שינויים עצומים במשחק: אקסטנדד

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Dragon Slayer
?Hellkites you say
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שינויים עצומים במשחק: אקסטנדד

שליחה על ידי Dragon Slayer »

תמונה
"!Fishing is for wussies"
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

הולכים לקצר את אקסטנדד ל-4 שנים של סטים במקום 7?! למה לא ליצור אותו כפורמט חדש?

בגדול האקסטנדד החדש נשמע כמו רעיון מאוד נחמד. פשוט חבל לי קצת על חובבי האקסטנדד הישן (אפילו שקיבלתי רושם שהשנה הוא פחות פופולרי מפורמטים אחרים...) וקצת על האפשרויות שפורמט של 7 שנים של סטים מאפשר.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

יש איזושהי חבילה ב-extended הקיים שלא מתה הרגע באופן מוחלט? אירוני שהם שחררו fetch lands ב-Zendikar ומנעו מ-extended להשתנות בצורה מהותית כו שהוא היה אמור בלעדיהן, ואז הביאו פחות משנה מאוחר יותר פטיש גדול כדי לפרק לו את הצורה לחלוטין.

אני חייב להניח שזו הכנה לקראת ה-super-extended ששמענו עליו. אחרת, אני יכול לשמוע הרבה סוחרי Magic מתמוטטים ברעש לא נעים כשמשהו כמו רבע מהמלאי שלהם הופך לא-רלוונטי.
Ekeross Dragon
MTGil Wizard

שליחה על ידי Ekeross Dragon »

לדעתי השינוי הכי טוב שהם עשו במשחק עד עכשיו (חוץ מלהוציא את abyssal prsecutor!) D:

זה נראה לי גדול וטוב לכל מי שלא רוצה להוציא 100000000 ש"ח על דארק קונפידנטים, שוק לנדס וטארמוגויפים ^_^

אבל, כמו שרן אמר, מעניין מה יקרה לכל הסוחרים ולמלאי קלפי אקסטנדד שלהם-ג'יטה, גיפטס אנגיבן, סורד אוף דה מיק, וכל מירודין לא שווים כלום פתאום.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

למה Sword of the Meek באנד? הוא באיזה קומבו דק או משהו?

ואני לא כ"כ יודע איך להתייחס לשינוי הזה, מעולם לא הייתי שחקן אקסטנדד ואני לא יודע איך אנשים מגיבים לזה.
באמת נראה כאילו אנשים איבדו בשנייה את רבע מהסחורה שלהם.
או שהיו צריכים להודיע על זה יותר זמן מראש או לא יודע, יותר מהדרגתיות או משהו. זה לא עסק ככה.
ומה השמועות לגבי super-extended?
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אני קצת בהלם מהבאן של שני הקלפים. sword of the meek זה באמת קומבו מאוד חזק, אז זה אולי על גבול הסביר, אבל gypergenesis?! הדק ראה משחק ברמת tier 2 ובקושי השיג תוצאות, מה פתאום באן?!
אני התחלתי לשחק בטיים ספיירל, אז זה די מגניב שאקסטנדד יהיה מורכב כולו מקלפים שיצא לי לשחק איתם
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

כי עכשיו שאין מירודין היפרגנסיס כנראה הייתה הופכת לדק מאוד חזקה.. הם כנראה עשו טסטינג ובדקו... הם לא נותנים באן סתם
עידו.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

123321 כתב:למה Sword of the Meek באנד? הוא באיזה קומבו דק או משהו?
משלבים אותו עם Thopter Foundry כדי לייצר טוקן מעופף אחד למאנה. לפעמים היו מוסיפים לזה Time Sieve בשביל "אינסוף תורים". הקומבו היה טוב מספיק בשביל להכניס אותו כסיידבורד של 1 sword 1 foundry ו1 time sieve או כסט מלא של 4 sword 4 foundry במיין (או פחות).
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

אם כל הכבוד הדק הזה לא היה חצי שבור כמו הדק האחרון שהם עשו לו באן, שהיה אפיניטי אם אני זוכר נכון. והייפרג'נסיס? באמת?

