פורום מתחרה ופוגע - מדוע יש בכך צורך?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Orb »

כאשר נקסוס השתלטו על עמוד הפייסבוק, מדנס התחילו לקדם את העמוד המתחרה שלהם. לגיטימי. ואנשים תקפו את נקסוס שהם השתלטו על עמוד ציבורי שהיה לטובת הקהילה (שבפועל היה עמוד עסקי שלי).
כאשר מדנס השתלטו על הפורום (הרבה יותר מתאים להגדרה של אתר קהילתי וציבורי) אז זה בסדר, אבל זה לא לגיטימי שנקסוס התחילו לקדם פורום מתחרה?

נשמע לי כמו מוסר כפול.

יש פוטנציאל לנזק מפיצול בין הפורומים, ויש גם פוטנציאל לרווח, מחשיפה גדולה יותר אונליין, ומעוד אנשים שמעלים תכנים הקשורים למג'יק ישראלי לרשת. אני לא חושב שניתן להגיד כרגע בוודאות אם זה יעשה טוב או רע.
arch-angel
MTGil Wizard

שליחה על ידי arch-angel »

Orb כתב:כאשר נקסוס השתלטו על עמוד הפייסבוק, מדנס התחילו לקדם את העמוד המתחרה שלהם. לגיטימי. ואנשים תקפו את נקסוס שהם השתלטו על עמוד ציבורי שהיה לטובת הקהילה (שבפועל היה עמוד עסקי שלי).
כאשר מדנס השתלטו על הפורום (הרבה יותר מתאים להגדרה של אתר קהילתי וציבורי) אז זה בסדר, אבל זה לא לגיטימי שנקסוס התחילו לקדם פורום מתחרה?

נשמע לי כמו מוסר כפול.

יש פוטנציאל לנזק מפיצול בין הפורומים, ויש גם פוטנציאל לרווח, מחשיפה גדולה יותר אונליין, ומעוד אנשים שמעלים תכנים הקשורים למג'יק ישראלי לרשת. אני לא חושב שניתן להגיד כרגע בוודאות אם זה יעשה טוב או רע.
זה לא מוסר כפול, הסיפור עם הפייסבוק היה כשהעניין עם ריבוי יבואנים היה יחסית חדש. מאז אנשים פשוט התייאשו מהריבים השטותיים האלה...

אני באופן כללי לא רוצה להתערב בריבים האלה, אבל בגלל המאפיינים של פורום כפלטפורמה (בשונה מקבוצה בפייסבוק אגב) לא הגיוני שיתקיימו שניים. לא מעניין אותי איזה, אבל לא יכולים להיות שניים.
Antrax כתב:אתה אמור למות כי עברת על חוקי המשחק
תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

להגיד שאוריין השתלט על הפורום זה לא טיפה מוגזם?
פה מפורסמים כל הטורנירים של נקסוס, כמה טורנירים של מדנס מפורסמים בדף הפייסבוק ההוא?
ברור לי שהיתה לך כל זכות למכור אותו, אבל זה לא בדיוק אותו הדבר כמו מה שקורה פה.
אף אחד לא יודע מה טומן העתיד, אבל באמת שקשה לי לראות תסריט שפתיחת פורום חדש עושה טוב לקהילה. הלוואי שאני טועה.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

ryoga כתב:תגידו. פרסום פורום מתחרה, ועוד באופן כל כך בוטה
וברור, היא לא עבירה על חוקי הפורום?
הדיון הזה מגוחך לגמרי...
אין חוק נגד זה. אני חושב שהנושא הזה לא פוגע באף אחד (פרט לאלה שלוקחים את כל הנושא הזה ללב) ולכן גם אין סיבה לאסור אותו.
זאת לא הפעם הראשונה שנפתח פורום מקביל. גם לא הפעם הראשונה שפרסמו את הפורום המקביל בפורום הזה.
בעבר הפורום הזה שרד והשאר נעלמו. אולי גם הפעם ואולי לא. רק הזמן יגיד.

בכל מקרה, הגישה שלנו כמנהלים, בתשע השנים שאני פה, היא שאנחנו לא מצנזרים אנשים אם הם לא פוגעים במישהו אחר. אני לא מתכוון להתחיל עכשיו.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

דווקא כמו שזה נראה עכשיו הרבה מאוד אנשים נפגעו (יותר ממה שהיו צריכים אם שואלים אותי).
תמונה תמונה
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

Orb כתב:כאשר נקסוס השתלטו על עמוד הפייסבוק, מדנס התחילו לקדם את העמוד המתחרה שלהם. לגיטימי. ואנשים תקפו את נקסוס שהם השתלטו על עמוד ציבורי שהיה לטובת הקהילה (שבפועל היה עמוד עסקי שלי).

