PTQ Nagoya

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

סבבה אז העיכוב הוא אשמתכם בלבד? שלא דאגתם לזה מראש? אז תקחו אחריות ותספגו את הזמן בבית.

זוהר מצטער באמת,אבל לא באמת מעניין אותי שאתם עסוקים,יש חוקים אז אתם כן עושים איפה
ואיפה בחוקים וזה חבל,ועוד יותר מכך שהטורניר "התעכב" נטו בגללכם בגלל הארגון\שופטים\לא יודע מי לא מעניין אותי גם.

סליחה??? משחק מסתיים אז אני יכול לדבר עם הקהל שמסתכל ולשאול אם זה היה טעות או לא?? אולי אני אשאל אם הוא ראה אם עשיתי טעות במשחקים???

ולא היה חמור? אז מה כן חמור זוהר מעניין אותי,אני רוצה לדעת מה הגבול של השופטים בארץ,כי הגבול שלכם שונה לחלוטין מכל גבול שראיתי אי פעם בטורניר בחו"ל.

אתם צריכים להבין שזה טורניר ברמה גבוהה,פיטיקיו זה לא איזה פריריליס.

באמת זוהר שהתגובה שלך מפתיע אותי לרעה מאוד,כאילו אתה מתחמק מכל אחריות.

המצב השיפוט בארץ כבר כמה זמן בקרשים,המצב של ה"רצינות" לטורנירים רציניים (שימו לב שוב שלא מעניין אותי פריריליס\דראפט שבועי) עוד יותר גרוע.

אני אישית כבר שלחתי מכתב לDCI אם זה לא יעזור אני אמשיך הלאה ואתקשר אליהם,אשיג את השופט הראשי לא מעניין אותי,הרמה בארץ מתחת לכל ביקורת וזה בושה באמת שהשחקנים נפגעים מזה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

ניב- בקשר להגבלת זמן שנתנו לנו- למה לא התלוננת על זה שקבעו את זה? כי זה היה לך נוח.. שמע.. עכשיו שאתה נדפקת בגלל זה וזה לא טוב לאינטרס שלך אתה ממש מתלונן על זה.. למה שקבעו את זה לפני המשחק לא אמרת כלום? כי זה נוח לך - החבילה שלך מורידה חיים ושלי סתם הורגת עם ג'יס וקצת אג'ני...?
אני ממש לא אומר שהגבלת זמן הייתה בסדר, אני חושב רק שהיה לך מאוד נוח לא להתלונן על זה לפני הגמר - פעלת לפי האינטרס שלך.. ופתאום שאתה מפסיד אתה הופך תעולם ומתרגז.. אבל שזה אינטרס שלך שיהיה את זה אתה לא מתלונן..

אני רק רוצה להבהיר את הנקודה הזו שלא יחשבו שאתה איזה תמים ורוצה את טובת הטורניר- שהיה לך יתרון מזה ישבת בשקט וניצלת אותו..
עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

טוב די ניסיתי לדבר יפה אבל אני רואה זה לא עוזר.

עידו תגיד לי אתה מפגר?
אינטרס שלי?? אני לא ידעתי בכלל שלגמר אין הגבלת זמן זה א.
ב. כנראה שמהרגל לזה שלא היה עד היום הגבלת זמן (מה שמסתבר כבאמת החוק) חשבתי שפתאום נכנסים רציני לעניין החוקים בקטע הזה.

אבל מה? מסתבר שחשבתי שהשופטים עושים משהו טוב,ובדיוק ההפך.
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

ניב אל תשחק אותה פתאום תמים- בתחילת המאצ' של הגמר זוהר הודיע לנו שיהיה לנו שעה למאצ'.. הוא אמר את זה בבירור לפני שהתחלנו את המאצ'.. אני ממש לא אומר שזה בסדר. אבל לבוא ולאמר עכשיו שלא ידעת את זה ושתקת כי לא ידעת בלה בלה.. וגם במהלך המאצ' אני שאלתי את זוהר יותר מ3 פעמים כמה זמן נשאר.. אז אין סיכוי שלא שמעת.. אולי היה לך נוח לא להקשיב ולנצל את היתרון הזה...
עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

הא? מה הקשר?

לא התכוונתי שלא ידעתי תוך כדי המשחק,זה ידעתי ושמעתי,אל תהפוך אותי לחרש תודה.

מה שלא ידעתי זה מבחינת החוקים שאין הגבלת זמן ולכן חשבתי שהם פעלו כן לפי החוקים ונתנו הגבלת זמן ושוב כאן הטעות שלי מודה.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

ניב בסדר לא חייב להתלהם תערוך את התגובה אפשר גם בדרכי נעם עצבים לא ממש יעזרו פה..

