררים אותו.
אתה רשמת בקצרה ''חברה ויזרדז דפקו אותנו,ניסיתי לשכנע אותם לא הצלחתי,עכשיו צריך שכל אחד יתרום למשימה להגדלת הקהילה''.
מאחר והייתה לי הרגשה שאיכשהו מישהו ימצא דרך לסובב את זה נגדי, ניסחתי את עצמי מראש מאוד בזהירות:
אני עושה את כל האפשרי בהקשר זה, ואני מאמין שאתם רואים זאת. אני חושב שהתוצאה הסופית תלויה גם בכם. כפי שאמרתי בעבר – אמת שאין זה תפקידכם הרשמי, ואין לי ציפייה כזו מאף שחקן. אבל אם אתם כשחקנים מעוניינים לקחת אחריות על התחביב הנהדר הזה ולעזור לשאוף גבוה יותר, אז הכוח בהחלט גם בידיים שלכם
שים לב מה רשמתי - אין זה תפקידכם הרשמי. אין לי ציפייה כזו. אבל הכוח הוא גם בידיים שלכם. לא האחריות. הכוח. כל מה שרשמתי הוא עובדה. יש לקהילה הרבה כוח ואם היא תבחר לנצל אותו, אין ספק שזה יזניק את המשחק למקום אחר בקצב הרבה יותר מהיר.
אני מצידי בתור היבואן ממשיך לעשות את כל המאמצים לקדם את המשחק, וכל דבר שאני מציע/מבקש/מקווה שהקהילה תתגייס למענו, לא מבטל או מפחית מכמות המאמצים והמשאבים שאני משקיע בהקשר זה.

לאחר מכן המשכת ורשמת מספר פסקאות לגבי איך זה שבמבחן התוצאה בינתיים נכשלתי.
אפרט אם כן על עבודתי בתור יבואן:
בשנה האחרונה וחצי הייתה עלייה של בין 50% לבין 1500% בקטגוריות הבאות:
* כמות חנויות שמוכרות את המשחק
* כמות הליגות הפעילות
* כמות הטורנירים
* כמות השחקנים בטורנירים
* כמות השחקנים באופן כללי
* מספר המוצרים הזמינים בארץ

מנגד, וזה הדבר שאני חש בדבריו של ניב שמכעיס אותו בעיקר:
1. איבדנו את האפשרות להעפיל לאליפות העולם - כי וויזארדס קיצצו אותה וכל העולם איבד אפשרות זו.
2. איבדנו את ה-PTQ סלוט שלנו - שוב, כי וויזארדס צמצמו את גודלו של הפרו טור ושינו את הקריטריונים לקבלת סלוט. ניתן לומר כי "טוב, אבל אם היו לנו יותר שחקנים אז היה לנו סלוט". אז בהקשר הזה אני יכול לומר שמבחינת הקריטריונים הרלוונטיים לוויזארדס לקבלת סלוט, היה לנו גידול של 50%-100% מאז שנכנסתי לנעלי היבואן. הבעיה היא שוויזארדס העלה פי כמה וכמה את הקריטריון לקבלת הסלוט, שזה שוב, לא תלוי בנו.
כל הייבואנים האחרונים גם קשורים לזה כמובן אבל העובדות שבתקופתם היה לנו אליפות ופיטיקיו,זה משהו שאף פעם לא נפגע לא משנה מה.
כפי שהסברתי, זה לא היה קשור לאופן פעולתם של היבואנים האחרים ולא לפעולתי שלי, אלא להחלטת מדיניות כללית של וויזארדס. זה כמו שאם פתאום וויזארדס היו מכפילים את גודל הפרו טור ועקב כך היו לנו 2 סלוטים במקום 1 היית מחליט שעקב כך אני היבואן הכי טוב אי פעם.
לא רשמתי לך את זה בפרטי כי אני חושב שצריך לרענן קצת ולפתוח את העיניים של השחקנים שיבינו שהמצב רע מאוד בלשון המעטה,הגענו לשפל
כפי שאמרתי לך גם בטלפון - בכל הפרמטרים היה גידול עצום בשנה וחצי האחרונות.
אתה מסתכל על 2 דברים:
1. אובדן אפשרות להעפיל לפרו טור - נובע ממשהו שלא קשור אלינו ואין לנו השפעה עליו.
2. אולי פחות שחקנים מאשר פעם, לפני 8 שנים נניח, רק שוכח שמאז עברו המון המון מים מתחת לגשר ואנחנו כיום משקמים הרבה דברים שנהרסו לאורך השנים.

כך שאין ספק שהאפשרויות למשחק בינלאומי נפגעו, ולא באשמתנו, אבל כמעט בכל פרמטר אחר, המצב בארץ טוב יותר מאשר היה כבר הרבה זמן.