נשמע לי כמו מוסר כפול.
בילדנר, אני מצטער, אבל מהתגובות שלך בנושא הזה באמת שאני כבר לא יכול לקחת אותך ברצינות.
בוא נתקן את מה שכתבת.
כשנקסוס קנו את עמוד הפייסבוק שהיה אמור לשרת את כל הקהילה ולא נתנו לאנשים שהריצו את העמוד הזה לפרסם אירועים מתחרים בו בכלל, מדנס התחילו לקדם את העמוד שלהם, ולא בפורום.
כאשר מדנס "השתלטו" על הפורום, ונאמר רשמית שמותר לכולם לפרסם כל טורניר שבא להם, נקסוס החליטו לפתוח פורום משלהם.
זה לא הגיוני, גם אם זה כן חוקי, ללכת לפורום מתחרה ולפרסם בו את הפורום שלך.
עוד יותר לא הגיוני זה שאחד המודרטרים הראשיים פה מעודד את התופעה ועוזר לה.
ומה עוד לא לגיטימי? כל ההתקפות שנקסוס עשו בזמן האחרון!
מעולה, כמו ש"תיקנת" את הכותרת של הת'רד הזה, שיפצתי גם את הפוסט שלך.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני לא מבין למה פיצול פורומים בהכרח פוגע. לקהילה מאד גדולה אחרת שאני חבר בה קם גם "פורום" מתחרה שבו הייתה תוכנה שמותאמת במיוחד לצרכים של חברים בקהילה. הם לא אסרו על פרסום משום סוג ואחרי שעברה למעלה משנה, זה ברור שהרוב המוחלט רשומים בשני המקומות, יש כמה שרשומים רק בישן ויש כמה שרק בחדש. לא חושב שכלל האנשים נפגע מזה.
גם אם הכותרת של הפורום השני הייתה "פורום המג'יק היחיד בעברית אבר" לא נראה לי שזה היה מונע מאנשים שהגיעו לשם לגלות את הפורום הזה, ובתור מנהל כאן אין לי כוונה או אינטרס למנוע מאנשים לגלות את הפורום ההוא, או כל צורה אחרת של עיסוק במג'יק ברשת.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

אמרת את ההבדל בעצמך, הם קהילה גדולה ואנחנו לא. הקהילה בארץ לא מספיק גדולה (לפחות לדעתי ואני בטוח שלדעת כמה אנשים נוספי) כדי לתחזק שני פורומים בלי ליצור פיצול. יהיה פיצול מידע ובסופו של דבר זה עלול ליצור קהילה של פורום א' של יבואן א' וקהילה של פורום ב' של יבואן ב'.
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
Marsvolta
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Marsvolta »

זו ההודעה הראשונה שלי אבל אני כאן כבר מספר חודשים, בעיקר קורא, אני קונה סינגלים ממדנס ומגיע לאירועים של נקסוס, למרות שאני יותר מאמין ביושר של אחד הצדדים, היחידים שמגיבים כאן נגד או בעד פורום חדש הם בעלי אינטרסים, לקהילה לא אמור להיות אכפת, בסופו של דבר כנראה שפורום אחד ימות והשני ישרוד, לא בזכות העיצוב או האפשריות היותר מתקדמות, אלא בגלל האנשים ואיכות התוכן, לכן כלפי האדם האובייקטיבי, הפורום החדש לא יפגע בקהילה. מה גם שיש סיבה סופר לגיטימית לפתוח פורום נוסף כאשר אדם בעל אינטרס כלכלי קונה זכות פרסום ומנמיך מתחרים, אםכבר זה הכי "אנטי-קהילתי", לפי הבנתי הפורום החדש לא יעשה אפליות בנושא הזה, ואם כן, אז שני הפורומים באותה סירה וזה עדיין לגיטימי. סך הכל יש כאן כל כך הרבה דרמה על ריק, שכל אחד יהיה איפה שטוב לו, אבל תפסיקו למכור לאנשים פה שהקהילה נדפקת, יושר אין בפורום שנקנה על ידי יבואן שנותן סנקציות על פרסום אירועים, אז גם אל תטיפו/תצפו לכלום מהמתחרים.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לא מוסר כפול, הסיפור עם הפייסבוק היה כשהעניין עם ריבוי יבואנים היה יחסית חדש. מאז אנשים פשוט התייאשו מהריבים השטותיים האלה...
הא? לא הבנתי איך הטענה שלך מפריכה מה שרשמתי. עובדה שאנשים לא התעייפו מהריבים, כי הם תוקפים כאן את נקסוס על פתיחת הפורום. ומתעלמים מזה שהם מנסים למצוא פתרון טוב עבורם לכך שהפורום הזה כיום כבר מעודד העדפה ליבואן אחר. נסה שנית.
אני באופן כללי לא רוצה להתערב בריבים האלה
מאחר ופתחת את הת'רד עם הכותרת הנייטרלית של WTF והתעקשת לאחר מכן שנשנה את זה חזרה, אני בספק שאתה לא רוצה להתערב בריבים.
אבל בגלל המאפיינים של פורום כפלטפורמה (בשונה מקבוצה בפייסבוק אגב) לא הגיוני שיתקיימו שניים
תוכל להסביר מה זה אומר "המאפיינים כפלטפורמה"? לא מכיר את הביטוי. ואני גם לא מבין איך זה בהכרח שונה מעמוד/קבוצת פייסבוק.
אני לא מתעקש על המילה. רכש, השיג, הבטיח שליטה. תבחר אתה. העובדה היא שבפועל הפורום הכריז על העדפה ברורה, ואני יכול להגיד לך שאני בתור מודרטור בהחלט רואה ומרגיש את זה. שוב, לא אומר שזה לא לגיטימי. זכותו של אוריין לעשות כל מה שעשה, אבל אני רק מתפלא על המוסר הכפול של אנשים שכועסים על נקסוס שחיפשו חלופה.
פה מפורסמים כל הטורנירים של נקסוס, כמה טורנירים של מדנס מפורסמים בדף הפייסבוק ההוא?
גם אם הם מפורסמים כאן, יש העדפה גם כאן, כאשר למשל ת'רד על טורנירים של מדנס נהפך להכרזה לא מזמן כדי להיות בולט יותר, או כאשר ת'רד שפעם הפנה לעמוד הפייסבוק של נקסוס, שונה לעמוד הפייסבוק של מדנס בחשאי. היתר הפרסום אינו הפרמטר היחידי לשוויון.
מעבר לכך שמהיכרותי עם הסיפורים שמאחורי הקלעים, איסור הפרסום של טורנירי מדנס בדף הפייסבוק לא בא אוטומטית מרגע העברת העמוד לנקסוס, והיו עוד דברים בגו. מעבר לכך, אני אישית לא חושב שצריך לאסור את הפרסום בעמוד הפייסבוק, הבעתי את דעתי בנושא בפני בעלי העמוד, ואני יודע שהדברים נשקלים מחדש, גם אם לא השתנו עדיין.
כשנקסוס קנו את עמוד הפייסבוק שהיה אמור לשרת את כל הקהילה ולא נתנו לאנשים שהריצו את העמוד הזה לפרסם אירועים מתחרים בו בכלל, מדנס התחילו לקדם את העמוד שלהם, ולא בפורום
אתה מתייחס ספציפית ליואב אמיר. יואב היה אחד מתורמי התוכן. הוא לא "הריץ" את העמוד ולא הייתה לו בעלות עליו.
ולגבי מדנס, או שאתה משחק אותה תמים או שאתה לא מספיק מיודע במאחורי הקלעים. אבל מדנס בהחלט השתמשו בעמוד (בגלוי או במוסתר) כדי לקדם את הטורנירים שלהם והעמוד שלהם, עוד לפני "ההשתלטות" של נקסוס. לא אומר שזה לא לגיטימי, אבל שוב - מוסר כפול, אם אתה טוען שזה היה לגיטימי, ומה שנקסוס עושים בהקשר של הפורום אינו לגיטימי.
כאשר מדנס "השתלטו" על הפורום, ונאמר רשמית שמותר לכולם לפרסם כל טורניר שבא להם, נקסוס החליטו לפתוח פורום משלהם
שוב, או שאתה מיתמם, או שאתה לא מיודע, אבל מעבר להיתר הפרסום, יש פעולות מלפני ומאחורי הקלעים שבהחלט משקפות את ההעדפה, וזכותם של נקסוס ליצור לעצמם פלטפורמה שוויונית.
אני לא יודע לגבי "לא הגיוני". זה אתה החלטת. מטרת הפורום, בראש ובראשונה כפי שאני יודע, היא לעודד את המשחק והקהילה. מאחר ולדעתי זו יומרנות לטעון שאתה יודע שפורום נוסף יזיק (וכפי שראית, יש רבים, כולל מודרטורים ותיקים, שחושבים שאי אפשר להסיק זאת מראש אם יזיק או יתרום), לי זה נראה שהדגש כאן עבר מעידוד המשחק, לשימור הפורום בתור הפורום היחיד שעוסק במג'יק. בין אם מתוך אינטרס עסקי של אלו שמזוהים עם מדנס, או מתוך סתם רצון להיות הפורום היחידי. אני חושב שזה לא ענייני ולא אובייקטיבי.
לגבי זה שאני מעודד את התופעה ועוזר לה, אשמח אם תצביע על איך אני עוזר לתופעה? אני פתחתי ת'רד שציין את קיומו של הפורום החדש? אני דחפתי אנשים להרשם לשם? אני הגבתי למתקפות וניסיתי להציג מציאות קצת יותר מאוזנת, ולהראות את המוסר הכפול שרץ כאן. בין זה לבין לעודד את הפורום החדש, יש מרחק גדול.
מעבר לכך, זה נראה כאילו אתה מחזיק את זה שאני מודרטור נגדי. עקב כך שאני עוזר להפעיל את האתר הזה כבר סביב ה-10 שנים לדעתי, ובהתנדבות גמורה, לא אומר שיש לי פחות זכות להביע את דעותיי. אני לא נציג ציבור ולא שכיר של אף אחד.

