מצב המאג'יק התחרותי בארץ - חיתוך מצב

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

סיקור יפה מאוד אין ספק

אביעד דבר אחד הפריע לי מכל התגובה שלך...אמרת שאתה רואה שהמשחק התחרותי הולך ומשתפר...אז איך בדיוק אתה רואה את זה? עם כל מה שקרה עם האליפות הארץ זה בדיוק ההפך משיפור...אם יש משהו שאתה יודע שאני לא אז אשמח לדעת(בפרטי אם בא לך) כי בתור שחקן תחרותי קשה לי לראות איך אתה רואה התקדמות כי אני דווקא רואה בדיוק ההפך מזה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

TrUnks כתב:סיקור יפה מאוד אין ספק

אביעד דבר אחד הפריע לי מכל התגובה שלך...אמרת שאתה רואה שהמשחק התחרותי הולך ומשתפר...אז איך בדיוק אתה רואה את זה? עם כל מה שקרה עם האליפות הארץ זה בדיוק ההפך משיפור...אם יש משהו שאתה יודע שאני לא אז אשמח לדעת(בפרטי אם בא לך) כי בתור שחקן תחרותי קשה לי לראות איך אתה רואה התקדמות כי אני דווקא רואה בדיוק ההפך מזה
מסכים. נראה לפני המהלכים האחרונים שהמג'יק בארץ לצערי הרב הולך לכיוון פחות תחרותי ויותר מזמין שחקנים חדשים, וממש לא כפי שמתואר בכתבה שנכתבה
עידו.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אגב, הכתבה של יובל אינה הסיקור אלא כתבה נלווית.
הסיקור של שחקן העונה יגיע בהמשך.
תראה, המהלך של וויזארדס בהחלט לא תורם לפעילות התחרותית בארץ, לפחות לא באופן ישיר ומיידי.
אבל, כמו במג'יק, ישנם פרמטרים שאינם בשליטתנו ואנחנו צריכים לדעת ל"שחק" טוב גם כשהם בסביבה.
כמו שאני רואה את זה, יש צורך לעבוד במקביל. בזמן שאנחנו דואגים להגדיל את הקהילה מבחינת מס' השחקנים אנחנו גם דואגים לשמר את הנוכחית, וזה אומר, בין השאר לדאוג לסיפוק היצר התחרותי של חברי הקהילה.
פרוייקט שחקן העונה הוא אחד המהלכים האלה, וגם הוא (אני מקווה) ילך וישתפר.
אין ספק שעכשיו פחות דלתות יפתחו לנו למשחק מקצועי בחו"ל (למרות שמצד שני ויזארדס גם מגדילים את מס' הפרו טורים, מה שאומר שיהיו יותר פי טי קיויים), ואין ספק שזה מאכזב , במיוחד את בעלי היכולת, אבל אני חושב שאפשר יהיה ליצר אווירה מקצועית ותחרותית גם בארץ.

חשוב להבין, הסיבה העיקרית שהחלטתי להיות חבר בצוות מיינד גיימז, ולפעול גם מאחורי הקלעים, היא האפשרות לשפר את סביבת המשחק שלי כשחקן, בכל הרמות והבחינות, ותאמין לי, הסטנדרטים שלי גבוהים.
אני אופטימי משום שאני רואה שזה אפשרי. בר ביצוע.

מלבד זאת, תוספת משמעותית של שחקנים לקהילה הינה מהלך שישפר גם את הפן התחרותי בארץ. כל אחד מאיתנו התחיל איפשהו, גם אלה שמג'יק זורם בעורקיהם ומאיישים היום את חוד המשחק ה"מקצועי" בארץ - וכל שחקן חדש הוא פוטנציאל להיות אחד כזה.
נסו להסתכל על זה בתמונה רחבה:
יותר שחקנים, יותר כסף, יותר אפשרויות, טורנירים גדולים יותר, יותר מקומות למשחק בארץ, יותר טורנירים, יותר קלפים לבניית דקים, יותר תחרות.

אביעד
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

אביעד- רק דבר אחד לתקן.
וויזארדס לא הגדילו את מספר הPT, להפך.. מספרם לא השתנה, אבל הפכו אותם לאירועים "פרטיים"- בלי סייד אודנטס, רק הPT.
מה שהוכפל זה מספר הGPים

עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אביעד מן הסתם,אני לא דיברתי רק על הפאן התחרותי אלה על המג'יק בכלליות כי מן הסתם שיותר שחקנים תורם גם לתחרותיות(למשל פיטיקיו גדול=יתחילו לממן וכו')

הבעיה שגם פה אני לא רואה שיפור,בפריריליס האחרון היו 66 איש,שזה לא עליה מאז הפריריליס האחרון(67 איש) וירידה משמעותית מהפריריליס של הסט הראשון (95 איש) עכשיו תמיד התקווה שלי הייתה ש"לפחות האליפות לא נפגעת אף פעם" עכשיו מבחינתי שזה ג-ם נפגע אז המצב הגיע למצב קשה מאוד.

