דעות על חפיסה

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
MrSpicyShot
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

דעות על חפיסה

שליחה על ידי MrSpicyShot »

אני צריך חוות דעת על חפיסה
http://tappedout.net/mtg-decks/br-vampires-aggro-2/" target="_blank
זו חפיסה B/R Vampires aggro שמשלבת קצת madness, אני צריך קצת דעות ובמה כדאי להתחשב ולשנות.
נערך לאחרונה על ידי MrSpicyShot ב 28/3/2016 , 19:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
PopperThingi
Dragon Food

Re: דעות על חפיסה

שליחה על ידי PopperThingi »

אני לא חושב ש-[card]Sinister Concoction[/card] או [card]Call the Bloodline[/card] מוסיפים לחבלילה שלך משהו שהיא רוצה. Call the Bloodline ייתן לך 2/2 כוח בשביל 3 קלפים ו-4 מאנה, בשלב הזה של המשחק אתה כבר פשוט תטיל את קלפי המאדנס שלך וזהו, וה-1/1 הזה לא נותן לך מספיק כדי לפרוץ הגנות שהיצורים של החבילה שלך לא הצילחו לעבור. Sinister Concoction חלש יותר מ-[card]Lightning Axe[/card] מכל בחינה שאני יכול לחשוב עליה. אלא, אם פיספסתי משהו, יש משהו עם מעל 5 Toughness שממש מצדיק אקסטרה מאנה, 1 חיים ו-Sorcery Speed?

בנוסף, אני חושב שכמה מהקלפים הכי חזקים שלך לא מופיעים במספרים שאתה רוצה אותם. [card]Drana, Liberator of Malakir[/card] ו-[card]Olivia, Mobilized for War[/card] הן משמעותית הקלפים שאתה הכי רוצה לראות כל משחק, ולדעתי תשחק 4 מכל אחת. זה לא כזה נורא לשלוף יותר מאחת, את Olivia אתה יכול לזרוק ליכולת של עצמה אם יש לך אקסטרה ו-Drana שאתה לא יכול להטיל זה אומר Drana פעילה על המגרש, שזה ניצחון כל כך מהיר שלמי אכפת.

הרבה מאוד מהחבילה שלך יוצרת נזק ב-Haste או Flying וזו העוצמה שלה. עד כמה שאני מאוהב בו, [card]Kalitas, Traitor of Ghet[/card] לא תורם לאספקט הזה והעלות הגבוהה שלו עוצרת אותך מלרדת ל-23 אדמות. הוא מתאים יותר לסיידבורד, כשאתה צריך עוד כוח טהור ופחות מהירות. הייתי מוסיף [card]Olivia's Bloodsworn[/card].

ודבר אחרון - המאנה שלך לא עקבית מספיק בשביל חבילת אגרו. אתה חייב עוד פיקסינג, ובאמת שאין סיבה שלא תשחק את [card]Foreboding Ruins[/card] - האדמה השחורה/אדומה החדשה מ-Shadows Over Innistrad. אתה גם רוצה להטיל את Drana בתור שלישי, וזה הרבה יותר קשה לעשות בלי מעל 18 מקורות מאנה שחורה בחבילה, אז הייתי חותך Mountains בשביל Swamps.

ולגבי הסיידבורד: בכללי, בחבילה אגרסיבית אתה רוצה להתאים את האיומים שלך למה שהיריב יכול לעשות, לא את התשובות שלך. לייצר סיידבורד בלי מטאגיים ידוע זה מאוד קשה אז אני לא הולך לנסות, אבל תחשוב יותר על איומים שחבילות מסוימות מתקשות איתם מאשר רימובלים. אבל תשאיר את ה-Discard. זה קריטי נגד קונטרול ו-Ramp.

TL;DR:
-2 [card]Sinister Concoction[/card]
-2 [card]Call the Bloodline[/card]
-1 [card]Indulgent Aristocrat[/card]
-2 [card]Kalitas, Traitor of Ghet[/card]
-4 Mountain
-1 Swamp
SB: -2 [card]Ruinous Path[/card] (יצורים הרבה יותר יעילים נגד פליינסווקרים מהקלף הזה)

+1 [card]Drana, Liberator of Malakir[/card]
+2 [card]Olivia, Mobilized for War[/card]
+2 [card]Olivia's Bloodsworn[/card]
+1 [card]Lightning Axe[/card]
+2 [card]Zurgo Bellstriker[/card] (ערפד או לא, 1-דרופ הם קריטיים)
+4 [card]Foreboding Ruins[/card]

ותודה, שעכשיו אני יודע איך בערך נראת חבילה אגרסיבית כלשהי בפורמט :)
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

