באיזה סילד יותר מבוסס על מזל

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
konortov
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

באיזה סילד יותר מבוסס על מזל

שליחה על ידי konortov »

אחד עם יותר בוסטריםאו אחד עם פחות מצד אחד ככל שיש פחות בוסטרים צריך לדעת להתמודד אם מה שיש לך מצד שני שיש הרבה בוסטרים הסיכוי שתפתח משהו שיתאים לך גדל אז איפה יש יותר אלמנט מזל בסילד אם נניח 6 וסטרים 7 בוסטרים או אולי בהגזמה עם 4 בוסטרים

סתם מעניין אותי..
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

לדעתי ככל שיש לך פחות קלפים זה דורש יותר הבנה, כי אתה לא דוחף פשוט את כל הקלפים החזקים בצבעים החזקים שלך. אתה צריך לדאוג לעומק של הצבעים, ולעתים קרובות להספליש צבע, ולדעת להעריך נכון את החוזק של הדק גם עם קלפים שהם בינוניים.
Don't drink and draft.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

tima, לפי אותו הגיון סילד זה פחות מזל מקונסטרקטד.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

העניין הוא שבקונסטראקטד לרוב האנשים פה מישהו אחר בנה את החבילה...
הגודל אוהו קובע....
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

בא ניקח את המקרה הקיצוני שבו אתה נותן אינסוף בוסטרים לכולם. אז לכולם יש את אותו הפול ואז זה שיוויוני לחלוטין. אז אם בכלל הפונקציה הזאת מונוטונית אז עדיף כמה שיותר בוסטרים.

עוד שיקול הוא:
פחות בוסטרים = דק קטנה יותר (כמו בפורמט באונליין של 4 בוסטרים. הדק היא של 30 קלפים)
דק קטנה יותר = סיכוי לשליפת פצצה גדול יותר -> higher variance
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Shali כתב:בא ניקח את המקרה הקיצוני שבו אתה נותן אינסוף בוסטרים לכולם. אז לכולם יש את אותו הפול ואז זה שיוויוני לחלוטין. אז אם בכלל הפונקציה הזאת מונוטונית אז עדיף כמה שיותר בוסטרים.

עוד שיקול הוא:
פחות בוסטרים = דק קטנה יותר (כמו בפורמט באונליין של 4 בוסטרים. הדק היא של 30 קלפים)
באותו אופן אפשר להגיד שברגע שיש לך 10 קלפים בחבילה, אז כל המשחקים יהיו אותו דבר - פחות variance. ברגע שיש 200 קלפים בחבילה, אבל באמת מי ששולף את היותר פצצות/קסמים מנצח - יש הרבה, הרבה יותר variance.

וזינגר, זה לא באמת כמו קונסטרקטד - בקונסטרקטד לכולם באמת יש את אותם כלים. ב-8 בוסטרים אין את אותם כלים, ויש יותר מקרי קצה של אנשים שפותחים המון קראפ ואנשים שפותחים המון דברים פסיכיים.
Don't drink and draft.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בקונסטרקטד לכולם באמת יש את אותם כלים
אם זה היה נכון, כל החבילות היו נראות אותו הדבר ואף אחד לא היה משחק.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לא מדויק, בגלל אפקט האבן נייר ומספריים של קונסטרקטד. כשיש דק אחד שכולם משחקים אותו או הייט אליו, זה לרוב מתוקן עם באן.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

