שאלה לגבי ערך של קלף

כאן תוכלו לברר מחירים, לשאול על כדאיות החלפות, וכל מה שקשור למסחר במג'יק אבל אינו ניהול עיסקה.

מנהלים: Navidshi, Orb

שלח תגובה
limoonit
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שאלה לגבי ערך של קלף

שליחה על ידי limoonit »

יש לי אקספלוריישן פויל, tcgplayer ו- starcity אומרים 45$
וזה שאני עומד להחליף איתו אומר שהוא הולך לפי המחיר של איביי, שזה 30-35$, כמה לקחת?
צריך תשובה תוך 4 ימים.
תודה.
Moshe
MTGil Wizard

Re: שאלה לגבי ערך של קלף

שליחה על ידי Moshe »

הולכים תמיד ע"פ השער של .TCGPLAYER MID
הסטארסיטי לא מקום לאינדיקציה בעניין טרייד ( בכל זאת - הם חנות שיש להם עלויות לכסות ).
האיביי הוא לא מקום לאינדיקציה ממס' סיבות שלא אפרט.
אבל מחישובים אישיים שלי -ממליץ לך למכור לו ב35$ במזומן בשביל להביע נחמדות.
אם אתה מקיים איתו מסחר בקלפים תמורת קלפים, לא יהיה הוגן שאתה תוזיל את ערך הקלף שברשותך מול הקלפים שברשותו.
...באופן אישי אני אהיה מוכן להחליף איתך בקלפים תמורת ערכו ב TCG MID.

בברכה,
משה
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

משה TCG לוקחים את המחירים שלהם מחנויות, ככה שלהגיד שלstarcity יש עלויות לכסות זה לא ממש קשור, פשוט סטארסיטי לפעמים קצת יותר יקרים ולפעמים הם גם יותר זולים, מצד שני בסטארסיטי יש מלאי ממש גדול לרוב.

תאכלס בהחלפה זה לא באמת משנה אם מסתכלים באינטרנט אז פשוט מסתכלים על אתר אחד ושם מחליטים....רוב האתרים די אותו דבר כבר (חוץ מאיבי שיותר זול) אז זה לא שתפסיד כסף אם שניכם תעריכו ע"פ אותו אתר
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

כוונתי היתה שסטארסיטי לרוב יקרנים כי ע"פ השערתי הם אבן דרך במג'יק ויש להם עלויות לכסות מעבר לחנויות רגילות כדוגמה טורנירים גדולים, קריינים, תחזוק האתר, ציירים וכ'ו...
לזכותם אפשר לומר שלפעמים הם יוצאים בהנחות על קלפים מסויימים.
היתרון אצלם הוא שכאשר אתה בונה דק אתה רוכש את מה שאתה צריך במרוכז ולפעמים עדיף לשלם יותר ולהיות עם ראש שקט שיש לך דק והקלפים יגיעו אלייך בתוך שבוע.
(לאחרונה רכשתי מהם את הקלפים שהייתי צריך לדק עבור ה- WMCQ ).
אותו קלף אקספולריישן פוייל שמוצע באיביי אכן הסוחר מציעה אותו בכ- 35$ אבל יש שם פאנץ' והוא עלות המשלוח לארץ בכ- 28$.
לכן איביי הוא אינדיקציה גרועה למדד קלפים.
בעניין מסחר, הכי נוח זה להוריד אפליקציה חינם לפלאפון בשם MTG FAMILIAR ובתוכנה זו יש כלי ייעודי למסחר בין שני חברים.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ניב צודק - מבחינת החלפות קלפים, כל זמן שמשתמשים באתר אחד ספציפי בשביל להעריך את הקלפים זה לא מאד משנה באיזה אתר משתמשים. ל-Starcitygames יש יתרון בזכות המלאי - זה אומר שאפשר למצוא שם יותר מחירים עדכניים מאשר בחנויות אחרות.

מבחינת מכירה במזומן זה כבר עניין סובייקטיבי - רק אתה יודע כמה אתה נואש להיפטר מהקלף וכמה ערך אתה מוכן לאבד משוויו המקסימלי. יש אנשים שימכרו את הקלף שלהם לחנות בחצי מחיר, ויש אנשים שידרשו עבורו כמעט כמו SCG. הביקוש משחק כאן תפקיד משמעותי: לרוב האנשים לא בוער להיפטר מקלפים מבוקשים, ביחוד פוילים, שהערך שלהם יציב ויכול לעלות.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

סטארסיטי אינם מעודכנים בזמן אמת לגבי מחירים. לכן אינם יכולים להוות סמכות למסחר הוגן.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אף אתר לא מעודכן בזמן אמת לגבי מחירים. אם ללכת לפי הגישה שלך, כל אחד יכול להמציא איזה מחירים שבא לו.

