בחירת צבע אחד או יותר

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
avikorengold
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בחירת צבע אחד או יותר

שליחה על ידי avikorengold »

שלום אני די חדש רציתי לשאול
מה יותר טוב להשתמש בצבע אחד של יצורים או שתים
פשוט ניראה לי שעדיף אחד כי אז אתה צמיד פוגע בצבע שאתה צריך
royklein
MTGil Apprentice

Re: בחירת צבע אחד או יותר

שליחה על ידי royklein »

היי,
אני משחק בעיקר לימיטד (דראפט, סילד), אז אני יכול לענות לך לגבי זה. חלק ממה שרלוונטי ללימטד רלוונטי גם לקונסטרקדט.

בלימיטד קשה מאוד להשיג מספיק קלפים איכותיים בשביל לבנות צבע אחד, כך שמראש רוב הסיכויים שתאלץ לבחור שני צבעים.
נניח שאיכשהו יצא שאף אחד אחר לא בוחר את הצבע שבו אתה מתמקד וכן יש לך מספיק קלפים איכותיים, בכל זאת ברוב הסיטואציות סביר שתרצה להוסיף עוד צבע.
הסיבה היא שהקלפים בנויים כך שארגז הכלים של מג'יק מתבטא יותר חזק בצבעים מסויימים מאשר בצבעים אחרים.
אם אתה משחק רק צבע אחד, אתה מגביל את ארגז הכלים שלך ורוב הסיכויים שמחליש לעצמך את הדק.
אם ניקח לדוגמא את בלוק תרוס, יצורים גדולים בעלות משתלמת קיימים בעיקר בירוק. אבל קסמים שמאפשרים לך לעקוף הגנות של היריב כדי שהם יוכלו לגרום נזק קיימים בעיקר בכחול.
אם שיחקת רק ירוק, כן, הסיכוי שתתקע עם יצור ביד שאין לך את המנה הנכונה בשבילו הרבה יותר קטן, אבל הסיכוי שליריב יש תשובה שתתקע את היצור שלך בשדה הקרב יותר גבוהה, מאשר אם הכנסת קלף כחול שעוזר לו להכנס. עם בנית את הדק נכון, ההבדל בסיכוי להטיל את היצור בזמן לא הרבה יותר גבוה בדק בעלת הצבע האחד, אבל הסיכוי שהיצור יהיה אפקטיבי כן יותר גבוה בדק בעלת שני הצבעים. כלומר, השתלם להכניס את הצבע הנוסף.

חלק מהכישורים של בניית דק הוא הכישור של לבחור את כמות המנה נכון, ולבחור את הקלפים בצורה חכמה לגבי העלות צבעים שלהם. לפעמים צריך לוותר על קלף כי העלות צבעים שלו לא מתאימה לשאר הדק. (דק בעיקר ירוק לא בהכרח רוצה קלף עם עלות כפולה של כחול, אפילו אם הוא די טוב).
היתרון של להרחיב את ארגז הכלים של הדק שלך כמעט תמיד משתלם ביחס לחסרונות של השינויים במבנה הקלפים כדי להגיע לסיכוי גבוה להטלת קסמים בזמן.

יש יוצאי דופן, במיוחד בתרוס, שבו יש קלפים שמתחזקים משמעותית ככל שהדק שלך נוטה יותר לצבע אחד (DEVOTION). אם יש לך כמה GREY MERCHANTS, יש סיכוי טוב שדק שחורה לחלוטין תהיה בעלת סיכוי טוב לנצח. שוב פעם, בתנאי שאיכות הקלפים לא נפגעת יותר מדי.

בקונסטרקטד, דקים בעלי צבע אחד לא מבוססי DEVOTION כנראה יסבלו מחסרון רציני מול דקים ספציפיים שיש להם ארגז כלים רחב להתמודד נגד הצורות שבהן הצבע שלך חזק, ודרכים לנצל את הצורות שבהן הצבע שלך חלש.
avikorengold
MTGil Apprentice

שליחה על ידי avikorengold »

אז מה שאתה בעצם אומר לי
בשביל שהחפיסה תיהיה כמה שיותר מאוזנת וגם אם אפשרות של אסטרטגיות משחק ללא הגבלה עדיף 2 צבעים
נ.ב
שילוב בן אדום ולבן הוא שילוב טוב?
פשוט רוב הקלפים שלי הם כאלה
royklein
MTGil Apprentice

שליחה על ידי royklein »

אם אתה מנסה לבנות חבילה מקלפים שיש לך כדי ללכת לאירועים בחנויות וכו', רוב הסיכויים שהחבילה שלך תהיה חלשה מכדי להתחרות. רוב האנשים קונים קלפים ספציפיים בשביל לבנות חבילות מוכרות וידועות. מעט מאוד ממציאים חבילה מאפס כי פשוט מה שכבר הומצא בד"כ הרבה יותר טוב. כמובן שאין שום בעיה שתבנה איזו חבילה שאתה רוצה (במסגרת הקלפים שמותרים בפורמט), אבל קח בחשבון שתשחק מול חבילות שבנויות להתחרות ולנצח ברמה מאוד גבוהה, ותבוא עם ציפיות בהתאם.

אם אתה בונה חבילה בשביל לשחק עם חברים לכיף, כל שילוב צבעים הוא בסדר.
שלח תגובה