אליפות הארץ - סיכום

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Orb »

אגב, עוד יתרון גדול של המקום שלא הזכרתם הוא מערכת ההגברה. או אולי אני טועה והבאתם אותה מהבית?
המקום סיפק לנו אותה, אז נכון, זה גם יתרון גדול.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

בקשר למקום: החסרונות גדולים מהיתרונות. היה צפוף מאוד, די חם ולמצוא מקום לאכול בו היה קשה הרבה יותר מדי (20 דקות הסתובבנו על שמצאנו סאבוואי). סה"כ זה לא מקום רע אבל אחרי שמבררים מראש שאין מועדון ברייקדאנס באותו יום הסנטר מקום עדיף.

בקשר לסיבובים: 6 זה מעט מאוד. אני לא יודע אם הפתרון זה להוסיף עוד יום, כנראה שכן כי יהיה קשה לדחוף עוד סיבובים ליום אחד, אבל 6 סיבובים משאיר יותר מדי מקום למזל בשביל אליפות הארץ. 8 סיבובים נשמע לי כמו מספר טוב, 5 קונסטראקטד ודראפט. מצב שבו 3 אנשים עם מאזן של x-1-1 לא נכנסים הוא מכעיס ולא צריך לקרות בטורניר חשוב כזה.
בלי קשר לכמות הסיבובים שמחליטים עליה מראש אם כמות האנשים קרובה מאוד ליצור סיבוב נוסף כדאי להוסיף את הסיבוב הזה כדי למנוע מצבים כאלה.

כל הכבוד למארגנים ולשופטים, האליפות רצה חלק ובלי תקלות ונראה שכולם נהנו מאוד מהיום. נתראה בטופ 8 בשנה הבאה :cool:
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

כמה הארות:

א. המקום: המקום היה מרכזי, וקל להגיע אליו, יחסית. אני מניח שבעיות המזגן היו בגדר בלת"ם, וסבבה שהיה מאוורר תעשייתי שעדיין נתן תפוקה די טובה. בכללי מקום לא רע בכלל.. אבל אני חושב שהסנטר היה יכול להיות יותר טוב.

ב. הארגון: ארגון טוב, חלק ללא עכבות ראויות לציון. אני לא הרגשתי שיש בעיות כלשהן לאורך הטורניר. כמו כן היה נחמד עם הסיקור, והעלאת תמונות וכולי, עד כדי זמן אמת.

ג. השיפוט: השופטים היו מקצועיים, ונתנו מענה טוב לרוב, לא הרגשתי באיזה בעיה יוצאת דופן.

הערה:

קצת מתמיה שהטורניר היה קצר מאוד, ודחוס. אני לא חושב שיש בו כדי למדוד את שהוא נועד למדוד, אני מצר על כך שלא היו עוד כמה סיבובים או מתכונת שונה במקצת שהייתה יכולה, לטעמי, להעמיד איזשהו ספקטרום יותר טוב לרמת הביצועים של השחקנים: זה כולל גם את עניין הטופ-8 שהיה מקוצר מאוד, והרגשתי שהוא לא באמת מדד את יכולת המשחק שלי, בניגוד לשנים קודמות.

מכל מקום, אני מקווה שבשנים הקרובות יוכלו להעלות רעיונות יצירתיים נוספים שאולי יתנו מדד טוב יותר מאשר כמה משחקים קצרים שלדעתי לא באמת מייצגים את מיומנויות השחקנים.

כל הכבוד על הטורניר! נהנתי מאוד!

שי.
"you dont frighten us english pig dogs!"
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

היות שאחת ההערות החוזרות היא לגבי כך שהאירוע היה קצר מידי והיה עדיף עוד סיבובים ועוד יום, אני מעוניין להתייחס אליה:
הפורמט לאליפות הוכתב לנו על ידי ויזארדס. כשפנינו אליהם לראות עד כמה ניתן לסטות ממנו (לדוגמא 7 סיבובים גם אם יגיעו פחות מידי שחקנים, או ששלושת הסיבובים האחרונים לא יהיו דווקא של הדראפט) קיבלנו תשובה חד משמעית של "אל תסטו".
זו תלונה שאנחנו שותפים לה ומרגישים כמוכם, ושאין לנו מה לעשות בנידון. זה היה מעבר לידינו.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