אני מבין ששחקני הטורנירים הרציניים מסתכלים בראש ובראשונה על האפשרויות למשחק בינלאומי, וזה מובן ולגיטימי. בהקשר זה אין לי איך להחזיר לכם (כיום) את אליפות העולם או הפרו טור, כי וויזארדס שינו מדיניות. אני מתמקד בדברים שכן באפשרותי להשפיע עליהם - דרך מתן חלופות למשחק בינלאומי (Super GPTs), דרך הגדלת הקהילה, ודרך מתן שפע מסגרות משחק אחרות.
כך שגם אם בפרמטרים האישיים שלכם הייתה פגיעה משמעותית והדבר שלכם הכי חשוב נפגע או אבד, ואני מבין זאת וזה לגיטימי, חשוב להפריד ולא מזאת להכליל שהכל גרוע, או שנכשלנו, כי מאג'יק כיום בארץ בתהליך של עלייה, וגם אם אתם פחות חווים זאת כי לכם מה שהיה חשוב זה ה-PTQ שבוטל, אני מקווה שתוכלו להרגיש זאת שוב בעתיד דרך גידול הקהילה שאנו מקווים להשיג ושאני מעודד גם אתכם לעזור בהשגתו.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
סופגי
mtgil workstation

שליחה על ידי סופגי »

קשה לי לא להסכים עם הניבים.
הרי, זה שתפנה עכשיו ותגיד: ״זה עליכם״, היא לדעתי פניה מתוך נואשות וויתור.
אוסיף לכך ואומר, אני חושב שכל שחקן שאכן רוצה בטובת המשחק כבר עשה מעל ומעבר, הוא הגיע לטורנירים, שכנע חברים לבוא, ואני לא חושב שפנייה כזאת תשנה את מה שקורה היום.
בוא נודה באמת, השחקנים את שלהם עשו, הכדור בעיקר במגרש של היבואן, ואני חושב שהעלה במחירים לא תמשוך שחקנים חדשים, ולא תגרום לותיקים לרצות לבוא יותר.
בקיצור, קשה לי לקבל את הגזרות האלה, ואני ממש לא רואה איך, בקצב הזה, שחקנים יישארו, ולא יברחו למשחק מקוון בלבד, או להפך פרישה לחלוטין.

בקצרה,
מהלך צריך להעשות, אני בספק אבל שמצד השחקנים.
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

עלייה במחירים? ממתי? איפה זה יתבטא?
oh my god they killed kenny!
lipitz
MTGil Apprentice

שליחה על ידי lipitz »

Hey
i must agree with Niv.
the magic scene in Israel was never as worse, at least from my point of view
we can all find different reasones for that offcourse.
for those of you who don't know me im playing magic since around 1997 and this year I finished second place at nationals.
I worked in the only card store in Israel for 3 years , and i orginized many torniments n)
I remember times were in a regular seald deck there were around 150 people. and Nationals was a big deal .
the reason for that was mostly because the competitive community was strong.
names like Uri peleg, Eviatar Olpiner, Nadav Zivlin and others attracted people to come to those tourniments and also to other events and helped reaching many many players.
in addition people felt that its fun to be in those events.
Nowdays most of those players are gone, and they don't have many followers.
i believe that by the latest acts that are done in Israel regarding magic, in a few month from now they will be no magic in Israel.
im sure that something have to change and it have to be a big change and not a cosmetic one like the "Super GP's" offer.
i hope that all that concern this will take it siriously to there considerations

Btw. i don't think that lack of finance abilities from the importer side has to influence the players. not to mention hurt the game scene that is anyway slowly dieying here[/ltr][/rtl]
lipitz
MTGil Apprentice

שליחה על ידי lipitz »

in addition i think that an example of the problem can be seen in this post .
a group of young players from Ashkelon (see Beni massege) is desperatly trying to seek for help in order to play magic, and it seems like the orginizers/importer cannot help them with the simple thing they asked for - someone to guide them through the game , and meet with them in order to orginize a league.
i must say that i admire the stuberness (in the good way) from those young players. they went by themselves and found a place that is willing to host them while playing - thier school. but because they are under age the school is willing to do so only with a responsible adult ( areasonable request)
and the importer and orginizers cant provide them this , and that lasting for i think more then 2 month now !
Orr: if you want to increase the community - the smallest thing that you can do is send them a guide ! and then you will gain somewhere around 20 new players that are entousiastic about the game .
i find this situation redicilous and this is just one simptom and one example of the problem.
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

חייב להסכים עם ניב, סופגי ליפיץ והאחרים. מקווה שמשהו ישתנה לטובה בקרוב ושנוכל לקבל בחזרה את מעמדנו כזכאים לPTQ ולהעפלה דרך אליפות הארץ, דברים שהם חשובים לקהילה התחרותית כמו גם לאלה הפחות, כדי שיהיה למה לשאוף להגיע.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אני אגיד לכם את האמת אני לא רואה מאיפה כל ההתקפה הזאת על אור מגיעה. אני חושב שמאז שאור נכנס לתפקיד המצב של המג'יק בארץ רק משתפר (אני לא נותן את כל הקרדיט לאור אני חושב שיש הרבה אנשים עם חלק לא פחות קטן כמו יואב אמיר, רפי חברון, זיו, שמחי, אביעד וכו'... ). אני לא יודע אם הסתכלתם סביבכם אבל הקהילה של המאג'יק פשוט הזדקנה. מאחר ובשנים האחרונות לא הושקע מאמץ לפתח את הקהילה ופשוט נוצר פער של כמה שנים שבהם אנשים חדשים פשוט לא נכנסו למשחק. זה יצר דרדור ברמה התחרותית מכיוון שאנשים רק יצאו ממנה ולא נכנסו.