לגבי שני הenchanments, בעיקר הייתי צריך אותם בשביל עוד דרך לעשות discard ולהפעיל madness, אני מפחד שלא תיהיה לי דרך עקבית שדרכה אני אוכל לזמן דברים כמו Fiery Temper או קלפים אחרים שדורשים madness.
ונראה לי שהתבלבלת בין Call the Bloodline ל Sinister Concoction.
Call the bloodline עולה רק מאנה 1 בשביל להפעיל ואני לא נפטר משום קלף חוץ מהקלף שאני עושה לו discard וזה חלק מהמטרה.
תמונה
וגם אני אוכל להשתמש בטוקנים כדי להקריב אותם לKalitas ולהגדיל אותו.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

ואתה חושב שכדאי להוסיף את Liliana מOrigins?
היא ממש יכולה לעזור עם הDiscard.
PopperThingi
Dragon Food

MrSpicyShot כתב: Call the bloodline עולה רק מאנה 1 בשביל להפעיל ואני לא נפטר משום קלף חוץ מהקלף שאני עושה לו discard וזה חלק מהמטרה.

שים לב לשורה הזאת, כי יש בה מספר הנחות שבדיוק בגללן אני לא חושב שהקלף מתאים לחבילה:
1. Call the Bloodline עצמו הוא קלף שעולה 2 מאנה. כשאתה משחק אותו אתה לא מקבל שום השפעה על המשחק. אם אתה משחק אותו תור שני אתה פוגע בסיכוי שלך להעביר נזק מוקדם - שזה חשוב בהרבה לחבילה אגרסיבית מהיכולת להפעיל מאדנס.
2. אתה כן משלם קלף כשאתה זורק אותו, ו-1 מאנה. רק אם לקלף יש מאדנס הוא לא הולך לאיבוד. ואז אתה עדיין צריך להוציא עוד מאנה. זה הרבה לבקש, אז התועלת שלך צריכה להיות מאוד גדולה אם זה לא קורה - נניח 2 נזק מיידי כמו [card]Ravenous Bloodseeker[/card], או הייסט ו- +1/+1 ליצור כמו Olivia. שני אלה מקדמים את היכולת של החבילה להוריד את היריב מהר ל-0.
יצור 1/1 לא עושה את זה ולא שווה קלף בפני עצמו, בטח כשאתה לא מסוגל לייצר יותר מ-1 בתור.
3. לפי ההצעה שאני נתתי, יהיו לך 4 Olivia, 4 Heir of Falkenrath, 3 Ravenous Blodseeker ו-3 Lightning Axe (זה 14 קלפים) בשביל להפעיל מאדנס. כל זה על 11 קלפים אחרים (Fiery Temper, Falkenrath Gorger, Incorrigible Youths). זה מספיק, וכל אחד מהקלפים האחרים מאוד חזק ותורם לחבילה.
4. זמן. לחבילה אגרסיבית אין זמן לבזבז, כי מתישהו היריב יוריד עליך קלפים שיותר עוצמתיים ממה שאתה יכול להתמודד איתם. [card]Chandra, Flamecaller[/card], [card]Sorin, Grim Nemesis[/card], [card]World Breaker[/card] או סתם [card]Planar Outburst[/card] הם קלפים שאנשים יירצו לשחק נגדך, ואתה לא תנצח אותם בלי להעביר הרבה מאוד נזק לפני שהם יורדים. Call the Bloodline דורש ממך 3 מאנה וקלף (Call the Bloodline עצמו) אפילו אם הצלחת להפעיל מאדנס לפני שאתה מקבל 1/1 בודד. ב-3 מאנה אתה משחק Olivia או Drana - שני הקלפים הכי חזקים בחבילה. מתי יהיה לך זמן לשלם 3 מאנה בשביל 1/1?
5.
MrSpicyShot כתב: וגם אני אוכל להשתמש בטוקנים כדי להקריב אותם לKalitas ולהגדיל אותו.
גם אם אתה משאיר את Kalitas בחבילה (ותזכור שאני נגד), להגדיל אותו אתה יכול עם כל היצורים שלך, אבל זה לא ממש רלוונטי - הרימובל הראשון שיהיה ליריב יוריד את Kalitas, הוא יהיה האיום הכי גדול על הלוח ב-90% מהפעמים שהוא שם. אם Kalitas חי המשחק נגמר, אתה לא צריך קלף בחבילה כדי להפוך אותו ליותר חזק.