ונעזוב את הפריריליסים לדקה
כל טורנירי הטייפ 2 שאורגנו (ע"י עומרי שמחי למשל) אז הנוכחות בהן פשוט עצובה ביותר שלא מגיעה ל20 שחקנים אפילו,חשבתי אולי אחרי כמה טורנירים זה יתקדם אבל ההפך זה רק נשאר על אותו מספר (בין 13-15 שחקנים פחות או יותר) ואולי יורד..

חבל לי שהנושא הזה צריך לעלות דווקא בת'רד הזה,אבל מצטער אני לא רואה שום פאן לאופטימיות בזמן הקרוב אלה אם כן תוכיח לי אחרת
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

הבעיה שגם פה אני לא רואה שיפור,בפריריליס האחרון היו 66 איש,שזה לא עליה מאז הפריריליס האחרון(67 איש) וירידה משמעותית מהפריריליס של הסט הראשון (95 איש) עכשיו תמיד התקווה שלי הייתה ש"לפחות האליפות לא נפגעת אף פעם" עכשיו מבחינתי שזה ג-ם נפגע אז המצב הגיע למצב קשה מאוד.

ונעזוב את הפריריליסים לדקה
כל טורנירי הטייפ 2 שאורגנו (ע"י עומרי שמחי למשל) אז הנוכחות בהן פשוט עצובה ביותר שלא מגיעה ל20 שחקנים אפילו,חשבתי אולי אחרי כמה טורנירים זה יתקדם אבל ההפך זה רק נשאר על אותו מספר (בין 13-15 שחקנים פחות או יותר) ואולי יורד..
זוהי הצגה של המצב הנוכחי, ועליו אין לנו ויכוח, הוא טעון שיפור.
שחקנים לא יופיעו בלחיצת כפתור, זה יהיה מהלך מתמשך ויהיה צורך לפעול במספר אגפים כדי להצליח בו באמת.
גם טורנירי הזברה (שאתה בטח זוכר) התחילו ממספרים דומים לטורנירים של שימחי. מה שחשוב הוא שיש לנו כרגע טורנירי קונסטרקטד על בסיס קבוע (תודות לשימחי) ויש סיבה לבנות ולהכין דקים, נצטרך להתמיד בעניין זה ותמיד לחשוב על איך אנחנו מושכים עוד קהל.
מגיעים לטורנירים של שימחי בין 12 ל20 איש, ולמען האמת זה בערך החלק בקהילה שבאמת משחק קונסטרקטד, וזו בעיה. כדי להגדיל את החלק הזה בקהילה נצטרך להגדיל את כולה, הגדילה תיהיה בהתאם.

תסתכל שוב על מה שרשמתי בהודעה האופטימית. אמרתי שאני רואה את המג'יק התחרותי בארץ צועד לתקופה טובה יותר. זה נאמר גם בגלל המצב כרגע וגם משום שאני מכיר את האנשים שעובדים מאחורי הקלעים כדי לשנות זאת
אני מקווה שהכתבה של יובל עוררה את החשק אצל מי שאיבד אותו קצת לאחרונה, ושהבהירה , לכל מי שלא היה ברור לו, את החשיבות של האספקט התחרותי במשחק ובכל מה שסובב אותו.

אביעד
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אביעד, אני לא חושב שהצמיחה בשחקני הקונסטרקטד תהיה זהה לצמיחה בכמות השחקנים.
הסיבות שהקונסטרקטד בדעיכה (אולי אפילו פרפורי גסיסה) בארץ הן רבות ומגוונות, וחלקן המכריע בכלל לא קשור אליכם או לכל יבואן קודם לכם, אני אמנה את חלקן סתם כדי לסבר את האוזן :
יציאה של מית'יק ררים הביאה לכך שקלפים מסויימים הפכו יקרים וכמעט בלתי ניתנים להשגה בארץ.
כתוצאה מכך גם דקים רבות (שכולן טייר 1 כמובן) הגיעו למחירים לא הגיוניים.
בנוסף הייתה העובדה שפשוט לא היו טורנירים אז לא היה טעם להשקיע בחבילות יקרות.
בנוסף לכך שלשחק קונסטרקטד זה עניין של שחקנים ברמה "בינונית" ומעלה, מכיוון ששחקן מתחיל לא יבוא לטורניר קונסטרקטד, זה פשוט לא התחום שלו, ומה לעשות שכמות השחקנים היותר ותיקים שפרשו ממשחק פעיל הייתה גבוהה (מאד אפילו) בשנים האחרונות.
ויש עוד ועוד סיבות...
כמובן שזה אומר שצריך (כמו שאמרת, וזה יפה שאתם מודעים לכך) להשקיע משאבים בחזיתות שונות בכדי להגדיל את כמות שחקני הקונסטרקטד. אולי ע"י השכרת קלפים יקרים במחירי רצפה לשחקנים שמגיעים לטורנירים, אולי ע"י הגדלת הפרסים בטורנירים, אולי ע"י הכנסת הקונסטרקטד לליגות, ועוד ועוד. אני בטוח שיש לכם גם לא מעט רעיונות.

