אפשרי דק מודרן סביב Soul Spike ו-Chancellor of the Dross?

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
Soul
Aether Blaster
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

אפשרי דק מודרן סביב Soul Spike ו-Chancellor of the Dross?

שליחה על ידי Soul »

4 Chancellor of the Dross ו-2 Soul Spike יכולים לנצח על התור הראשון, אפילו של היריב. ה-4 Chancellors מורידים ליריב 12 חיים ואפשר להטיל את שני ה-Soul Spike בחינם כשמעיפים שני Chancellors לכל אחד בשביל להוריד את 8 החיים הנותרים.

אפילו שיד כזו לא הכי סבירה, אני עדיין חושב שזה מדהים. השאלה היא, האם אפשר לבנות דק מודרן מסביב לזה שתהיה שחיקה גם במצבים אחרים אבל עדיין שהקלפים האלה יהיו רלוונטיים בה? יש הרבה כיוונים שאפשר לנסות לקחת את הרעיון, למשל מונו שחור אגרו, אדום\שחור burn או אולי אפילו יש פוטנציאל ל-"cmc matters".

יש המון קלפים פוטנציאליים אפילו רק במונו שחור אז אתאר רק כמה בינתיים:
Bump in the Night - מעין גרסה שחורה של Lava Spike.

Dark Confidant - אחד הקלפים הראשונים שעולים בראש כי הוא מספק שליפה וגוף חזק יחסית בשביל הזדמנויות להכניס נזק. מצד שני ה-chancellor ו-soul spike עולים יקר מאוד אז אולי עדיף Phyrexian Arena.

Vampire Lacerator - וכל יצור אחר שהוא 2 pow ב-1 כולל Rackdos Cackler או אפילו רק נותן לי 2 נזק כמו Pulse Tracker. יש מצב לבנות בכיוון של ערפדים בייחוד מפני שה-Chancellor הוא ערפד. זה יכול להשתלב היטב עם ערפדים אדומים ו-burn אדום.

Tormented Soul - נזק 1 בתור לא חסים יכול לעשות הרבה בדק שעושה נזק מהיר.

Sleeper Agent - קלף בעייתי ,אבל, ב-:b: הוא מוריד 2 חיים כל תור שזה מפתה. ה-3 נזק עלול להיות יותר מידי בעייתי והוא לא משתלב טוב עם יצורי אגרו שאין להם evasion. יש לו תופעת לוואי מעניינת שאני מחזיק ביצור אם היריב הכניס Leyline of Sanctity.

Sign in Blood - גמישות של שליפה או נזק ליריב

המלכוד הוא, כאמור, לא להפוך את Soul Spike ו-Chancellor of the Dross ללא-רלוונטיים או אפילו מפריעים, אם זה בכלל אפשרי...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

יש לך סיכוי של 1.4% לשלוף את היד שתיארת. קשה לי להאמין שיש דרך לבנות את הדק הזאת בצורה שהקלפים הנ"ל יישארו רלוונטיים.
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

לדעתי לא.
אם אין לך את ה chancellor הזה ביד הפותחת הוא פשוט קלף מת.
ואם יש לך אותו ביד הפותחת, אז הוא עושה 3 נזק והוא עדיין קלף מת.
זה שאפשר לזרוק אותו בשביל הספייק זה לא מספיק.
משחקים במודרן יכולים ברוב המקרים להסתיים מאוד מהר.
ה- god hand שתיארת תקרה לעיתים רחוקות וזה יהיה ממש מגניב כשתנצח תור ראשון, אבל אם לא תנצח תור ראשון כנראה לא תנצח בכלל.
הספייק בתור קלף שהוא לא פינישר הוא גרוע, וה chancellor במקרה הטוב הוא lightning helix בחינם, ובמקרה הרע הוא פשוט כלום.
אם האסטרטגיה שלך לנצח היא burn אז אדום יעשה את זה יותר טוב.
זה שני קלפים מאוד מאוד מצביים.
ראיתי את הספייק משוחק בדק ריאנמייטור בתור פינישר, אבל הוא עובד במקרים מאוד מסויימים.
אתה יכול אולי לבנות פאן דק שחור אדום, אבל תחרותי זה לא יהיה לעולם לדעתי.
אני הדורבן שקולע בזמן !
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

דק hive mind עם גודהאנד יכולה לנצח תור ראשון... וזאת דק יותר קונסיסטנטית...
אני בטוח שאם תחפש הרבה תמצא עוד דקים עם נצחונות תור ראשון במודרן... ובדרכים יותר יעילות מזו...
הגודל אוהו קובע....
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני לא חושב שהאסטרטגיה הזו תפיק חבילה Tier 1, אבל אפשר להשתעשע עם הרעיון.

התשובה הפשוטה ביותר שעולה בדעתי היא להכניס Faithless Looting (ו/או קלפים דומים) שיאפשרו לך להיפטר מהסרח העודף לטובת דלק מוצק יותר, ולהוסיף burn שישלים את החסר. אני מרגיש שה-Spike בעייתי יותר מאשר ה-Chancellor בגלל שהוא דורש ממך 3:1 בשביל לעשות משהו, גם אם זה בחינם וברוב המקרים (כלומר, למעט ה-Chancellor) אתה צריך את הדלק ביד בשביל לעשות נזק.

Phyrexian Arena נראה לא פרודוקטיבי בגלל שהוא לא יתן לך כלום חוץ מנזק לפני תור חמישי (כשהוא מתחיל ליצר CA). בשביל חבילה שרוצה להתפוצץ בשניות, זה נראה בינוני להחריד. עדיף לנסות ולמקסם את הנזק שהולך לראש של היריב
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אחלה תגובות כולם :)

Faithless Looting באמת מתאים בדק הזה ושווה לשקול אותו בדקים שמכילים "junk" אבל שלא רוצים להיפטר מכל מה שביד שלהם.

אם נשים בצד תחרותיות, יהיה מעניין אם יהיה אפשר ליצור משהו יציב שבו הקלפים האלה רלוונטיים. אולי אפשר לנסות כיוון של CMC matters. הבעיה היא שבמודרן רוב הקלפים האלה עולים 5 ומעלה. מבין המעניינים מתוכם יש את Vengeful Rebirth שדורש שהקלף יהיה בבית הקברות, את Riddle of Lightning שמגדיל את הסיכויים לחשוף קלף עם עלות גבוהה, ו-Mind Shrieker שיכול להתנפח למימדי ענק עם הכנה נכונה. למרות שבדקים האלה כנראה עדיף את הקלפים היותר יקרים, ייתכן ויהיה להם מקום לקלפים בעלות 7 כמו ה-Chancellors ו-Soul Spike.
שלח תגובה