איך יש לסדר את האוסף ביעילות, בהתאם לשינויים בפורמטים?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Soul
Aether Blaster
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

איך יש לסדר את האוסף ביעילות, בהתאם לשינויים בפורמטים?

שליחה על ידי Soul »

אני חושב שזה המקום הכי טוב לפרסם את השאלה כי זה עוסק בפורמטים אז...

הודות להוצאת הגירסא העשירית, הרבה קלפים יצאו מה-standard והרבה קלפים ישנים נכנסו. אני משתדל לסדר את אוסף הקלפים שלי לפי פורמטים (ואח"כ לפי צבע וכו'). ואעפ"י שזה בר-ביצוע, זה לוקח הרבה זמן ותיסכול.

אני מחפש דרך יעילה לעקוב אחר השינויים בstandard ובשאר הפורמטים. דוגמא לדברים שיכולים לעזור לי הם, אתר שעוקב אחר השינויים , או איזה תוכנה שיכולה לעשות בדיקה בין שני רשימות + רשימות ישנות וחדשות.
אפילו תוכנה שמשמשת למישחקי רשת שיש לה אפשרות של מעקב אחר האוסף ומיון לפי פורמט יכולה להיות טובה.

יש רעיונות?
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

אתה יכול למיין לפי צבע וabc,
ולעשות טבלה באקסל, וככה אתה יכול לעדכן באקסל בלי להזיז יותר מדי דברים...
How is my whisky cup doing?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

לרוב מסדרים לפי סטים, כי אנשים יודעים אילו קלפים הם מחפשים ואילו חוקיים באיזה טייפ
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

הבעיה בסידור לפי סטים \ צבע לפני חלוקה לפי פורמטים מגיעה כשיש הרבה reprints בייחוד כשיש coreset. אני מגיע למצב שאני צריך לדלות קלף קלף מהאוסף רק בשביל לגלות האם הוא חוקי או לא.
כשאני מתכנן דק, אני מעדיף שתהיה לי את האפשרות לפרוס את כל הקלפים מהפורמט מולי.
אם הייתי מסדר לפי סטים הייתי צריך לעבור סט סט ולדלות (שלא לדבר על זה שצריך לזכור את מי נמצא בפורמט בעל-פה. מציאות שאפשר להתבלבל בה)

מה שאני זקוק לו, הוא רשימה שתכיל את השינויים שבין 2 רשימות:
רשימת הקלפים שהיו חוקיים לאחרונה,
ורשימה שתכיל את הקלפים החדשים

או לתוכנה בה אוכל להזין את אוסף הקלפים ואת כמותם ובאמצעות מיון הולם, להציג בפניי רק את אלה ששייכים לפורמט (אני מאמין שאפשר ליצור את זה בExcel או Access , רק שאני לא הכי בקיא בהם - וגם זה יהיה כאב ראש להזין כל-כך הרבה פרטים - אני מעדיף משהו מוכן)
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

זו הבעיה שלך. אל תבנה דקים בהתחלה באופן פיזי מול האוסף. זה מבלבל, מסורבל, ומה אם אין לך קלפים מסוימים? אתה פשוט לא רואה אותם?
תשתמש בתוכנה כמו Magic Online או Apprentice או משהו כזה. בתוכנות האלה אתה יכול להקיש איזה פורמאט מעניין אותך, ויוצגו בפנייך הקלפים החוקיים.

והזזתי לקשקשת ברשת כי זה לא באמת קשור לטורנירים וליגות.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

Orb, אין לי כוונה שכל האוסף יהיה מולי. רק מה שבפורמט (Standard)
גם אם MTGO (או שאר תוכנות) יציגו מולי את כל הקלפים, אני עדיין מעוניין רק באלה שיש לי.

כמו-כן, המטרה העיקרית של השאלה שלי, היא למצוא שיטה יעילה לזהות אילו קלפים להוציא מהחלק של הStandrad (שבאוסף שלי) ולזהות אילו קלפים להוציא מהחלק של ה-Extended ולהוסיף לחלק של ה-Standard.
כמובן, אם מישהו יראה לי איך אפשר ב-MTGO (וכדו') להציג את הקלפים בפורמט, אבל רק את אלה שיש לי, זה יהיה מצויין.

(האוסף שלי מחולק לשתי קופסאות, אחת בשביל Standard ואחת בשביל Extended. משם זה מתחלק למחיצות לפי צבעים ויצורים \לא-יצורים. כשאני מתכנן דק T2 עפ"י אסטרטגיה שנמצאת בעיקר בצבע מסויים\או סתם בודק את הצבע הזה, אני פשוט שולף את החלק הנחוץ מבלי להתבלגן עם החלק שנמצא ב-Extended. עכשיו כשיצא 10th אני צריך להוציא קלפים מ-Standard ומ-Extended ולהחליף)
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Gatherer. יש שם אפשרות לרשימה לפני השינוי ואחרי.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

Y כתב:Gatherer. יש שם אפשרות לרשימה לפני השינוי ואחרי.
Y, איך אני מראה ב-gatherer מה היה לפני השינויים ? איך אני מנצל את המידע הזה כדי לגלות רק מה יצא ומה נכנס מבלי לעשות עבודת נמלים (לעבור על שני הרשימות ולהשוות)?
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

זה לא קיים...
אין רק מה יצא ומה נכנס...
יש את הרשימה העדכנית של הטייפ.
אולי מישהוא חסר חיים פרסם באינטרנט רשימה כזו.
תחפש.
How is my whisky cup doing?
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

במג'יק אוןליין אתה יכול לסמן גם את הקלפים שיש לך, וכל פעם לעדכן שם - אם תעשה את זה תוכל בקלות לבחור שהוא יראה לך רק את הקלפים שיש לך ואז למיין אותם לפי הוצאה \ צבע \ סוג וכו'.
שלח תגובה