מזל טוב שלי, ויואב אני רואה שהאלדרזי גרין שלך לא מאכזב אותנו גם בטורניר הזה וממשיך את הביצועים המרשימים מאז אליפות העולם האחרונה (0-6 בטים תתבייייייייייייששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש)
אאהם, מה הסיכוי שהנבחרת תוגדל ל3 מקומות כמו בעבר..? הרי שאלי שנה שעברה לא העפיל לקבוצה והשנה הוא כל הקבוצה נקודה למחשבה :green:
סתם מזל טוב שלי טיסה נעימה ואל תשכח את הכובע גרב שלך גם הפעם!!
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

העליתי עוד מספר סרטונים שצולמו באליפות הארץ.
אבהיר מראש שהם לא מרתקים במיוחד ונועדו רק לתת עוד קצת תחושה של האווירה.

הסרטונים:

בנוסף העליתי סרטונים המתעדים את כל מהלך הדראפט של אביעד בן זקן באליפות.
הם מאוגדים יחדיו בת'רד הבא.

תהנו!
אור.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

8 הדק ליסטים של הטופ 8:

אביעד בן זקן - Hero Blade

תמונה

שי בוזגלו - RDW

תמונה

ברי קימחי - RDW

תמונה

יואב צמחוני - BR Vampires

תמונה

יניב פרי - Caw Blade

תמונה

עמית ליפיס - RDW Touch

תמונה

ניר קפלן - Elves

תמונה

שלי אשואל - Valakut

תמונה
נערך לאחרונה על ידי Orb ב 15/1/2012 , 20:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

יש עוד שני ליסטים שהלכו 3-0 ובסופו של דבר לא הגיעו לטופ 8...
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אתה מוזמן לשים את הליסט שלך אם אתה רוצה, אור :)
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

BUGw Birthing Pod

23 Creatures:
3 Acidic Slime
4 Birds of Paradise
1 Elesh Norn, Grand Cenobite
2 Entomber Exarch
3 Frost Titan
4 Overgrown Battlement
1 Phantasmal Image
3 Sea Gate Oracle
1 Solemn Simulacrum
1 Viridian Emissary

12 Spells:
4 Birthing Pod
1 Black Sun's Zenith
1 Doom Blade
1 Dismember
1 Go for the Throat
4 Preordain

25 Lands:
4 Creeping Tar Pit
3 Darkslick Shores
6 Forest
2 Island
4 Misty Rainforest
2 Swamp
4 Verdant Catacombs

Sideboard:
2 Azure Mage
1 Creeping Corrosion
1 Doom Blade
1 Go for the Throat
1 Naturalize
4 Obstinate Baloth
3 Skinrender
2 Sylvok Replica
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

אור אני זוכר שהייתה שנה שבה היה איזשהו סיקורון קטן בוויזארדס על האליפות בישראל. אולי כדאי גם לארגן משהו כזה השנה? (סה"כ יש גם דליקסטים של הטופ 8 , דרפט של אביעד, ויש אפילו משחק של הגמר, תמונות וכו')
יכול לתרות לשיפור התדמית של ישראל כמדינת מג'יק.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

שלום לכולם. השנה הפקיד בידי אור את נושא סיקור האליפות אבל מכיוון שחצי מהזמן הייתי עסוק גם בתפקודי שיפוט וגם היות שזאת הפעם הראשונה שאני עושה דבר כזה אבקש מראש סליחה על אי אלו דיוקים או חוסרים בדיווח.

הבוקר התחיל בשבילי בשעה שמונה ורבע כשהגעתי עם זוהר למקום האירוע וועשר דקות לאחר מכן כששאר השופטים הגיעו התחלנו לסחוב שולחנות. תוח חצי שעה קלה המקום היה מסודר ומאורגן לאירוע עם מספיק מקום לעד 70+ אנשים.
לפי טל מדובר כבר באותו זמן באירוע טוב יותר מהאירוע שלפניו היות והמזגנים עבדו. כלל צוות השיפוט עבר תידרוך אחרון עם זוהר לפני האירוע ולעבודה. באותו הזמן אור התחיל לרשום אנשים לאירוע ולקבל רשימות לחצי הראשון של היום.
ההרשמה נסגרה עם 58 אנשים והמון רעש ואנשים שמנסים להשיג ברגע האחרון קלפים שונים בשביל לסגור את החבילות שלהם. בעיקר נתקלתי בחיפושים אחרי חרבות שונות birthing pods וקלפי החבילה המתאימים.

