PTQ afterthoughts

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
Snark
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Snark »

Well, after reading Aviad’s report on the PTQ, I have to conclude that he’s a step above me: while he’s unhappy with 10th place, I am really happy with mine. 9th. Still, outside the top 8, this is a respectable result. Actually, it is my highest result ever. Not that I’ve been to a lot of tourneys – I haven’t. It is my third (the first 2 were the pre-releases: Judgment and Onslaught).
So, feeling all happy inside, I went home. There, I started thinking about the tourney, the matches I’ve been through, and the deckbuilding. Ah, the deck building! Something really bothered me there. So, I went over the card pool I had for this PTQ:

White

Catapult squad
Glory Seeker *2
Aven Soulgazer *2
Shieldmage Elder
Exalted Angel

Unified Strike *2
Crown of Awe *2
Piety Charm *2
Sandskin *2
Pacifism

Blue

Imagecrafter
Mistform Dreamer
Screaming Seahawk
Crafty Pathmage *2
Nameless One *2

Spy Network
Sea’s Claim
Mage’s Guile
Crown of Ascension *2
Annex

Black

Wretched Anurid
Haunted Cadaver
Nantuko Husk *3
Ebonblade Reaper
Screeching Buzzard
Gluttonous Zombie

Shade’s Breath
Chain of Smog *2
Swat *2
Syphon mind
Syphon Soul

Red

Skirk Prospector
Goblin Sledder *2
Goblin Taskmaster *2
Skirk Commando *2
Shaleskin Bruiser

Brightstone Ritual
Lavamancer’s Skill *2
Aggravated Assault

Green

Wirewood Elf
Wirewood Herald
Wellwisher *2
Wirewood Savage
Barkhide Mauler
Krosan Tusker
Symbiotic Beast
Silvos, Rogue Elemental

Vitality Charm *2
Elvish Guidance*2
Tribal Unity

Lands

Barren moore *2
Starlit Sanctum *2
Contested Cliffs

The first think that caught my eye was…(take a guess)…Silvos! (doh!)
The second – 3 Nantuko Husks. That is not something you can ignore. Blue was too weak, and nothing to consider except for the crowns for a splash, but I do not have any strong creature type collection, and Red was rather weak for a main color. White is tempting, but I can’t splash the Exalted Angel and I decided that 2 Swats is enough for the removal section.
So, after some calculations, I’ve decided to stay with a 2-colored deck:

Black

Haunted Cadaver
Nantuko Husk *3
Ebonblade Reaper
Screeching Buzzard
Gluttonous Zombie

Chain of Smog *2
Swat *2

Green

Wirewood Elf
Wirewood Herald
Wellwisher *2
Wirewood Savage
Barkhide Mauler
Krosan Tusker
Symbiotic Beast
Silvos, Rogue Elemental

Vitality Charm *2
Tribal Unity

Lands

Barren Moor
Forest *9
Swamp *7

I can’t say this deck disappointed me, but didn’t fascinate either. I mostly won through Silvos, while the elves (with 2 Wellwishers) and the Husks (which work AWESOME with Symbiotic beast and NICE with the Herald) hold the ground until his arrival.
I topped other 12 pointers because of the 1st round win over Yuval Schacaf (which really frustrated him – his only loss until the top :cool:. My 2 losses were to Uri Peleg (2nd round) and to Aviad Ben-Zaken (3rd round). At this point I was 1:2 and really, really sad. At that point the wins have started. And there were some really exciting encounters – like the one against Avinatan Hassidim (almost mirror, except his splash and my Silvos) – there was a 30 minute standout of growing armies with Nantuko Husks staring at each other, and, finally the great fight featuring Silvos.

The overall feeling the day after was that I couldn’t have reached even 20th place without Silvos. Silvos arrived at my hand 80% of the games. I always had the ability to play him and when I did – I mostly won. Twice it was already too late for me, and once I got Pacifism on him – from Uri (VERY frustrating).
And then I realized that sometimes consistency has to be sacrificed for CARD QUALITY.
I realized that I simply didn’t have as much win conditions as I should have had.