ומתי עשו באן לטופ?
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

ששון, יש לך חתיכת פורמט חדש להתרגל אליו...
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

בכתבה הם אומרים שנתנו באן להייפרג'נסיס כי הוא הולך לעבור רוטציה עוד כמה חודשים ממילא וברגע שאין בפורמט צ'אליס אוף דה וויד הרבה יותר פשוט לשחק הייפרג'נסיס
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

הטענה שלהם היא ששני הקלפים האלו ממילא יוצאים מהפורמט בסוף ספטמבר, כך שהם מעדיפים לעודד אנשים לבנות חבילות חדשות ולא להיבנות על חבילות ישנות שעומדות לצאת. זה רעיון סביר, למרות שזה לא מסביר למה Living End לא קיבל את אותו ה-ban, ביחוד כשבלי Dredge ו-Thepths אין ממש סיבה להכניס הרבה GY hate לחבילות...

האמת ש-Thopter combo לא נראה לי חזק במיוחד אחרי הרוטציה - אין יותר Depths כדי לשלב אותו (אה, כן, למי שלא שם לב - Coldsnap לא שייך ל-Extended החדש) ואין יותר transmute בשביל להביא אותו, מה שמשאיר אותנו רק עם Fabricate, Beseech ו-Tezzeret, שזה לא רע אבל זה בטח לא חזק כמו קודם.

פיות כנראה שורדת, אבל permission עבר מן העולם - כל מה שנשאר לו זה Broken Ambitions ו-Cryptic Command בלי שליפות זולות וטובת.

Scape לא תהיה שחיקה במיוחד בלי shock lands.

ל-All in Red נגמרה לחלוטין ההאצה. כנ"ל ל-Storm מכל סוג שהוא.

מה עוד יש?
זה נראה לי גדול וטוב לכל מי שלא רוצה להוציא 100000000 ש"ח על דארק קונפידנטים, שוק לנדס וטארמוגויפים
למעשה, אפשר להשיג את רוב הקלפים ל-extended (חוץ מאשר Goyf) הרבה יותר בזול מאשר קלפים ל-T2, והקלפים ל-T2 הולכים כנראה לעלות במחיר עכשיו שהם יהיו הרבה יותר שחיקים ב-extended החדש.
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

אני מניח שזה כדי ליצור הבדל בין Extended רגיל ל-Extended החדש. אני לא רואה סיבה אחרת.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Ekeross Dragon
MTGil Wizard

שליחה על ידי Ekeross Dragon »

למעשה, אפשר להשיג את רוב הקלפים ל-extended (חוץ מאשר Goyf) הרבה יותר בזול מאשר קלפים ל-T2, והקלפים ל-T2 הולכים כנראה לעלות במחיר עכשיו שהם יהיו הרבה יותר שחיקים ב-extended החדש.
זה נכון, אבל באקסטנדד השתמשו רק ל-PTQ, ככה שבשבילי לפחות, זה כמעט לא היה שווה את ההשקעה...לעומת סטאנדרט, שזה המוקדמות ואליפות הארץ.
אבל יש משהו בדבריך.
לעומת זאת, אני יכול לשחק עם vivds שוב! D:
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

עאלק פורמט חדש. הכינו את הביטרבלוסומים!
היום מוכרים אותם באונליין ב 10, אם בעונת אקסטנדד הקרובה זה לא 15+ לא קוראים לי שלי (ועוד הייתי כאן זהיר כי כן קוראים לי שלי. זה יהיה שווה הרבה יותר בטח)

ורן: כבר שיחקו ת'ופטר פאונדרי בפיות. ופיות מספיק חזק לבד.
HazardShesek
שופט L2 ומארגן ליגת ב"ש
יצירת קשר:

שליחה על ידי HazardShesek »

חלומם הרטוב של שחקני הקזואל התגשם!
עכשיו אפשר לקנות דברים ממש כיפיים בזול! :P
הקטע הכי חזק הוא ששחקני הטורנירים מקבלים פורמט רלווניט יותר בדרך.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי distant watcher »

