סקר: האם מגיע למורפלינג להיות מקום ראשון?

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

Shefer
Loco de la Cabesa :}
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Shefer »

הסיבה היחידה שה-thread נשאר באסטרטגיה, הוא כי יש העדפות מסוימות בין יצורים מסוימים שנובעות מאסטרטגיה. לא להזיז לקשקשת!

המדרג שלי (אתם הולכים לשנוא אותי, זה בטוח), שלא השתנה מאז Odessey, מלבד קלף אחד:
1 - Hypnotic Specter - שמישהו יראה לי איזה יצור יורד תור ראשון ועושה יותר נזק ליריב ממנו (לא נזק מבחינת חיים, אלא כללי)
2 - Psychatog - בארבע מילים: חייך למצלמה, אכלת אותה.
3 - Masticore - סופרמן או לא, כבר אמרו עליו פה שהוא שבור.
4 - Goblin Lackey - יצור זול שמביא לאדום את ה-edge. מביא יצורים פשוטים וזולים כמו Piledriver או Warchief או שתור שני היריב רואה Goblin Goon או אולי Siege-Gang Commander. בקיצור - בגלל Onslaught Block היצור הפך להיות פשוט פי שלושה טוב יותר (מיקום לפני כן - באיזור ה-15).
5 - Rainbow Efreet - לא משנה מה, החבילה שלו עם Nevinyrral's Disk הייתה יותר טובה מה-draw go של Morphling ויותר מה-Medallion Control של Silver Wyvern או מ-Counter-Phoenix או מכל מה שהיה אז.
6 - Morphling - מתבקש להיות מיד אחרי היצור שהוא המתחרה העיקרי שלו על ה-Draw Go.
7 - Blastoderm - מלבד ה-Stampeding Wildebeests בזמנו, לא היה יצור ירוק ב-4 מאנות יותר מפחיד ממנו. 5/5 שלא מת, שבא תור שלישי במקרים הגרועים, והכתיב סביבה שלמה של type 2 במשך יותר מחצי שנה, כשגם בשנה אח"כ, הוא ו-Flametongue היו האיום היחיד, כמעט, על הוד רוממותו, Psychatog.
8 - Order of the Ebon Hand - יותר טוב מ-Shade מסיבה אחת בלבד. הוא לא מת ל-Swords to Plowshares וזה היתרון הכי גדול שלו. תור ראשון של Ritual, Duress, Hymn ותור שני אותו זה בדר"כ game, מלבד נגד Balance.
9 - Ramosian Sergeant - מי שלא מבין למה אני לא סובל Rebels, זה בגללו. תור ראשון, הוא אומר: Target control deck loses the game בערך ב-85% מהמקרים. מה הוא לא עושה? יצרו מפגר שמביא חברים שמביאים את קרובי המשפחה ובינתיים משמידים ליריב כל דבר שהוא חושב שהוא יכול ו/או רוצה לעשות.
10 - Serendib Efreet - יצור 3/4 מעופף ב-3 מאנות בלי חסרון (לא, 1 נזק זה לא חסרון, זה בקושי מטרד בגודל של יתוש), שבא תור שני בדר"כ (עם birds או mox) ולא מת כמעט לכלום (וזה כולל Lightning Bolt וזה חשוב). אני ממליץ לכם לראות מה קורה עם תור ראשון lotus, efreet, תור שני unstable mutation (אם הוא לא בצד שלכם, אז זה לא מומלץ ;))
11 - Birds of Paradise - כן, ה-0/1 המסכנה עוד הייתה אצלי בעשירייה הפותחת עד ש-Lackey קבל חתיכת Boost של גובלינים איכותיים. עד היום היא גורמת צרות בלי הכר לכל יריב שלא נפטר ממנה בתור שהיא יורדת בו.

היצורים האהובים עלי - קודם כל Will-o'-the-Wisp, כשאח"כ באים Stampeding Wildbeests ואחריו... כן, כן, זה יהיה מוזר - Rootwater Thief.
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

Shefer כתב:כשאח"כ באים Stampeding Wildbeests
אמממם... זה ירוק, לא?
Not even Elminster would like to see a volcano appearing under his ass
wake lord
Knight of the Black Lotus
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord »

