דיווח טורניר PTQ VENICE מקום שני.

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

דיווח PTQ ונציה מקום שני.
מאת דני יוסף.

אני לא רוצה לפגוע באף אחד אז אני מתנצל מראש אם פגעתי במישהו במהלך הטורניר.
בעיקר אני רוצה להתנצל בפני איל לשם.

טוב אני רוצה לספר לכם את סיפור הטורניר אבל לא רק, אלה גם את ההכנות שמלוות כזה טורניר והמסקנות שאיתם יצאנו.

הקדמה:
שם הצוות שלנו הוא IMF אבל בדר"כ מכנים אותנו צוות צפון.
חברים בצוות שלנו: אני, אנדרי (אח שלי), אור שפר(SHEFER), רועי טזזנה (DUP) , תומר הולצר וחברים אורחים יובל כהן וליאור זומרפלד.

שלוש שבועות לפני הטורניר:
דבר ראשון שעושים בהכנה לטורניר הוא לקרוא כל מה שאפשר על הפורמאט ולנסות לגבש דעות,
תחום זה הוא ההתמחות שלי ושל אור שפר בצוות שלנו.
קראנו כל מה שיש על אקסטנדד מכל הבא ליד: להלן כמה אתרים מומלצים:
http://www.wizards.com
http://www.brainburst.com
http://www.cardshark.com
http://www.starcitygames.com
http://www.mtgnews.com

דבר שני התחילו שיחות טלפון ממושכות על החלפת רעיונות ותיאום עבודה, כלומר כל אחד בצוות אמור להרכיב את אחת החבילות ולהביא אותה למפגשים על מנת שנשחק איתם ונראה מה הרמה הכללית של החבילות ואיך הן עובדות.
כאן גילינו שאנו לא נהיה נוכחים בצוות מלא כיוון שאנדרי ורועי כלל לא יוכלו להגיע בגלל לימודים, אבל רועי אמר שיגיע לכמה מפגשים של אימון כדי לעזור לנו להתאמן.

שבועיים לפני הטורניר:
יצאו התוצאות של GP REINS
שוב היינו צריכים לערוך הערכת מצב, 3 מקומות ראשונים SLIGH ואחר-כך חבילות מהירות נוספות גרמו לנו להבין שמה שהיה בHUSTON כבר כנראה לא מאד רלוונטי, והחלטנו שאנו מתמקדים בלנצח SLIGH על בטוח וזה מה שיקבע את החבילות שניקח
אחרי שלושה מפגשי אימון התחלנו לגבש דעות REANIMATOR הוכיח את עצמה כלא יעילה במיוחד נגד אדום ואחרי אין ספור ניסיונות פשוט ויתרנו OATH לא ממש רצתה להתניע אבל אחרי שניסינו את גרסת הNISHOBA

תמונה

היא השתפרה פלאים, וROCK טוב נו שם זה היה קל להוריד את כמות קלפי האנטי קונטרול ולשים FEEDERS

תמונה

והדק כבר דורס SLIGH, אבל לא הייתי מרוצה כלל.
SLIGH עדיין הייתה נגד כל החבילות 50 אחוז ומעלה הצלחה פרט לROCK ואותה לא אהבתי לשחק.

שבוע לפני הטורניר:
תומר נעול כבר על SLIGH אבל אין לנו את הקלפים לבנות שני עותקים (כלומר עוד עותק בשבילי) יובל מסתדר היטב עם ROCK שפר דוגר עדיין על הTOG ואני מנסה להריץ את הOATH.
חשבנו מה בטוח מנצח SLIGH והתשובה באה מייד MONGERL

תמונה

טוב אז בניתי ירוק/כחול MADDNESS ושיחקתי אותה מול תומר אחרי 9/1 מאד משכנע חשבתי שיש לנו את הפתרון.
אבל איך נמשיך הלאה? בימים הבאים ניסיתי לבנות OATH שיכולה להחליף 15 קלפים ולהפוך לUG MADNESS זה היה לא רע אבל בהחלט לא מספיק טוב לטורניר רציני.
ואז שפר החליט שהוא לא ישחק הוא הולך רק בתקן של שופט, אז לקחתי את הTOG

תמונה

שלו להרצת ניסיון.
אחת השגיאות העיקריות במשחק של החבילה באקסטנדד היא שמשחקים אותה כקונטרול.
הסבר: SLIGH נגד TOG שחקן א' מבטל יצורים ומגן נגד ההתקפות של SLIGH ואז אחרי 10 עד 12 סיבובים הוא מחליט לתקוף ובמכה אחת הוא הורג את הSLIGH היריב, הבעיה היא שזה יותר מידי איטי ובזמן הזה CURSED SCROLL