How I think I should have built the deck:

White

Glory Seeker *2
Aven Soulgazer *2
Exalted Angel

Sandskin *2
Pacifism

Black

Nantuko Husk *3

Green

Wirewood Elf
Wirewood Herald
Wellwisher *2
Wirewood Savage
Barkhide Mauler
Krosan Tusker
Symbiotic Beast
Silvos, Rogue Elemental

Vitality Charm *2

Lands

Forest *8
Plains *7
Swamp *3

I'd be glad for your professional comments on that one.

Thanks for your time
"And hast thou slain the Jabberwock"
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

שלום Snark.
עברתי מספר פעמים על הCard pool שהצגת ואכן, הגעתי למסקנות מעט שונות משלך.
מהסתכלות ראשונית על הקלפים הדבר הראשון שחייך בחוזקה היה (לשם שינוי) הExalted Angel.
חיוכה התמוגג במהרה ברגע שהבנתי שלא יתאפשר לשחק איתה במקרה הזה.
ירוק ולבן הם צבעי האיסור היחידים באונסלוט. כלומר, שילוב הצבעים הגרוע ביותר, וזה, כנראה בגלל חוסר היכולת שלהם להתמודד עם מצבים שונים במשחק.
בקלפים הלבנים שלך יש מספר קלפים שחיקים אבל קלפים אילו לא יעבדו בצורה טובה עם הקלפים הירוקים שלך, ולכן, אני מסכים עם בחירתך הראשונה - לשחק שחור.
השחורים שלך הם סבירים בהחלט, וראיתי שהזנחת כמה מהם בדקים שבנית, כמה... שאני לא הייתי מוותר עליהם כל כך מהר.
בדק הראשונה שבנית אפשר לראות שנורא התעקשת לשחק בשני צבעים... והכנסת קלפים בעלי איכות נמוכה (Sub) כמו ה:
-Chain of Smog
-Tribal Unity (למעט מקרים מסויימים)
-Ebonblade Reaper

אני חושב שהיה עלייך להשאר בקו האיכות הגבוהה ונצל קלף חזק נוסף שהיה אצלך בקלפים:
-Contested Cliffs

כל מה שתצטרך הוא ספלאש אדום קטן, ולמקרה הזה השני Skirkים יתאימו בהחלט.

לאחר סיכום קצר של המסקנות גיבשתי את הדק הבאה:
ירוק:
1x Silvos, Rogue Elemental
1x Symbiotic Beast
1x Krosan Tusker
1x Barkhide Mauler
1x Wirewood Savage
1x Wirewood Herald
2x Wellwisher
1x Wirewood Elf
2x Vitality Charm
שחור:
2x Swat
1x Gluttonous Zombie
1x Haunted Cadaver
1x Wretched Anurid
3x Nantuko Husk
1x Screeching Buzzard
אדום:
2x Skirk Commando

לנדים:
8x Forest
5x Swamp
2x Barren moore
2x Mountain
1x Contested Cliffs

בצורה זו יש לך מספר רב יותר של דרכים להתמודד עם יצורים מציקים למינהם, איכות הקלפים גבוהה והמנה קארב בנויי בצורה יציבה לחלוטין.
הדק יכולה לנגוס מעט בתחילת המשחק ובכך לשמור על לחץ אגרסיבי בהמשך, היא יכולה גם להחזיק את הלוח מספיק זמן (WellWishers, big beasts) כדי לחכות לאחד הפינשרים שלה (Silvos, Tusker,Gluttonous).

אני מקווה שפירטתי את בחירתי מספיק... אך אם יש לך שאלות או חילוקי דעות לגביה אני אשמח לשמוע.