אני אישית חושב שניב צודק פה לא יכול להיות שסיבוב אחד ככה סיבוב אחר ככה צריך לקבוע הכל מראש ומן הסתם בטופ 8 צריך לחשוב הרבה יותר וגם השופטים נקראים הרבה יותר משמע צריך יותר זמן שעה ורבע לפחות או לעדות את זה כמו באונליין רק 45 דקות לשחקן {בגמר יש מספיק שופטים שיעשו את זה}..

דיבורים בשולחן של הגמר? אם מישהו מוציא מילא בסיבוב הראשון הוא צריך לגבל גיים מה השתגעם זה PTQ.... גם אם מישהו רק מסתכל על מישהו אחרי שהראה לו יד זה לא בסדר אני זוכר שאח שלי בא איתי לטורנירים אני אומר לו להתרחק מהשולחן שלא יקרה מצב כלשהו זה לא פריריליס זה PTQ!

אז נכון לא היית בטורניר הזה ובאופן כללי לא בטורניר תחרותי הרבה זמן בארץ אבל אני חושב שאני כן יכול להביע דעה ממה שאני יודע ולפי איך שזה נשמע מפי זוהר המצב נשמע חמור בגמר צריכים לעשות מחסום מכיסאות לעשות מעין שטח סטרילי ומי שרוצה לראות יוכל לעשות זאת ממרחק של 2 מטר {חוץ מהשופטים}ואני זוכר מאיפה הכל התחיל שבאליפות הארץ משתתף משחק לך משהו לא בצורה לא נכונה ושואל אותך אפשר לחזור? אז אתה יודע שמשהו כבר לא בסדר...

לסיום הליקוים שנשמעים כאן הם בסדר גודל הרבה יותר רציני מאשר אם יש שריטה על פרוטקטור או הקלף הפוך דיבורים בשולחן לא מפי שחקנים הוא אסור בתחלית האיסור וזה מה שהכי צרם לי לשמוע
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

וואי אתם כותבים כל כך מהר שאני לא מספיק לעקוב, וחבל כי תמיד נחמד לראות איך האחראים מטפלים במצבים האלה (שמשום מה קורים פה יחסית הרבה)
TrUnks כתב:יש לי מספיק נסיון בטורנירים כאלה בטופ 8ים\גמרים ובחיים לא נתקלתי במצב כזה שמודדים אותי בזמן.
TrUnks כתב:אני לא ידעתי בכלל שלגמר אין הגבלת זמן
פה איבדת אותי.... בכל אופן, אני חושב שזה קצת בעייתי להתלונן על הזמנים עכשיו אחרי הטורניר אם לא אמרת כלום בזמן הטורניר על זה (אבל שלא תבין לא נכון, גם אני חושב שכל העסק נוהל בצורה ביזיונית אם אכן קרה כמו שמתואר)
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

טל לא ידעתי שמבחינת החוק שאין הגבלת זמן,מה שחשבתי זה שיש הגבלת זמן ושהשופטים "מחליקים" את זה כמו ברוב הדברים לצערי שעושים בארץ,אז מה שחשבתי שבעקבות שראיתי שהפכו להיות "קצת רציניים" (בדק צ'ק למשל שהסתכלו על כל פיפס קטן בsleeves ובפוילים וכו') אז שכן יש חוק שעוקף זמן.

נכון תלונת הזמן אין לי הרבה מה לעשות(למרות שגם העלתי את זה במכתב כי זה בושה) מה שכן יותר מכעיס אותי בטירוף זה החוסר רצינות בעניין הoutside assistance בארץ ששוב ושוב קורה ולא עושים כלו-ם עם זה.

מה שקרה בגמר לפחות דורש מינימום מאצ' לוס.

וכן הערתי על זה באותו זמן אבל מה? שופטים לא עשו כלום אמרו "תמשיכו" למה? לחץ בית מדבר\הכרות עם אנשים מדבר.

בקיצור שו-ם דבר שקשור לחוקיות והוגנות של המשחק מדבר פה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