לצערי במהלך הסיבוב הראשון עבודות שיפוט שכללו בדיקה של כמות אין סופית של רשימות T2 מנעו את סיקור הסיבוב הראשון אבל בתמורה זכינו בכמות נאה של צחוקים בין השופטים על פיתולי הלשון המשעשעים שנוצרו תודות לאותן רשימות. חולקו מספר Game losses על רשימות לא תקינות אבל לא יותר מהמצופה או ממה שאנחנו רגילים אליו באירועים מסוג זה.
צוות השופטים התפצל לשתי קבוצות אחת עסקה ב deck check תחת פיקודו של דקל בעוד צוות השיפוט ברחבה נוהל על ידי אלכס.

את הסיבוב השני התחלנו בבדיקת חבילות נוספות שמנעה את סיקור המשחקון הראשון בין שאלי (valakut) לפרננדו (eldrazi green) שיככב גם בסיבוב הבא בצורה משעשעת. את המשחק ניצח שלי אגב. המשחק השני התחיל עם פרננדו ששיחק Overgrown Battlement ואחריו fauna shaman שמצא עוד קיר במקום primeval titan ו- overgrown battlement שני. שלי מצידו האיץ פעמיים והוריד בתור הרביעי טיטאן משלו שמצא שני valakut. פרננדו מוריד tectonic edge שהורג את אחד ה- valakut. אבל שם בערך נגמר לפרננדו המזל. שלי שהוריד Oracle of Mul Daya מצא green sun zenith. שמצא טיטאן שני אחרי שהראשון מת. ואז שלי שולף עוד שני green sun zenith ובתגובה לחשיפה שלהם פרננדו מתקפל. שלי 2-0.

בין הסיבובים זכינו להפסקת אוכל מבורכת שכללה פיצות וניסיונות של כלל צוות השיפוט להבין איך אנחנו מריצים את הדראפטים בלי לקבל מיגרנה או שבץ.

הסיבוב השלישי התחיל בבדיקת חבילות לניב שמואלי וניב דניאלי ששיחקו caw blade ו- beastmaster ascension בהתאמה. אם סיום הבדיקה ישבנו לסקר את המשחק כשאת המשחק הראשון מתחיל דניאלי אחרי גילגול קוביה שני השחקנים שומרים את הידיים ההתחלתיות שלהם.
דניאלי מוביל עם Llanowar Elves שנעלם אחרי mental misstep.
תור עובר לו וניב משחק squadron hawk שמוצא שניים נוספים כדי לא לזרוק קלף.
דניאלי משחק בתורו Tezzeret gambit כדי לא לפגר מאחורה בכמות הקלפים.
אבל לניב יש תוכניות אחרות ומשחק Jace Beleren ששולף לו קלף. בתורו.
כששמואלי ללא מאנה זמינה דניאלי משחק nest invader מקריב את הeldrazi spawn ומשחק awakening zone.
ניב שולף עוד קלף מjace ומשחק שני שני squadron hawk. דניאלי בתורו משחק acidic slime שמשמיד colonnade ולאחר מכן jace מת בשביל לשלוף את הנץ הרביעי שניב לא חיפש קודם מסיבות שלא היו ברורות לי ובמקומו מצתרף לקרב Gideon Jura שכופה התקפה.
דניאלי תוקף עם ה slime ומחליף אותו בתמורה לשני ניצים משחק nest invader שני ושוב מקריב את הטוקן בתמורה ל- awakening zone שני.
ניב בתורו מוריד consecrated sphinx וגדעון ממשיך לקבל טוקנים נוספים.
אחרי תור יחסית שקט ועוד הרבה יצורים קטנים של דניאלי הלוח מלא בטוקנים מצד אחד בנץ ספינקס וטיטאן שמש מהצד השני. דניאלי תוקף ולאחר שחמישה יצורים מתים הוא מטיל fresh meat.
בשלב הזה דניאלי מצליח לשלוף ascension ולהרוג את גדעון רק כדי לראות אותו מוחלף בגדעון שני ו- oblivion ring שלוקח ממנו את ה- ascension והוא נכנע.