לגבי תיקון הכותרת, תיקנתי כותרת לפי חוקי הפורום, ואף הצעתי למודרטורים אחרים לצור איתי קשר בפרטי אם הם אינם מסכימים עם הפעולה. חוץ מזה, עובדה שהכותרת שונתה שוב (למשהו אפילו יותר מפורש נגד נקסוס), אז בנושא הכותרת, רדו מזה.

ולגבי זה שאתה לא יכול לקחת אותי ברצינות, זה בסדר גמור, התגובה שלי לא מופנית אליך, אני יודע את עמדתך בנוגע לדברים ולא איתך הדיון שלי.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

jooleeboolee כתב:אמרת את ההבדל בעצמך, הם קהילה גדולה ואנחנו לא. הקהילה בארץ לא מספיק גדולה (לפחות לדעתי ואני בטוח שלדעת כמה אנשים נוספי) כדי לתחזק שני פורומים בלי ליצור פיצול. יהיה פיצול מידע ובסופו של דבר זה עלול ליצור קהילה של פורום א' של יבואן א' וקהילה של פורום ב' של יבואן ב'.
אני לא רוצה להעליב אף אחד, אבל אני משער שלרוב החברים בפורום הזה יש מספיק זמן פנוי ביום כדי לבדוק שני פורומים ולא רק אחד. זה לא שאני חושב שפורום נוסף הוא בהכרח נורא טוב לקהילה, אבל אני כן חושב שזכותו של כל אחד להקים פורום מג'יק כאוות נפשו, ואני לא רואה סיבה לאסור על פרסום שלו פה.
באופן כללי נסיון למנוע חופש מידע נידון לכשלון, מעבר לעבודה שנדיר שהוא מוצדק.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אני רוצה להבין, באמת הייתה פה איזושהי אפלייה כלפי יבואן אחד לעומת השני? במה זה התבטא? הסירו להם הודעות מהפורום או משהו? אני תפסתי את פתיחת הפורום החדש בעיקר כצעד של אמוציות, אבל אם באמת יש פה אפלייה שהם מנסים לתקן יותר ייתכן שארצה לתמוך בו.