עכשיו אתם יכולים לבוא רק בטענות ולהגיד שזה לא החלק שלנו להגדיל את המשחק זה האחריות של היבואן בכלל אבל האמתי היא שבסופו של דבר זה פשוט לא נכון. אנחנו לא במצב שבו אם אנחנו לא אוהבים את סובארו (סתם נחזור לאנקדוטת המכוניות) אנחנו יכולים ללכת לקנות מזדה.
אף אחד פה לא רוצה לעבור לשחק יו גי הו או WOW או כל משחק אחר אנחנו תקועים עם מג'יק. לכן זה לא האחריות שלנו כי בסופו של דבר מבחינתנו זה תחביב ומבחינת אור זאת פרנסה אבל כן אם נשקיע המצב ישתפר יותר מהר.

ליפיץ יקירי אתה איש טוב אבל אני חושב שאתה לא מספיק מחובר למה שקורה כאן עד עכשיו בשביל לכתוב תגובה חריפה ככה. הכל טוב ויפה לבוא ולהגיד צריך לעשות ככה וצריך לעשות ככה וצריך לעשות ככה כשהעובדה היא שמאז שהדור של ניב שמואלי נכנס למשחק לא נכנס עוד דור חזק. וזה משפיע על הכל. זה משפיע על זה שאנשים לא באים לטורנירים ולא מארגנים טורנירים ולא יכולים לעבוד בזה ועוד ועוד ועוד... יש שיאשימו את ג'ייס ויש שיאשימו את ההתייקרות ויש שיאשימו את השינויים בסצנה התחרותית בעולם ויש שיאשימו את אונליין אבל צריך לשפר משהו זה בטוח. וצר לי לבאס את כולכם אבל אתם חלק מזה בין אם אתה רוצים ובין אם לא. ולא סתם כלקוחות.

מילה לאור,
הייתי כותב את זה בהודעה פרטית אבל אני רוצה שידעו שאני מרגיש ככה. אתה חייב לשמור יותר טוב על האנשים שעובדים אצלך ומארגנים. אני חושב שמה שקורה בחיפה זה אדיר. זה מצויין וזה בול מה שהקהילה שלנו צריכה בארץ. אנשים כמו יואב לא באים כל יום.

נראה לי שזה הפוסט הכי ארוך שכתבתי בפורום. אם חלק ממנו מבולבל זה כי אני כותב אותו בחלקים תוך כדי שיעורי בית בחדוא. אני שונא את הטכניון.

חום ואהבה
הגודל אוהו קובע....
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

jamanta כתב:אני אגיד לכם את האמת אני לא רואה מאיפה כל ההתקפה הזאת על אור מגיעה. אני חושב שמאז שאור נכנס לתפקיד המצב של המג'יק בארץ רק משתפר (אני לא נותן את כל הקרדיט לאור אני חושב שיש הרבה אנשים עם חלק לא פחות קטן כמו יואב אמיר, רפי חברון, זיו, שמחי, אביעד וכו'... ). אני לא יודע אם הסתכלתם סביבכם אבל הקהילה של המאג'יק פשוט הזדקנה. מאחר ובשנים האחרונות לא הושקע מאמץ לפתח את הקהילה ופשוט נוצר פער של כמה שנים שבהם אנשים חדשים פשוט לא נכנסו למשחק. זה יצר דרדור ברמה התחרותית מכיוון שאנשים רק יצאו ממנה ולא נכנסו.

עכשיו אתם יכולים לבוא רק בטענות ולהגיד שזה לא החלק שלנו להגדיל את המשחק זה האחריות של היבואן בכלל אבל האמתי היא שבסופו של דבר זה פשוט לא נכון. אנחנו לא במצב שבו אם אנחנו לא אוהבים את סובארו (סתם נחזור לאנקדוטת המכוניות) אנחנו יכולים ללכת לקנות מזדה.
אף אחד פה לא רוצה לעבור לשחק יו גי הו או WOW או כל משחק אחר אנחנו תקועים עם מג'יק. לכן זה לא האחריות שלנו כי בסופו של דבר מבחינתנו זה תחביב ומבחינת אור זאת פרנסה אבל כן אם נשקיע המצב ישתפר יותר מהר.

ליפיץ יקירי אתה איש טוב אבל אני חושב שאתה לא מספיק מחובר למה שקורה כאן עד עכשיו בשביל לכתוב תגובה חריפה ככה. הכל טוב ויפה לבוא ולהגיד צריך לעשות ככה וצריך לעשות ככה וצריך לעשות ככה כשהעובדה היא שמאז שהדור של ניב שמואלי נכנס למשחק לא נכנס עוד דור חזק. וזה משפיע על הכל. זה משפיע על זה שאנשים לא באים לטורנירים ולא מארגנים טורנירים ולא יכולים לעבוד בזה ועוד ועוד ועוד... יש שיאשימו את ג'ייס ויש שיאשימו את ההתייקרות ויש שיאשימו את השינויים בסצנה התחרותית בעולם ויש שיאשימו את אונליין אבל צריך לשפר משהו זה בטוח. וצר לי לבאס את כולכם אבל אתם חלק מזה בין אם אתה רוצים ובין אם לא. ולא סתם כלקוחות.