מקווה שעזרתי.
אביעד.
Snark
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Snark »

שלום, Aviad.
תודה רבה על התשובה המפורטת, שבאמת מעניינת במספר היבטים. האמת היא שבטורניר שקלתי Splash לשני ה-Commandos, אבל ירדתי מזה כיוון שרציתי דק של שני צבעים.
מספר שאלות לי אליך בעקבות תשובתך:
1) Contested Cliffs עם 3 Beasts, כאשר אחד מהם כמעט בטוח ינוצל למטרות אחרות (Tusker)? כוחו של הקלף הנו עצום, זה נכון, אבל עדיין...
2) למה הארכטיפ הקבוע הזה שאסור לשחק ירוק-לבן? איך היצורים הירוקים מתפקדים פחות טוב עם הלבנים לעומת השחורים, האדומים והכחולים? שלא לדבר על sorceries, instants, ו-enchantments? לבן, במקרה הזה, נותן mana curve מעולה עם 2 Glory Seekers, ומספק Win conditions מצויינים עם Soulgazers ו-Angel. מה רע? שלא לדבר על ה-removal, שלדעתי - עדיף על swat.
"And hast thou slain the Jabberwock"
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כעקרון, החוק שאומר "בלי ירוק-לבן" נובע מכך שלצבעים הללו אין שום דרך לטפל ביצור שלא תוקף או חוסם. כך שאם יש לי איזה פינגר טיפשי, כל המשחק שלך יכול ללכת.
אנטרקס
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

Snark.
1)אם תספור שוב את הביסטים תראה שמדובר ב4...ולא ב3:
1x Symbiotic Beast
1x Krosan Tusker
1x Barkhide Mauler
1x Wretched Anurid
ובמקרה הזה זה אכן משמעותי.

2)בדיוק כמו שאנטרקס הסביר... צבעים אלו נקלעים לא מעט למצב של - אי יכולת להתמודד, מצב של - "שיט! מה אני עושה עכשיו?!"

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Aviad בתאריך 2002-12-03 12:30 ]</font>
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לרקורד, אני לא מסכים. אפשר לפרוץ אם יש לך מספיק שומנים, כשלבן מספק Protection בצורה התקפית. הכל תלוי בקלפים. קיבעון מחשבתי זה רעיון רע.
אנטרקס
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

זה נכון שזה תלויי בקלפים, שום דבר הוא לא לגמרי חוק או איסור, שום דבר איננו בטוח במאה האחוזים (אני מדבר על המקרה הזה, מג'יק.).
אבל מבחינת הסיכויים..מבחינה סטטיסטית - לירוק וללבן אין מספיק דרכים ל"טפל" במצבים מסויימים (יצורים מציקים וכו). משחק אגרסיבי ומהיר הוא הפתרון הפשוט והראשוני של כמעט כל צבע (אני מדבר על לימטד , כמובן) . לכן להסתמך על פתרון זה בלבד זוהי (לרוב) איננה אופציה, כמו שידידנו השמנמן- Kai היה אומר:
"Your Deck should be prepared for everything"

יש לדאוג שלדק יהיו מספיק כלים כדיי להתמודד עם מרבית המצבים הקשים שלה.

אביעד.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Aviad בתאריך 2002-12-03 12:32 ]</font>
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

ובאותו נושא....

אני ממליץ בחום לקרוא את מאמרו האחרון של Gary Wise - Adventures in Sealed Deck :
http://www.wizards.com/default.asp?x=si ... w/20021202

בנוסף לכך אני אמליץ לקרוא את המאמר בצורה הבאה:
תפתחו עם קריאה פשוטה של דברי הפתיחה המוזרים שלו..... בהמשך, ברגע שיחשוף את הCard pool שקיבל תעצרו את הקריאה השוטפת ותחשבו איך אתם הייתם בונים את הדק בצורה הטובה ביותר.
תרשמו את הדק שבניתם על דף. חשוב שבנית הדק תיהיה שלמה לחלוטין - כולל לנדים וניתוח קארב.
לאחר מכן תמשכו את הקריאה, אני מבטיח שבצורה זו תוכלו לקבל מידע מגוון ביותר מיכולתו של Gary וחבריו המומחים.
ושוב, זוהי איננה תורה, הדרך הטובה ביותר ללמוד מדבריו היא לחלוק עליהם ולחשוב בעצמכם.