אבל בכל מקרה, זה יוצר פיצול של מקורות מידע של קהילה קטנה. בואו נניח שהפורום החדש מצליח לשגשג ובונה לעצמו קהילה. זה אומר שאם מישהו ירצה לפרסם משהו שרלוונטי לישראל וירצה לדבר לקהילה הוא יצטרך לטרוח לפרסם בשני מקומות וגם לדאוג לעקוב אחרי שני מקומות בשביל תגובות. זה גם אומר שמי שמחפש מידע מהסוג הזה יצטרך לחפש אותו בשני מקומות במקום למצוא את זה במקום אחד מרוכז.
HazardShesek
שופט L2 ומארגן ליגת ב"ש
יצירת קשר:

שליחה על ידי HazardShesek »

יש לי רק שאלה בקשר לפורום השני.

יש אפשרות לראות את התכן בו מבלי להרשם?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

HazardShesek כתב:יש לי רק שאלה בקשר לפורום השני.

יש אפשרות לראות את התכן בו מבלי להרשם?
כרגע לא.
תמונה תמונה
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

גם אם הם מפורסמים כאן, יש העדפה גם כאן, כאשר למשל ת'רד על טורנירים של מדנס נהפך להכרזה לא מזמן כדי להיות בולט יותר, או כאשר ת'רד שפעם הפנה לעמוד הפייסבוק של נקסוס, שונה לעמוד הפייסבוק של מדנס בחשאי. היתר הפרסום אינו הפרמטר היחידי לשוויון.
מעבר לכך שמהיכרותי עם הסיפורים שמאחורי הקלעים, איסור הפרסום של טורנירי מדנס בדף הפייסבוק לא בא אוטומטית מרגע העברת העמוד לנקסוס, והיו עוד דברים בגו. מעבר לכך, אני אישית לא חושב שצריך לאסור את הפרסום בעמוד הפייסבוק, הבעתי את דעתי בנושא בפני בעלי העמוד, ואני יודע שהדברים נשקלים מחדש, גם אם לא השתנו עדיין.
בוא תשמע סיפור ממקור ראשון.
בתקופתו, כשרק מכרת את עמוד הפייסבוק לנקסוס ושהדבר עוד לא היה ידוע לציבור, גם לא לי, באופן שגרתי ניסיתי לפרסם את הטורנירים שלנו בעמוד, הרי זה עמוד שעד אז היה קהילתי ולא היתה מגבלה לפרסומים שם. להפתעתי גיליתי שמחקו את הפרסומים, לאחר מכן, דיברתי עם יואב - אדם בעל הרשאות בעמוד ושאלתי אותו מה נסגר, למה מחקו את הפרסומים? ואז הוא סיפר לי שנקסוס קנו את העמוד, הוא אמר לי שהוא ינסה לפרסם שוב - ואכן כך הוא עשה, ובתגובה לזה פשוט בטלו לו את ההרשאות לעמוד וכמובן שמחקו שוב את הפרסומים.
עכשיו, שוב, אי-אפשר להגיד שזה לא חוקי, אבל רק שימו לב מי יותר אגרסיבי בצעדים התחרותיים שלו ומי "משחק מלוכלך", תוסיפו לזה את העניין הזה של הפורום, אורין אמר במפורש שלא יהיו שום מגבלות ושהדבר לא משנה יותר מדי ואכן בינתיים לא שונה כלום וכנראה שגם שום דבר לא הולך להשתנות ומי פתח פורום ובאופן מודע יגרום כנראה לפיצול (שוב אני אגיד את המילה בובי כדוגמא).

ואור,
באמת שאין לי שום דבר נגדך אני אפילו מאד מסמפט אותך על ההשקעה והרצון הטוב שהיו לך בתקופה שאתה הייתה היבואן בארץ, אבל זה פשוט מדהים אותי המוסר הכפול שלך.
מצד אחד אתה מנסה ליצור לעצמך תדמית של המודרטור הניטרלי שמינו אותו כי ראו בו אדם מתאים לתפקיד, זה הכל, ומצד שני אתה מוכר לנקסוס את עמוד הפייסבוק, את הדומיין של הפורום, משום מה אתה המוד היחיד שנחלץ לעזרתם לאחר מהלך שכנראה ויפגע בקהילה, גם אם זו לא כוונת המהלך, זה כנראה מה שהוא הולך לעשות. זו זכותך, הכל לגיטימי! (חוץ ממכירת העמוד פייסבוק שלכאורה לא חוקית) אבל אל תבוא ותספר לנו סיפורים שאתה איזה משכין שלום ושלא תפסת צד.
SHOW TIME !
eyal
ממציא כומבואים!!!11
יצירת קשר:

שליחה על ידי eyal »

Soul כתב:אני רוצה להבין, באמת הייתה פה איזושהי אפלייה כלפי יבואן אחד לעומת השני? במה זה התבטא? הסירו להם הודעות מהפורום או משהו? אני תפסתי את פתיחת הפורום החדש בעיקר כצעד של אמוציות, אבל אם באמת יש פה אפלייה שהם מנסים לתקן יותר ייתכן שארצה לתמוך בו.

אבל בכל מקרה, זה יוצר פיצול של מקורות מידע של קהילה קטנה. בואו נניח שהפורום החדש מצליח לשגשג ובונה לעצמו קהילה. זה אומר שאם מישהו ירצה לפרסם משהו שרלוונטי לישראל וירצה לדבר לקהילה הוא יצטרך לטרוח לפרסם בשני מקומות וגם לדאוג לעקוב אחרי שני מקומות בשביל תגובות. זה גם אומר שמי שמחפש מידע מהסוג הזה יצטרך לחפש אותו בשני מקומות במקום למצוא את זה במקום אחד מרוכז.
לך לפורום טורנירים. איזה גייםדיי יותר קופץ לך לעין? הדביק של מדנס או הרגיל של נקסוס? וזה עוד לפי שעניין הבאנרים והפרסומות נכנס להרצה.
Antrax כתב:זה רעיון נהדר. נניח, הרבה אנשים מתים בבית חולים, אז אם נבטל את בתי החולים, אנשים לא ימותו!
אנטרקס
arch-angel
MTGil Wizard

