אם כתוב על קלף כלשהו:

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

Sir Psycho Sexy
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

וינקלר, With all do respect, אני לא מהסקראבים החמודים שיש לנו בפורום שחושבים שבגלל שאתה שופט רמה אחד המילה שלך היא מילת אלוהים. אני, רק חמוד, :).

ועוד פעם, עם כל הכבוד שאני רוכש כלפיך, אם אתה נופל על דבר כזה אני באמת לא מבין איך עברת את המבחנים. הנה ציטוט מספר החוקים:
502.18a Cycling is an activated ability that functions only while the card with cycling is in a player’s hand. The phrase “Cycling [cost]” means “[Cost], Discard this card from your hand: Draw a card.”

502.18b Although the cycling ability is playable only if the card is in a player’s hand, it continues to exist while the card is in play. Therefore cards with cycling will be affected by effects that depend on a card in a graveyard or a permanent having one or more activated abilities.
העתקתי את כל מה שכתוב על Cycling. כנראה שכותב הספר מסכים איתי הפעם.
Sorry mate, אותי לא תצליח להפיל על קטעים מטומטמים כאלו. אבל כנראה שאני מצליח להפיל אותך עליהם, :) .

SPS
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אוקי, אז זה מעלה שאלה אחרת - סייקלינג מעלה על הסטאק שליפת קלף, וטריגרד אביליטיז, אבל קינטרת את הסייקל עם סטיפל, נכון? האם עולה על הסטאק טריגרד אביליטיז של ריפט וכדומה?
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Sir Psycho Sexy
Moderator

אני מתאר לעצמי שלא. המממ, תזכיר לי לשלוח את זה לSaturday School. אלא אם מישהו מפה יצליח לענות על זה.

SPS
Sir Psycho Sexy
Moderator

הנה, נמצאה תשובה (מסתבר שRune ענה על שתי השאלות שהעלנו פה, איך עוצרים Cycling ואם זה עושה Trigger לAstral Slide):
From Saturday School #29 by Rune Horvik, Saturday, May 24, 2003:
Q: If someone cycles a Slice and Dice, what can I stop with Stifle? Is there any way to counter the cycling to prevent Astral Slide from triggering?

A: Stifle can counter either the cycling card draw (which is an activated ability) or the “1 damage to each creature” triggered ability. Note that once the cycling cost has been paid, the two abilities are independent. To stop the damage, you'll have to counter the damage ability; to stop the player drawing a card, you'll have to counter the cycling. One Stifle can't stop both.

As for Astral Slide, its triggered ability works just like Slice and Dice's. Cycling a card will immediately trigger Astral Slide - countering the cycling won't do anything to Astral Slide's triggered ability. You can counter the triggered ability of the Slide, though, to prevent the creature from being removed from the game.
מה שכן, צדקת בזה שזה יעצור רק את האפקט שליפה או את האפקט הנוסף. אני פשוט לא אמרתי שזה עושה את שניהם, :) . אני יכול לעשות Stifle על Cycling של Lay Waste!

SPS
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

אני אקטר שוב, הסטיפל אינו על הסייקלינג. הסייקלינג פשוט קורה, הסטיפל הוא על השליפה!
Sir Psycho Sexy
Moderator

המטרה של הStifle היא הCycling, או לפחות חלק שבה (לשלוף קלף או אפקט).

SPS
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

דיברתי על הליי וייסט, שכידוע אין לו טריגרד אפקט מסייקלינג
Sir Psycho Sexy
Moderator

וינקלר, תענה לעצמך על השאלה הבאה כדי להבין למה הStifle הוא על הCycling, לא על השליפה:

כאשר אני עושה Counterspell לShock, מה זה אומר?

זה אומר שהאפקט שלו לא מתבצע בסופו של דבר. האפקט של Shock הוא 2 נזק, האפקט של Cycling הוא שליפת קלף או אפקט נוסף. זה למה הStifle נעשה על הCycling, לא על שליפת הקלף.

SPS
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

~מרגיש מיותר~.
הי, זה לא אשמתי שאני באזור זמן אחר.
אנטרקס
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

Itay Winkler כתב:תבדוק את המאמר של אלון על עדיפויות בשביל לדעת מתי אתה משחק (אלון, לינק לא יזיק פה, אני לא מכיר אותם :wink: ). זה אמור לפתור את רוב השאלות שלך.
הנה לינק ל"מאחורי הקלעים": http://members.pundak.co.il/magic/viewtopic.php?t=1120

אני רק לא מבין למה צריך לינק לנושא שהוא כבר דביק... :)
אגב, הוספתי היום מאמר שם בנושא מורף. מומלץ לקרוא.
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

א. לא הבנתי חצי מהוויכוח שלכם...
ב. זה לא קשור למה ששאלתי, שאלתי אם אפשר להשתמש בקלף, להשאיר אותו במשחק ואז להפעיל את ה-CYCLING?

Y.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כשאני מחזיק קלף עם סייקלינג, אני יכול לבחור לשלם את המחיר, לזרוק מהיד, ולשלוף (ואולי להפעיל יכולת). לחילופין, אני יכול להטיל אותו. בכל מקרה, הקלף יצא לי מהיד, או לגרייביארד או לסטק, ואז אני לא אוכל לעשות את הדבר השני. לכן, אי אפשר גם להטיל קסם וגם לסייקל אותו.
אנטרקס
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

תודה, סוף סוף הבנתי מה ששאלתי...

Y, ויאללה ביי.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

TRESHOLD, מופעל על כל קלף עם TRESHOLD או רק על קלפים עם TRESHOLD שנכנסו למשחק אחרי שהגעתי ל-TRESHOLD?

לדוגמא: יש לי קלפים שהם כבר במשחק, ואם יהיה לי 7 קלפים ב-GRAVEYARD הם יהיו חזקים יותר. יש לי ב-GRAVEYARD שישה קלפים, עשיתי קסם, והקלף נכנס ל-GRAVEYARD, עכשיו יש לי 7 קלפים בגרייביארד, כל הקלפים עם טרזהולד שכבר במשחק מקבלים טרזהולד, או רק אלה שאני יוריד מהיד אחרי שהגעתי לטרזהולד?

אפשר לעשות COUNTER על COUNTER?

Y, תודה מראש וביי...
Goblins Bidder
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Goblins Bidder »

כול הקלפים, גם במשחק וגם מהיד.
I changed nick - my previous nick was Stromagriff
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

כן, ניתן לקנטר קאונטר. כל עוד מדובר בקסם, הוא משתמש בסטאק באופן שכל קסם משתמש, ולכן קאונטר אחר יכול לקנטר אותו
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

תודה לכולם...
שלח תגובה