באותו זמן בדיוק עובר לידנו טל ומדווח ששני שולחנות מאיתנו מתנהל משחק היסטרי שבו פרננדו מצליח להטיל Emrakul ועדיין ראה כאילו הוא מפסיד. מסתבר שבצד השני של השולחן יש venser ו- stonehorn dignitary שנועלים אותו בלי התקפה. בנקודה כזאת או אחרת השחקן ששולט ב Venser אפילו שולף phantasmal image ומייצר emblem אבל אז פרננדו שולף Ulamog הורג את ה- venser ומצליח לתקוף. משם annihilator 6 גומר את המשחק.

בחזרה לסיבוב השני בין שני השחקנים שלנו:
דניאלי מתחיל עם מוליגן וניב שומר.
לאחר כמה תורות חסרי עניין דניאלי שתקוע על שתי אדמות מקריב טוקן מ nest invader כדי לשחק beastmaster ascension שנעלם ל o-ring ושתי אדמות אחר כך גם ה- kozalik predator שלו מת ל- day of judgment. בהמשך המשחק שמואלי מראה לעוד predetor שמקומו בבית הקברות עם flashfreeze ו myr superion מוצא גם הוא את מקומו תחת o-ring נוספת. ניב מוריד Gideon ספינקס ו torpor orb ותוקף לנזק מדויק שמוריד את דניאלי ל-0 חיים בדיוק.
ניב שמואלי 2-0
למרות אורך הדיווח וכמות המהלכים המשמעותיים שבו כול המשחק ערך בערך 12 דקות. ניב וניב החליטו לא לתת לי לנהל רישום מדויק ושיחקו בקצב היסטרי בזמן שאני מנסה לעקוב (הם האטו קצת כשביקשתי, אבל זה לא מאוד עזר).

בשלב הזה התחלנו להתארגן לדראפט ואני יצאתי למצוא שחקנים מובילים ולראות מה הם חושבים.

דבר ראשון אלוף הארץ לשעבר עידו פארן.
מה אתה משחק ומה הכי טוב: עידו הגיע עם hero blade שלטענתו מספקת תוצאות טובות מספיק בפורמט למרות שהוא פתוח מאוד. הוא דירג את החבילה שלו בראש הרשימה יחד עם splinter twin combo ו- RDW.
מי נראה לך יהיה ב top 8: אביעד בן זקן וניר קפלן (שניצח 3-0 בחלק הראשון של היום).
מה תרצה לשחק בדראפט: לא משנה מה. העיקר טיטאנים ו- plane walkers.

אביעד בן זקן
מה אתה משחק ומה הכי טוב: גם אביעד משחק hero blade שלטעמו היא הדק החזקה ביותר בפורמט.
מי נראה לך יהיה ב top 8: עידו פארן ואני.
מה תרצה לשחק בדראפט: אדום שחור.

שי בוזגלו
מה אתה משחק ומה הכי טוב: RDW וזה גם הכי טוב כי יש לזה "פתרונות" להכול.
מי נראה לך יהיה ב top 8: אין לי מושג.
מה תרצה לשחק בדראפט: היה מעדיף WU (בסוף שיחק UG).

שלי אשאל
מה אתה משחק ומה הכי טוב: משחק valakut ולא חושב שיש דק יותר טובה מאחרות
מי נראה לך יהיה ב top 8: מהמר על עצמו, ניב שמואלי ו(בציטוט) "יואב אמיר for the lulz".
מה תרצה לשחק בדראפט: אם אפשר אז אדום כי זה הצבע הכי חזק בפורמט.

ניב שמואלי
מה אתה משחק ומה הכי טוב: caw blade ולטעמו היא החבילה הטובה ביותר מכיוון שיש לה את הסינרגיות הכי חזקות והיא הכי גמישה.
מי נראה לך יהיה ב top 8: עידו פארן ונדב אטינזון.
מה תרצה לשחק בדראפט: רוצה כחול כי זה הכי טוב תמיד אבל גם אדום טוב אם חייבים.

יואב אמיר
מה אתה משחק ומה הכי טוב: משחק eldrazi red(אור אפשר רשימה?) ואין תגובה
מי נראה לך יהיה ב top 8: שלי ואביעד
מה תרצה לשחק בדראפט: היה רוצה לשחק UB ובסוף שיחק GW (איך נפלו גיבורים...)