שליחה על ידי arch-angel »

Orb כתב:
לא מוסר כפול, הסיפור עם הפייסבוק היה כשהעניין עם ריבוי יבואנים היה יחסית חדש. מאז אנשים פשוט התייאשו מהריבים השטותיים האלה...
הא? לא הבנתי איך הטענה שלך מפריכה מה שרשמתי. עובדה שאנשים לא התעייפו מהריבים, כי הם תוקפים כאן את נקסוס על פתיחת הפורום. ומתעלמים מזה שהם מנסים למצוא פתרון טוב עבורם לכך שהפורום הזה כיום כבר מעודד העדפה ליבואן אחר. נסה שנית.
אני באופן כללי לא רוצה להתערב בריבים האלה
מאחר ופתחת את הת'רד עם הכותרת הנייטרלית של WTF והתעקשת לאחר מכן שנשנה את זה חזרה, אני בספק שאתה לא רוצה להתערב בריבים.
אבל בגלל המאפיינים של פורום כפלטפורמה (בשונה מקבוצה בפייסבוק אגב) לא הגיוני שיתקיימו שניים
תוכל להסביר מה זה אומר "המאפיינים כפלטפורמה"? לא מכיר את הביטוי. ואני גם לא מבין איך זה בהכרח שונה מעמוד/קבוצת פייסבוק.
אני לא מתעקש על המילה. רכש, השיג, הבטיח שליטה. תבחר אתה. העובדה היא שבפועל הפורום הכריז על העדפה ברורה, ואני יכול להגיד לך שאני בתור מודרטור בהחלט רואה ומרגיש את זה. שוב, לא אומר שזה לא לגיטימי. זכותו של אוריין לעשות כל מה שעשה, אבל אני רק מתפלא על המוסר הכפול של אנשים שכועסים על נקסוס שחיפשו חלופה.
כשנקסוס קנו את עמוד הפייסבוק שהיה אמור לשרת את כל הקהילה ולא נתנו לאנשים שהריצו את העמוד הזה לפרסם אירועים מתחרים בו בכלל, מדנס התחילו לקדם את העמוד שלהם, ולא בפורום
אתה מתייחס ספציפית ליואב אמיר. יואב היה אחד מתורמי התוכן. הוא לא "הריץ" את העמוד ולא הייתה לו בעלות עליו.
ולגבי מדנס, או שאתה משחק אותה תמים או שאתה לא מספיק מיודע במאחורי הקלעים. אבל מדנס בהחלט השתמשו בעמוד (בגלוי או במוסתר) כדי לקדם את הטורנירים שלהם והעמוד שלהם, עוד לפני "ההשתלטות" של נקסוס. לא אומר שזה לא לגיטימי, אבל שוב - מוסר כפול, אם אתה טוען שזה היה לגיטימי, ומה שנקסוס עושים בהקשר של הפורום אינו לגיטימי.
כאשר מדנס "השתלטו" על הפורום, ונאמר רשמית שמותר לכולם לפרסם כל טורניר שבא להם, נקסוס החליטו לפתוח פורום משלהם
שוב, או שאתה מיתמם, או שאתה לא מיודע, אבל מעבר להיתר הפרסום, יש פעולות מלפני ומאחורי הקלעים שבהחלט משקפות את ההעדפה, וזכותם של נקסוס ליצור לעצמם פלטפורמה שוויונית.
אני לא יודע לגבי "לא הגיוני". זה אתה החלטת. מטרת הפורום, בראש ובראשונה כפי שאני יודע, היא לעודד את המשחק והקהילה. מאחר ולדעתי זו יומרנות לטעון שאתה יודע שפורום נוסף יזיק (וכפי שראית, יש רבים, כולל מודרטורים ותיקים, שחושבים שאי אפשר להסיק זאת מראש אם יזיק או יתרום), לי זה נראה שהדגש כאן עבר מעידוד המשחק, לשימור הפורום בתור הפורום היחיד שעוסק במג'יק. בין אם מתוך אינטרס עסקי של אלו שמזוהים עם מדנס, או מתוך סתם רצון להיות הפורום היחידי. אני חושב שזה לא ענייני ולא אובייקטיבי.
לגבי זה שאני מעודד את התופעה ועוזר לה, אשמח אם תצביע על איך אני עוזר לתופעה? אני פתחתי ת'רד שציין את קיומו של הפורום החדש? אני דחפתי אנשים להרשם לשם? אני הגבתי למתקפות וניסיתי להציג מציאות קצת יותר מאוזנת, ולהראות את המוסר הכפול שרץ כאן. בין זה לבין לעודד את הפורום החדש, יש מרחק גדול.
מעבר לכך, זה נראה כאילו אתה מחזיק את זה שאני מודרטור נגדי. עקב כך שאני עוזר להפעיל את האתר הזה כבר סביב ה-10 שנים לדעתי, ובהתנדבות גמורה, לא אומר שיש לי פחות זכות להביע את דעותיי. אני לא נציג ציבור ולא שכיר של אף אחד.

לגבי תיקון הכותרת, תיקנתי כותרת לפי חוקי הפורום, ואף הצעתי למודרטורים אחרים לצור איתי קשר בפרטי אם הם אינם מסכימים עם הפעולה. חוץ מזה, עובדה שהכותרת שונתה שוב (למשהו אפילו יותר מפורש נגד נקסוס), אז בנושא הכותרת, רדו מזה.