מילה לאור,
הייתי כותב את זה בהודעה פרטית אבל אני רוצה שידעו שאני מרגיש ככה. אתה חייב לשמור יותר טוב על האנשים שעובדים אצלך ומארגנים. אני חושב שמה שקורה בחיפה זה אדיר. זה מצויין וזה בול מה שהקהילה שלנו צריכה בארץ. אנשים כמו יואב לא באים כל יום.

נראה לי שזה הפוסט הכי ארוך שכתבתי בפורום. אם חלק ממנו מבולבל זה כי אני כותב אותו בחלקים תוך כדי שיעורי בית בחדוא. אני שונא את הטכניון.

חום ואהבה
מסכים.
יש שוני ביחס בין סוגיית המג'יק בארץ לבין התיאור היבש של לקוח-יבואן. אי אפשר להתייחס לזה ככה כי כמו שאמרתי אין לנו אלטרנטיבה, אף אחד לא יילך לשחק יוגיהו או פוקימון (כמו שדניאל אמר) כי אנחנו אוהבים מג'יק.
בקיצור אין פה מה לצאת נגד אור, מה כן, כמו שכבר אמרו וזה דיי ברור לכולם, הורדת מחירים תמשוך יותר אנשים למשחק ואני בטוח שזה יהיה תירוץ מעולה להחזיר אנשים שפרשו ממשחק פעיל בגלל הוצאות כספיות, זה תמיד יהיה מבורך.
SHOW TIME !
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

בכל העולם מג'יק לוקח כיוון של משחק קזואלי, וזה בא על חשבון השחקנים התחרותיים יותר. זה לא באשמת אף אחד, אלא שינוי מדיניות של ויזארדס. אם זה מנחם, בטח עוד כמה שנים המטוטלת בטח תזוז בכיוון ההפוך, וויזארדס יחליטו לתת דגש על הפן התחרותי.
חוץ מזה, משחק האונליין בהחלט מהווה אלטרנטיבה זולה וזמינה יותר שפוגעת בקהילה שהתגבשה בארץ סביב המשחק הפיזי. גם זה לא באשמת אף אחד.
בין שני הדברים הללו ושאר מריעין בישין שהוזכרו, אור מנסה לעשות לימונדה מהלימון שהוא קיבל: בשביל עוד כמה שקלים לעלות, GPT עם מימון מוגדל אמור גם למשוך הרבה שחקנים לטורניר (דבר שיהיה אפשר להראות לויזארדס - לטורנירים תחרותיים בארץ יש קהל) וגם להגדיל את הסיכוי שיטוסו להשתתף ב GP (עוד דבר שיהיה אפשר להראות לויזארדס - יש שחקנים רציניים בארץ שממש טסים לחו"ל, בניגוד לכל זוכי העבר ב PTQ שחלקם לא טרחו לטוס).
עוד דבר אחרון לסיום - אני לא יודע מה המדדים של ויזארדס, אבל ישראל כמו שידוע לכם היא פסיק על מפת העולם, ואני לא חושב שגם גידול של 1500% בקהילה יזיז להם יותר מידי מבחינה מספרית כמותית. לכו על איכות, ותראו שיש רצינות לגבי טורנירים תחרותיים.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

דניאל- יש לי הרגשה שהטכניון שונא גם אותך :)

דניאל צודק במאה אחוזים. אבל, לפני שאני מסביר למה אני מסכים עם דניאל, גם אני רוצה לספר קצת על עצמי, אולי קצת יותר בפירוט ממה שאנשים פה יודעים ויותר ממה שליפיץ לדוגמא רשם:

אז אני התחלתי לשחק בשנת 2002, כשJudgment בדיוק יצא. PR ראשון שלי היה Onslaught. אבל כל זה לא כזה מעניין- באותה תקופה, חברים שלי שיחקו, והציעו לי ללמוד גם. גיליתי שמארגן הליגה של הקריות הוא במקרה גם שכן שלי- דני יוסף. למי שלא הכיר את דני, חבל, כי באמת שיש לי רק דברים טובים לומר עליו (לא יודע אם בכולם בילדנר יסכים איתי). מפה לשם, דרך הטורנירים בחיפה, הכרתי עוד שחקנים תחרותיים מהצפון שכבר נעלמו מהמפה, כמו האחים צזנה (שהגדול בהם מסתבר כותב לביילזר), אור שפר (שבאמת, למרות הפרש הגילאים שיש ביננו אנחנו עדיין חברים טובים, הוא אפילו אחד האנשים הראשונים שדיברתי איתם כשחזרתי לארץ) ועוד שאני כנראה כבר לא זוכר. וכמובן, מישהו שלא היה שחקן, אבל השפיע עליי מאד בתור חבר קהילה- אלון יעקובי.