תהנו.
אביעד.
CacTus
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי CacTus »

תשמע,אני שיחקתי ירוק לבן בptq האחרון, ויכולתי לקחת top 8. מה זאת אומרת יכולתי? באמצע המשחק, שכבר די שלטתי בלוח, מישהו אמר לי שכבר אין לי סיכוי להיכנס לtop 8, אז נתתי ליריב game והלכתי להשתתף בside draft. למזלי ה"טוב", נרשמו כבר 8 אנשים, אז חזרתי לטורניר לשחק בשביל הכיף. כמובן שאחרי זה ניצחתי את כל המשחקים, ועם לא הייתי נותן לילד ההוא ניצחון, הייתי מגיע למאזן של הפסד(מול שחקן בטופ 8), תיקו, וכל השאר ניצחונות, מה שמביא אותי למקום 8 או 7.
אבל די להתבכיין -
במה ירוק לבן לא מסוגל לטפל? כלומר, באמת חסר לו הremovals, נזק ישיר, וכו', אבל הוא מפצה על זה בדברים אחרים, ולמען האמת, חוץ מלשם שרמס אותי, התמודדתי יפה מאוד עם כל האיומים של השחקנים האחרים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: CacTus בתאריך 2002-12-04 05:20 ]</font>
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

CacTus.
אם תעבוד בצורה מהירה על כל הקומונים והאנקומונים הירוקים והלבנים בהוצאה אתה תראה בעיקר יצורים (לצבעים אלו יש את מספר היצורים הגדול בהוצאה), כל הדברים הנוספים הם טריקים הגנתיים או התקפתיים. לכאורה זה נראה כל מה שאתה צריך כדיי לנצח... "אני ארמוס את היריב ביצורים" - אתה אומר, "אני אוריד כל תור יצור שמן נוסף" - אתה מוסיף.
אז כן, זה לרוב עובד, כן... אבל ישנם מצבים מסויימים שזה פשוט לא יסתדר לך. היריב יוריד יצורים שמנים גם הוא, חומות, מעופפים , פינגרים... והחוסר הקטן הזה ברמווולים שאתה מזלזל בו יהפוך במהרה לבעיה רצינית. ההוצאה הזאת דורשת רמווולים. אני מדגיש - דורשת.
הדברים האחרים שצבעים אלו מפצים בהם מאוד מאוד טובים .. אבל מאוד דומים - וזו הסיבה שעם צבעים אחרים הם "הולכים" מצויין. עם עצמם...הם קצת יותר בעייתיים.
חשוב לומר, כמו שאמרתי בפוסטים הקודמים, זה מאוד תלויי בקלפים. אבל ממבט כללי, ממבט סטטיסטי - ביחד, הם לא ממש מסתדרים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Aviad בתאריך 2002-12-04 06:59 ]</font>
Krosan Colossus
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי Krosan Colossus »

ומה אם הוא היה בונה דק LIFE GAINNING?
ירוקלבן..

הדק הזאת לא כל כך גרועה.
hungry
MTGil Apprentice

שליחה על ידי hungry »

Snark,
just wanted to offer my take on how to build the deck.
It seems to me that by building it as a gw splash red deck you get the most power, evasion and removal of all possible builds:
white:
Glory Seeker *2
1* Catapult Squad
Aven Soulgazer *2
1* Exalted Angel

Sandskin *1
1* Pacifism
1* Piety Charm

Green:

Wirewood Elf
Wirewood Herald
Wellwisher *2
Wirewood Savage
Barkhide Mauler
Krosan Tusker
Symbiotic Beast
Silvos, Rogue Elemental

Vitality Charm *1

Red:
2* Skirk Commando
2* Lavamancer's Skill

Lands:
3 Mountain
7 Forest
6 Plains
1 Contested Cliffs

With this build you get to play all three of your bombs (those being Silvos, angel and cliffs), you get 2 33 fliers to break through with, you have a decent amount of removal, and even some pacifism resitance in piety charm (with another in the board)
What do you think?

Hungry Hungry
שלח תגובה