ולגבי זה שאתה לא יכול לקחת אותי ברצינות, זה בסדר גמור, התגובה שלי לא מופנית אליך, אני יודע את עמדתך בנוגע לדברים ולא איתך הדיון שלי.
1. אנשים התעייפו מלריב לכן לא טרחו להגיב בצורה משמעותית על צעד כמו הצעד של אוריין שבינתיים לא נראה שיש לו השלכות משמעותיות, כשעושים משהו כמו לפתוח פורום מתחרה, וזה לא משנה אם מי שפותח אותו זה נקסוס או מדנס או לא משנה מי, זה יוצר בעיות.
2. ההבדלים בפלטפורמה באים לידי ביטוי בכך שקבוצה בפייסבוק או שתיים או אלף כאלה לא מאלצים אותי לפתוח משתמש חדש, להכנס לאתר שונה או לצרוך עדכונים בדרך אחרת. אני פשוט עושה לייק לעוד קבוצה או ווטאבר.
פורום זו פלטפורמה בעייתית מלכתחילה מבחינת נגישות למידע. אם יש שניים ואחד מהם עוד מחייב הרשמה על מנת לצפות בתוכן זה פשוט מתכון בטוח לזה שמידע יפול בין הכיסאות ושטורנירים בשני הצדדים יפגעו מבחינת כמות האנשים שמגיעים אליהם והקהילה תתנהל עם עצמה בצורה פחות יעילה (מכירות פומביות, דיוני אסטרטגיה מה שאתה רוצה).
3. הכותרת WTF לא הייתה בכוונה להיות ניטרלית. טענתי ואני עדיין טוען שאני לא רוצה להכנס לריבים האלה, כשאני טוען את זה אני מתכוון שאני לא רוצה לקחת פה צד אבל אני לא רוצה שיהיו צעדים כמו אלה שפוגעים בקהילה בכללותה. לכן, כמו שכבר אמרתי, לא אכפת לי איזה פורום יהיה ומי יהיה הבעלים שלו, אבל יכול להיות רק אחד ואסור למנוע מאף אחד לפרסם בו טורנירים. לכן גם התעקשתי שישנו את הכותרת למשהו פחות ניטרלי, נגד שני פורומים ולא נגד נקסוס
Antrax כתב:אתה אמור למות כי עברת על חוקי המשחק
תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אני רוצה להבין, באמת הייתה פה איזושהי אפלייה כלפי יבואן אחד לעומת השני? במה זה התבטא? הסירו להם הודעות מהפורום או משהו? אני תפסתי את פתיחת הפורום החדש בעיקר כצעד של אמוציות, אבל אם באמת יש פה אפלייה שהם מנסים לתקן יותר ייתכן שארצה לתמוך בו.
אני לא הולך להרחיב כאן בנושא, כי אין לי את כל המידע, יש לי רק את הזווית האישית שלי ומה שאני שומע מסביבי. לכן לא הולך לחרוץ דין ולפרסם הודעה נחרצת כלשהי על מי שתה למי. אם זה מאוד מעניין אותך, אתה יכול ליצור קשר עם אנשי נקסוס כדי לקבל את נקודת המבט שלהם על הדברים.

עודד:
לגבי הסיפור על הפייסבוק, תודה על השיתוף. אני מכיר את עובדות המקרה באופן קצת אחר כפי שאני שמעתי אותן, ובגרסה שאני שמעתי הייתה מלחמה קצת יותר מלוכלכת מכל הצדדים. אבל אני לא מתיימר לטעון שאני יודע בדיוק מה קרה שם. רשמתי כבר בעבר במספר מקרים מעל דפי הפורום הזה שגם אם לנקסוס היו בהקשר זה את ההשגות שלהם על ההתנהגות של מדנס, אני לא ממש מסכים עם הצעד שנקסוס עשו בנושא הפייסבוק, ושהייתה דרך יותר טובה לטפל בדברים.
עכשיו, שוב, אי-אפשר להגיד שזה לא חוקי, אבל רק שימו לב מי יותר אגרסיבי בצעדים התחרותיים שלו ומי "משחק מלוכלך"
שוב, אתה מציג כאן צד אחד של הדברים. אני לא הולך להתחיל להתווכח על עובדות, כי א' - זה לא פרודוקטיבי, ב' - אני מניח שגם לי אין את כל המידע, ג' - אין לי מספיק זמן בשביל זה, ד' - בטח שאין לי את אורך הרוח בשביל זה. אני רק אומר שכמו שאני נגיד קרוב לשימחי ושומע לפעמים יותר את הגרסה של נקסוס, קח בחשבון שגם אתה אני מניח שומע דברים יותר מהצד של מדנס, ותזכור שתמיד לאמת יש כמה צדדים.
תוסיפו לזה את העניין הזה של הפורום, אורין אמר במפורש שלא יהיו שום מגבלות ושהדבר לא משנה יותר מדי ואכן בינתיים לא שונה כלום וכנראה שגם שום דבר לא הולך להשתנות
אז אני אומר לך שמהצד שלי, ההרגשה היא אחרת. יש דברים שכבר השתנו, ויש דברים שאני מניח שעוד ישתנו, ויש כיוון שאליו נושבת הרוח. שוב, לא אומר שמשהו מזה לא לגיטימי, זכותם של מדנס לעשות זאת. אני רק אומר שלומר "כלום לא השתנה בפורום" זו טמינת ראש בחול. אם תרצה אפשר להרחיב על זה בפרטי.
באמת שאין לי שום דבר נגדך אני אפילו מאד מסמפט אותך על ההשקעה והרצון הטוב שהיו לך בתקופה שאתה הייתה היבואן בארץ, אבל זה פשוט מדהים אותי המוסר הכפול שלך.
א. תודה, תמיד השתדלתי.
ב. לפחות תמצא מילים אחרות מאשר להשתמש במילים שלי נגדי. אין לי מוסר כפול, כי בניגוד אליכם, אני רואה את המציאות בגוונים קצת יותר אפורים, וכפי שתוכל למצוא אם תחפש בדפי הפורום הזה, במספר מקרים כבר הבעתי גם את דעותיי לגבי הצעדים של נקסוס, ולא תמיד באופן החיובי. אני בטוח שאם תבדוק מספר משתמשים שמגיבים כאן כנגד נקסוס, לא תמצא אצלם גיוון בדעות. תמצא אמונה דוגמטית שמה שמדנס עושים זה לגיטימי, אבל מה שנקסוס עושים לא, אפילו שלפעמים יש דמיון בין הצעדים.
מצד אחד אתה מנסה ליצור לעצמך תדמית של המודרטור הניטרלי שמינו אותו כי ראו בו אדם מתאים לתפקיד, זה הכל, ומצד שני אתה מוכר לנקסוס את עמוד הפייסבוק, את הדומיין של הפורום, משום מה אתה המוד היחיד שנחלץ לעזרתם לאחר מהלך שכנראה ויפגע בקהילה, גם אם זו לא כוונת המהלך, זה כנראה מה שהוא הולך לעשות. זו זכותך, הכל לגיטימי!
אני מגיב כאן בראש ובראשונה כחבר בפורום מן המניין. דעותיי הן לא דעות של "אור המודרטור".
מה שמכרתי או לא מכרתי למישהו לא רלוונטי כאן גם כן. זה שהעברתי/מכרתי לאחד מהגופים חלק מהנכסים של העסק שלי לא מעיד על דעותיי. היה גם מו"מ עסקי ביני לבין מדנס בשלבים שונים ובהחלט שקלתי לשתף איתם פעולה.
לגבי המודרטור היחיד ש"נחלץ לעזרתם", אז שים לב שלא כתבתי "זה פורום אדיר", או "זה בטוח יעזור לקהילה". אתה תראה שפחות או יותר כל ההתבטאויות שלי שקולות ויחסית נייטרליות. אני בא בדרישות דומות לשני הגופים ומנסה לאזן. מעבר לזה, היו כאן כמה מודרטורים אחרים שהביעו את דעתם בעד הפורום הזה, או לפחות בעד לתת לו צ'אנס, כך שמה שאתה אומר לא נכון.
מעבר לכך שגם אם הייתי המודרטור היחיד שמגיב באופן מסוים, הוכחה למה זה בדיוק? בחרת קבוצה שרירותית של אנשים (מודרטורים) שאין ביניהם חוט מקשר, חלקם אפילו לא משחק כבר מג'יק ולא כזה מעורב בקהילה. זה כמו שתגיד לי שאני הבלונדיני היחיד שהגיב ככה ולכן X. זה שרירותי באותה מידה.