זינגר, אני לא מבין למה אתה חושב שהוא התכוון שעבור כל מגוון עד אינסוף של קלפים הקשר של יותר קלפים גורר פחות הבנה הוא נכון, זה הרי ברור לו שהחל מנקודה מסויימת, כבר קשה להבחין בחוזק של קלפים אחד מול השני, עד המקרה הכי קיצוני שהוא קונסטראקטד. הוא הכווין את הדעה שלו לסדרי גודל שכותב הת'רד התכוון אליהם (תקן אותי אם אני טועה), לא חושב שצריך לפרש כל משפט במשמעות הלוגית שלו בעצמו לבד, אלא כחלק מההקשר שבו הוא נאמר.
אם מייחסים את השאלה להבנה ולא למזל (שעבורו התשובה היא מה ששלי אמר)קשה לי לקבוע בין 6 או 7, אבל הייתי אומר דווקא 7, לפחות לפי איך שאני בונה דק, בהנחה שכל דק משחק 2 צבעים, אני חושב שתוספת של עוד 3 קלפים בממוצע לכל צבע יכולה לפעמים ליצור החלטה קשה בין איזה צבעים לשחק בסילד וזו יכולה להיות החלטה יותר קשה מאיזה קלף ספציפי להכניס או לא (קרה לי הרבה פעמים שהיו לי 2 צבעים "שקרובים" אחד לשני בחוזק בסילד, כמו כן קחו לדוגמא שפתאום פתחתם בבוסטר הנוסף אייר אלמנטל וforsee בסילד של אדישן בסיסית וכחול זה לא הצבע השני הכי חזק עד עכשיו), אבל זה אני אומר מנסיון מועט ומתחושת בטן, לא ממספיק סילדים כדי לבסס את הטענה הזאת.
שאלה מעניינת בכ"מ.
tima כתב:
Shali כתב:בא ניקח את המקרה הקיצוני שבו אתה נותן אינסוף בוסטרים לכולם. אז לכולם יש את אותו הפול ואז זה שיוויוני לחלוטין. אז אם בכלל הפונקציה הזאת מונוטונית אז עדיף כמה שיותר בוסטרים.

עוד שיקול הוא:
באותו אופן אפשר להגיד שברגע שיש לך 10 קלפים בחבילה, אז כל המשחקים יהיו אותו דבר - פחות variance. ברגע שיש 200 קלפים בחבילה, אבל באמת מי ששולף את היותר פצצות/קסמים מנצח - יש הרבה, הרבה יותר variance.
אבל זה רק תחת ההנחה שבאמת משתנה מספר הקלפים המינימאלי בחפיסה, מה שלא קורה בפועל תחת 6 או 7 בוסטרים, איזה עוד טיעון יש לך בעד פחות קלפים זה פחות מזל יש לך?
נערך לאחרונה על ידי Michahell ב 15/5/2011 , 8:07, נערך 8 פעמים בסך הכל.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

הטענה שלי היא שלא לכולם יש אותם כלים, מכיוון ולחבילות שונות יש אסטרטגיות שונות, שלא דורשות מלכתחילה את אותם הכלים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Michahell כתב:זינגר, אני לא מבין למה אתה חושב שהוא התכוון שעבור כל מגוון עד אינסוף של קלפים הקשר של יותר קלפים גורר פחות הבנה הוא נכון, זה הרי ברור לו שהחל מנקודה מסויימת, כבר קשה להבחין בחוזק של קלפים אחד מול השני, עד המקרה הכי קיצוני שהוא קונסטראקטד. הוא הכווין את הדעה שלו לסדרי גודל שכותב הת'רד התכוון אליהם (תקן אותי אם אני טועה), לא חושב שצריך לפרש כל משפט במשמעות הלוגית שלו בעצמו לבד, אלא כחלק מההקשר שבו הוא נאמר.
ייתכן. בעיני מצבי קיצון מקלים על ההבנה. נניח, אפשר לדמיין סילד שבו יש בוסטר אחד בלבד. עד כמה הוא מושפע ממזל? יש יאמרו מאד, כי או שיוצאים לך קלפים טובים או קלפים גרועים. יש יאמרו, כמעט בכלל לא, כי כל מה שמשנה זה כמה טוב תשחק ולכולם יהיה זבל, וכולם ישלפו את כל הדק שלהם כל הזמן. זה חושף כבר כמה דברים שכדאי להבחין בהם. עכשיו ניקח את הכיוון השני, ונוסיף עוד ועוד בוסטרים. בשלב מסוים זה הופך להיות קונסטרקטד, על כל מערך השיקולים שלו. האם שישה בוסטרים קרוב למקרה הזה, או למקרה הבוסטר הבודד? איפה שלושה בוסטרים יושבים על הרצף הזה?
זה נראה לי יותר מועיל לדיון מאשר להצהיר מה נראה לך עם נימוק שלא באמת אומר את מה שנראה לך. השאלות הרלוונטיות הן כמה רלוונטיות פצצות לדק לעומת יכולת משחק, ומה השונות של כמות הפצצות בדק שנבנה מX בוסטרים.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

נראה לי אתם מסתבכים אין סוף בוסטרים או בוסטר אחד זה לא ריאלי קחו לדוגמא דק 40 קלפים איפה יש יותר מזל
אם תקבלו 10 בוסטרים לבנייה
או 4 בוסטרים
שלח תגובה