חשבתי שמה שכתבתי היה מאד ברור, אבל אני ארחיב.
א) אם כבר נקבעה מגבלת זמן כלשהי, ראוי לאכוף אותה בסיבוב ראשון של פרירליס כמו שראוי לאכוף אותה בגמר אליפות העולם. סוג הטורניר והעובדה שזאת "רק דקה" לא אמורים להשפיע. זה נובע מ:
ב) ניהול זמן הוא אחד הכישורים שמסייעים לשחקנים לנצח בטורנירים. אי לכך, כדי שטורניר יהיה ספורטיבי והוגן במידה המירבית, מן הראוי שהשחקנים ידעו מה מגבלת הזמן של סיבוב לפחות בתחילת אותו הסיבוב, כדי שיוכלו לבצע את ההתאמות המתאימות לאופן (לא קצב!) המשחק שלהם.
לגבי הקריאה לשופט, העובדה ששופטים עדים לא אומרת שהם יכולים או צריכים להתערב. דמיין מצב שבו יש שני משחקים במקביל, בשניהם שחקן עומד לעשות טעות. אחד מהם שופט רואה. אם הוא עוצר את השחקן מלטעות, זה לא עקבי כי במשחק השני השחקן יעשה את הטעות וייענש בגללה. אם הוא מחכה שהשחקן יטעה ואז מעניש אותו זה לא עקבי, כי לא בטוח שבמשחק השני היריב ישים לב לטעות. לכן, אם אי אפשר לכסות את כל המשחקים שמתקיימים בסיבוב מסוים, הפתרון הכי עקבי הוא לחכות לקריאת שופט.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אם זה לגבי הoutside assistance אז הצגתי את המצב לשופטים,המשחק שנוהל היה הגמר ולכן היה המשחק היחידי שהתנהל ככה שהם היו 100% במשחק הזה ולא בשום משחק אחר.

ובעצם מה שאתה מציג לגבי הזמן זה מה שקרה מבחינת הזמן לא תקין בעליל,האם אני צודק? (כמו ש"חבוב"(נדב) כתב שבהתחלה אמרו שלא יהיה מגבלת זמן ואז תוך כדי הסיבוב קבעו זמן)
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

במשחק שלי מול נדב זה היה עוד יותר קיצוני הקטע של הזמן- אמרו לנו בהתחלה שאין הגבלת זמן.. ופתאום באיזה המאצ' שהיה 1-1 אמרו לנו שיש לנו עוד רבע שעה..
עידו.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

The - cheat ממש מפריע לי שאתה מגיב פה כל הזמן בתור אחד לא מגיע לטורנירים האלה... אתה לא עוזר להרגיע את הסיטואציה ואתה מזכיר לי את הזוג זקנים בחבובות שיושבים ביציע ורק מבלבלים את השכל... אתה לא חלק מזה אז אל תהיה חלק מזה... ואל תגיד לי שפעם היית חלק עד שנמאס לך מההתנהלות הבזיונית. אם נמאס לך אז נמאס לך תודה...

בתור אחד שישב בצד בזמן הטופ 8 הייתה אווירה של שכונה לחלוטין... מצד כולם... גם מצד השחקנים...
הגודל אוהו קובע....
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

jamanta כתב:The - cheat ממש מפריע לי
באסה.
jamanta כתב:אתה לא עוזר להרגיע את הסיטואציה
זאת לא סיטואציה שצריך להרגיע, בדרך כלל עוברים עליהן פה לסדר היום אבל אף אחד לא אמר שזה תקין.
jamanta כתב:אתה לא חלק מזה
הנה, עכשיו אני כן חלק מזה, ואני מביע את דעתי בעניין.

או בנימה פחות צינית, זה שאני לא בא לטורנירים (שהסחבת בארץ היא אחת הסיבות לכך, אך לא היחידה) לא אומר שאין לי זכות לבקר את ההתנהלות שלהם.
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 21/3/2011 , 17:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

דניאל שמע אני דווקא מסכים עם טל פה,זה משהו שאני שומע שקורה כבר כמה פעמים ומחליקים את זה,הפעם הייתי עד לז בעצמי ולכן אני לא הולך לשתוק על זה,ובטח שלא צריך להרגיע את הרוחות כי זה משהו חמור מאוד אם המצב ככה,חבל שרק אני\טל חושבים ככה ושחקנים אחרים לא מבינים את זה\לא חושבים ככה.

ואם טל חווה דברים כאלה בעבר אז יש לו מה להוסיף
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אני אגיד לך מה הבעייה ניב, אנשים פשוט יוצאים מנקודת הנחה שלכולם כוונות טהורות ואף אחד גם ככה לא הולך לחשוב אפילו על לנצל את כל הפישולים האלה לטובתו. אמנם ב-99% מהמקרים זה אכן כך ואנשים לא באים במטרה וכוונה תחילה לרמות, אבל מספיק אחד שמחליט (אפילו לא במודע) לנצל תקרית כזו או אחרת לטובתו. לא אמורה להיות לו בשום פנים ואופן אפשרות לעשות זאת, והעלמה של אפשרויות כאלה זאת עבודה של צוות השיפוט.