תמונה

פשוט מרטש אותך.
ואז עלה רעיון בו ננסה לשחק אותה בצורה של מי הורג קודם בלי לחסום עם הTOG אלה פשוט להרוג את היריב לא משנה מה הוא עושה.
ואז כל משחק מול SLIGH הפך להיות מרוץ. מרגע שיש TOG אז האדום כבר לא מעיז לתקוף כיוון שהוא יודע שבתקיפת הנגד הוא מת.
הבעיה היתה שחסימה של PILEDRIVER

תמונה

וSCROLL שמרביץ את הנזק האחרונים הורסים לך את היום, אז הוספנו לחבילה 3 POWDER KEG,

תמונה

אני לא יודע אם זה אלוהי המזל או סתם אבל אני חושב שבמשך שלוש שעות משחק מול אין ספור ניסיונות הם פשוט לא הגיעו בזמן, תמיד סיבוב מאוחר מידי.
ויתרנו על הTOG לכמה ימים וחזרנו לOATH כיוון שהניסיון שלה מול SLIGH היה הרבה יותר משכנע.

שלוש ימים לפני הטורניר:
מאמר מתפרסם על טורניר בארה"ב שבו לשחקן הTOG שהגיע לטופ שמונה יש 3 BOTTLE GNOMES

תמונה

בסיידבורד, טלפון מהיר לאור אישר שיש ברשותנו כמה עותקים ומיד הוצאה הTOG לסיבוב נוסף מול SLIGH הפעם בידיו המיומנות של יובל כיוון שתומר נאלץ לפרוש, (הוא לא יקבל חופש מהעבודה.)
באחד ממשחקי הסיידבורד בפנים היו לי GNOMES במשחק ושחקתי CUNNING WISH כדי להביא GASTLY DEMISE על מנת לחסל את אחד היצורים של היריב ואז ישבתי והבטתי ב CORPSE DANCE ונפל האסימון.

תמונה

אני יכול כל סיבוב להביא את הGNOMES

תמונה

חזרה במהירות INSTANT לחסום את אחד היצורים של היריב וגם להרוויח 3 חיים בתהליך וכמובן שהננסים לא מועפים מהמשחק בסוף התור כיוון שהם כבר אינם במשחק. (הקרבתי אותם בשביל חיים)
שעה מאוחר יותר הייתי נעול על TOG.
אבל בלי 3 POWDER KEG הינו צריכים עוד שלושה קלפים על מנת לסגור את החבילה.
לבסוף החלטתי על 2 FORCE SPIKE

תמונה

ואחד FOIL.

תמונה

דבר נוסף שגילינו מהר מאד היה שTERROR

תמונה

יכול להרוג כמעט כל יצור מפחיד בפורמאט
במיוחד היה חשוב להשמיד את ה PILEDRIVER ולא לתת ליריב אפשרות לבחור איזה יצור הוא רוצה להקריב. ואילו DIABOLIC EDICT

תמונה

מצא את עצמו מהר מאד בסיידבורד נגד MULTANI וחבריו.

רשימת הקלפים שלי:

תמונה

4 Brainstorm
4 Counterspell
4 Psychatog
4 Accumulated knoledge
3 Cunning wish
3 Gush
2 Fact or fiction
3 mana leak
1 Upheavel
2 force spike
1 foil
3 terror
2 Intuition
1 forbid

4 Polluted Delta
4 Underground river
4 Swamp
11 Island

SIDE BOARD
1 Misdirection
1 Diabolic edict
1 Gastly demise
1 Boomerang
1 Fact or fiction
1 Corpse Dance
1 Shadow rift
3 Chill
3 Bottle Gnomes
1 Mana short
1 coffin Purge

הסבר קצר על הקלפים:
נזק ושליפה הולכים ביחד כלומר:
* כמה חישובים קצרים וחשובים של TOG :

תמונה

GUSH +6.5

תמונה

FACT OR FICTION מינימום +6

תמונה

INTUITION ל ACCUMULATED KNOLEDGE אם זה לשלישי אז +6.5 לרביעי אז +8

תמונה

תמונה

קלפים שדורשים קצת הסבר:

תמונה

TERROR בחירה מאד נכונה, נעשתה כדי לעצור SLIGH בעיקר, אבל יכול להרוג את רוב היצורים שנמצאים היום בשימוש כמו NISHOBA ו/או COGNIVORE וכן יעיל מאד נגד TREETOP VILLAGE.

תמונה

FOIL יחיד נמצא שם בגלל ההשתלבות המעולה שלו עם GUSH אבל אני מעדיף לא לזרוק קלפים שלא לTOG.

תמונה

FORBID עוצר בעיקר חבילות איטיות כמו ROCK, אני חושב שהיה אפשר להחליף במשהוא יותר טוב.

תמונה

UPHEAVEL שאריות מימי טייפ 2 יכול לנצח לבד נגד קונטרול יריבה.

יום הטורניר:
הגענו לדיזנגוף סנטר ב 9:10 אני, יובל ויואב שלקח אתנו טרמפ.
דבר ראשון ישבנו מחוץ לאזור הטורניר על מנת לסיים את החבילות ולהשלים כמה חוסרים, לא הצלחנו להשיג לי INTERDICT

תמונה

אבל למזלי לא הייתי זקוק לו באף משחק.