עומרי.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אין ספק שכרגע המצב של המאג'יק התחרותי בארץ לא מזהיר. כפי שרשם אביעד, אני חושב שהמצב עתיד לראות שיפור, גם בגלל שינויים מקומיים שאנחנו מנסים להכניס, כמו למשל פרויקט שחקן העונה, וגם כי אני מאמין שהמאג'יק בארץ בסימן צמיחה וככל שהמאג'יק יצמח אז גם המאג'יק התחרותי ירוויח מזה.
לגבי המספרים כיום, אין ספק שהם לא מדהימים, אני חושב שזה דבר שהיה ברור שיקרה מאחר וזמן רב אף יבואן לא השקיע בגידול הקהילה, וכשקיבלנו את המאג'יק לידינו, לא היו כמעט ליגות או חנויות שמוכרות את המשחק, אז לא היו מקומות שיכניסו שחקנים חדשים. כעת, מאחר ושחקנים ותיקים גם תמיד פורשים מתישהו, יש מצב שיש מקומות שאפילו הייתה בהם ירידה קלה מאז שמיינד גיימז נכנסה לתמונה. ההבדל הוא שכעת יש מקומות בהם יכולים להיכנס שחקנים חדשים, כמו ליגה גדולה נוספת בחיפה, וחוגים בחיפה שלא קרו בזכותנו, אבל בהחלט מקבלים מאיתנו תמיכה וליווי, לפחות מבחינת פעילויות ומוצרים, ובחיפה למשל בהחלט רואים את התוצאות, מ-30 איש לדעתי בפרי רליס לפני שנכנסנו, ל-63 בפרי רליס הזה.
גם בדרום לדוגמה, יש כיום ליגה בלהבים שקמה גם בזכות סיוע וליווי שלנו, וכעת יש בלהבים קבוצה של 10 שחקנים קבועים. ירושלים היא גם מקום שלא היה בה כלום וכעת יש בה פרי רליסים שוב.
ככה שאנו מנסים להקים עוד ועוד מוסדות כדי להכניס שחקנים חדשים ואני בהחלט רואה דברים מתחילים להשתנות. בתקווה עוד כמה חודשים מהיום נעמוד במקום בו המאמצים כבר הניבו פירות, והמאג'יק התחרותי יעלה גם כן שוב.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אולי אנחנו כבר חורגים מהנושא המרכזי וכדאי לפצל נושאים, אור בזמנו רשמתם שאתם הולכים להדפיס פליירים. לדעתי זה הדבר הנכון לעשות וכדאי לממש אותם.
הגענו למצב שהליגות פעילות, אבל כמות השחקנים לא גדלה.
מיצי מיאו
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אור\אביעד אני לא מדבר על המצב ה"תחרותי" של המג'יק בארץ,אלה המצב בכלליות...אתם כבר כמה זמן אומרים שאתם רואים שיפור וכל הזמן הזה אמרתי אוקי אולי באמת יש שיפור או יהיה שיפור אז המשכתי להגיע לכל טורניר ששמחי\מי שזה לא יהיה ארגן וכל פעם די מתאכזב מהנוכחות הדלה שלא באמת עולה יותר מדי ושוב חוזר למצב שלפני טורניר אני שואל את עצמי "למה אני הולך? לעוד טורניר של 10 אנשים? טוב אולי יהיה יותר ואני רוצה ל"הצביע עם הרגליים" ואז מה קורה? שוב מתאכזב...