בועז הברון
מה אתה משחק ומה הכי טוב: משחק RDW אבל מאמין ש caw blade הכי טובה.
מי נראה לך יהיה ב top 8: כול החיפאים אבל רוצה שניר קלפן ינצח.
מה תרצה לשחק בדראפט: מעדיף לשחק אדום ועוד משהו. בסוף שיחק אדום ירוק

רק אציין שיש לנו תמונות של הדק של בועז והחבילה שלו היא אחד הדברים החולניים ביותר שנראו אי פעם. כולל 3 (!!!) Overruns ועוד מני שטויות שלא צריכות להיראות ביחד באותה חבילה.

לקינוח ניר קפלן (שסיים את החצי הראשון של היום בתוצאה 3-0 והרבה שחקנים הזכירו את השם שלו)
מה אתה משחק ומה הכי טוב: אלפים. מסתבר שזה עובד. נראה כאילו ניר לא התקשה במיוחד לזכות בניצחונות שלו בחצי היום הראשון.
מי נראה לך יהיה ב top 8: אביעד בן זקן ויואב אמיר
מה תרצה לשחק בדראפט: מעדיף לשחק אדום ירוק. בסוף שיחק לבן אדום.

אז בדראפט ישבתי עם אביעד וצילמתי את כול הפיקים שלו בווידיאו שנמצא אצל אור ואני בטוח שהוא יעלה אותו לתוך הסיקור.

באופן מפתיע מרבית הדראפט עבר ללא תקלות פרט למספר במקרים בהם שחקנים פתחו בוסטר והתלוננו שיש להם 13 קלפים. בסופו של דבר התברר שהם פשוט לא משכו את כול הקלפים מהעטיפה. הייתה גם תקלה אחת בנוגע לסדר הפיקים שגזלה מספר דקות, אך גם היא תוקנה והדראפט עבר בשלום.
היות שישבתי עם אביעד לא ראיתי מה הולך בצידו השני של החדר אבל נאמר לי שפרננדו זכה ל game loss על דיבורים במהלך הדראפט למרות הזהרות השופטים.

בסופו של דבר אנשים בנו חבילות והדראפט התחיל. רק אציין את החבילה של בועז הברון באופן מיוחד. בועז שסיים את החצי הראשון בתוצאה 1-2 בנה חבילת GR עם שלושה overruns ועוד מגוון רחב של קלפים שפשוט לא צריכים להיות באותה חבילה ביחד. גם כאן יש תמונה שנמצאת אצל אור.

בסיבוב הדרפאט הראשון ישבתי עם נדב אטינזון ועידו פארן. מטעמי בדיקת חבילות נוספת פוספס סיקור המשחק הראשון. אך נאמר לי שעידו דרס את נדב ללא רחמים מיותרים ובאופן חד צדדי.
במשחק השני נדב התחיל כששני השחקנים שומרים. האקשן התחיל בתור השלישי עם fiery hellhound מצד אחד ו coral merfolk בצד השני. בתור הרביעי שלו עידו תוקף עם הדג לתוך שנופל חלל ל stave off של נדב. עידו מוריד phantasmal bear רק כדי לראות בצד השני של השולחן Gideon lawkeeper. למצזלו הוא מוצא Arachnus Web שמנטרל את האיום ומוריד coral merfolk שני. אחרי החלפות קטנות של נזק בין השחקנים נדב מוריד Benalish veteran ו- alabaster mage ובצד של עידו מופיע chasm drake. עידו מחסל תור לאחר מכן את הקוסם כדי למנוע אפשרות מנדב לקבל עוד חיים וגם ה peregrine griffin החדש שנדב מצא פוגש את הרצפה עם plummet. תור לאחר מכן כשנדב בלי לוח וגז ביד עידו משחק grave digger ומחזיר את ה- merfolk המת ונדב נכנע.

