למה המחיר של משחקי מחשב נמוך יותר ממשחקי קונסולות?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

למה המחיר של משחקי מחשב נמוך יותר ממשחקי קונסולות?

שליחה על ידי Kroen »

בארה"ב משחק מחשב עולה 50$ ומשחק PS3/360 עולה 60$.
בארץ משחק מחשב עולה 200 ש"ח ומשחק קונסולה עולה 400 ש"ח (לא ניכנס עכשיו לאיך 10$ הפרש הפך ל200 שקל הפרש, אפילו שגם זה נושא מעניין).
השאלה שלי היא למה ההבדל במחירים? עד כמה שידוע לי פיתוח משחק לקונסולה לא עולה יותר מאשר פיתוח למחשב. האם זה בגלל הפיראטיות הגבוהה במחשב? אם כן, אז 50$ זה לא נמוך מספיק בשביל למנוע פיראטיות... אם כך אז מה הסיבה?
תמונה תמונה
Wraith
Wraithinator

שליחה על ידי Wraith »

משחקי מחשב כבר לא עולים 200, אפילו שזה כמה שהם אמורים לעלות
בקשר למשחקי קונסולות, זה כי היבואנים שמוקים.
גם הקונסולות עצמן עולות פי 2 מהמחיר הסביר..
תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

יכול להיות שזה בגלל שיצרניות הקונסולות לרוב מפסידות ממכירת הקונסולה, ומרוויחות ממכירת המשחקים כך שהן עוד חלק בעוגה. כשמוכרים משחק מחשב לא משלמים תמלוגים לאינטל ומיקרוסופט. במשחק קונסולה כן . מעבר לזה משחקים חדשים ל-PS3 עולים בחו"ל 60 $ כך שההפרש עדיין קיים אבל פחות משמעותי. בישראל יש הפקרות מוחלטת במחירי משחקים לקונסולות .
אני הדורבן שקולע בזמן !
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

רוב משחקי הPS3 עברו את ה-500 פעם אחרונה שבדקתי (כשקניתי את שלי).. אין סיבה לקנות בארץ כשאפשר לקנות עוד משחקוחצי באיביי..
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

כנראה בדקת לפי הרבה מאוד זמן... כיום שום משחק קונסולה לא עולה יותר מ399 (אלא אם כן אתה קונה בבאג, ובאג סתם יקרנים)
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

יש לי תיאוריית קונספרציה שבישראל החברות שאחראיות על שיווק משחקי המחשב (אטארי והד-ארצי [אם השניה עדיין רלוונטית]) עושות חלק מהדברים בארץ (כמו הפקת ספרונים בעברית ואריזת הדיסקים) וחוסכות בכך עלויות, בעוד שזה בלתי אפשרי עם משחקי קונסולה שמגיעים סגורים ומוכנים מחו"ל.
אופציה נוספת היא שבעוד שיש הרבה בעלי מחשבים שעשויים לקנות משחקים להם, יש פחות בעלי קונסולות. אם לא מעצם הכמות, הרווח ממכירת משחקי קונסולות צריך לבוא מאיפשהו.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

קוראים לזה ישפאר...
thedarkelf
MTGil Apprentice

שליחה על ידי thedarkelf »

משום שכדי לפתח לקונסולה אתה צריך לקנות (מלבד מנוע משחק, או לפתח אותו בעצמך) גם רישיון וערכת פטיתוח לקונסולה הספציפית.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

thedarkelf כתב:משום שכדי לפתח לקונסולה אתה צריך לקנות (מלבד מנוע משחק, או לפתח אותו בעצמך) גם רישיון וערכת פטיתוח לקונסולה הספציפית.
זה מסביר את הייקור בחו"ל, אבל לא איך הוא תפח לו למימדים מפלצתיים בארץ.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
xXSkyWalkerXx
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי xXSkyWalkerXx »

משחקי מחשב עולים פחות ממשחקי קונסולה מהסיבה הפשוטה שהיום ההורדות הפיראטיות חיסלו את המכירות של משחקי המחשב והדרך היחידה להמשיך להוציא אותם לשוק היא להוזיל אותם
Sometimes You Have To Read Between The Minds
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

זה עדיין לא מסביר למה משחק קונסולה עולה בארץ 400 שקל ובארה"ב 200 שקל. או למה בוקס עולה בארץ 2000 שקל ובארה"ב 1200 שקל.
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

זה בכלל לא קשור לשאלה המקורית שלך, וזה מראה על פערי מחירים מארה"ב שקיימים ברוב מוצרי הצריכה. נכון שהפערים בולטים פה יותר אבל זה לא תופעה רק בענף המשחקים.
הסיבה לפערים היא פשוטה. אף אחד לא סופר את הגיימרים בארץ. לא היבואנים, ולא חברות הקונסולות. לראיה, לנינטנדו אפילו אין יבואן רשמי בארץ (ותאמין לי שיש כמה וכמה שפנו אליהם). אף אחד שכותב ב-PSN שהמדינה בה הוא גר היא ישראל לא יכול לקנות כלום, וגם האקס בוקס פה למיטב ידיעתי לא מיובא באופן רשמי על ידי מיקרוסופט ישראל.
הענף מורכב בעיקר מיבואנים שפשוט מייבאים בעצמם וכל אחד קובע איזה מחיר שבא לו כשהם כולם נעים בתחום גבוה בהרבה מחו"ל. ישפאר אמנם מייבאת את ה-PS3 באופן רשמי, אבל לא טורחת הרבה בנושא, ולראיה מעולם לא ראית פרסומת כלשהיא בטלביזיה למוצר הזה. על תמיכה בעברית בדפדפן אי אפשר אפילו לחלום.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מה קרה אבל? זכור לי שלPS2 היו פרסומות בטלוויזיה, על שלטי חוצות ואפילו על אוטובוסים... מה קרה?
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

המשחקים של הפלייסטיישן 2 בשוק הכרמל, זה מה שקרה.
האבסורד הוא שב-PS3 אין עדיין פיראטיות אפילו, והם עדיין אפילו לא מנסים. עשו איזה מבצע שמי שקונה בראווייה מקבל PS3 אבל זה ממש לא שיווק של מוצר שאמור להיות מוצר דגל.
אני הדורבן שקולע בזמן !
wizinet
MTGil Apprentice

שליחה על ידי wizinet »

למיטב ידיעתי כל זה קשור בכלל לכך שמשחקי קונסולות (בניגוד למשחקי מחשב שכפי שנאמר מופצים על ידי חברות ישראליות) מיובאים דרך אירופה. ועל כן המחירים נשארים כמו באירופה שלידיעת כולם יקרה הרבה יותר מארה"ב. עכשיו תוסיפו את מחיר היבוא הלא רשמי ואת העובדה ששוק הגיימרים בארץ קטן יחסית - והופה. משחק ב500 שקל.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

זה לא נכון באופן גורף שמשחקים באירופה עולים יותר. יש אתרים באנגליה שמוכרים משחקים אירופאים כולל משלוח לישראל בפחות מאותם משחקים כולל עלות המשלוח מאמריקה. וההבדל הוא לא בגלל המשלוח.
אני הדורבן שקולע בזמן !
שלח תגובה