אבל מה שהכי מרתיע אותי\הדבר שהכי גרם לי לחטוף את ה"סטירה" זה האליפות,תמיד התקווה שלי הייתה ש"טוב אין לנו מימון לפיטיקיו\הconst בארץ לא משהו,אבל לפחות האליפות לא נפגעת אף פעם" ומה קרה עכשיו? מה שהכי לא קיוויתי לו וזה שאיכשהו ויזרדז נזכרו בישראל הקטנה(שזה גם מוזר) ונכנסו בנו עד הסוף(די בצדק אבל נעזוב את זה)

אז אני שואל אותכם(אור צר לי שזה מגיע לזה ואני יודע שאתה בטח רוצה להרוג אותי...אבל די נמאס לי מכל הסיפור) איך אתם מצפים ממני בתור שחקן מג'יק בארץ להיות אופטימי שהדבר ש"משמח" שחקנים פה זה שהסחורה השתחררה בזמן לפריריליס...שזה גם עצוב אבל נגיד(כאילו התקדמות אין ספק,אבל עצוב שזה מה ש"משמח" את השחקנים פה)
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אור בזמנו רשמתם שאתם הולכים להדפיס פליירים. לדעתי זה הדבר הנכון לעשות וכדאי לממש אותם.
זה מתקדם לקראת מימוש, אנחנו עובדים עם מעצב גרפי ואמור להסתיים בקרוב. בנוסף אביעד עובד על צריבת דיסקים עם סרטוני הדרכה של המשחק שיהיה אפשר לחלק לשחקנים חדשים.
הגענו למצב שהליגות פעילות, אבל כמות השחקנים לא גדלה.
אני לא בטוח למה אתה מתכוון, הפרי רליס בחיפה נניח רק גדל וגדל. אם אתה מתכוון לטורנירי קונסטרקטד בת"א, צריך לזכור שני דברים - אחד, לוקח לשחקנים חדשים זמן להיכנס לקונסטרקטד באופן רציני, ושתיים, רוב השחקנים החדשים לדעתי בתקופה האחרונה נכנסו דווקא בערים שאינן ת"א. בת"א עצמה לצערי עדיין לא קרו דברים רבים מדי, אבל אנחנו עובדים על פתיחת ליגות חדשות גם באזור המרכז.
מה שהכי לא קיוויתי לו וזה שאיכשהו ויזרדז נזכרו בישראל הקטנה(שזה גם מוזר) ונכנסו בנו עד הסוף(די בצדק אבל נעזוב את זה)
הם לא נזכרו בנו ספציפית, אלא החילו תקנות חדשות על כל העולם.
אז אני שואל אותכם(אור צר לי שזה מגיע לזה ואני יודע שאתה בטח רוצה להרוג אותי...אבל די נמאס לי מכל הסיפור) איך אתם מצפים ממני בתור שחקן מג'יק בארץ להיות אופטימי שהדבר ש"משמח" שחקנים פה זה שהסחורה השתחררה בזמן לפריריליס...שזה גם עצוב אבל נגיד(כאילו התקדמות אין ספק,אבל עצוב שזה מה ש"משמח" את השחקנים פה)
אפשר לומר שזה עצוב, שהדברים הקטנים נחשבים להישגים, ואולי זה קצת נכון, אבל מצד שני, צריך לזכור שהמצב עד לא מזמן היה באמת מאוד עצוב. יבואנים שמתחלפים, פרי רליסים שנדחים שוב ושוב, מחירים שעולים לגבהים בלתי נתפסים, וכו'. לתקן דברים כאלה לוקח זמן.
אנחנו אחראים כבר משהו כמו 8-9 חודשים. זה לא פרק זמן שמספיק כדי לקחת קהילה גוססת ולהפוך אותה לקהילה משגשגת ועצומה. זה פרק זמן שלוקח לעצור את הדימום ולהוציא את החולה ממצב קריטי, וזה מה שעשינו. בתקווה, תן לנו 8-9 חודשים נוספים והקהילה כבר תתחיל לשגשג. יש מקומות בארץ שבעיניי היא כבר מתחילה לשגשג.
אני מבין שאותך כשחקן תחרותי זה אולי טיפה מבאס, שאנחנו עדיין לא שם, אבל הדברים לוקחים זמן, אין מה לעשות, ואני מאמין שאנחנו בכיוון הנכון.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

ניב דווקא הטורנירים שלי שימחי כן מעוררים בי חשק לחזור ואם הם יהיו על פורמט קבוע אני חוזר אחרי הרוטציה (אין מה לעשות מה שהכניע אותי היה גייס)
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

