המחשב מצפצף והמסך לא נדלק

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

המחשב מצפצף והמסך לא נדלק

שליחה על ידי Kroen »

אז ככה: לפעמים כשאני מדליק את המחשב אני שומע סדרה של צפצופים, אני רואה לפי האור והקול של המאוורר שהמחשב נדלק, אבל המסך נשאר מכובה. עכשיו הינה מה שמוזר: בכרטיס מסך שלי יש 2 יציאות DVI, אז אני מכבה את המחשב ומחבר את הכבל DVI ליציאה השנייה ומדליק. עכשיו המסך נדלק. פעם הבאה שאני מדליק את המחשב, הבעיה חוזרת על עצמה אבל נפתרת כשאני מחבר את הכבל ליציאה הראשונה (שכאמור, לא עבדה). איפה הבעיה? הבעיה בוודאות לא במסך, קניתי אותו לפני חודשים ספורים. אז זה או בכרטיס מסך או בכבל DVI. איך אפשר לדעת מה הגורם?
תמונה תמונה
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

נשמע שהבעיה דווקא עשוייה להיות בלוח האם. תבדוק באתר של היצרן של הלוח שלך, סדרת הצפצופים אמורה להצביע על מה הבעיה.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אין כמעט סיכוי שהבעיה היא הכבל. גם המסך מאוד לא סביר.

האפשרויות הכי סבירות:
1. כרטיס מסך. תוודא שהוא מחובר לחשמל אם צריך (לחלק מכרטיסי המסך יש חיבור נוסף לחשמל. חיבור מלבני עם שש כניסות. לחלקם אפילו שניים שצריך לחבר). כרטיס מסך שלא מקבל את המתח הדרוש לא ייצור את ההספק הדרוש במקרה הטוב, או יישרף כי המאווררים שלו לא יקררו אותו כמו שצריך במקרה הרע.
2. זיכרון. מחשב שנדלק אבל לא עובר את שלב הבדיקות נופל הרבה פעמים בגלל זיכרון (לא דיסק קשיח) תקול.
3. ספק כוח (פחות סביר). אם הספק לא מספק מספיק מתח, המערכת מצליחה לעלות חלקית בלבד. תוודא שלא מחובר מכשיר שצורך הרבה מתח (מפזר חום, מזגן, תנור) לאותו שקע שהמחשב מחובר אליו.

בכל מקרה, העצה של איתי טובה. כמות הצפצופים באמת מתריעה על אופי הבעיה.
שלח תגובה