האם לדעתכם גויף צריך לחטוף באן?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

האם גויף צריך לחטוף באן?

כן, הוא זרע השטן.
22
33%
מה פתאום, הוא כזה חמוד.
34
52%
אויש נו, למי אכפת בכלל.
10
15%

סך הכול הצבעות: 66

עידו גיא
Legendary Guy
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Phoenix of Ice כתב:
Orb כתב:למרות שהוא אכן חזק מאוד, חזק מדי לטעמי, הוא לא מעוות פורמאטים ואין לו אפקט שלילי על המטהגיים לטעמי ולכן הוא סבבה.
מה אתה מגדיר בתור אפקט שלילי על המטא גיים? לדעתי העובדה שהוא משוחק ב-4 עותקים כמעט בכל חבילה כן יוצר אפקט שלילי על המטא גיים. אמנם אין חבילה ספציפית שהיא זו שמנצחת בבלעדיות ובנויה עליו אבל כיום נוצר מצב שכולם רוצים את הקלף הזה כמעט לכל חבילה, שזה מה שגורם למחירים להיות כל כך גבוהים.
לא, זה יוצר אפקט שלילי על הארנק שלך, וזה שכולם רוצים את הקלף הזה זה לא תירוץ מספיק טוב כדי לתת לו באן. לפי הטיעון שלך, וויזארדס היו צריכים לתת באן כמעט לכל השוק-לנדס כשהן היו בטייפ 2 בתקופה של ראבניקה.
מה בעצם אתה מנסה להגיד בזה? שאם הוא היה יותר נפוץ ונגיש ליותר אנשים זה כן היה משפר את המצב? איך בדיוק?
זאת סתם הערה שאור זרק על איך שלהוציא קלף כל כך טוב ומבוקש בסט קטן שלא פותחים הרבה בוסטרים ממנו גורם לגרעון בכמות העותקים של הקלף הזה בשוק, וככה אנשים צריכים לשלם יותר על העותקים שכן יש בשוק. זה היה משפר את המצב מבחינת הכסף שרוב השחקנים מוציאים על הדקים שלהם, אבל לא באמת היה משפיע על השאלה "האם צריך לתת לגויף באן או לא?".
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

אני הצבעתי כן. למה? כי הוא קלף חזק מידי, וכל חבילה ירוקה אגרסיבית משחקת אותו ב4 עותקים. זה לדעתי משל עצמו צריך לתת לגויף באן. המחיר שלו גם מצביע על זה: אין קלף בstandart שאפילו מתקרב למחיר הזה, ולא רק בגלל שלא נפתחו הרבה גויפים, אלא בגלל שהוא משוחק בכל דק ירוק בtype2 ונראה לי שגם באקסטנדד.
משהו שרציתי לדעת: למה לג'יטה עשו באן? ברור, הוא שבור, אבל יש הבדל בין שבור ללעשות באן לקלף.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לא עשו לג'יטה באן...
תמונה תמונה
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

כמו שאמרו לפני, קלף טוב מאוד אבל לא ראוי לבאן.
שני
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

dekel31 כתב:אני הצבעתי כן. למה? כי הוא קלף חזק מידי, וכל חבילה ירוקה אגרסיבית משחקת אותו ב4 עותקים. זה לדעתי משל עצמו צריך לתת לגויף באן.
גם כל חבילת קונטרול שחורה משחקת Shriekmaw בכמה עותקים, וכל חבילת קונטרול כחולה שיחקה Remand בתקופה שהוא היה בטייפ 2, למה שלהם לא יתנו באן? לפי מה שאתה טוען זאת סיבה מספיק טובה.
המחיר שלו גם מצביע על זה: אין קלף בstandart שאפילו מתקרב למחיר הזה, ולא רק בגלל שלא נפתחו הרבה גויפים, אלא בגלל שהוא משוחק בכל דק ירוק בtype2 ונראה לי שגם באקסטנדד.
מחיר לא שקול בהכרח לעד כמה קלף ראוי לבאן. בתקופה של ראבניקה היו 13 קלפים שונים שעלו 50 שקלים או יותר, ואף אחד לא חשב שהם ראויים לבאן בגלל זה.
משהו שרציתי לדעת: למה לג'יטה עשו באן? ברור, הוא שבור, אבל יש הבדל בין שבור ללעשות באן לקלף.
עשו לו באן רק ב-tribal wars, שזה פורמאט אפילו יותר מוגבל מבלוק. :-?
יש הבדל גדול בין באן מטייפ 2 לבין באן מפורמאט כמו tribal wars.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אלא שלא כל חבילה ירוקה-אגרסיבית מריצה אותו, אלא כמעט כל חבילה אגרסיבית, נקודה. אני קצת מופתע ש-Manikin לא מספלישה ירוק בשבילו, אבל ב-Extended זו אפילו לא שאלה. למה להיות רק Boros כשאפשר בקלות להיות גם Gruul? ומי צריך את Ravager כדי לנצח כשיש Goyf?
Kroen כתב:ריאנימייט כבר לא חוקי באקסטנדד, אז למה עדיין יש באן לאנטומב?
אתה כנראה לא מודע לכמות הדברים שאפשר לשחק מה-GY, ואיזה tutor מטורף זה יכול להיות. תשאל את ניב מה Rock יכולה לעשות איתו ועם Genesis-combo.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מה בעצם אתה מנסה להגיד בזה? שאם הוא היה יותר נפוץ ונגיש ליותר אנשים זה כן היה משפר את המצב? איך בדיוק?
כל מה שאני אומר זה שאם הוא כבר משוחק במיליון דקים וכולם צריכים להשיג אותו, חבל שזה גם עולה לכולם המון כסף.
מה אתה מגדיר בתור אפקט שלילי על המטא גיים?
אפקט שלילי על המטהגיים זה קלף שגורם לחבילה אחת להיות בבירור הכי טובה בפער משמעותי ואז כל המטהגיים מורכב מאותה חבילה ומחבילות שנועדו לנצח אותה. גויף לא עושה את זה, כי הוא משתלב בהרבה חבילות שונות, ויש לו תשובות, חיסולים שונים.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

תנו באן לisland! הוא משנה את המטאגיים. כל דק כחולה מריצה אותו!!!