אני לא חושב שזה הזמן הנכון לבוא ולבחון האם יש התקדמות בקונסטראקטד כי בפרק זמן שמייינד גיימס היו קיימים ולקחו אחריות על המשחק, אתה לא יכול לצפות לעלייה בכמות משתתפי הקונסטראקטד, זה תהליך שלוקח לפחות שנה עד ששחקנים חדשים נכנסים לרמה היחסית עמוקה הזו שדורשת נסיון של המשחק, לך תדע, אולי עכשיו מסתובב לו בפורום איזה משתמש אקראי X שבדיוק מנסה לבחון דק בוורקסטיישן (זה עדיין קיים?) ובכל זאת, אני לא חושב שכמות שחקני הקונסטראקטד תהיה כמו פעם בגלל העלייה המוגזמת של מחירי קלפים, מה שלצערנו, היה מהלך מאוד מעצבן של WotC.
שמחתי לשמוע על עלייה של כמות הליגות ושחקני הפרירליס בחיפה, אבל לגביי הפרי-רליס והירידה בכמות המשתתפים בת"א,אני מסכים עם ניב, אני חושב שזה כן משהו שדורש הסבר או לפחות נסיון לנתח איפה נעלמו 30 שחקנים שהיו שscars יצא (לא כמובן בפומבי בפורום, אלא בין האנשים בחברה).
מעבר לכך, אני רוצה לנצל את הת'רד הזה כדי להגיד תודה עצומה לאור ולכל הצוות של מיינדגיימז על היוזמות המבורכות (אע"פ שעדיין שחקן העונה נשמע לי עדיין קצת אוטופי), באיזשהו מקום קצת עצוב לי שעזבתי פחות או יותר את הקהילה במצב הנוכחי של המג'יק בארץ, אבל לצערי זה כורח המציאות ואולי יום אחד אני אחזור ואשתדל לתרום ולשחק כמו פעם.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אבל לגביי הפרי-רליס והירידה בכמות המשתתפים בת"א,אני מסכים עם ניב, אני חושב שזה כן משהו שדורש הסבר או לפחות נסיון לנתח איפה נעלמו 30 שחקנים שהיו שscars יצא (לא כמובן בפומבי בפורום, אלא בין האנשים בחברה).
בבקשה, הסבר: מאז ומעולם (ויש לי את הנתונים לגבות את הטענה הזו) בסט הראשון בבלוק יש כ-20%-40% יותר שחקנים מאשר ב-2 הפרי רליסים הבאים של הבלוק, כאשר הסיבה אני משער היא שיותר מלהיב לקבל 6 בוסטרים של קלפים שאתה לא מכיר מאשר 3, ובלוק חדש עם מכניקות חדשות יותר מרגש מאשר סט חדש עם קלפים שחלק לא קטן מהם דומה לקלפים שכבר ראית בסטים הראשונים. כך שבפועל לא נעלמו שחקנים, ובמובן הזה לפחות, לא השתנה כלום לעומת פעם.
מעבר לכך, אני רוצה לנצל את הת'רד הזה כדי להגיד תודה עצומה לאור, שאני מאמין שלא מביעים מספיק הערכה לעבודה שהוא עושה
תודה :) למרות שאני דווקא מרגיש יחסית מוערך. זה בסדר, אני רגיל לזה שאנשים אוהבים להתלונן :) למרות שלפעמים זו ביקורת לגיטימית וטוב שהיא נאמרת, כי זה מכווין אותנו לרחשי ליבה של הקהילה.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

לא ברור לי למה אף אחד עדיין לא הביא את הסטטיסטיקות שמראות שבכמה שנים האחרונות כמעט תמיד יש הפרש די ניכר בין הסט הראשון לסט האחרון. אני חושב שאולי אלארה היה יוצא דופן בתחום הזה.

חוץ מזה, יש סיכוי יותר סביר שאחרי הרוטציה יהיו לך שחקנים שייכנסו לקונסט' כיוון ופתאום כל הקלפים ה"ישנים" והיקרים מסטנדרט כבר לא נדרשים, לא תצטרך להוציא בערך 1000 שקל כדי שתהיה לך דק תחרותית, והקלפים הישנים של הפרמט החדש הולכים להיות בו קרוב לשנה...

אני לא יודע לגביך, אבל חלק מאוד ניכר מהשחקנים בפריריליס בת"א אני בכלל לא זיהיתי.

עריכה : בזמן שהקלדתי את התגובה זו של אור עדיין לא פורסמה
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Itay Winkler כתב:חוץ מזה, יש סיכוי יותר סביר שאחרי הרוטציה יהיו לך שחקנים שייכנסו לקונסט' כיוון ופתאום כל הקלפים ה"ישנים" והיקרים מסטנדרט כבר לא נדרשים, לא תצטרך להוציא בערך 1000 שקל כדי שתהיה לך דק תחרותית, והקלפים הישנים של הפרמט החדש הולכים להיות בו קרוב לשנה...
נשמע נכון להפליא.
שלח תגובה