haste

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

haste

שליחה על ידי Dragon_Shadow »

אם בתור של היריב בכנסתי יצור בלי HASTE נגיד אם CRYPTIC GATEWAY אז בתור שלי אני יוכל להתקיף אם אותו יצור או לא?
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

אתה תוכל.

מכיוון שאתה צריך לשלוט ביצור מתחילת תורך (כלומר, גם אם יש לך Reya Dawnbringer ואתה מחזיר בUpkeep שלך איזה Verdant Force, אתה לא תוכל להתקיף איתו מכיוון שהוא לא תחת שליטתך מתחילת הBegin Phase שלך) כדי שהSummoning Sickness תעבור לו.

מקווה שהכל ברור עכשיו.

SPS
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

כיאלו צריך להגיע BEGIN PHASE אז אני לא יוכל לעסות נגיד את היכולת של VISARA בתורו של היריב אם הכנסתי אותה תור קודם
הבנתי
ואם אני משחק בזוגות אני יוכל להביר בתורי יצור לשותף שלי ותורו הוא יוכל לתקוף?
Sir Psycho Sexy
Moderator

כל עוד אתם משחקים פורמט שמאפשר העברת יצורים- כן, אם העברת את היצור בתורך הוא יוכל להשתמש בו.

ובדוגמתך טעית, הסבר:

תורי עכשיו. הכנסתי Visara. העברתי תור.

תורו של יריבי, הוא עושה כל מיני דברים. הוא מעביר את התור.

אני רוצה לעשות :tap: עבורה כדי להרוג לו יצור.

אני לא יכול, מכיוון שאני חייב שהיא תהיה בשליטתי מתחילת תורי, לא מתחילת כל תור.

עכשיו זה הובן?

SPS
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

אמרתי שאני לא יוכל לעשות את זה ולא עניתה לי אם התורי אני מעביר יצור לשותף שלי )בפורמט שאפשר( בתורו הוא יוכל להתקיף או לא ?
עוד משהוא ליצור אין HASTE[/u]
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

אגב, ביכולות כמו של Cryptic Gateway, הוא ליתר דיוק - ביכולת של Birchlore Rangers - מותר לי גם לעשות טאפ ליצורים שהכנסתי באותו התור, כדי להפיק את המנה, נכון?
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

כן אתה יוכל כי ביצור כתוב לעשות טאפ לשני יצורים ולא את הסימן של הטאפ), הסימן של הטאפ זו יכולת עצמית ( לעומת הפקודה של האלף שאומרת לעשות טאפ לשני יצורים אנטאפ שאתה שולט

מקווה שהבנת
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

אומנם זה לא כלכך קשור לHASTE אבל זה קשור לסוג היכולת שהיתה בשאלה הקודמת אז המצב כזה:
יש את VOICE OF THE WOODS בתוך המשחק ויש לי חוץ ממנו עוד 5 אלפים
עכשיו יריב שלי שם LOST IN THOUGHT על VOICE OF THE WOODS
במצב זה אני יוכל לעשות את היכולת של VOICE OF THE WOODS בלי להוציא קלפים מה GRAVEYARD ?
aviraman
Griffin Master

שליחה על ידי aviraman »

שאלת כבר את חסון את השאלה הזאת והוא אמר שאפשר להפעיל את היכולת רק עם תוציא קלפים מבית הקברות.
אם הקלף היה ישן היה רשום
tap five untaped elves you control, 0: put a7/7 elemental token into play with trample

אם אני לא צודק מבחינת הכוונה שהוא צריך להוציא קלפים מהגרייביארד אז תקנו אותי.
Sir Psycho Sexy
Moderator

טוב, מכיוון שאני בן אדם נחמד, אני אנסה להסביר כמיטב יכולתי את השאלות שנשאלו פה.

דבר ראשון נגדיר שלושה מושגים- Haste, Summoning Sickness וActivated Ability:

1) הכנסת יצור ללא Haste בסוף תור היריב שלי דרך Cryptic Gateway (ניתן גם עם Zombie Infestation, Squirrel Nest וכו'). האם יש ליצור Summoning Sickness?

לצורך השאלה, הגדרה של Summoning Sickness וHaste:

Summoning Sickness (Obsolete)
In earlier versions of the rules, the term “summoning sickness” was used to describe a creature’s inability to attack or to use activated abilities that include the tap symbol when it has come under a player’s control since the beginning of that player’s most recent turn. See also Haste.

502.5. Haste

502.5a Haste is a static ability.

502.5b A creature with haste can attack or use activated abilities whose cost includes the tap symbol even if it hasn’t been controlled by its controller continuously since the beginning of his or her most recent turn.

502.5c Multiple instances of haste on the same creature are redundant.