מה שמשך אותי למשחק התחרותי היו אותם שחקנים תחרותיים. אני חושב שהייתי רואה אותם בכל טורניר, ויתרה מזאת- הם לימדו אותי לשחק. אז נכון, יש מי שיגיד שאם שפר לימד אותי לשחק (ואגב, זה כנראה הדבר הכי נכון שאפשר להגיד) אז אני כנראה חתיכת שחקן מחורבן ודק בילדר עוד יותר נוראי. אבל עדיין, כשאתה שחקן חדש, לשבת עם אנשים שעשו Top8 באליפויות הארץ, נסעו לPro Tours משחקים איתך ומלמדים אותך? אתה רק רוצה לשחק עוד ועוד ...

הנקודה שלי, וזה משהו ששמתי לב אליו לא רק בזמן האחרון אלא ממש בכמה שנים האחרונות (כי בכמה שנים האחרונות, עקב צבא ועבודה, צפיתי מהצד על הקהילה דרך הפורום), הקהילה היא כבר לא באמת קהילה. יכול להיות שאני מגזים עם איך שאני רואה את זה, או שאני טועה לגמרי, אבל זו דעתי. זו לא הקהילה החמה שאני זוכר מתקופתי בתור שחקן, יותר קל לי לקרוא לזה "אסופת שחקנים".

אז ניב, וניב, וסופגי, וליפיץ, ועוד אנשים שאני לא מכיר את שמם- כן, אתם יכולים לעשות המון. מתי פעם אחרונה יחצנתם באחד הדראפטים ו\או הליגות טורניר שמתקרב? פניתם לשחקן והצעתם לו לבוא לטורניר איתכם, ולעזור לו להתכונן לטורניר?

אז כן, הכוח גם בידיים שלכם. אם לפני 8 שנים הייתי עושה טסטינג באפרנטיס עם אורי פלג (כל מה שאני זוכר מאותו טסטינג זה שאני שיחקתי BR Reanimator והצלחתי לנצח כמה פעמים, ושאורי היה נחמד כהרגלו), למה שאדון ניב שמואלי (אני בוחר בך כי אותך אני עוד איכשהו מכיר) לא יעשה טסטינג גם עם שחקן חדש לפני טורניר?

ותייחצנו גם את עצמכם, לכו לטורנירים עם החולצות שקיבלתם בWorlds ובPT (חוץ מבועז הברון ויניג פרי, אני מתחיל לחשוש שאין לכם חולצות אחרות, כל פעם אני רואה אתכם עם החולצה של Worlds ;)).

ונקודה אחרונה- כמו שאור אמר, הרוב הגדול של הגזרות הן מלמעלה. אני משוכנע בכך שהתחלפו להם שם כמה מנהלים וזו הסיבה שהכל קורה, ולדעתי פשוט אור נפל על תקופה נוראית.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אני לא רוצה לבוא ולהגיד שאני מסכים עם ניב\מסכים עם דניאל
אני כן חושב שאתה עושה בשביל הקהילה הרבה . אבל גם כמו שכתבת בהודעה שלך שאתה רוצה שכל הקהילה תתרום מה שהיא יכולה, אני לא חושב (ואני באמת חושב ככה) שזה משהו שאנחנו צריכים לעשות...
בתכלס אתה נכנסת לתפקיד היבואן ומפיץ המשחק (ואני מעריך את זה מאוד זה לא בא כמובן מעליו) , זה שאני בתור שחקן מכיר את המשחק לאנשים ומראה להם אותו זה לא הופך אותי לזה שצריך להגדיל את הקהילה.
בסופו של דבר זה התפקיד שלך ושל העובדים\מתנדבים בליגות\חוגים\טורנירים לנסות להגדיל את הקהילה.
זה שוויזרדס חראות כולנו יודעים את זה, זה שהם פחות משקיעים עכשיו בפן התחרותי גם את זה אנחנו יודעים.
אבל עדיין אנחנו מגיעים לשבתות לטורניר ה"גדול" של הטייפ 2 בתל אביב ומגיעים לי בקושי 20 איש.. וזה בלחץ... וזה שמגיעים 20 איש אומרים שזה טוב.... זה טוב באמת? שנזכיר את תקופות הזברה? (שאני חושב שאתה יותר מכולם זוכר אותם כמארגן שלהם)
היו 2 טורנירים במקביל גם טייפ2 וגם אקסטנדד
היום זה כבר לא קורה... לא מספיק אני צריך לחכות לטורניר טייפ 2 פעם בחודש\חודש וחצי,
אלה שבאים אליו רק 15~20 איש...
וכן כבן אדם עובד (שעובד בעיקר בלילה) קשה לי להגיע לליגות...
והדבר שהכי כואב לי לראות זה את הליגות באיזור שלי... שאין אבל אין כלום! שלא נדבר על הנושא של האלה באשקלון שהם אומרים שיש להם שחקנים אבל לא מישהו שאחראי\מפעיל אותם... פעם היה לי באזור רחובות היום אני צריך לסוע עד רעננה\רמת גן\באר שבע לעשות דרפט...
אני מצטער תחבורה ציבורית לא באה כמאת בחשבון כי מתי שמסיימים שם אני מגיע רק לרחובות ב11 וחצי בלילה ומשם אני חייב לקחת מונית ספיישל (שזה עוד 65 שקלים יפים שנזרקים לי לפח) ועם לוקחים רכב הדלק עולה לנו יפה יפה... לצערנו לא לי ולא לעודד יש אוטו עם דלקן...
שלא תחשוב שאני לא מאריך את מה שאתה עושה ואני חושב שאתה עושה המון למען הקהילה ואני מודה לך על זה והרבה יותר!
אני רק מקווה שהרצון החדש יצליח.
ושתיקח לצומת ליבך מה שאנשים אומרים פה... גם לטובה וגם לרעה.
מה?
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