חבר צוות (אורח), ליאור זומרפלד פגש אותנו שם וקיבל מידי את הOATH שעבדתי עליה עד עכשיו עם הסברים כיצד לסיים את הבניה שלה וקצת איך לשחק (פרט למאמר ששלחתי לו בעניין)

תמונה

סיימנו את הROCK

תמונה

שיובל לקח לטורניר, וניגשנו לעמדת ההרשמה.

סיבוב ראשון, אדם סופר מתל-אביב משחק גובלין SLIGH.
משחק ראשון: לקחתי את היד ההתחלתית שלי עם 4 אדמות TOG, INTUITION וMANA LEAK .
הוא שיחק הר והעביר אני אדמה וחזרה, סיבוב שני הוא שיחק RAGING GOBLIN תקף, אני שיחקתי את הטוג הוא הניח PILEDRIVER, ותקף עם RECKLESS CHARGE.
שני סיבובים מאוחר יותר הטלתי את הINTUITION שלי להביא (AK (ACCUMULATED KNOLEDGE והא זרק SHOCK על הטוג ואני החלטתי לבטל את הקסם במקום להעיף קלפים מהזבל הוא הטיל RECKLESS ABANDON

תמונה

על הטוג ל4 נזק חישבתי שאני חייב לזרוק את כל היד כדי להציל אותו והיו לי עדיין קלפי שליפה ביד, אז נתתי לו למות.
טעות גדולה סיבוב לאחר מיכן שוב היה לו יצור אני צריך לשלוף טוג אשר למרות מספר קלפי שליפה לא רצה לבוא אז קיפלתי ועברנו למשחק שני.
סיידבורד: הכנסתי את הCHIIL הEDICT ו הננסים בשביל כל קסם שעולה יותר משני מנה.
משחק שני: לקחתי יד עם 2 ביטולים GNOMES AK ואדמות, הנחתי אדמה ונתתי לו את התור הוא ניסה לשחק GOBLIN LACKY לי היה FORCE SPIKE,
סיבוב שני האו מנסה FLUNKIES לי יש MANA LEAK
סיבוב שלישי אני מניח את הטוג ששלפתי והוא מניח לי SPELL SHOCK.

תמונה

כלומר כל קסם גורם למי שמטיל אותו 2 נזק.
המצב נראה רע אבל אדם החליט שהוא ממש רוצה להרוג לי את הטוג, 2 SHOCK על הטוג סחטו ממני 2קלפים מהיד אבל עלו לו ב4 נזק הוא הניח RAGING GOBLIN והטיל RECKLESS ABANDON שבשבילו היה לי SPIKE, הוא כבר על 12 אני תוקף לאחד עם הטוג כיוון שהייתי חייב לזרוק קלפים על מנת להצילו, סיבוב לאחר מכן שני SEAL OF FIRE על הטוג הורידו אותו ל7 חיים ובתורי הטלתי את ה GUSH ששמרתי והרגתי אותו.
משחק שלישי: לקחתי יד של 4 אדמות GNOMES WISH וMANA LEAK.
הוא פתח עם RAGING אני אדמה הוא PILEDRIVER, סיבוב לאחר מיכן הוא תוקף ומנסה להניח FLUNKIES שאני מבטל, בתורי אני מניח את הGNOMES, הוא תוקף ואני חוסם את הRAGING כדי להרוג, אני כבר ב11 חיים, הוא מוריד SEAL OF FIRE ומחסל לי את הננסים (אני מקריב אותם בתגובה), אני אדמה ומעביר את התור הוא מוריד עוד RAGING ותוקף אני על 7 חיים מטיל WISH ומביא CORPSE DANCE, הוא קורא את הקלף מבין שאני מחזיר את הננסים אבל מפספס את העובדה שאני יכול להקריב אותם כדי שלא יצאו מהמשחק בסוף התור, תור לאחר מכן אני מניח אדמה ומעביר, הוא תוקף אני מרקיד את הננסים מהקבר לשולחן

תמונה

וחוסם את הRAGING ומקריב, בנקודה זאת אני שוב על 7 אחרי הקרב,
שתי סיבובים מאוחר יותר אני מזמן טוג ועם הגמדים המרקדים אני מגיע מהר מאד ל30 פלוס חיים, הבעיה היא שאני לא יכול לתקוף כיוון שה PILEDRIVER יכול לחסום אותי כרצונו, ואנחנו נכנסים לתורות נוספים, אני מטיל AK ל4 קלפים שולף TERROR

תמונה

ומנצח בסיבוב האחרון.