שפר הרשימה שלך מאוד הגיונית לדעתי חוץ מזה שמורפינג הוא מצויין והוא צריך להיות לגעתי בשלישיה העליונה וגובלין לאקי הוא אולי פצצה בסליי שגומרת את המשחק ( למי שלא מבין תור ראשון לאקי טור שני תוקף סיג' גנג לפליי נגמר המשחק ) אבל לדעתי הוא לא צריך להיות ב10 חוץ מזה אני מסכים איתך ( פשוט לא חשבתי על הרבה יצורים כמו פסיקאטוג וסדבנד אפריט שכתבתי את שלי )
do the kirby dance with me!
(>")> <("<)
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

ואני לתומי חשבתי שדווקא שחקן קונטרול יתן כבוד ליצורים שעולים קצת יותר מאנה ולא יבחר בחבורת גמדים.
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

i'v never heard of the cards(most) that shefer said, but i think he is right..

ben r you saying that he is wrong?
:-?
if yes than explain atleast
נערך לאחרונה על ידי Arie ב 09/8/2003 , 20:17, נערך פעם 1 בסך הכל.
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

Ergil - אז מה? גם לירוק היה control פעם.

Wake Lord - ה-Lackey לא היה שם עד לא מזמן. אבל אחרי ש-Piledriver יצא, הוא עלה. אחרי Goon המצב לא השתנה. אחרי Warchief ו-Siege Gang הוא הפך להיות התותח של השכונה.
לגבי Morphling - החבילות שלו לעומת החבילות של Rainbow Efreet היו יותר חלשות ובכל מקרה הוא פחות טוב מ-Masticore.

Ben - באף חבילת control ששחקתי היצורים לא ממש עלו הרבה, מלבד morphling בזמנו והיה גם זמן של Blinding Angel ושמתי גם Mahamoti Djinn פעם, אבל זהו.

Maledrach - אני איתך. גם אני רוצה הסבר :}
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

ben כתב:ואני לתומי חשבתי שדווקא שחקן קונטרול יתן כבוד ליצורים שעולים קצת יותר מאנה ולא יבחר בחבורת גמדים.
ואני לתומי חשבתי
שאולי תסתום את הפה אם אין לך מה להגיד
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

דבר ראשון, קקטוס, אני משחק מג'יק עוד מלפני שנולדת, בניתי כבר עשרות חבילות שכללו את רוב היצורים שדובר עליהם בת'רד הזה, אז אני *קצת* יודע על מה אני מדבר . אמנם אני לא שחקן ברמה של שפר, אבל תלמד לשמור על הפה שלך ולתת כבוד למישהו שמשחק כבר 8 שנים ומבוגר ממך בכמה שנים טובות.

דבר שני, לעצם העניין. דבר ראשון, מורפלינג לוקח מאנה לתפעול, אני אישית לא מוריד אותו לפני שיש לי 6 מאנה. אבל מסטיקור לוקח יותר מאנה לתפעול. יש לו דרואובק רציני, הוא לא מעופף, וגם אותו לרוב לא יורידו לפני שתהיה מאנה פתוחה לריג'נרייט. שוב, יכול להיות שבסביבה שלי משחקים הרבה יותר קונטרול מאשר אגרו ודקים של יצורים קטנים כך שהמסטיקור פחות מועיל מבדר"כ, אבל ככה זה.
serendib effrit גם אני חושב שזה אחלה יצור, ואני אפילו משחק אותו בדק האהובה עליי, אבל exalted יותר טובה ממנו, וגם brushhoper קצת יותר לדעתי. ה-1 נזק שהוא עושה אמנם לא רציני אבל במקרה היום היה לי משחק שנעל את הלוח לגמרי והבנזונה הזה היה האחראי הישיר להפסד שלי :)

למה אני יותר נוטה לכיוון היצורים הגדולים? כי אני משחק קונטרול ברוב הדקים שלי, כי 6 מאנה זה אולי לא מעט, אבל בבנייה נכונה של הדק (למשל looter שאני שם כדי להעיף את היצורים הגדולים שאני שולף בשלב מוקדם של המשחק מהיד) אני מצליח להוריד את ה visara או ה- arcanis שלי. והקלפים האלה, בייחוד הקוסם הכחול שעושה arcenstalls recall כל תור(!!) פשוט הופכים את המשחק לכזה שוק שאני כבר שוקל להוציא אותם רק כי זה קל מדי.

זה לא שהיצורים שבחרת (שפר) היו גרועים, רובם המכריע יצורים משובחים ביותר. בטח שמת לב שאצלי הפרדתי בין יצורים קטנים לגדולים כי פשוט אי אפשר להשוות ביניהם. התמיהה שלי על הבחירה שלך היתה שבחרת ביצורים מאד לא אופייניים לקונטרול (הגובלין, הרבל , הebon hand (שאני אישית מאד מסמפט)) .