דוגמא: למשל בטורניר כלשהו מחפפים את עניין ה-Deckchecks ושחקן מסוים שם לב שפרוטקטור של איזה קלף חשוב בחבילה מסומן, אבל אין לו פרוטקטורים ספייר ואין לו כח להתעסק עם זה אז הוא פשוט חושב לעצמו "טוב לא משנה, אני לא נעזר בזה ואף אחד לא ישים לב ולכן זה לא מפריע לאף אחד". ופתאום צחק הגורל ומשחק הבא הקלף העליון בדק אחרי שהוא שלף 7 הוא אותו קלף מסומן שעכשיו בלי כוונה מאפשר לו לשמור יד שהוא היה זורק לפח.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

לא,הבעיה היא שאתה לא יכול לדעת מה הכוונות של האנשים ככה שאתה ממש לא יכול לבוא בהצהרה כזאת כמו שעשית....
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

לא מחליקים ולא משתיקים שום דבר. יש דברים שקורים ואין לנו ניסיון עבר איתם אז פועלים לפי מה שנראה נכון באותו רגע, ואחרי זה מתחקרים ודנים בהם (כרגע יש לנו דיון כזה בפורום שופטים). כולנו חכמים בדיעבד אחרי שמתיישבים בכיסא הנוח בבית וקוראים לפרטי פרטים את הכללים הרלוונטים.

TheCheat, אני יודע שאתה מתעניין בשיפוט ומקווה שייצא לך לשפוט בעתיד הלא רחוק כדי לקבל פרספקטיבה מהצד השיפוטי.

TrUnks, אני עדיין רוצה לדעת למה לא פנית אלי באותו רגע? כי זה הרציונל שלי - מישהו מדבר, אחר עונה לו, כמה צוחקים, אנשים משחררים קצת לחץ בסוף ה PTQ ומתחילה "אווירת שכונה" כמו שאתה קורא לזה. לא נאמר שם שום דבר אסור (היה עדיף אם הקטע של "היית שומר יד כזאת?" לא היה נאמר, אבל אני לא רואה את זה כ OA) ואתה במרכז של כל זה. אני חושב לעצמי אם היה כאן משהו לא בסדר, ושאם היה ניב בטוח היה אומר על זה משהו כי הוא בחור סטריקטי ותחרותי, אבל במקום זה אני רואה אותך יושב שם ומחייך. מה אני אמור להסיק מכך?
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

נכון, אין אפשרות לדעת בוודאות, אבל זה מה שאתה יכול לצפות מסביבת משחק טיפוסית...
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

לא פניתי אליך זוהר? ישר שזה קרה אמרתי "מה הולך פה אפשר לדעת?" והסתכלתי עליך ואתה פשוט לא עשית כלום,אז נא לדייק בפרטים.

יושב ומחייך?? הא? ישר שזה קרה הגבתי בצורה "קשה" ושאלתי מה קורה פה ומה זאת השכונה הזאת והסתכלתי עליך ועל עמית,ועידו אמר משהו בסגנון "יאללה.." אז תעשה לי טובה.

אז יופי,בוא כל גמר של פיטיקיו נעשה אולי two headed giant שלכל שחקן בגמר יהיה עוזר אישי ,או אולי יותר מזה נעשה קבוצות ויעזרו.

אתה שם לב מה אתה כותב? שאתה "בסדר" עם זה שיש אווירה שכונה בגמר של פיטיקיו?
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

בקשר לעניין ה"שכונתיות" של הטורניר, כבר מסיבוב ראשון זה הרגיש לי ככה, במשחק השלישי שלי נגד אורי חורב (סיבוב ראשון) עמדו הרבה אנשים מסביב ואמרו דברים, ואפילו רמיזות (לא בכוונה) על טעויות, ואפילו אחד המארגנים של הטורניר אמר לאורי להפסיק לבזבז זמן ולפרוש.
אני לא מהסוג שמתעצבן מדברים כאלה, אז לא עשיתי מזה סיפור, אבל זה באמת נוראי.
במאטץ' שלי בטופ 8 נגד עידו באמת לא היה שופט צמוד, אבל אני בסדר עם זה, סך הכל יש 4 מאטצ'ים וזאת לא בדיוק אליפות הארץ מבחינת כמות שופטים.
בתחילת המאטץ' נגד עידו שאלתי על הגבלת זמן, ואמרו לי 50 דקות כמו סיבוב רגיל, אני ועידו קצת התלוננו על זה כי אנחנו ציפינו ליותר, אבל לא ביג דיל, לפחות אמרו בהתחלה.
בקשר לזה שאחר כך קיצרו סיבובים של חצי גמר וגמר מסיבות אישיות של השופטים, עם כל הכבוד לשופטים, יש חוקים (מסתבר) שצריך לשמור עליהם.
לא הייתי עד לגמר, אז אני לא בדיוק מודע לסיטואציה, אבל אם שחקן מדבר עם הקהל באמצע המאטץ' (גם אם זה בין משחקים) זאת באמת בושה וחרפה, וזה לגמרי Outside Assistance שאפילו השחקן יזם אותה, זה נותן לו יתרון ישיר בהמשך המאטץ', אני לא מבין גדול בעונשים, אבל זה אכן נשמע כמו משהו שמגיע עליו מינימום גיימלוס, אם לא הרבה יותר.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
שלח תגובה