הסיבוב השני של הדראפט מציב שני אלופים לשעבר אחד נגד השני. עידו פארן שחוזר מסיבוב מספר אחת ויואב אמיר. המשחק הראשון היה קצר וקולע. בעיקר תודות לעובדה שיואב נשאר עם שתי אדמות בעוד עידו מוריד garruk companion ו- skywinder drake. בתור החמישי יואב משחק rampant growth ובתור שישי Chandra. עידו מראה mana leak ויואב נכנע.
גם במשחק השני שני השחקנים שומרים. עידו מתחיל את העסקים בתור ראשון עם phantasmal bear. אבל יואב עונה לו עם Lurking Crocodile בתור שלישי. התנין נתקע מתחת ל- Arachnus Web . אבל יואב מתפל בדוב עם alabaster mage ומוסיף Llanowar Elves ללוח. עידו מצידו משחק rampant growth ותור לאחר מכן gravedigger שמחזיר את הדוב ליד. בתור שישי עידו מוריד crumbling colossus ובתור שבע מחסל את הקוסם עם deathmark שהגיע מהסייד. עידו תוקף ומוריד את יואב ל-11. ובעוד שלעידו יש דוב חופר קברים וקולוסוס הלוח של יואב די ריק. לאחר המתקפה מצטרף ללוח dungrove elder 2/2 בלבד. אבל הוא מאפשר לעידו לתקוף וכופה על יואב לחסום מה שמשאיר אותו בלי חוסמים כלל בתור הבא ועידו מעביר את שארית הנזק הנחוץ בכדי לנצח.

בסיבוב השלישי הצטרפתי לאורי חורב ויניב פרי.שניהם עם כמות נאה של ניצחונות וסיכוי לעליה ל top8 אם הם מנצחים.
את המשחק מתחיל אורי עם jade mage בתור שני שמייד מוצמד אליו ice cage.
בתור שלישי מוריד יניב skywinder drake שזוכה לפגוש את העוקץ של stingerfling spider שאורי משחק בתור חמישי. יניב מוריד Gideon lawkeeper ובסוף תורו אורי משחק titanic growth שמוריד את כלוב הקרח מהקוסם שלו. כמו כן מצטרפים ללוח שני טוקנים מהקוסם. אותם יצורים תוקפים בכדי להעביר נקודת נזק בודדת שנועדה כדי לתדלק את ה- Gorehorn Minotaurs של אורי.
משם הבלגן מתחיל לחגוג. יניב משחק aven fleetwing ו- arbalest elite ומנטרל את הקוסם של אורי עם ice cage שני. אבל אורי מטפל בכול אלו עם act of treason שלוקח את החייל ושולח את כול הצוות פנימה וממשיך במינוטאור שני.
יניב מטפדק את תותחים הכבדים באמת בדמות angelic destiny ואורי מצידו מוצא SWIFTFOOT BOOTS שמעיפות את כלוב הקרח השני. אבל אז אורי שוכח לייצר את שלושת הטוקנים שיכל בסוף תורו של יניב. מה שעולה לו תור מאוחר יותר במשחק בהפרש של שלוש נזק בדיוק כאשר ליניב לא היו חוסמים ליצורים נוספים.

המשחק השני מתחיל עם goblin tunneler שמתאבד לתוך זרועותיו הממתינות של griffin rider ואז מתחיל המרוץ. Lurking crocodile מול skywinder drake. הבעיה היא שלצד של יניב נוספים מעופפים נוספים בדמות aven fleetwing והיצורים בצד של אורי לא מצליחים להתמודד. התקווה של אורי בדמות Gorehorn Minotaurs זוכה למות מ- celestial purge ולמרות fling מוצלח של goblin arsonist על שני skywinder drakes אורי לא מוצא פתרונות לשאר המעופפים של יניב ומת לנזק.

אחרי שסיימנו את הדראפט ונקבעו התוצאות הסופיות של הטורניר אור חילק פרסים, אנשים זכו למחיאות כפיים וצוות השופטים זכה לנקות זבל. באמת שמכול הטורניר הכעיסה אותי ביותר העובדה שגם במקום שהוא לא קניון אנשים לא מסוגלים לקחת את הזבל שלהם שני מטר לפח הקרוב ולזרוק אותו שם. בין אם מדובר בקלפים שנזרקו או בכוסות קולה שנשפכו על המפות. בתחום הזה לצערי ולדעתי לא חולקו קרוב למספיק הזהרות ועונשים על הסיפור הזה.

ונעבור לרבע הגמר:
ברבע הגמר סיקרתי את המשחק בין שני הזקנים של החבורה שי בוזגלו וברי קימחי ששניהם משחקים RDW. לפני הטורניר דיברתי עם שניים על החבילות שלהם ומה נראה להם הולך לקבוע את התוצאה. לפי ברי המשחק הראשון יוחלט על פי מי שיטיל ראשון shrine of burning rage והבאים אחריו על פי מי שיצליח להחזיק על הלוח Vulshok Refugee. שי לעומתו חושר שהמשחק יוכרע על פי השליפה הראשונית של כול שחקן והשחקן שיצליח להישאר עם יותר דלק למשחק כשלשני יגמר (שי גם מאמין שה- furnace scamp שהוא משחק מוצלח מאוד למשחק הזה).