ולכל מי שיזיין במוח על זה שנגד דק טובה (ואני לא מדבר על דק טייפ 1 של 1000$) לא מגיעים ל-6 מאנה וליצורים האלה שישאל כמה אנשים בפורום הזה שבמקרה יצא לי לשחק נגדם השבוע :)
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

בחיים לא שמעתי מישהו(לא מדבר על סקראבים) שאמר שנגד חבילה טובה לא מגיעים לא ש6 מנה.
אתה יכול לנטול ליצורים כמו b.f.m מצידי אבל אל תגיד שהם יותר טובים.
serendib efreet פותח לexalted ול brushopper את הפנים ב13 ק"ג

ויצור יכול לעשות draw up to 60 cards באפס מנה בלי טאפ, אבל אם הוא עולה 15 מנה זה לא שווה את זה.

ואתה לא משחק מג'יק מלפני שנולדתי כי לא היה מג'יק מלפני שנולדתי
מקסימום שיחקת חיילים
MYSTIC ENFORCER
Legendary Demon Slayer
יצירת קשר:

שליחה על ידי MYSTIC ENFORCER »

ben
דבר שני, לעצם העניין. דבר ראשון, מורפלינג לוקח מאנה לתפעול, אני אישית לא מוריד אותו לפני שיש לי 6 מאנה. אבל מסטיקור לוקח יותר מאנה לתפעול. יש לו דרואובק רציני, הוא לא מעופף, וגם אותו לרוב לא יורידו לפני שתהיה מאנה פתוחה לריג'נרייט. שוב, יכול להיות שבסביבה שלי משחקים הרבה יותר קונטרול מאשר אגרו ודקים של יצורים קטנים כך שהמסטיקור פחות מועיל מבדר"כ, אבל ככה זה.
serendib effrit גם אני חושב שזה אחלה יצור, ואני אפילו משחק אותו בדק האהובה עליי, אבל exalted יותר טובה ממנו, וגם brushhoper קצת יותר לדעתי. ה-1 נזק שהוא עושה אמנם לא רציני אבל במקרה היום היה לי משחק שנעל את הלוח לגמרי והבנזונה הזה היה האחראי הישיר להפסד שלי
אני לא רוצה להישמע כמו סקראב שאומר שויסרה מנצחת B.O.P. אבל אחד על אחד מסטיקור מנצח מורפלינג הוא עולה פחות. האחד נזק הזה הורג או הופך את מורפלינג לחומה גם אם יש לך שש מנה. וגם אם תצליח להעביר נזק עם המורפלינג (כשליריב יש מסטיקור) זה לא יהיה יותר מדי
יואב: "עשיתם לי קומבו, אתם נסעתם הלוך אלה חזור.
דלק ו-70 שקל חניה ואף אחד לא שילם"
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

ההבדל החשוב הוא שמסטיקור נכנס לכל דק, ומורפלינג רק לקונטרול עם כחול. מסטיקור פותר לאדום בעיה של פרוטקשן ולשחור בעיה של hosers, נותן לירוק וללבן רמובל ונותן לכחול יצור יעיל. וורסטיליות זה חשוב. מורפלינג זה יצור של דק אחד, בעוד שמסטיקור נכנס בכל דבר שהוא לא קומבו.
אנטרקס
wake lord
Knight of the Black Lotus
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord »

בן סליחה אם הבנתה אותי לא נכון אני אולי שחקן קונטרול אבל מה זה קשור ליצורים גדולים וקטנים כמובן שבקונטרול הכחול ששיחקתי היה את הארקניס שגומר את המשחק ובשחור יש את ויזרה אבל דווקא היצורים הקטנים והמזיקים ( ווטרפרונט באונסר למשל יכול לגמור משחקים ) והמנלנדס ( הלנדים שהופכות ליצורים שמרביצים האהובות עלי הם פרייז קוקלייב וטריטופ וילג' ) הם אלא שאני הכי אוהב לנצח איתם.
הגעתי למסקנה ומסטיקור פשוט יותר טוב ממורפלינג לא יודע אם יותר מהיפנוטיק ספקטר אבל יותר ממורפלינגג זה בטוח תראה הוא נכנס לכל דק וכמו שזינגר אמר הוא נותן לכל דק את היתרונות שלה לגבי קונטרול הוא קונטרול רציני מאוד תתפלה איזה קונטרול זה לירות בכל מי שבא ללוח זה לא נשמה ככה אבל זה כן ותתפלה איך בדק הנכון הוא הורג כמעט כל יצור שתכניס מולו ולגבי הדרואבק משחקים קונסטרישן למשל ואתה מסודר לשלוש תורות דבר שבדרל כלל יתן לך לגמור את המשחק ואם לא אז מקסימום תשמור קצת דברים ביד כי המסטיקור לבד יכול לנצח את המשחק