סיבוב שני: עמית ליפיץ רעננה. REANIMATOR
משחק ראשון: לקחתי יד של 4 אדמות SPIKE, LEAK וWISH.
הוא פתח עם DURESS ולקח לי דווקא את הWISH שנראה לי קצת מוזר אבל מה אכפת לי, סיבוב לאחר מכן הוא עשה VAMPIRIC ושוב DURESS הפעם לLEAK, סיבוב לאחר מכן LAST RITES שסתם עשיתי לו SPIKE כיוון שלא רציתי שיזרוק קלף מהיד.
בתורי הנחתי טוג והוא ניצל את ההזדמות לENTOMB לSYMBIOTIC WURM

תמונה

ואז EXHUME,

תמונה

בגלל טעות שלי לא זרקתי את הטוג השני מהיד שלי כדי להכניס אותו ישירות למשחק, הוא בתורו לא תקף כיוון שהוא כבר ניחש שאני מסוגל להרוג אותו אם לא יחסום, אבל בתור הבא שלי הנחתי טוג בצורה רגילה. תור לאחר מכן תקפתי עם שני הטוגים ולא הייתי צריך לפחד מכלום כיוון שידעתי שאין לא שום דרך להרוג לי טוג בINSTANT (יתרון גדול להכיר את החבילה של היריב) והוא מת לטוג שעשה 17 נזק.
סיידבורד: כלום, למרות ששיחקתי קצת עם הקלפים על מנת שלא ידע מה עשיתי.
משחק שני: הוא מתחיל עם ENTOMB לPETRADON,

תמונה

בתורי אני מניח אדמהו ומעביר, הוא מטיל DURESS ואני בתגובה מטיל BRAINSTORM ומחביא את הTERROR וGUSH, הוא לוקח MANA LEAK ומטיל REANIMATE

תמונה

על היצור שלו ולוקח לי את האדמה ולעצמו אחת.
אני שולף את הTERROR חזרה ומעביר ושוב הוא מטיל DURESS שלישי רצוף ותופס לי את הTERROR, טעות שלי כיוון שהייתי צריך להניח את ה TERROR שני ולקבל אותו רק כאשר יהיה לי שני מנה, הוא תוקף אותי ואני לא מצליח למצא תשובה 3 סיבובים מאוחר יותר אני מת.
משחק שלישי: אני פותח עם אדמה הוא מניח אדמה מטיל THERAPY

תמונה

עלי ואומר COUNTER ומפספס ורואה את היד שלי שהיא FORBID LEAK TOG ושלוש אדמות, אני מניח אדמה ומעביר הוא מנסה עוד THERAPY שאני מבטל עם COUNTERSPELL ששלפתי (טעות שלי הייתי צריך להשתמש בקלפים שהוא כר ידע שיש לי ביד.)
סיבוב הבא אני מניח טוג והוא מטיל בתגובה ENTOMB

תמונה

לNEATHER SPIRIT

תמונה

אבל שוכח בתורו להחזירה למשחק, ולכן נאלץ להניח NEGATOR

תמונה

אבל לא משתמש בTHERAPY.
הזמן מוקרא ואנו עוברים לתורות נוספים, הבעיה אם אני תוקף לתוך הNEGATOR אני משמיד הכל אבל לא ישאר מספיק נזק כדי להרוג לאחר מכן את היריב.
הוא קולט זאת כנראה ומטיל NEGATOR נוסף אני עם TERROR חסר תועלת ושוב הוא לא מחזיר את הSPIRIT שלו. אני שואל אם זה סוף תורו הוא מהנהן לי שכן ואני מכריז סוף התור CUNNING WISH,

תמונה

הוא נותן לזה לעבור ומכריז שהוא מקריב NEGATOR כדי לעשות עלי THERAPY מהזבל, השופט יושב לידינו אבל היה מוסח לכן לא עקב אחרי מה שהתרחש, לאחר בירור המצב הוא מחזיר את המהלך אחורה ומאפשר לו להטיל THERAPY אבל לא על CUNNING WISH, לכן הוא לוקח לי את המנה LEAK ואומר שעכשיו שהוא יודע שיש לי CUNNING WISH הוא מקריב את הNEGATOR השני ומטיל עלי שוב THRAPY אני מבטל עם הFORBID, והוא מחליט להטיל REANIMATE על NEGATOR ויורד ל15 חיים, ביד היה לי 16 נזק. ולא יכולתי להרוג אותו קודם, אני מטיל בסוף התור WISH להביא SHADOW RIFT

תמונה

תוקף עם הטוג מטיל GUSH וAK ומנצח בסיבוב האחרון.

יצאנו להפסקת אוכל.

סיבוב שלישי, איל לשם, ירושלים DRACO EXPLOTION.
משחק ראשון: איל מאחר בשבע דקות והשופט נותן לכל אלו שאיחרו GAME LOSS .
משחק שני: הוא מטיל סיבוב ראשון ENTOMB לNEATHER SPIRIT

תמונה

וכל סיבוב אני מאבד 2 חיים, הוא גם הטיל שתי AK ואני שלושה נוספים ועם כל השליפה כולל 2 FOF ו2 GUSH לא הצלחתי למצוא טוג עד הסוף המר.
סיידבורד: את הTERROR שמרתי כיוון שהיו לו אדמות יכולות להפוך ליצור 2/1 מעופף.