המשחק הראשון שי מתחיל ושומר בעוד ברי לוקח מוליגן אחד. המשחק מתחיל בצורה אגרסיבית כששי פותח עם goblin guide ומוריד את ברי ל-18. ברי משחק אדמה ומעביר. שי תוקף פעם שנייה ובתגובה ה goblin פוגש lightning bolt. שי מוריד את ה- furnace scamp המהולל שלו וברי ממשיך עם האדמות. בתור השלישי ברי יורד ל-12 כששי תוקף עם Chandra's Phoenix ומקריב את הscamp לעוד נזק. וברי עם מהלך התקפי ראשון בתורו בצורת Phoenix משלו. שמוריד את שי ל-17 אחרי ששי פצע את עצמו עם fetch.
שי תוקף שוב עם הפניקס בתור הבא ומוריד שני grim lavamancer ברי בתורו פוצע את עצמו עם fetch ומשחק Hero of Oxid Ridge ששי משמיד בסוף התור עם lightning bolt. שי מוריד shrine of burning rage שלא באמת עשה הרבה אבל מהצד השני מגיח לו koth שגם הוא לא עושה הרבה ושי הורג את ברי בתורו עם שילוב של נזק ישיר והתקפה.

במשחק השני ברי מתחיל ושי לוקח מוליגן אחד. את התנהלות המשחק המלאה לא אכתוב מכיוון שהמשחק היה משעמם וחד צדדי למדי (אבל ממש). לאורך מרבית המשחק שי נתקע על אדמה אחת בעוד ברי טען את ה- shrine שלו ליותר מ-5 לפני ששי ראה אדמה שנייה. אחרי ששי הבין מה קורה הוא פשוט התקפל ועבר למשחק הבא.

המשחק השלישי התחיל בצורה מאוד אגרסיבית עם goblin guide לשני השחקנים. בתור השני שי מוריד tattering peaks ותוקף ל-4 נזק ברי מצידו מוריד grim lavamancer. בתור הבא שי משחק smoldering peak שמונע מהגובלין של ברי לחסום ומשחק גובלין נוסף. אחרי ההתקפה ברי נשאר על 10 חיים ומוריד refugee ותוקף. שי ממשיך עם המומנטום ומוריד גובלין שלישי ו- phoenix. בשלב הזה ברי בוחר לחסום ולשלוח לבית הקברות ארבע גובלינים. ברי ממשיך עם גובלין משלו ותוקף עם כול הצוות. שי מנסה להיכנס להתקפה עם הפניקס אבל staggershock הורס לו את התוכניות. הירייה השנייה של הלחש פוגעת בשי ויחד עם phoenix משלו ברי מוריד את שי ל-8. בסוף התור שי משחק burst lightning (kicked) ומוריד את ברי ל-2 ומחזיר את הפניקס מבית הקברות. לצערו של שי לברי יש פיתרון לפניקס ברי תוקף ומוריד את שי ל-3 ברי מראה lightning bolt ושי נכנע. ברי ממשיך לחצי הגמר.

בהערת אגב ה- Bolt הזה יעלה בחצי הגמר לברי במשחק אחרי ששי אסף אותו בטעות מהשולחן ולקח אותו הביתה. ברי גילה על היעדרותו רק בתחילת המשחק הבא ולא מצא תחלופה מתאימה בזמן סביר. את משחקי חצי הגמר לא סיקרתי מטעמי עייפות היסטרית והעדפתי לשמור כוחות לגמר עצמו.