שפר לגבי הלאקי אין ספק שהוא שבור במיוחד אם וורצ'יף וסיג' גנג אבל אני לא יודע אם הוא בטופ 10 כי סך הכל יש רק דק אחת שהוא שחיק בה וזה סליי באקסטנדד אני לא יודע אם הוא משתווה לאחרים

עכשיו בקשר לפסיקאטוג שבור לגמרי אני מסכים ואני גם מסכים שהוא בטופ 10 טעות שלי אבל יש עוד יצור שנאי אישית מאוד אוהב בגלל הבעת הפנים של רוב השחקנים ( בעיקר ריאנמייטור ) שהם רואים את החמוד הקטן ווטרפרונט באונסר שבור לגמרי 1\1 שמקפיץ כל מה שבא נאי לא חושב שהוא בעשיריה אבל הוא שבור ללא ספק
do the kirby dance with me!
(>")> <("<)
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

דבר ראשון, המדלנדס שציינת אפילו לא מתקרבות ל mishra's factory שללא ספק יכול להיכנס לרשימת 10 היצורים הטובים.

עכשיו לעניין המורפלינג מסטיקור.
enforcer, אכן להגיד המסטיקור הורג מורפלינג זה מטומטם, אבל זה גם לא נכון כי מורפלינג לא יכול להיות המטרה של אביליטיז.
זה נכון שמסטיקור נכנס לכל דק, אבל לא ספרתי את זה בתור פקטור באיכות של יצור, אבל יש לזה חסרון, ארטיפקט קריצ'ר הרבה יותר פגיע ,לכל צבע יש אפשרות להרוג אותו, ו-2 מאנה לריג'נרייט זה לא כ"כ זול שתמיד אפשר לשמור.
זינגר, אתה מדבר על באיזה חבילות המסטיקור טוב, אני מדבר על נגד איזה חבילות הוא לא כזה משהו. נגד קונטרול למשל אני אעדיף מופרלינג במשחק מאשר מסטיקור, ונגד הרבה דקים של קומבו כנ"ל. בדקים שלי מורפלינג הוא היצור הכי טוב, ומסטיקור הוא סיידבורד מצויין למקרים מסויימים. אבל שוב, יכול להיות שהסביבה שאני משחק בה היא לא כ"כ masticore friendly
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

תראה - אם משחקים אצלך 4 Crumble בכל חבילה, אני גם לא יכול להאשים אותם, כנ"ל לגבי Pillage וכנ"ל לגבי Gorilla Shaman. עדיין - morphling זה קלף כחול שעולה 2 כחול, כלומר אפילו לא splashable (לעומת ה-efreet).
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

2 מאנה לריג'נרייט לא כל כך זול, אבל לנפח סופר מן בשתיים, לתת לו פליינג, לעשות לו אנטאפ בתור הבא ולשמור מנה לpro spells or abilities... זה חפיף...
וממתי artifact פגיע כל כך? הוא אולי מת לartifacr removal אבל הוא לא מת לterror!
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

גם אני רוצה לעשות ספאם:

וואוו - הוא לא מת לטרור!!! שבור!!!! אין כמעט יצורים כאלה!!!! וואלה לפעמים בא לי להעביר את הנושאים האלה לקשקשת.

:evil: :evil: :evil:
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

חח מיילא
נו הייתי חייב, זה הדיון הכי מעניין שהיה בפורום הזה כבר כמה שבועות (כמה, אבל כמה עצוב)

:D
Krumpet
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Krumpet »

דבר קטן - איך בלסטודרם איים על פסייקאטוג? הם היו בטייפ 2 ביחד? משום מה נראה לי ש'דרם הוא בבלוק של מסקז...
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

כנראה שהתבלבלתי עם ה-type 2s כי אתה צודק. לא blasto אלא FtK ועוד יצור... נראה לי זה היה Raging Kavu. בכל מקרה - Blasto איים על כל type 2 בזמנו ואם הוא היה, הוא גם היה מאיים על tog (טועים, קורה)
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

טוב, אני חושב שאין ברירה אלא להכריע את העניין בקטטה המונית.
נעול