תמונה

אבל הוצאתי את ה AK כדי שלא ננהל מאבק שליפה (טעות) הוספתי עוד FOF וגם MISDIRECTION וגם ננס אחד.
משחק שלישי: הפעם אני מניח טוג ומתחיל לנקר לו לאט לאט את החיים, עד אשר הוא מוצא SPIRIT ומטיל אותה, אני מטיל 2 CUNNING WISH

תמונה

אחד לEDICT

תמונה

והשני לCOFFIN PURGE

תמונה

ונפתר מהSPIRIT, ממשיך לתקוף אותו עוד כמה סיבובים עד אשר הטוג יכול להרוג עם שני קאונטרים לגיבוי נגד הקפצה והוא מת.

סיבוב רביעי, יוני אשל, זכרון יעקוב, UG MADDNESS.
ID כלומר תיקו מכוון, אני צריך 2 תיקו לעלות ואילו יוני שהיה עם 7 נקודות צריך לנצח בסיבוב הזה או בסיבוב הבא בשביל לעלות, הוא יודע שאת הטוג יהיה לו מאד קשה לנצח ומעדיף משחק יותר קל בסיבוב הבא.(הוא כמובן קיבל ניצח ועלה) אנו משחקים שלושה משחקים בשביל הכיף ונגמר 2/1 לטובתי.

סיבוב חמישי, יוסף טרכטנברג, ירושלים, משחק SLIGH.
ID תיקו מכוון שנינו נעולים כבר לטופ 8 לכן אנו עושים תיקו מכוון ומשחקים בשביל הכיף משחק אחד.
שבו אני מנצח בקלות.

עליתי לרבע הגמר, מכאן והלאה המפסיד מודח מהטורניר,.

רבע גמר: יוני אשל, זכרון יעקוב, UG MADNESS.
אני ויוני מדברים והא מספר לי שאין בכוונתו לנסוע, הוא מאחל לי בהצלחה בהמשך הטורניר ונכנע.

חצי גמר: איל לשם, ירושלים, DRACO EXPLOTION.
משחק ראשון: לוחצים ידיים השופט מתיישב לידינו, איל מגיש לי את החבילה לערבב, אני עושה מה שאני תמיד עושה וסופר את הקלפים של היריב שלי, אחרי שספרתי 61 אני סופר שוב לפני שאני אומר משהו ושוב 61 בדיקה קצרה של איל בחבילה שלו מגלה קלף ששכח שם ממשחק קודם שלו.

תמונה

השופט קובע לו הפסד במשחקון, קצת ויכוחים אחרי ואנו נגשים למשחק שני.
משחק שני: משחק מאד לא אופייני הוא לא מצליח למצוא אדמה כחולה ואני עושה ככל העולה על רוחי מניח טוג תוקף 3 פעמים ובפעם הרביעית הורג אותו.

תמונה

עם GUSH כפול שאני מביא בפעם השניה מהזבל עם WISH לאחר שסילקתי אותו משמשחק עם הטוג.
צריך לציין שהמשחק היה מאד קפדני כיוון שכעס רב היה בין השחקנים.

גמר: אורי פלג (אלוף הארץ) ירושלים DRACO EXPLOTION
משחק ראשון: אני מניח טוג סיבוב שלישי אבל לא בונה על העובדה שלאורי כבר יש את הקומבו ביד הוא מטיל BRAINSTORM לפני תורו ואז ERRATIC EXPLOTION

תמונה

של 16 ישירות עלי, בעזרת DRACO

תמונה

אני עם 2 UNDERGROUND RIVER ומבטל כל קסם שהוא עושה עם איבוד חיים עד אשר אני מת.
סיידבורד: אני לא מוציא את ה AK כיוון שאני מניח שהוא כן יוציא, ואני רק מוסיף FOF ו MISDIRECTION בשביל 2 TERROR.
סיבוב שני: אני מחזיק המון מנה פתוחה כל הזמן ומבלף ביטול,
אורי מביא לזבל שלו 3 DEEP בעזרת INTUITION

תמונה

ושולף כמו מטורף אז אני בתור מהלך חצי יאוש מטיל INTUITION ל AK כאשר היה לי את הרביעי ביד. למרות שאין ביטול כאשר יש לי 7 מנה אני מביא עם משאלה MANA SHORT,

תמונה

וסיבוב לאחר מכן אני מטיל AK

תמונה

לשלוש הוא מבטל אני מטיל שוב לארבע ושלוף ומטיל MANA SHORT עליו בסוף תורו הוא מקפיץ לי את הטוג ליד ובתורי אני מטיל CUNNING WISH לCORPSE DANCE מביא טוג ותוקף לניצחון.
סיבוב שלישי: הוא מצליח להעביר ENTOMB בגלל שגיאה שלי, ומתחיל לקזז אותי עם NEATHER SPIRIT אני חוטף בשקט עד שאני מביא טוג אני כבר על 10 חיים.
אבל אין לי אדמות רק 5, אני מניח את הטוג והוא מטיל EXPLOTION עם DRACO

תמונה

בראש החבילה ושני COUNTERSPELL לגיבוי.
ואני מת.