ברצינות, אם הוא היה אנקומון היית חושב שהוא ראוי לבאן? הוא לא disciple of the vault שהפך דק אגרו עם אלמנט קומבו אנטי-קונטרול, והמטא לא מכוון בשביל לנצח "דקי טרמוגוייף"
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

קלפים שקיבלו באן היו academy - בגלל הדק, flash בגלל הקומבו שלו, וכו' וכו'.
גוייף לא עשה למטה-גיים מה שהקומבואים האלו עשו.
הוא לא גורם למטה-גיים להיות דק אחת ועוד כמה שטויות מסביב.
How is my whisky cup doing?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מצטרף לדעה שלא צריך לתת לו באן. הקלף האחרון שקיבל באן בצדק היה Skullclamp, וכל מי ששיחק באותה תקופה יודע איך היה נראה המטאגיים. זה קלף שעיוות את כל הפורמאטים בכך שדקים שונו לחלוטין רק כדי להיבנות סביבו (T&Elf, לדוגמא). גוייף הוא יצור חזק, אבל זה לא קלף שמרגע שהוא במשחק, השחקן ששיחק אותו ניצח, אלא אם החבילה של היריב בנויה כדי לשחק נגדו. זה פשוט יצור מאוד טוב.

אני גם תומך בדיעה שמי שהוסיף פה את הסקר עשה עבודה לא כ"כ רצינית בבחירת האפשרויות.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

:roll:

אני משוכנע שהרוב המכריע של המצביעים בסקר מבינים עניין ומבססים את דעתם על הנתונים המשחקיים של הקלף ולא כמה שהם רוצים לחבק וללטף יצור שניזון מבתי קברות.

לפחות, אפשר לקוות.

יובל, אתה אומר שה-Ban ל-Disciple, ול-Aether Vial לא היו מוצדקים?
דולב
hahi hazak
יצירת קשר:

שליחה על ידי דולב »

בהחלט.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

כן. התזמון שלהם היה מאוחר מאוד, אחרי שהחבילה היתה עוד אחת מאוזנת במטאגיים של אקסטנדד, הרבה אחרי שהיא הפסיקה להטיל טרור ולעוות את המטאגיים.

הבאן היה מיותר לחלוטין ונתנו אותו רק כדי לשמח את האנשים שזכרו לחבילה את הימים המטורפים שלה, אבל התעלמו מהחוזק הסביר שלה בזמן הבאן.
הבאנים גם הרסו כמה חבילות אחרות על הדרך.

זה היה צעד ראוותני בלבד, בלי שום בסיס מעשי. הצעד היה יכול להיות מוצדק אם הוא היה מתבצע בערך שנה מוקדם יותר.

לגבי הסקר:
אני גם מאמין שאנשים בחרו את התוצאות ע"ס דיעה מחושבת, ולא עד כמה הוא חמוד או כמה שהם לא אוהבים את הגינה של השטן, אבל אני מאמין שניתן היה לתת לסקר נופח יותר רציני.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

לגבי vial אני מאוד חושב שהיה נכון לתת לו באן כי הוא גם הפך כל דק אגרו לפשוט מטורף...לגבי disciple זה כבר אפשר להתווכח
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

ויאל היה אנייבלר מטורף - למנוע מדק קונטרול את האפשרות לקנטר ליריב איומים זה לא עניין של מה בכך. הדיסייפל הרבה פחות חזק בלעדיו, אבל הוא עדיין הוסיף נופח לא הוגן לאפיניטי.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

גויף ממש לא צריך לחטוף באן. הוא ממש, ממש חזק, אבל זה לא עושה אותו ראוי לבאן.
יש המון דרכים להיפטר ממנו ואף דק במטאגיים לא צריכה סייד בשביל זה.
גם משוחק לא אומר "חזק מדי". גם בופ, וורהאמר, גארוק, טריטוק ועוד מלא משוחקים יחד איתו תמיד, כי הם הקלפים הכי טובים בשביל העבודה. כשיש מטאגיים ברור, קלפים טובים לא צריכים הזמנה מיוחדת כדי להכנס לחבילה.

ולמי שמתלונן על מחיר: אני זוכר תקופה ש-Chrome Mox שנמכר ב-110 שקלים לא היה ממש מיוחד. אז הוא צריך לחטוף באן?
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Or-
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Or- »

יש הבדל הענקי בין מוקס לגויףף עם אתה לא שם לב :
PopperThingi
Dragon Food

אני שם לב, אבל זאת התיה דוגמה למחיר :-?
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

כן, אבל שניהם לאט שברו את המטה-גיים, רק "חיזקו" אותו.
How is my whisky cup doing?
PopperThingi
Dragon Food

אז מה לא בסדר?
כל מה שאמרתי שהיו קלפים יותר יקרים מגויף כספית, אז זה לא שיקול לגרום לקלף לקבל באן.
שלח תגובה