טכניון vs. אוניברסיטת ת"א

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
עידו גיא
Legendary Guy
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

טכניון vs. אוניברסיטת ת"א

שליחה על ידי עידו גיא »

גבירותיי (כן בטח! :lol: ) ורבותיי!
התכנסנו כאן הערב כדי לראות את הקרב של המאה! שני קמפוסים עומדים להתחרות כדי לראות מי מהם יזכה ללמד בחור מהוד השרון הנדסת חשמל ופיזיקה!
ובלי להכביר במילים, נציג את המתחרים שלנו להיום!
בפינה האדומה, הנציגה של העיר שפשוט לא מפסיקה, במשקל מטורף של 2000 חברי סגל ו-25000 סטודנטים, קבלו במחיאות כפיים סוערות את אוניברסיטת ת"א!
ובפינה הכחולה, מגיע אלינו מעיר המפרץ שבצפון, המקום שהקדיש את עצמו ללימודי מדע וטכנולוגיה, במשקל מכובד של 1300 חברי סגל ו-12000 סטודנטים, קבלו את הטכניון!

ועכשיו ברצינות, התקבלתי להנדסת חשמל ופיזיקה בשני הקמפוסים ועכשיו אני מנסה להחליט לאיזה מהם ללכת. אני די נוטה לכיוון ת"א, אבל יש לי הרגשה שקיבלתי רושם שלילי מהטכניון בגלל מעט האנשים שדיברתי איתם על הטכניון שלרובם היה רושם שלילי ממנו.
מה דעתכם? מה היתרונות ומה החסרונות של כל אחד מהם? (מניעים כלכליים ומרחק מהבית כבר שקלתי, אני מחפש יותר בכיוון של אווירה, אנשים, חיי חברה, מרצים, יוקרה וכו')
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לטכניון יש ליגת Magic עם שחקנים איכותיים וחברה נהדרים, בת"א אין כלום למיטב ידיעתי. אם זה עוזר לך להחליט :)
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

הטכניון הוא מקום המפגש הגיאומטרי של כל העקומות.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

בכל מקום עם מעונות נוצרת אווירה שונה (וקרובה יותר) מאשר בלי.
מצד שני אנשים מתאבדים בטכניון.

נ.ב: האם אתה גאון? האם אתה סופר חרשן?
אם לא סימנת V על לפחות אחת משתי התשובות כדאי לך ללכת ללמוד רק חשמל ולא חשמל פיסיקה.
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

kabanist כתב:הטכניון הוא מקום המפגש הגיאומטרי של כל העקומות.
אני מבקש, ההגדרה המדוייקת של הטכניון היא :

"נקודה במרחב בה נפגשים כל המרובעים עם כל העקומות"

עכשיו :
מבחינת שם - הטכניון מנצח בערך כל מקום אחר בארץ. בטח בלימודי הנדסה.
מבחינת רמה - לפי מה שהבנתי, לא מ-ידע אישי, הלימודים בטכניון דורשים הרבה הרבה יותר השקעה.
בנוסף - שוב, לפי מה שהבנתי מחברים, חיי החברה בטכניון לא כ"כ טובים, בעיקר כי כולם (הכללה) לומדים כל הזמן.
אחרון - ת"א היא אוניברסיטה בקשיים כלכליים, אני לא יודע מה המצב בדיוק בלימודי הנדסה, אבל חברים שלי מת"א התלוננו נון-סטופ על האוניברסיטה...
תעשה את החישובים שלך.
אם אתה רוצה אני יכול לדבר עם האקסית שלי, היא לומדת פיזיקה הנדסת חשמל בת"א (ובאופן מפתיע היא כוסית, שלי יכול לערוב לזה :) ), אני יכול לשאול אותה אם היא מוכנה לדבר איתך ולהציע רשמים.
בהצלחה.
עומרי.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Navidshi כתב:לטכניון יש ליגת Magic עם שחקנים איכותיים וחברה נהדרים, בת"א אין כלום למיטב ידיעתי. אם זה עוזר לך להחליט :)
מאיפה לסטודנטים יש כסף לשחק מג'יק בימים טרופים שכאלה? :)
Shali כתב:נ.ב: האם אתה גאון? האם אתה סופר חרשן?
אם לא סימנת V על לפחות אחת משתי התשובות כדאי לך ללכת ללמוד רק חשמל ולא חשמל פיסיקה.
אני לא יודע אם אני יכול לסמן V בעצמי על אחת משתי התשובות, אבל הרבה אנשים שמכירים אותי היו מסמנים בשבילי. מעבר לזה, אני אוהב אתגרים ואני מאמין שאין שום דבר שאני לא יכול ללמוד בהצלחה אם אני אהיה במסגרת שמלמדת אותו בצורה מקצועית.
עומרישוני כתב:מבחינת שם - הטכניון מנצח בערך כל מקום אחר בארץ. בטח בלימודי הנדסה.
מבחינת רמה - לפי מה שהבנתי, לא מ-ידע אישי, הלימודים בטכניון דורשים הרבה הרבה יותר השקעה.
בנוסף - שוב, לפי מה שהבנתי מחברים, חיי החברה בטכניון לא כ"כ טובים, בעיקר כי כולם (הכללה) לומדים כל הזמן.
אחרון - ת"א היא אוניברסיטה בקשיים כלכליים, אני לא יודע מה המצב בדיוק בלימודי הנדסה, אבל חברים שלי מת"א התלוננו נון-סטופ על האוניברסיטה...
תעשה את החישובים שלך.
אם אתה רוצה אני יכול לדבר עם האקסית שלי, היא לומדת פיזיקה הנדסת חשמל בת"א (ובאופן מפתיע היא כוסית, שלי יכול לערוב לזה :) ), אני יכול לשאול אותה אם היא מוכנה לדבר איתך ולהציע רשמים.
בהצלחה.
עומרי.
לפי מה שבני דודים שלי שלמדו מדעים והנדסה למיניהם בשני הקמפוסים האלה אמרו לי, הפקולטות להנדסה בשני הקמפוסים האלה הן פחות או יותר באותה רמה, וזה לא אמור להשפיע על סיכויי הקבלה לעבודה אח"כ. אחד מהם גם העלה נקודה מעניינת שאם באמת הלימודים בטכניון יותר איכותיים וקשים מאשר בת"א, אז הציון הסופי שלי יושפע בהתאם, כלומר שאם אני אקבל 95 בת"א, אז אם הייתי הולך לטכניון הייתי מקבל 90, וככה זה לא באמת משנה עד כדי כך איפה אני לומד.
איך קשיים כלכליים בת"א יכולים להשפיע? מעבדות יותר גרועות? מרצים שחוטפים סטונדטים של שנה א' וקוצרים את הכליות שלהם כדי למכור בשוק השחור?
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