בסופו של דבר, אתה יכול לשאול אפילו את עומרי כמה פעמים הבעתי ביקורת על מהלך X או Y של נקסוס. לעומת זאת, לא ראיתי פעם אחת מי מהמגיבים כאן לטובת מדנס מפעיל חוש ביקורת דומה.
כך שהדברים שלך בעיניי פשוט לא מבוססים בעליל. זה כאילו אמרת לי "לא, אתה".
אבל אל תבוא ותספר לנו סיפורים שאתה איזה משכין שלום ושלא תפסת צד.
בניגוד להרבה תגובות כאן, אני לא חושב שתמצא תגובה שלי בנוסח של "נקסוס צודקים, מדנס חארות". וגם אם הייתי תופס צד, כפי שאמרת, זו זכותי. לא אמרתי לאף אחד מעולם "איך אתה בעד X או Y". זכותו של כל אחד לתפוס צד. אני הגבתי לגופו של טיעון ספציפי, שיש בו מוסר כפול, אשר אומר שזה לגיטימי להשתלט על הפורום הזה, אבל לא לגיטימי להקים פורום אחר כאשר הגוף המתחרה משתלט על הפורום הקודם.
אנשים התעייפו מלריב לכן לא טרחו להגיב בצורה משמעותית על צעד כמו הצעד של אוריין שבינתיים לא נראה שיש לו השלכות משמעותיות
מתן, אז הם התעייפו לריב ולכן לא טרחו להגיב על הצעד של אוריין, אבל ברגע שבא צעד מנגד - הקמת פורום אחר, אז הם שוב קיבלו כוח לריב? תעשה לי טובה, יש כאן תגובות מגוייסות ברורות של אנשים שמנסים לבטל את הלגיטימציה של צד אחד בלבד, בגלל אינטרסים עסקיים.
פורום זו פלטפורמה בעייתית מלכתחילה מבחינת נגישות למידע. אם יש שניים ואחד מהם עוד מחייב הרשמה על מנת לצפות בתוכן זה פשוט מתכון בטוח לזה שמידע יפול בין הכיסאות ושטורנירים בשני הצדדים יפגעו מבחינת כמות האנשים שמגיעים אליהם והקהילה תתנהל עם עצמה בצורה פחות יעילה
הבנתי עכשיו מה שאתה אומר, ואתה צודק שבאמת בשביל המשתמשים פורום נוסף זה יותר "באסה" מאשר עוד קבוצת פייסבוק. עם זאת, הרשמה היא תהליך חד פעמי של כמה דקות, והצורך היומי לעבור על "הודעות אחרונות" בעוד פורום אינו מעוד שונה ממעבר על הודעות אחרונות בדף פייסבוק נוסף. כך שאני לא באמת רואה הבדל מהותי. אם לי היה כמשתמש יותר נוח לעבור רק על פורום אחד כל יום? כן.
האם מצד שני יכול להיות שפורום נוסף יעודד תחרות וישפר לי את חווית השימוש? גם כן.
הכותרת WTF לא הייתה בכוונה להיות ניטרלית. טענתי ואני עדיין טוען שאני לא רוצה להכנס לריבים האלה, כשאני טוען את זה אני מתכוון שאני לא רוצה לקחת פה צד אבל אני לא רוצה שיהיו צעדים כמו אלה שפוגעים בקהילה בכללותה.
מילה לגבי הפגיעה בקהילה בכללותה:
כשמדנס נכנסו והכריזו על פרי רליס מתחרה בת"א באותו יום כמו הטורניר המסורתי של שימחי, למה לא אמרתם על זה כלום? ברור שזה גם היה משהו שהיה חשש שיפגע בקהילה, כי הטורנירים יתפצלו, וכל אחד מהם יהיה יותר קטן, נכון?
עם זאת, בסופו של דבר, שני הטורנירים, על מנת להתחרות, אימצו תנאים מאוד אטרקטיביים, מה שמשך יותר אנשים מפעם (כלומר הפרי רליס החדש לא רק "משך" משתמשים מהפרי רליס הקיים אלא הגדיל את גודל הקהילה המשתתפת בפרי רליס סה"כ, מכך ששיפר את התנאים, מחיר, הוסיף עוד מיקום וכן הלאה.
באופן דומה יתכן וגם יקרה עם הפורום החדש. תהיה תחרות, כל פורום ישקיע יותר - יותר כתבות תוכן ע"י כותבים בתשלום, יותר פיצ'רים, תחזוקה יותר טובה (איש טכני שיטפל בפורום וכן האלה).
כלומר - תחרות יכולה גם לעזור, ולרוב זה מה שהיא עושה.
לכן גם התעקשתי שישנו את הכותרת למשהו פחות ניטרלי, נגד שני פורומים ולא נגד נקסוס
אם הכותרת הייתה "שני פורומים - האם יש בזה באמת צורך" הייתי מבין אותך. כרגע הכותרת היא "פורום מתחרה ופוגע". לא בדיוק נייטרלי, ובהחלט ספציפי נגד הפורום המתחרה. אם הפורום המתחרה הוא של נקסוס, אז בין אם רצית ובין אם לא, כנראה שזה נגד נקסוס.