לסיכום:
1. טוג חבילה מאד טובה וכיפית למשחק, היא יכולה להפתיע במהירות שלה וכל הזמן לתת גיבוי של ביטול.
2. כל המידע שנחוץ על מנת לנצח נמצא ברשת, צריך רק לערוך מחקר ולקרוא הרבה מאמרים.
3. יש הרבה דרגות של חברות, צריך לדעת להעריך את האנשים נכון, והכי חשוב לבחור את החברים נכון.

זהו להפעם אני מצטער אם זה יצא קצת ארוך, מקווה שנהניתם.
להתראות עד הפעם הבאה.
דני.

P.S. יתכנו מספר אי דיוקים בדיווח המשחקים כיוון שלא רשמתי כל מהלך אלה רק את המהלכים הקריטים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Lordanny בתאריך 2002-12-26 02:42 ]</font>
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שני דברים:
א) קצת מיותר לחזור על התמונה של הקלף כל פעם שמזכירים אותו, למרות שהרעיון הכללי חמוד.
ב) Bottle Gnomes משמשים כתשובה לסליי בערך מתקופת רת'. איך זה לא היה ברור לכם מיד?
אנטרקס
Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

ברשת, כל פעם שכותבים שם של קלף נותנים לינק לתמונה, אני העדפתי פשוט לשים את הקלף.

וכן יש חזרה על מספר קלפים כמה וכמה פעמים הסיבה היא הדגשה ויזואלית. (ממבו ג'מבו בפסיכולוגיה)
Djen
Administrator

שליחה על ידי Djen »

dany PLEASE remove the pictures, i don't mind the links but the pictures is just too much
thanks
Orb

שליחה על ידי Orb »

אי-דיוק לדוגמה:
"כמובן שבסיבוב הבא (האחרון) יוני אשל קיבל משחק קל יותר וניצח".

אין ספק שהיה ליוני יותר קל בסיבוב האחרון, אבל ספק אם המילה 'משחק' מתארת זאת נכון. היריב האידיוט של יוני לא הודיע על פרישתו מהטורניר לנו, ולכן יוני היה אמור לשחק מול יריב שפרש, וקיבל ניצחון טכני.
אז כן, כנראה שהיה לו יותר קל...

ה-ID שהוא עשה איתך לא נראה לי ספורטיבי. זה נוגד לחלוטין את האינטרסים שלו:
הוא צריך לנצח אחד משני המשחקים האחרונים. תיקו לא עוזר לו בכלום. גם אם הוא מפסיד לך, הוא עדיין עולה עם ניצחון בסיבוב האחרון. כשעשה תיקו איתך, יוני הקטין את סיכוייו לעלות בחצי.
והנימוק לדבריו היה שאין לו סיכוי נגד הטוג.
מדיווחך הוא הפסיד לך 2-1 כששיחקתם לכיף. נשמע לי די צמוד. הכל יכול לקרות במאג'יק, וזה לא ממש ספורטיבי.

שאלה:
כמה טסטינג (בשעות נגיד) עשית עם הטוג?
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc »

as far as i recall, if i would of lost to danny i would have to win, and still get into the top 8 on tiebrakers... if i rememeber correctly i had no chance of playing 9+ players, and onl 6-8 like me (8), the littel play testing i had agisnt tog showed me that i have less then 20% of winning, and i didnt really knew how to play it. (fact is, i made so many play errors i almost killed my self...)

danny didnt made me accepting his ID offer, i agreed after considering.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Tsabo Tavoc בתאריך 2002-12-26 11:46 ]</font>
Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

אור אם לא הייתי מכיר אותך הייתי מרגיש קצת קנאה, וטינה בטון שלך.
(אני תקווה שזה לא נכון)
עשיתי פליטסטינג נגד UG MADNESS כעשרה משחקים והתוצאה היתה 8/2 לטובת הטוג.
אגב המשחק שיוני ניצח הוא פתח עם STUDY שני ROOTWALL בTOPDECK ואחר כך MONGRELL ARROGANT ושני WATERFRONT BOUNCER
* יש פתיחות שרק WOG מנצח.