הפיתרון-לעבור לחיפה :)
oh my god they killed kenny!
Circle of Life
MTGil Wizard

תסלחו לי שאני לא עושה ציטוטים, אבל יש כמה נושאים שאני מרגיש צורך להגיב עליהם -

1. הקהילה בארץ מזדקנת\אין "דור חדש" לשחקני מג'יק בארץ - בכל טורניר שהייתי בו בחו"ל, ומדיבורים עם חברים משם, אני נחשב יחסית צעיר בטורנירים האלו (אני בן 22). תחשבו על הנתון הבא - ניב שמואלי, ליפיץ, פרננדו, נדב, סופגי, אורי לימור, אני ואחרים (שלצערי לא עולים לי כרגע לראש), כולנו התחלנו בחנות ברעננה, רובנו גם עבדנו שם. למזלנו אנחנו גרים יחסית קרוב אחד לשני ושומרים על הגחלת.

2. מתי עזרנו לקהילה בפעם האחרונה? - לא קרה מצב שמישהו פנה אלינו ולא עזרנו לו. אני יכול להגיד לך עליי אישית שבשני מלכי הדראפטים האחרונים, בין הסיבובים עזרתי ליריבים שלי לשפר את החבילות שלהם, עזרתי לשחקנים עם בנייה של חבילות T2 בגיים דיי, לימדתי 3 שחקנים חדשים את המשחק בחודש האחרון, כשיש אפשרות אני מציע טרמפים לטורנירים וחזרה (תשאל את האנשים מהדראפט בר"ג). אלו דברים שאנחנו עושים לשחקנים כדי לשפר את הקהילה. אבל אין לי עכשיו אפשרות כאדם שעובד (ולפני זה כחייל) לשבת וללמד שחקנים שעדיף לשחק אינסטנטס בסוף תורו של היריב.

3. גודל הטורנירים - כשהתחלתי לשחק (5th dawn) הטורניר הראשון שלי היה פריריליס, עם שני טורים ארוכים של ~100 שחקנים כ"א שהמנצח קיבל בוקס. לא מזמן הייתי במלך הדראפטים בחיפה והיינו מאושרים עד הגג שיש 34 שחקנים. גם התמריץ של לנצח הוא לא כזה גבוה - טופ 4 במלך הדראפטים זיכה אותי ב5 בוסטרים, למזלי יש לי דלקן מהעבודה ולא הלך לי כל ה"זכייה" על דלק הלוך חזור, וזה עם הנחה על זה שהסעתי אנשים ולפני העלייה במחירים.

4. מימון של GPT - בהחלט מהלך טוב של אור, אבל במקום לשלם על מימון של PTQ הוא מממן על GP, אותה גברת בשינוי אדרת בסופו של יום.

5. אני לא בא לתקוף את אור, אבל כשמסתכלים אחורה, גם לתקופה של הזברות\שיגדון, הכמות שיש עכשיו (והפרסים שיש עכשיו) - פשוט לא משתווים. לפני כל טורניר אני מתלבט אם להקדיש זמן כדי לבנות חבילה, לחפש קלפים, להגיע לטורניר של 10-15 שחקנים ולקבל במקרה הטוב 5 בוסטרים בממוצע למקום 1-4. הרבה יותר קל ומשתלם לעשות דראפט או דיילי באונליין.

המצב לא טוב, יש צורך בפיתרון, אבל כרגע לצערי אני לא רואה את זה משתנה.
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

Circle of Life כתב:

3. גודל הטורנירים - כשהתחלתי לשחק (5th dawn) הטורניר הראשון שלי היה פריריליס, עם שני טורים ארוכים של ~100 שחקנים כ"א שהמנצח קיבל בוקס. לא מזמן הייתי במלך הדראפטים בחיפה והיינו מאושרים עד הגג שיש 34 שחקנים. גם התמריץ של לנצח הוא לא כזה גבוה - טופ 4 במלך הדראפטים זיכה אותי ב5 בוסטרים, למזלי יש לי דלקן מהעבודה ולא הלך לי כל ה"זכייה" על דלק הלוך חזור, וזה עם הנחה על זה שהסעתי אנשים ולפני העלייה במחירים.
התכוונתי לחפש את זה בכל מקרה,אבל זה משתלב יפה עם מה שכתבת-רציתי לחפור קצת ולהשוות בין הפררליסים של איניסטראד לבין הפררליסים שהיו ביבואן/ים הקודמים.לא היה לי כח לחפור יותר מדי אז הבאתי רק נתונים מאיניסטראד-מה שהיה לפני אור נראה לי שכולנו זוכרים..

