שאלות בנושא יכולות של קלפים

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
guy1111112
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שאלות בנושא יכולות של קלפים

שליחה על ידי guy1111112 »

אז ככה אני די חדש בקטע של מג'יק למדתי לשחק וקניתי הרבה קלפים והחלתתי ליצור חבילה ואז גיליתי שיש כמה דברים שאני לא מבין ואם מישהו מוכן להסביר לי אני אודה לו מאוד

איך מולטיקיקר עובד?

יש לי קלף עם יכולת של hunt לכתוב שהוא צד את היצור שהרג אותו מה זאת אומרת צד?

יש לי יצור שאם אני מחזיק בקרב מעל ל 3 artifacts הוא מקבל +3+3 האם הוא עצמו נחשב לחלק משלושתם?

מה זה counter יש לי קלפים עם +1 counter או posion counter ואני לא יודע מה זה

אם יש שגיאות כתיב או אי הבנה בבקשה לומר לי מתנצל מראש :1i2:
Navidshi
Judgmental Bastard

Re: שאלות בנושא יכולות של קלפים

שליחה על ידי Navidshi »

הועבר לחוקי מג'יק.

Multikicker אומר "כשאתה משחק את הקלף הזה, אתה יכול לשלם את עלות ה-kicker כמה פעמים שאתה רוצה ואז *משהו* קורה בהתאם למספר הפעמים ששילמת את ה-kicker".

זו עלות שנוספת לעלות המקורית של הקסם, אבל אתה לא חייב לשלם אותה אם אתה לא רוצה.

לדוגמא, [card]Wolfbriar Elemental[/card] אומר "כשאתה משחק אותי, אתה יכול לשלם :g: כמה פעמים שתרצה. על כל :g: ששילמת מעבר לעלות המקורית, אתה מקבל זאב 2/2 כשה-Wolfbriar נכנס לשדה הקרב. שילמת :g:? קבל זאב. שילמת :g: :g: :g:? קבל 3 זאבים.

---

אני מאמין שהיכולת שאתה מתייחס אליה קרויה Haunt ולא Hunt? אם כן, כשהקלף עם haunt אמור ללכת לבית הקברות הוא הולך במקום ל-exile ואתה בוחר לו מטרה שהיא יצור בשדה הקרב. כשהיצור שבחרת מת, קורה משהו בהתאם לקלף שבחר אותו בתור מטרה ל-haunt.

לדוגמא, [card]Blind Hunter[/card] גורם ליריב לאבד 2 חיים ולך לקבל 2 חיים כשהיצור שהוא בחר כמטרה ל-haunt מת.

---

לגבי Metalcraft - כן, artifact שיש לו metalcraft סופר את עצמו כאחד מהשלושה.

---

counter הוא מונה, חפץ פיזי ששחקנים משתמשים בו כדי לעקוב אחרי אפקטים מסוימים שמתוארים בקלפים. בדרך כלל משתמשים במטבעות, קוביות או משהו דומה בתור counter, כי יכולים להיות כמה וכמה מהם על אותו הקלף.

לדוגמא, יצור שיש עליו 1+/1+ counter מקבל בונוס של 1+ ל-power ול-toughness שלו כל זמן שה-counter נמצא עליו. כך ש-[card]Runeclaw Bear[/card] שיש עליו שני 1+/1+ counters הוא יצור 4/4 ולא 2/2 כרגיל. למעט מקרים מאד נדירים, counter נוטה להישאר על הקלף עד שהוא עוזב את שדה הקרב.

יוצא הדופן הוא כשיש על יצור גם קאונטרים של 1+/1+ וגם של 1-/1- שמבטלים אחד את השני, כך שאנחנו מסירים אותם בזוגות עד שיש רק סוג אחד מהם על היצור. אם ה-Runeclaw Bear בדוגמא הקודמת יקבל קאונטר 1-/1-, אנחנו מורידים ממנו counter של 1+/1+ והוא ישאר עם counter אחד, כלומר 3/3.

poison counter הוא מונה מיוחד שצמוד לא לקלף, אלא לשחקן עצמו. אם שחקן סופג 10 poison counters הוא מפסיד את המשחק מיד.
guy1111112
MTGil Apprentice

שליחה על ידי guy1111112 »

קודם כל ו לפני הכל תודה על התגובה הנהדרת

ושנית יש לי מולטיקיקר שמקבל +1 +1 על מנת אור וכל מנה אחרת...
לפי מה שאני הבנתי כל פעם שעושים לו קיק צריך לשלם את העלות פלוס פעם אחת כלומר
פעם ראשונה 2 מנות
פעם שניה 4
פעם 'שלישית 6 (בהנחה שהקיק עולה 2)

אם זה לא ככה זה קצת over powers לא?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

נשמע כמו [card]Apex Hawks[/card].

אתה משלם את ה-multikicker כשאתה משחק את הקלף. אתה לא יכול לשלם את ה-multikicker מאוחר יותר כדי לחזק את היצור.

זאת אומרת שאם שילמת :w: :2: אתה מקבל 2/2 מעופף. אם שילמת את ה-multikicker פעם אחת, כלומר סה"כ :w: :w: :3: , אתה מקבל 2/2 מעופף עם counter, כלומר 3/3 מעופף. אם שילמת את ה-multikicker שלוש פעמים, כלומר סה"כ :w: :w: :w: :w: :5: אתה מקבל 5/5 מעופף.

הוא לא overpowered. הוא נותן לך מידה של גמישות, כי אם שלפת אותו מוקדם הוא יצור די טוב ואם שלפת אותו בשלב מאוחר של המשחק, כשיש לך הרבה מאנה, הוא מעופף גדול שיכול להרוג את היריב יחסית מהר. מצד שני, הוא לא חזק מאד ביחס לעלות שלו, בגלל שיש במשחק מעופפים חזקים יותר שעולים 3 (לדוגמא [card]Jenara, Asura of War[/card]) ובשביל 7 מאנה אפשר לקבל הרבה יותר מאשר 4/4 מעופף (לדוגמא, [card]Angel of Serenity[/card]).
אולג2138
MTGil Apprentice

שליחה על ידי אולג2138 »

גם אני חדש, משחק באמת מדהים.

גני אירועים בשרון
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

המשתמש אולג2138 נחסם והקישור שהוא פרסם נערך.
שלח תגובה