עידו גיא כתב:
Navidshi כתב:לטכניון יש ליגת Magic עם שחקנים איכותיים וחברה נהדרים, בת"א אין כלום למיטב ידיעתי. אם זה עוזר לך להחליט :)
מאיפה לסטודנטים יש כסף לשחק מג'יק בימים טרופים שכאלה? :)
קל לענות, רק שניים/שלושה מהליגה הם גם סטודנטים :P

הלימודים בטכניון קשים, ביחוד בחשמל פיזיקה שזה פחות או יותר הקריעה הכי רצינית שיש כאן, אם הרמה בת"א דומה אז באמת עדיף ללכת לשם.
קרוב לוודאי שאם בת"א תקבל 95 אז בטכניון תקבל 70 במועד ב' ויהיה פקטור שלילי :)
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שניהם טובים, כל אחד מהם יטען שהוא יותר טוב מהשני, ואני חושב שבטווח הארוך אתה פשוט צריך להחליט אם בא לך לחיות בחיפה או בת"א ולבחור לפי זה. מבחינה אקדמית אין פה שיקול, אתה הולך למות באופן שווה בכל אחד מהמקומות.
לדעתי עדיף ת"א, אבל זאת בעיקר שאלה של איך אתה אוהב לבלות את הזמן הפנוי שלך. בגלל שחיפה גדולה ומשופעת, קשה מאד להגיע ברגל ממקום למקום, והאוטובוסים לא כל כך יעילים, מה שמוסיף תקורה של זמן לכל אחת מהיציאות שלך. באופן כללי אין לך המון זמן (או כסף למוניות), אז בחיפה מצאתי את עצמי תקוע למדי עד שהיה לי אוטו. אבל באמת שלא יהיה לך *המון* זמן פנוי וכנראה שכן תהנה בפאבים של העתודאים, אז לא בטוח שזה שיקול שאמור להשפיע.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

תתכונן, הולך להיות קשה רגרדלס החרשנות או השכל שלך, בהבטחה.
חיים לא יהיו לך הרבה, במיוחד בשנה הראשונה.
בכ"מ, אני לומד פיסיקה והנדסת חשמל בת"א שנה שנייה ואני חושב שבין כל הסטודנטים במחזור שלי יש הסכמה שהנדסת חשמל באוניברסיטה הזאת היא בושה רצינית, לעומת זאת הפיסיקה ברמה ממש גבוהה.
באופן כללי, מנסיון אישי שלי, כדאי בתקופת לימודים כ"כ אינטנסיבית (ובאמת שאין לך צל של מושג כמה) להתרחק כמה שיותר מהבית- הראש שלך צריך להיות מרוכז בדבר אחד בלבד ובבית נוטים לפנות לכל מיני דברים אחרים חוץ מלימודים( ע"ע עצם קיום התגובה שלי בת'רד הזה).
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אני אומר מה שאבא שלי אמר (אבא שלי מהנדס בתעשייה אווירית שמקבל אנשים לעבודה)
הוא אומר שהטכניון יותר נחשב מאשר לאוניברסיטת תל אביב
אבל הוא עצמו למד בתל אביב
הוא גם אומר שעדיף לך ללכת ללמוד איפה שאתה חושב שתקבל את הציונים היותר טובים
לפי ממה שבוא יודע מאנשים שלמדו בטכניון בעבודה שלו הוא מכיר ששם יותר קשה מאשר תל אביב

אבל לא משנה לאיפה תלך שיהיה לך בהצלחה בלימודים
מה?
Seeker Of Rain
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Seeker Of Rain »

עוד נקודה שכדאי לשקול היא העלות מחיה.

שכר הדירה בת"א (ובכלל המחיה) גבוה משמעותית מזה שבחיפה. כמו כן אם אתה תזדקק לעבודה בזמן הלימודים גם זה צריך להיות שיקול.
שלח תגובה