עכשיו, חוק קטן בקשר ליצורים:

214.7c A creature's activated ability with the tap symbol in its activation cost can't be played unless the creature has been under its controller's control since the start of his or her most recent turn. A creature can't attack unless it has been under its controller's control since the start of his or her most recent turn. Ignore this rule for creatures with haste (see rule 502.5).

מה החוק אומר?
הכנסתי יצור, נגיד Rootwalla. אם יש לי את המאנה, אני יכול לעשות לו :tap: כדי לנפח אותה, אבל אני לא אוכל להתקיף איתה, בגלל שהיא לא בשליטתי מתחילת התור הכי קודם שלי.

אם הכנסתי יצור בסוף תור היריב, אז היצור בשליטתי מתחילת התור הכי קודם שלי, כך שהגבלות הSummoning Sickness לא חלות עליו יותר.

2) האם מותר בעזרת Birchlore Rangers לעשות :tap: לשני יצורים ללא Haste שנכנסו עכשיו?
מותר, אף ממומלץ. מכיוון שה:tap: צריך לבוא מיכולות של עצמו (צריך להיות כתוב: :tap: Blah Blah Blach) אבל זה בא מיכולת אחרת (לא של אותו יצור חסר Haste וחסר משמעת) אז זה מותר.

בתקווה שהצלחתי לענות על זה בצורה מובנת.

3) יש לי Voice of the Woods במשחק עם עוד 4 אלפים לא אינטיליגנטים במיוחד. בתור של יריבי, הוא שיחק עליו Lost in Thought. בתורי, הכנסתי איזה אלף מטופש (Wirewood Elf, הכל בשביל 7/7 מטרמפל, :) ) ורציתי לעשות טאפ לכל החמישה בשביל להכניס יצור 7/7 ולהרביץ ליריבי קשות. האם אני צריך להוציא את הקלפים מהזבל כדי להשתמש ביכולת?

נגדיר דבר ראשון את המושג Activated Ability:

Activated Ability
An activated ability is written as “activation cost: effect.” By paying the activation cost, a player may play such an ability whenever he or she has priority. See rule 403, “Activated Abilities.”

הקלף Lost in Thought אוסר להתקיף ולהשתמש ביכולות מופעלות אלא אם מעיפים 3 קלפים מהזבל.

אז למה לVoice יש יכולת מופעלת? מכיוון שיש עלות מסויימת (:tap: לחמישה אלפים שאתה שולט בהם), אז נקודתיים ( : ) ואז אפקט (הכנסת שומן והרבצה חמורה ליריב).

אז כן, צריך להעיף 3 קלפים מהזבל.

אני מקווה שכל השאלות ברורות. השאלות על הMP לא עניתי מכיוון שאני לא נוטה לשחק MP (אלא אם זה MP Mental, ואז זה פשוט מטורף).

SPS
Dragon_Shadow
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

זה קשור למשחק זוגות אבל יותר ל -Summoning Sickness .
אם בטורי העברתי יצור לשותף שלי הוא מפסיק לסבול ב begin phase שלי או של השותף שלי
I am the dragons leader
וכמו שהצל אומר : "עוד לא נולד הבן זונה שיעצור את ישראל"
אבא להגיד לך ת'אמת......
הבת של מקבלת מכתה ט'.....
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

SPS, כל הכבוד, אבל התשובה שלך קצת מבולבלת, אז אני אסדר את הדברים ממש בקיצור.
1 - אתה יכול לתקוף ו/או להשתמש ביכולות הדורשות Tap, אם שלטת ביצור מתחילת התור ממש (כלומר מהרגע הראשון שקבלת את תורך). - לדוגמה - אתה לא יכול להשתמש ב-Prodigal Sorcerer אם לא שלטת בו מתחילת תורך.
2 - אם ליצור יש haste - הוא יכול לתקוף ו/או להשתמש ביכולות הדורשות Tap מהרגע שהגיע למשחק - לדוגמה - Skirk Alarmist או Crested Croghorn.
3 - יצור עם יכולות שלא דורשות Tap, אלא רק מופעלות ע"י תשלום עלות מסוימת ניתן להשתמש מהרגע שהגיע למשחק - לדוגמה - Voice of the Woods.
4 - אם יצור שייך להגדרת ס' 1, והוא קבל עליו יכולת מאיפה שהוא, לדוגמה מ-Lavamancer's Skill, אז יש לו יכולת שדורשת Tap, כך שלא תוכל להשתמש בה. אם הוא שייך שהגדרת ס' 2 - אין בעיה. אם ניתנה ליצור יכולת ששייך להגדרת סעיף 3 - אין בעיה להפעיל אותה עם או בלי haste.
שלח תגובה