למה bushido זה when ולא whenever?

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

למה bushido זה when ולא whenever?

שליחה על ידי Kroen »

סתם משהו שמציק לי בעין. זה ככה גם בקלפים עצמם ואפילו ב-oracle. חיפשתי קלפים אחרים שעושים דברים כשהם מגנים או שחוסמים אותם, וכולם משתמשים ב-whenever. מה הקטע? יש סיבה מיוחדת?

דוגמא לקלף עם בושידו: Konda, Lord of Eiganjo
וקלפים אחרים: (הלינק לא עובד, פשוט כנסו לג'תרר וחפשו blocks)
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

בגדול אין הבדל בין When/Whenever/At.
הדבר היחיד ששמתי לב אליו הוא שיש כיוון כללי ש When מתייחס למשהו ספציפי ו Whenever מתרחש למשהו כללי יותר (נגיד אם היצור נכנס לשדה הקרב, לעומת אם יצור אחר נכנס לשדה הקרב) אבל גם לזה יש יוצאים מהכלל.
שמעתי גם ש when מתייחס למשהו חד פעמי, בעוד ש whenever מתייחס לאירועים שיכולים לקרות יותר מפעם אחת (אותה דוגמא של יצורים שנכנסים לשדה הקרב).
מה שכן, בהגדרה של בושידו ב Comprules אכן כתוב:
Whenever this creature blocks or becomes blocked, it gets +N/+N until end of turn
ככה שהתשובה היחידה שאני יכול לחשוב עליה, היא שלרשום Whenever בטקסט של הקלף היה גורם לשורות לגלוש, ולטקסט להיראות פחות טוב.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אז למה לא לכתוב את זה כמו שצריך באורקל של גת'רר?
תמונה תמונה
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

שמעתי גם ש when מתייחס למשהו חד פעמי, בעוד ש whenever מתייחס לאירועים שיכולים לקרות יותר מפעם אחת (אותה דוגמא של יצורים שנכנסים לשדה הקרב).
זה העניין לדעתי. למשל היכולת של Ageless Sentinels כשהוא חוסם לא אמורה לתת לעשות משהו מועיל מעבר לחסימה הראשונה ברוב המקרים, למרות שהיא ממשיכה לעשות trigger בכל פעם. ועם משהו כמו Cunning היצור בד"כ לא שורד לחסימה נוספת.

הייתי מצפה שה-reminder של bushido יגיד "whenever" כמו rampage ו-flanking, אני חושב שיש לו מספיק מקום בשביל זה. נשמע כמו משהו ששווה להעיר עליו בפורום "Rule Theory and Templating" באתר של Wizards. יש שם אפילו thread שמיועד להערות על ה-Gatherer.
שלח תגובה