פרהרליסים:
חיפה-68 שחקנים
ת"א-113 שחקנים,28 בוסטרים למקום ראשון(לא הרבה פחות מבוקס..)
ב"ש-18
רעננה-17

סה"כ:216 משתתפים

רליסים:
פריק-28
מודיעין-9
חיפה-48
השפלה-12

סה"כ:97

אני מודע לזה שמאוד יכול להיות ששחקן אחד הגיע לכמה אירועים,אבל זו לא הנקודה.
שוב-ממליץ להשוות עם המספרים בתקופה שקדמה לאור.

אני מאוד מסכים עם הטענה שהועלתה מעליי איפשהו לגבי ה"חלל" וה"פער" שנוצרו בתקופות של היבואנים ה"פחות-מוצלחים" וגרמו לתקופה שבה שחקנים תחרותיים רק ייצאו מהמעגל הזה ולא הצטרפו עוד חדשים,ואני חושב שבקצב הזה עם העבודה של אור ושאר החבר'ה שלו המשחק בעלייה מתמדת ועם הזמן ייכנסו עוד שחקנים לזירה התחרותית והיא תגדל.
Circle of Life
MTGil Wizard

113 שחקנים, 28 בוסטרים למקום ראשון (4\3 מהפרסים הקודמים).

שכחת לציין רכיב חשוב - המחיר.
הפרש המחירים בין פריריליסים של פעם לשל עכשיו הוא עצום (כמעט 50 ש"ח נראה לי).
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

תמונה

...
סתם זה הצחיק אותי
אפשר להמשיך בדיון
הגודל אוהו קובע....
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לפני שאני מגיב לאמירות ספציפיות, אתחיל בכמה עובדות על מנת להמחיש לכם את מצב הקהילה בארץ כיום, יחסית ללפני שנה וכמה חודשים, כאשר נכנסתי לתפקיד היבואן:
עלינו מ-2 חנויות שמוכרות מאג'יק בארץ, ל-27.
עלינו מליגה אחת שפועלת בארץ, ל-11.
עלינו מטורניר בחודש-חודשיים - לטורניר כמעט כל שבוע.
הפרי רליס האחרון בת"א היה הגדול ביותר מזה 3-4 שנים.

לוקח זמן לכל השינויים האלה להתבטא גם בכמות השחקנים, אבל יש כבר עלייה (מאז תחילת השנה עלינו בכ-40% בכמות השחקנים הפעילים) וככל שנמשיך בעבודה מסודרת ונכונה, זה יתבטא יותר ויותר.

ובהתייחסות לאמירות ספציפיות:
הרי, זה שתפנה עכשיו ותגיד: ״זה עליכם״, היא לדעתי פניה מתוך נואשות וויתור.
קרא בבקשה שוב את ההודעה שלי מעליך. הפנייה שלי אינה "זה עליכם". כי אם "זה עליי, אבל לכם יש הרבה כוח להשפיע כאן ולעזור. אם תבחרו להשתמש בו, תוך כן, הקרבה לפעמים מהזמן האישי שלכם, זה יכול לעזור גם לכם להשיג את מטרותיכם מהמשחק".
מה שרשמתי בהקשר זה שאני מציע לשחקנים אינו במקום האחריות שלי בתור יבואן.
ואני חושב שהעלה במחירים לא תמשוך שחקנים חדשים, ולא תגרום לותיקים לרצות לבוא יותר
עלייה במחירים? ממתי? איפה זה יתבטא?
סופגי, חבל להלחיץ סתם אנשים עם הצהרות גורפות ומטעות. הטורניר הספציפי הזה עולה 10 ש"ח יותר ממלך הדראפטים למשל, וזה כי הכסף הזה עובר ישירות למימון לזוכה. כך שאין בפועל עלייה במחיר בטורניר הזה - הכל הולך לפרס, ואין שום עליית מחירים אחרת.
להפך, המחירים מאז שנכנסתי לתפקיד נמוכים יותר מאשר אצל היבואן הקודם.