אגב בקשר לאינטרסים, כיוון שבסוף הוא כן עשה טופ שמונה, הוא שירת את האינטרסים שלו ולא של אף אחד אחר.
סביר שאם היה משחק מולי היה מפסיד ועם נצחון בסיבוב הבא הוא לא בטוח היה עולה עם שוברי שיוויון.
אז כנראה שהוא עשה מה שטוב לו.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

א) זה מגוחך לטעון משהו ברמה העקרונית שמבוסס על מה שבאמת קרה. הטענה של אור היא, שהתיקו שלו היה לא חכם, כי היה עדיף לו לבחור לשחק. ברור שאם זה תיקו או הפסד, עדיף תיקו, אבל הטענה היא שההפסד לא כ"כ נחרץ, כך ששווה לסכן את זה, אם שתי האפשרויות דורשות לנצח בסיבוב הבא, בכל מקרה. (אגב, אור איכשהו נדפק מהתיקו הזה?)
ב) שני אנשים כבר העירו, אנא קח לתשומת ליבך: אנא, אל תפרסם פוסט עם 98 תמונות. שנה את זה לקישורים, בבקשה.
אנטרקס
Orb

שליחה על ידי Orb »

דורון - לא, התיקו שלהם לא היה קשור אליי.
דני - דורון אמר בדיוק מה שרציתי לומר - אתה לא יכול לבטל טענה עקרונית בטענה שלבסוף הצליח לו, אז הוא כנראה צדק...

ואתה יכול פשוט לומר מה שאתה חושב, בלי לשים תנאי בטל בהתחלה כדי שזה ישמע פוליטיקלי קורקט.
איני מקנא בך, ואיני נוטר לך טינה. אני פשוט חושב שהדרך שעלית הפעם הייתה קלה באופן מרגיז, ונסיבתית למדי. איני מאשים אותך בשום דבר, ואני מקבל את עמדותייך בנושאים השונים שביקשתי עליהם תגובה.
פשוט קצת מגוחך לעלות לגמר בעזרת תיקו עם יריב שהתיקו לא היטיב עימו, consession מצד אותו יריב ברבע הגמר, ועוד 2 מאטצ'ים שנוצחו הרבה בזכות גיים לוסים שניתנו ליריביך (או יריבך - אייל לשם).
כמובן שהגיים לוסים של אייל היו באשמתו, ה-consession של יוני מובן מאחר והוא חברך ולא רצה לסוע בעצמו (הייתי עושה אותו דבר עבור חבר), והתיקו שלו זה שיקול שלו שאפשר למצוא תימוכין בעדו.

בנוסף לכך, גם מהריפורט שלך אפשר למצוא עדויות על לפחות 2 גיימים שהפסדת בגלל טעויות שלך, ומכך שלא שיחקת סה"כ בצורה מבריקה.

אם כן, יתכן ונשמעה נימה ממורמרת בדבריי, כי פשוט איני חושב שהגיע לך להגיע הפעם רחוק כפי שהגעת.

אור.
Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

אור, אני חושב שאתה צודק במאה אחוז והטעויות שעשיתי יכלו לעלות לי במשחקים רבים, ואכן הם עלו.
תמיד קל להצביע אחורה לראות מה שגית, החוכמה היא ללמוד משגיאות.
שם לב שהנצחונות שלי בעיקר נבאו מאימון מוקדם, כלומר ידעתי כמעט קלף לקלף את חבילות כל היריבים שלי.
ידעתי בדיוק מה לעשות SIDEBOARD.
ידעתי את החולשות כלומר לREANIMATOR של DOUGHTRY אין REMOVAL בחבילה אלה רק בסיידבורד.
אני לא מאמין שמזל יכול לקחת אותך מאד רחוק.
כן הוא עוזר מאד, ולפעמיים פשוט מכריע אבל הייתי אומר שהוא לא הכל.

דבר אחרון.
בקשר לתמונות, אני לא מבין למה זה מפריע לאנשים, אני טרחתי רבות מאד על התמונות והמאמר ואיני רוצה לשנות בו כלום.
אני מצטער אם זה מפריע למישהו.
סה"כ ניסיתי לעשות מאמר בסטנדרד חדש,
ואני יודע שתמונות תורמות המון.
אני אפתח נושא חדש ובו שאלון אם זה רצוי או לא לקרוא ו/או לראות מאמר ארוך אם תמונות, ונראה את תגובות האנשים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה מציב סטטוס קוו בעייתי, אם בכל פעם שמעירים למישהו על פוסט, הוא פותח משאל עם "האם המודרטור באמת צודק או לא". יש סטנדרטים של נטיקה, והם מקובלים על כלל האוכלוסיה. הבעיה עם התמונות שגם כשהן בcache, לוקח לפוסט הרבה זמן לעלות, מה שמונע מאנשים לקרוא את התגובות עד שכל הפוסט הענק עלה (כי כל תמונות מקפיצה את המיקום של הדפדפן). כמו כן, אנשים עם מודמים עשויים שלא לאהוב את העובדה שבכל זאת יש שם כ15 תמונות ייחודיות, כל אחת כמה קילובייט בגודל. גם 100k זה הורדה, למשתמשים מסויימים. אם אתה רוצה, תרגיש חופשי לארח את הHTML של הדיווח באתר שלך, ותקשר אליו מפה.
אנטרקס
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אגב, אור, לגבי השיקול הרציונלי לתיקו או לא:

אם עם עוד שלוש נקודות אני עולה בטוח, ועם עוד שתיים בטוח לא, אזי התיקו הוא מטופש.
אם עם שלוש נקודות אני כנראה עולה, עם ארבע בטוח, ואני מעריך את הסיכויים במשחק הקרוב כנמוכים מ1:3, התיקו הוא הבחירה הטובה.
אם שלוש נקודות משאירות אותי בחוץ בוודאות, וארבע שמות אותי בפנים בוודאות, ואני מול המטץ' הגרוע ביותר שלי, התיקו הוא שוב הבחירה העדיפה.