וסתם עוד מילה על האירוניה שבדבר - כל הכניסה של מדנס (ושל שאר היבואנים) לשוק, הייתה מתוקף זה שוויזארדס החליטו שהם רוצים לעודד תחרות. אילולא התחרות בין היבואנים, כל אותם יבואנים לא היו יכולים לייבא כלל. רציתם תחרות? זה מה שהיא מולידה. אז איזה מגניב זה שכל אחד יכול לייבא, ואיזה כיף זה שכל הטורנירים והמוצרים יותר זולים פתאום, אבל היי, עד הפורום.
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

Marsvolta כתב:זו ההודעה הראשונה שלי אבל אני כאן כבר מספר חודשים, בעיקר קורא, אני קונה סינגלים ממדנס ומגיע לאירועים של נקסוס, למרות שאני יותר מאמין ביושר של אחד הצדדים, היחידים שמגיבים כאן נגד או בעד פורום חדש הם בעלי אינטרסים, לקהילה לא אמור להיות אכפת, בסופו של דבר כנראה שפורום אחד ימות והשני ישרוד, לא בזכות העיצוב או האפשריות היותר מתקדמות, אלא בגלל האנשים ואיכות התוכן, לכן כלפי האדם האובייקטיבי, הפורום החדש לא יפגע בקהילה. מה גם שיש סיבה סופר לגיטימית לפתוח פורום נוסף כאשר אדם בעל אינטרס כלכלי קונה זכות פרסום ומנמיך מתחרים, אםכבר זה הכי "אנטי-קהילתי", לפי הבנתי הפורום החדש לא יעשה אפליות בנושא הזה, ואם כן, אז שני הפורומים באותה סירה וזה עדיין לגיטימי. סך הכל יש כאן כל כך הרבה דרמה על ריק, שכל אחד יהיה איפה שטוב לו, אבל תפסיקו למכור לאנשים פה שהקהילה נדפקת, יושר אין בפורום שנקנה על ידי יבואן שנותן סנקציות על פרסום אירועים, אז גם אל תטיפו/תצפו לכלום מהמתחרים.
אנשים אוהבים דרמה. זה הכל.
מה שבעיקר הפתיע פה זה כמה האכילו את הטרול.
אהבתי את התגובה. תמציתי ולעניין. :thumbl:

אור, כל הכבוד על ההשקעה בתגובות. הגיע הזמן שמישהו יציג את הדברים בצורה קצת יותר מאוזנת שכוללת קצת מאחורי הקלעים של שני הצדדים.
מחליף בוסטרים חדשים תמורת ישנים.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Orb כתב:אם הכותרת הייתה "שני פורומים - האם יש בזה באמת צורך" הייתי מבין אותך. כרגע הכותרת היא "פורום מתחרה ופוגע". לא בדיוק נייטרלי, ובהחלט ספציפי נגד הפורום המתחרה. אם הפורום המתחרה הוא של נקסוס, אז בין אם רצית ובין אם לא, כנראה שזה נגד נקסוס.
אני לא מסכים עם המשפט. אני בהחלט רואה בכותרת אמירה ניטרלית לגבי חוסר שביעות הרצון של מתן מהעובדה שיש עוד פורום. "מתחרה" מתייחס לעובדה שגורם נוסף מנסה לתת תחליף ללקוחות שלך, לא בהכרח מתייחס למי הבוס של איזה מוצר או שירות.

עם זאת, אני חושב שהוציאו פה את כל העניין מפרופורציה. מי שחשוב לו לקבל את כל המידע, יבדוק שני פורומים. מי שהנוחות יותר חשובה לו, יבדוק רק אחד מהם.
אני לא מנסה לתת פה דעה בעד או נגד, אלא שהדבר היחיד שאפשר, ומומלץ, לעשות זה להפסיק להתעסק בזה ולתת לכוחות השוק לעשות את שלהם.
מה שיהיה הכי טוב לקהילה זה מה שישרוד וזה מצוין, כי זה מה שטוב לקהילה.
שלח תגובה