בגמר שיחקו שלי אשאל נגד עמית ליפיס.
את המשחק הראשון מתחילים גם ליפיס וגם שלי עם מוליגן. ואת התור הראשון לוקח ליפיס.
המשחק מתחיל לאט כשליפיס פוצע את עצמו פעמיים לטובת fetch lands ומשחק בתור השני ember hauler ששלי שולח לבית הקברות עם lightning bolt. ליפיס בתורו השלישי מוריד hauler נוסף ולעומתו שלי משחק green sun zenith ל-2 ומוצא overgrown battlement.
ליפיס תוקף ושלי חוסם. לאחר החסימה ליפיס משחק אדמה ו- searing blaze שמחסל את הקיר ומוריד את שלי ל-17. לאחר מכן הוא משחק blade tribe berserker ומעביר. שלי משחק cultivate ומעביר. ליפיס תוקף עם הצוות ומוריד את שלי ל- 12 אבל שלי מוריד אדמה שישית ומשחק primeval titan שמוצא לו valakut שני והר. ליפיס מצליח לתקוף פעם אחת נוספת ולהוריד את שלי ל-5 לפני ששלי תוקף עם הטיטאן שלו ומשחק אחד נוסף ומנצח את המשחק מהפעלות של valakut.

משחק שני
עמית מכניס שלושה dismember ו- act of treason ומוציא forked bolt בודד ושלושה Chandra's Phoenix. שלי מכניס 4 Obstinate Baloth וארבע Pyroclasm ומוציא birds of paradise זוג summoning traps וקומבינציה של inferno titan ו- oracle of mul dya. ליפיס לוקח מוליגן בודד ושלי שניים.
גם כאן מתחיל את האלימות ליפיס עם ember hauler שהפעם נשאר בחיים בתור שני. שלי משחק אדמה ומעביר. בתור השלישי ליפיס משחק shrine of burning rage ותוקף את שלי לשתי נקודות נזק. בעוד שלי מוצא שני הרים עם cultivate. תור מספר ארבע שם את שלי בבעיה כשעמית משחק shrine שני ותוקף. לאחר מכן הוא מוריד ember hauler שני. שלי בתורו משחק Pyroclasm שמנקה את הלוח.
בתור חמישי ליפיס מוריד Hero of Oxid Ridge שמת מיד כאשר שלי משחק את האדמה שישית שלו ו- inferno titan. לאחר מכן ליפיס משחק את האדמה שחמישית שלו ו searing blaze ששם את שלי על 12 חיים. שלי מחיט שמצב לא לרוחו ובעזרת green sun zenith ו- Obstinate Baloth מתקן את המצב ל- 13 חיים. התור עובר לליפיס ששולף את האדמה שישית שלו ומקריב את שני ה- shrines שעושים בדיוק 13 נזק ומביאים לו ניצחון.

משחק שלישי
שם בגמר מותר לעיתים לראות משחק חד צדדי וזה בדיוק מה שקרה כאן. שני השחקנים שומרים אבל ליפיס שומר יד עם אדמה בודדת ולא רואה עוד אחת לאורך כול המשחק. מצידו הוא שיחק שני grim lavamancers בעוד שלי משחק טיטאן שמוצא מספיק אדמות ומייצר מספיק נזק בכדי לסגור את הסיפור.

משחק רביעי ואחרון
ליפיס מתחיל בתור שני עם ember hauler ושלי עם rampant growth. ליפיס העביר קצת נזק אבל שלי בתורו השלישי הראה לנו מה זאת רמפה עם explore ל- rampant growth. ליפיס משחק goblin guide תוקף שוב ולצערו רואה בצדו השני של הלוח עוד אדמה ו primeval titan.
ליפיס משחק אדמה ושורף את הטיטאן עם searing blaze + lightning bolt. אחרי ההתקפה שלי יורד ל-4 חיים ומשחק בתורו Pyroclasm ולאחר מכן baloth שמייצב אותו על 8 חיים. משם ליפיס לא מצליח להוציא מהחבילה שלו מספיק מיץ כדי להרוג את שלי שמנצח לאחר שתי התקפות עם 4/4 שמנמן ומוכתר אלוף הארץ.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אור אני זוכר שהייתה שנה שבה היה איזשהו סיקורון קטן בוויזארדס על האליפות בישראל. אולי כדאי גם לארגן משהו כזה השנה? (סה"כ יש גם דליקסטים של הטופ 8 , דרפט של אביעד, ויש אפילו משחק של הגמר, תמונות וכו')
בבדיקה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

יש לי עוד הערה קטנה: אם בולט שלח אתכם הביתה, זה לא אומר שאתם צריכים לקחת אותו לסיבוב בעיר.   :cool:
אני הדורבן שקולע בזמן !
שלח תגובה