ותזכור! מאדנס זה בונוס. אפשר לשחק את הקלפים האלה גם בלי מאדנס והם יעשו בדיוק את אותו אפקט. אל תחליש את החבילה בשביל סינרגיה לא הכרחית.
ואתה חושב שכדאי להוסיף את Liliana מOrigins?
היא ממש יכולה לעזור עם הDiscard.
לא ב-60 הפותחים, מאותה סיבה. היא לא עוזרת עם מאדנס לפני שאתה הופך אותה (לא לפני תור רביעי אם ככה) ובשלב הזה הוצאת יותר מדי זמן בלי להרביץ ליריב בשביל יצור עם 2 כוח. חוץ מזה אני לא חושב שחסר לך דרכים להפעיל מאדנס.
לעומת זאת היא נשמעת דרך מעולה מהסיידבורד נגד חבילות מרובות רימובלים, כי שם כל היכולות שלה רלוונטיות. אני יכול לדמיין מטאגיים שבו יש מספיק חבילות כאלו כדי שהיא תיכנס ל-Main שלך, אבל בתור התחלה, הייתי נשאר עם מעופפים עם הרבה כוח ודרכים לתת להם הייסט.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

הוצאתי את Kalitas וCall the blood line. אבל הבעיה היא שעכשיו המחיר של החפיסה יוצא קצת יותר מדי גבוהה בשבילי, אחד הסיבות שבגללם הכנסתי את Kalitas היה גם בגלל שכבר היה לי עותק אחד שלו וזה הוזיל לי את המחיר של החפיסה, ואני לא בטוח שאני אמצא חלקים בשביל החפיסה שאני אוכל להחליף בשבילו.
אז להכניס עוד Olivia יוצא קצת בעייתי בגלל המחיר שלה, יש לך רעיונות ליצורים אחרים ששווים קצת פחות?
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

ואתה חושב שכדאי להוסיף את Tormenting Voice?
תמונה
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

זה מה שיש לי עד עכשיו:
תוכל לתת קצת דעות עליו, אני לא ממש יכול לשים עוד Drana או olivia כי אין לי מספיק כסף בשביל עוד עותק שלהן.
אני צריך קצת דעות על החפיסה מבחינה טכנית, על אם יש קלפים שלא צריכים להיות שם וכל מיני דברים בסגנון.
PopperThingi
Dragon Food

מבחינה טכנית הדבר שהייתי משנה זה המאנה - האמת היא שעוד 4 דואלים יותר חשובים מעוד Drana או עוד Olivia אחת, אם תקציב זה השיקול כאן.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

אתה חושב שהגרסא הזו של החפיסה היא טובה?
http://tappedout.net/mtg-decks/br-vampires-aggro-v2/" target="_blank
יש בה את השינויים שלך והורדתי Olivia אחת בשביל להוריד את המחיר.
ואם אתה חושב שזו גרסא טובה של החפיסה, איזה שלושה קלפים כדאי להוסיף לsideboard?
PopperThingi
Dragon Food

על שאלות של תקציב די קשה לענות כי זה תלוי בך ובכסף שלך, לא בתחושות שלי. האם ליליאנה תשפר את הסיידבורד שלך? אני חושב שכן. האם היא תשפר אותו יותר ממך ש-7$ שהיא עולה שווים בשבילך? אין לי מושג, תלוי בך. בשלב הזה של יציאה של הסט אני מהסס להגיד כל דבר לגבי סיידבורד. לדעתי תשחק קצת עם פרוקסים, גם ככה יש עוד זמן עד שאפשר לשחק עם הקלפים האלה בטורנירים.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

אני מצטער שלא שאלתי קודם, אבל כשאמרת שLiliana טובה נגד חפיסות עם הרבה רימבולים, למה התכוונת ברימבולים?
PopperThingi
Dragon Food

רימובל (Removal) - סלנג כללי במג'יק שמתאר קסמים/אפקטים שהמטרה שלהם להיפטר מ-permanents, לרוב יצורים. [card]Ultimate Price[/card], [card]Pacifism[/card], [card]Stasis Snare[/card], [card]Lightning Axe[/card] או [card]Languish[/card] הם דוגמאות של רימובלים. אני מתאר את ליליאנה כחזקה נגד רימובלים כי היא תשמח שיהרגו לך משהו (כלומר היא מושכת אש מיצורים חזקים יותר כמו דראנה), היא הורסת ליריב את היד בזמן שהמאדנס שלך עובד והיא מחזירה יצורים שמתו.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

קראתי את זה בתור rimbulim, אבל תודה בכל מקרה. אני אנסה להחליף קלפים בשביל החפיסה בשבת הקרובה.
תודה על כל העזרה :)
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

איך אתה חושב שהחפיסה הזאת:
תוכל להתמודד נגד החפיסה הזאת:
http://magic.tcgplayer.com/db/article.a ... e=4-4-2016" target="_blank
3 Anafenza, Kin-Tree Spirit
4 Dragon Hunter
4 Expedition Envoy
4 Knight of the White Orchid
4 Kytheon, Hero of Akros
4 Thalia's Lieutenant
4 Thraben Inspector
Creatures [27]
4 Always Watching
4 Declaration in Stone
3 Stasis Snare
Spells [11]
20 Plains
Westvale Abbey 2

אולי סוג כזה של חפיסה יהיה פופולרי ואני רוצה לדעת מה כדאי לשים בsideboard כדי להתמודד עם חפיסה כזו.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

אתה חושב שכדאי להחליף את הevolving wilds בשביל שני עותקים של Avacyn's Judgment?
שלח תגובה