עמית, רואים בפרופיל שלך שכבר שנתיים לא כתבת בפורום. מהיכן אתה מתיימר לדעת על מצב הקהילה היום?
in addition i think that an example of the problem can be seen in this post .
a group of young players from Ashkelon (see Beni massege) is desperatly trying to seek for help in order to play magic, and it seems like the orginizers/importer cannot help them with the simple thing they asked for - someone to guide them through the game , and meet with them in order to orginize a league
למען האמת, נמצא מארגן לליגה הזו עוד לפני שכתבת את ההודעה הזו והוא כרגע יוצר מגעים עם החבר'ה באשקלון על מנת להתחיל ולהקים שם ליגה. אבל תודה על הדאגה.
גודל הטורנירים - כשהתחלתי לשחק (5th dawn) הטורניר הראשון שלי היה פריריליס, עם שני טורים ארוכים של ~100 שחקנים כ"א שהמנצח קיבל בוקס
הפרי רליס האחרון בת"א היה הגדול ביותר שהיה מזה שנים. אם הוא קטן יותר מפעם, זה בין היתר כי אז היו רק שני פרי רליסים - ת"א וחיפה. כיום יש לפחות 10 פרי רליסים ורליסים, וכמות האנשים מתחלקת יותר. וכפי שרשם טוביה, המקום הראשון בפרי רליס האחרון גם כן קיבל כמעט בוקס.
לא מזמן הייתי במלך הדראפטים בחיפה והיינו מאושרים עד הגג שיש 34 שחקנים
לא ברורה לי הנקודה כאן - הבאנו את מלך הדראפטים לחיפה בפעם הראשונה אי פעם, בפורמאט מלך הדראפטים הפופולרי שאני הבאתי אותו לארץ ואף אחד לא עשה אותו לפני, וכשיום כל השחקנים אוהבים, במה שהפך לטורניר לדעתי הכי גדול שהיה בחיפה ב-5 שנים האחרונות (חוץ מפרי רליסים), וזה לא טוב?

לגבי כמות הפרסים - אם אתה זוכר, בזמנו היה מהלך במסגרתו הפכו את הפרי רליסים לפלייטים וגם הורידו את כמות הפרסים לבוסטר אחד לפרס לשחקן. אני החזרתי את הפרי רליסים לטורניר אחד גדול ואת כמות הפרסים ל-2 בוסטרים לבנאדם. כמו כן בכל טורניר גדול אחר היום הסטנדרד שהעמדתי הוא 2 בוסטרים לבנאדם, כמות פרסים יחסית לכמות האנשים שמעולם לא הייתה גבוהה יותר.
אני לא בא לתקוף את אור, אבל כשמסתכלים אחורה, גם לתקופה של הזברות\שיגדון, הכמות שיש עכשיו (והפרסים שיש עכשיו) - פשוט לא משתווים.
זה יפה איך שכללת את הזברה והשיגדון תחת אותה מטריה, אבל בוא נפריד:
הטורניר הממוצע של השיגדון (וה-nameless man וחבריו) מאז ומעולם מנה 20 שחקנים. לא יותר. כמו היום.
הטורנירים הכי גדולים שהיו פעם שרצו באופן סדיר ושהיו גדולים יותר מהיום היו הזברות, להזכירכם - טורנירים שאני ארגנתי. שום טורניר חוץ ממנו לא הגיע למימדים האלה. דבר שמצביע בבירור על כך שהאיכות של הטורנירים משכה הרבה שחקנים, ולא שהייתה קהילה עצומה ושכל הטורנירים התפוצצו משחקנים.
מעבר לכך אז הייתה תחרות פחותה יותר. כשהזברה רצה לבדה הגיעו 40-60 שחקנים. ברגע שנוסף השיגדון הכמויות ירדו כי השחקנים התחלקו.
כיום יש לך הרבה יותר טורנירים מפעם, ולכן השחקנים יותר מתחלקים. זה מבאס אמנם שאין טורניר אחד מאוד גדול, אבל מצד שני פריסת המשחק בעוד מקומות היא שתגדיל את הקהילה בטווח הארוך.
113 שחקנים, 28 בוסטרים למקום ראשון (4\3 מהפרסים הקודמים).
בפרי רליס הכי גדול אי פעם בת"א היו 180 איש. רשמת שהיה בוקס פרס למקום הראשון. הווה אומר שבאופן יחסי - כמות בוסטרים למקום הראשון ביחס לכמות האנשים - הפרס הפעם היה גדול יותר.
שכחת לציין רכיב חשוב - המחיר.
הפרש המחירים בין פריריליסים של פעם לשל עכשיו הוא עצום (כמעט 50 ש"ח נראה לי).
הפרש שלא קשור אלינו, זה מחיר שמוכתב לנו ע"י וויזארדס, ואשר תואם לעליית המחירים בכל תחום בעולם על פני 5-10 שנים.

לסיכום, אני מעריך את הדאגה שהעלו חלק מהמגיבים בת'רד הזה, אבל לפחות אני שמח שאני יכול להראות לכם בעזרת המספרים והנתונים העובדתיים שהמצב אכן בעלייה, ובעלייה משמעותית. אם זה נראה שאנחנו עדיין לא איפה שהייתם רוצים שנהיה, זה בגלל שהעלייה מהמצב אליו הגענו בעבר עקב חלק מהיבואנים הקודמים היא תהליך מתמשך ולא קל. הרבה יותר קל להרוס מלשקם.
בסופו של יום, כפי שכבר רשמתי, נראה לי שחלקכם ממש מוכי יגון מאובדן ה-PTQ-ים, ואני מבין את זה, זה אכן מאוד מצער.
עם זאת, בעזרת העלייה המתמשכת שאנחנו מייצרים כאן, אני מקווה שנגיע בעתיד הלא רחוק לשיאים חדשים ושכולם יהיו מרוצים.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
שלח תגובה