כך, שבהתאם להערכה של יוני את המטץ', את סביבת המשחק ואת הנקודות הדרושות לעלות, הבחירה עשויה הייתה להיות רציונלית.
אנטרקס
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

קודם כל, למה תמיד יש ויכוחים על שטויות? ID מותר והאינטרסים של אנשים שמורים אצלם. עובדה גמורה(!) היא שאנשים עושים ID בסיבוב שלישי מתוך 14 ב-pro tours כדי לא לפגוע אחד לשני בסיכויים, כי הם או מאותה קבוצה או סתם חברים טובים.
אני לא יודע מה דני בחן עם יוני, החבילה שנתתי לדני (לפני ה-bottle gnomes/chill) ניצחה UG Madness ב-90% ולא אפילו ב-80% (מתוך 20 משחקים קורה שליריב יש 2 rootwalla-ות ותור שני mongrel או bouncer ולך אין removal במקום - זה קרה בשני משחקים!) אם יוני היה משחק מול מישהו שלא יודע שהוא משחק UG Madness אולי ליוני היה יותר סיכוי, אבל אני -=ממש=- בספק. לגבי ה-top 8, מי שלא רוצה ליסוע, לדעתי, צריך לעשות כמו ב-PTQ Chicago - אמנם אורי גבר על יובל שחף, אבל נתנו לו את הניצחון כדי שיסע.
הטעויות של דני נבעו יותר מהעובדה, שעד מספר ימים לפני הטורניר עוד חשבתי שאני בא לשחק, ואחרי שזינגר הזכיר לי שיש לו יומולדת - ויתרתי ודני הלך לשחק עם החבילה.

לסיכום - היה מה שהיה, אין סיבה להמשיך להתווכח על שטויות - לא בוכים על חלב שנשפך.

ויותר חשוב - מזל טוב למוש!
WoHo
MTGil Apprentice

שליחה על ידי WoHo »

good thing I didnt come to the ptq lol :] god I would have lost HORRIBLY :[
anyways , grats on the second place :]
Orb

שליחה על ידי Orb »

first of all - happy birthday anti :smile:

wow, woho, when i saw you were the last person to respond to this thread, i was sure it would be some rant about luck that would piss me off :smile:
i'm glad to see it wasn't :smile:

shefer - we're having a discussion here. not an argument, and surely not an inflamatory one, so i see no point to the "stop fighting already, it doesn't matter" posts everytime.
those who don't have anything to add to the discussion just shouldn't post.

and i said in my post that i accept the argument that "danny is my friend, i'll concede so he can fly". i have no problem with that.
as for the ID, yoni explaiend his rationalization for it, and i disagreed and said that i don't think it was in his best interest. i didn't say it's not ok, so i don't see what you're getting worked up about.

and something i didn't understand - what does mush's birthday has to do with you not playing in the tournament?

Orr.
WoHo
MTGil Apprentice

שליחה על ידי WoHo »

he tested his deck so I guess he reduced his odds to lose ... he still got lucky but I guess thats just part of the game ...
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

since mush had his birthday, he rathered not to judge, and shef judge in his place (happy birthday :smile: )
Orb

שליחה על ידי Orb »

how old are you mush?
have you hit 30 already? or is that spot reserved for nadav alone?
:smile:

and i don't see what way you could possible find to spend your birthday that's better than judging a magic tournament :smile:

woho - do i smell maturity in the air or are those your socks?
:smile:
FeniX-Nomad's weaponsmith
The Sand Bird

שליחה על ידי FeniX-Nomad's weaponsmith »

טוב למרות שאני לא מבין כל כך במג'יק בכלל (ובאקסטנדד בפרט) אני חושב ש ה TOG היא חבילה מאוד מאוד פקסנית ( מלשון פוקסים FUXIM)

אתה צריך שהכל יצא לך בתזמון מושלם... פיספסת - הפסדת
בכל מקרה , דני, נהניתי לקרוא את המאמר או איך שתקרא לזה :smile:

רק רציתי לדעת... כמה שעות עשית PLAYTESTING?
counter strike isn't the whole life , its just Half life :]
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

בדרך מסויימת אתה צודק, אבל תחשוב על זה ככה, יש בה כ"כ הרבה דליפת קלפים, שהיא יכולה להרוג בתור חמישי ואפילו קודם.. נראה לי שלרוב היא תקבל מה שהיא צריכה מתי שהיא צריכה :smile:
שלח תגובה