SCG מעדכנים את המחירים שלהם בצורה עקבית יותר מרוב האתרים האחרים בגלל היקף המכירות הנרחב שלהם, שנותן להם מושג טוב יותר לגבי מצב השוק בכל רגע נתון.

בכל מקרה השורה התחתונה היא שהבדלי המחירים בין אתרים הם יחסיים ולרוב עקביים. אם המחירים ב-TCGplayer נמוכים מהמחירים ב-SCG, ההבדלים יהיו לרוב עקביים באופן גורף, ולכן למטרות החלפה זה לא משנה אם תסתמך על SCG או TCG, כל עוד אתה משתמש באתר אחד כדי לבדוק את שוויים היחסי של כל הקלפים.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

כאחד הסוחרים הפעילים כיום אני יכול לומר לך שדבריי מבוססים ואני עובד מול שלושת המקורות שהזכנו.
אף חנות וגם לא איביי הם אינדיקציה למסחר הוגן בין שני שחקנים.
אם ברשותך קלף שהאחר מעוניין בו בתשלום, זכותך לומר לו שאתה רוצה תשלום כספי ע"פ מדד מסויים כמו חנות או איביי.
כאשר העניין הוא כשלשניכם קלפים ואתם מבצעים טרייד - המסחר צריך להתקיים רק ע"פ TCG.
מסחר אחרת מ- Tcg יביא למסחר עגום.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

העץ הזה גורם לי לצחוק ולבכות בו זמנית.

מסחר צריך להתקיים בדיוק לפי מדד אחד, צורך.

שחקן שאין לו נקודת יציאה לחו"ל כי הוא קטין או כי אין לו חשבון איביי או אלף סיבות אחרות יכול לשבת על קלפי לגסי לנצח ואלו לא יהיו שווים כלום בשבילו כי אין מסחר של הקלפים האלו באופן מקומי ואין ביקוש לזה באופן מקומי.
לעומת זאת שחקן שיגיע עם קלפים מבוקשים לטורניר גדול כמו WMCQ יכול למכור אותם במחיר גבוה מהשוק העולמי כי ככה. פשוט כי אנשים צריכים אותם ממש באותו רגע. לדוגמא באליפות הארץ מתי שהוא (2004 אני חושב) נמכרו arcbound ravagers ו tiding במחיר אסטרונומי פשוט כי כולם היו צריכים ולא היה לאף אחד לתת.

ברוכים הבאים לכלכלה 101....

ההסתמכות העיוורת על TCG גורמת לי חלחלה קלה כי היא מראה שלאנשים אין מושג בכלכלה וכול עובד בעצם בזריקה מהמותן...
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

כשחקן שעוסק במסחר, לעולם לא אמכור מעל TCG MID. לא חושב שצריך לנצל לרעה שחקן שאין ביכולתו גישה לאיביי או סטארסיטי ואם ברשותו קלפים של לגאסי ולא רוצים לתת לו מחיר ע"פ TCG MID - אני מציע לו שישמור את הקלף ועם הזמן יראה איך הקלף מכפיל ומשלש את ערכו וכשכן יהיה לו גישה בעתיד לאיביי - הא יגרוף רווח יאה ויקנה לחברה שלו שרשרת יפה במגנוליה.
:)

...ולבחור בעל האקספלורר פוייל - אין לי מה לעשות עם הקלף הזה אבל אני אוהב לרענן את הקלפים באלבום שלי ואהיה מוכן לשאת ולתת עמך בקלפים ע"פ שער TCG MID בעדו.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

chaosblack כתב:ההסתמכות העיוורת על TCG גורמת לי חלחלה קלה כי היא מראה שלאנשים אין מושג בכלכלה וכול עובד בעצם בזריקה מהמותן...
אין ספק, אנחנו מדברים כאן על פיסות קרטון צבעוניות שאף אחד לא מבטיח את ערך השוק שלהן וכל אחד יכול להחליט מה הוא מוכן לשלם עבורן. ומכיוון וכבר שילמתי די הרבה על האוסף שלי אני משקיע זמן ומאמץ נוספים בהיכרות עם השוק כדי לשמור על הערך שלו, אבל כשאני מבצע החלפה על קלפים שאני צריך לטורניר ביום שישי, זה לא מצדיק את המאמץ ונוח כשיש אתר שנותן לך בסיס להסתמך עליו. זה נוח גם עבור הרבה אנשים אחרים שאין להם זמן או חשק להשקיע בהיכרות אינטימית עם השוק. וזה חוסך לך את המוניטין של עשקן (אם אתה סוחר ממולח) או פראייר אם אתה לא.

אבל כן, אתה יכול להמציא איזה מחירים שאתה רוצה לאילו קלפים שאתה רוצה. במקרה הכי גרוע העסקה לא יוצאת לפועל.
שלח תגובה