HazardShesek כתב:חלומם הרטוב של שחקני הקזואל התגשם!
עכשיו אפשר לקנות דברים ממש כיפיים בזול! :P
הקטע הכי חזק הוא ששחקני הטורנירים מקבלים פורמט רלווניט יותר בדרך.
HEH - ממש לא ראיתי את זה בא... :eek:
למרות שבתור שחקן קז'ואל וותיק אין ספק שאשמח לקלפים זולים, זו באמת לא דרך להתייחס להמון שחקנים שחצי מהאוסף שלהם שווה ל... כמו כן, כמו שכבר אמרו בפורום התגובה להודעה המקורית אם הם היו הולכים לעשות פורמט חדש בין לגסי לאקסטנדד, זה היה הזמן. זה שהם לא עשו את זה מעורר שאלות ואת ההרגשה שכל הקלפים האלה ימשיכו להיות שווים ל...
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

טוב זה רשמי אני בכלל לא נכנס לאקסטנדד...
הגודל אוהו קובע....
tamiror
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי tamiror »

לפי דעתי הפתרון צריך להיות הפוך, לא לקצר את אקסטנדד אלא ההפך, לחזור למה שהיה פעם שרוטציה מתרחשת פעם בכמה שנים ולא עם כל בלוק כמו בסטנדרט. זה מה שמאפשר לאנשים לשחק הרבה זמן עם הדק שלהם ועם הקלפים הישנים שלהם. מאז השינוי אתה צריך להיות ערני ולשנות את הדק כל שנה, מה שלפי דעתי הרס את הייחוד של אקסטנדד, אבל עכשיו זה הולך להיות עוד יותר בולט, כי לא רק שתהיה רוטציה כל שנה גם מאגר הקלפים יהיה קטן הרבה יותר כך שהשינויים יהיו הרבה יותר קיצוניים.

אקסטנדד פעם היה מקום לאנשים שאין להם כסף או רצון לשנות את הדק לחלוטין כל רוטציה, לאנשים שרוצים ללכת עם הקלפים שלהם ועם הדק שלהם לאורך זמן, ואז כשהיו רוטציות פעם בשלוש שנים זה התאפשר, היום זה נהרס, וייהרס עוד יותר אחרי שהשינוי החדש ייכנס לתוקף.
Greg כתב:
גם אותי מעניין למה אלה שאמרו שהם לא רוצים להתגייס, לא רוצים להתגייס? (טוב, חוץ מהסיבה המובנת מאילייה - לשחק מג'יק בכלא עם tamiror).
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

היו שמועות על extended-מורחב הרבה לפני המהלך הזה ואלא אם מדובר בעורבא-פרח, הרבה מהקלפים שכביכול מאבדים עכשיו את ערכם (לדוגמא, shock lands) כי הם לא שחיקים בשום פורמט תחרותי יחזרו להיות שחיקים תוך זמן קצר בפורמט החדש (אישית אני מצפה לראות את ה-shock lands חוזרות ל-standard בשניה שה-fetch lands יוצאות ממנו, או שניה אחרי זה). זה כמובן לא וודאי - השמועות ב-Salvation אומרות שהסוחרים קיבלו מידע מוקדם לגבי המהלך הזה (שלא במפתיע) וב-GP האחרון אפשר היה לראות אותם מציעים מחירים נמוכים להפליא (מחירי קנייה, לפי מיטב הבנתי, לא מכירה) על קלפי מפתח ב-extended כגון Hallowed Fountain.

תמיר, הטענה של WotC היא שלפי הסטטיסטיקות שלהם, אנשים מעדיפים את Legacy על פני Extended כי למרות שהוא עולה יותר, החבילות שם באמת נשארות שחיקות לאורך ימים. כך שיכול מאד להיות שאתה צודק ו-WotC פשוט רוצים לשמור על Legacy פעיל ולכן הם מנסים להרחיב את הפעילות בכיוונים שונים במקום לחזור למתכונת הישנה - כלומר, כמה וכמה פורמטים בעלי היקף שונה ותדירות שינוי גבוהה שיכולים לקסום לאנשים בעלי וותק שונה ונכונות שונה להשקיע, וזוג פורמטי eternal ברמת שינוי נמוכה יחסית שלא מתחרים בהם.
שלח תגובה