אליפות הארץ, דיון, הסברים ועוד.

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Oryan
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

אליפות הארץ, דיון, הסברים ועוד.

שליחה על ידי Oryan »

שלום לכולם,
לאחר שעברתם על ההודעה הרשמית - שאלות, טענות, הבהרות... לכאן.
בהמשך גם יצורף להודעה הזו את הרשימה המעודכנת של הדירוג בארץ+ טופס רישום חבילות לשימוש במוקדמות.
מחכה לתגובות,
אורין.
The Cheshire Cat
MTGil Wizard

שליחה על ידי The Cheshire Cat »

שלום אורין, כאן החתול מיצורי רשת, דיברנו בעבר.
רציתי לשאול, האם מותר מבחינה חוקית להביא קלפים שיצאו בטייפ2 אך מהוצאות ישנות, כדוגמת Counterspell מMirage?
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc »

הקלף נחשב בטייפ 2 אם הוא מופיע בהוצאה שחוקית בטייפ 2. לכן אתה יכול להשתמש בקאונטרספל מבטא, סנגיר מאנלימיטד, או ארהם מביט דוון. הדבר היחידי שאסור זה
World Championishp Decks
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

ב-Nationals לא יבדקו סתם, זה יהיה REL 4, ולא ע"י שופט מישראל נחמד וחביב שבמקרה הגרוע עושה טרור או שצועקים לו "מוש!". במקום דודלי מהולנד מגיע יודלי מאיפשהוא בסקנדינביה (אחת מהמדינות), שלא ממש אכפת לו אם בישראל זה ככה או אחרת (עד שנרביץ לו, כמובן). אז כיוון שאין סיכוי שיוותרו לכם לא ב-Regionals ווודאי ובטח וברור שלא ב-Nationals, אז אני אבהיר מספר דברים:

The Type 2
1) מותר להשתמש בכל קלף שמופיע באחת (או יותר) מהסדרות הבאות:
7th Edition, Odessey, Torment, Judgment, Onslaught and Legions.
2) מותר להשתמש בקלף אשר מופיע מסדרות אחרות, בתנאי ששמו זהה, לדוגמא: Counterspell. החוקים של הקלף הישן בטלים ומבוטלים אם היו שינויים. כלומר, אם מישהו משום מה משחק עם Castle מ-4th, אז ההגבלה של (במילים פשוטות) "יצורים תוקפים אינם נהנים מיכולת זו" (כמו Serra Angel), בטלה, כיוון שב-7th היא לא קיימת.
3) יש להקפיד על מספר דברים לגבי החבילה עצמה:
א) כמובן, מינימום 60 קלפים ב-Main. ב-Sideboard מותר או אפס או 15 קלפים (אין אמצע). בהנחה שממש לא מצאתם קלף ל-Sideboard, תשלימו עם Basic Lands.
ב) סדרות מהן אסור להשתמש בקלפים, אשר פינותיהם מרובעות. זה כולל את מה ש-Tsabo אמר + עוד סוגי קלפים. אני לא בטוח אם יש או אין את ההגבלה של Alpha, אבל זה כנראה תופס רק לגבי ציבלין =]
ג) ה-Sleeves - אין בעיה שהם לא יהיו ביד-ביד-ביד-בידיוק באותו גוון וכו', אך דרוש שיהיו באותו צבע ומאותו סוג (Soft או Hard). דבר שני, אסור שיהיו סימונים על ה-Sleeves עצמם, החל מהקיפול הכי קל בפינה וכלה בשריטות או אפילו סימוני ציפורן. סייג לכך, שאני בטוח שיתקבל, אם באמת הסימון נעשה תוך כדי התחרות וכו'. הצעה שלי, ב-Regionals, לפחות, תביאו לשופט לבדוק אם יש או אין סימונים, וכדאי שתביאו Sleeves ספיירים.
4) ה-Decklist - אני ממש ממש ממש מציע לכם לבוא עם Decklist מוכן ועוד נייר לשינויים. ב-Nationals אתם תקבלו דף מסודר לשם שינוי, כי יודלי בטח יביא איתו כאלה, שם אתם רושמים כל מיני שטויות. הצעה שלי - תקפידו באמ-אמא של הקרפדה (אה, הקפדה =)

The Rochester Draft
1) ככה צריך ללכת באמת ובתמים הדראפט הזה, ותתכוננו שככה זה יהיה:
א) המחשב מחלק ל-pods ומושיבים אתכם לפי הסדר שהוא קבע. זו הפעם היחידה בטורניר שמקום ראשון הולך להפסיד.
ב) כאשר שחקן פותח בוסטר יש 30 שניות להסתכל עליו ואסור ממש לגעת בקלפים. זמן הפתיחה נופל על השחקן הפותח. אם מישהו ינצל זאת לרעה, אני לא בטוח, אבל העונש לא ממש נעים. אם אתם לא יודעים לפתוח בוסטר, תבקשו משכן, חבל על הזמן. עדיין, לשכן אסור לשים את הקלפים על השולחן, אלא רק זה שהבחירה הראשונה שלו!
ג) לאחר 30 שניות אלה יש 5 שניות לבחור קלף per שחקן per בחירה. לשמיני בסיבוב יש 5 שניות ו-5 שניות ולא 10!
ד) יש לשים את הקלף האחרון כלפי מעלה. כן, כולם רואים מה לקחת בחירה אחרונה. לא, אין סיכוי שיאפשרו אחרת.
ה) אחרי סיבוב שלם של בוסטרים יש דקה להסתכל על הקלפים, אך יש להקפיד להראות בסופה של הדקה את הקלף האחרון שלקחתם, בין אם זה Exalted Angel ובין אם זה Break Open.
ו) בסוף הדראפט יהיו 20 דקות לבנות את החבילה. הצעה שלי - בזמן של הדקה הזו תארגנו את החבילה ותחשבו קדימה כמה צעדים. חבל על החמש דקות של כמה אדמות לשים - תנצלו אותן ללכת לשירותים ו/או לשתות משהו.
ז) אין לדבר בזמן הדראפט ב-כ-ל-ל! כמו כן, לגבי סימוני קלפים עם האצבע, אני אברר, אני לא 100% בטוח.

הבוסטר של הדראפט
ח) יש לפרוס את הבוסטר, בצורה כזו שתאפשר הן לכולם לראות אותו והן כמה שאפשר במלבן של 3x5, הסיבה בסעיף ט.
ט) שחקן החליט לא לבחור במגבלת 5 שניותיו. במקרה כזה, לוקחים את הקלף העליון ביותר ומתוך שורה זו את השמאלי ביותר. זהו Default של השיטה.

השיפוט בשולחן
י) מאחר ויודלי לא יכול להסתכל על כל השולחנות כל הזמן, ימונה שופט שולחן. בחירת השופט תעשה לפי השולחנות. את השופט עצמו כל השאר שופטים (כדי למנוע אי אלו אי-הבנות).

2) לאחר שהסתיים הדראפט, אני לא יודע אם ידרשו, אבל נראה כך, לרשום את החבילה. אני ממש לא ממליץ למישהו לשים קלף מבחוץ, כי קל מאוד לתפוס אתכם וזה אומר Disqualification without prizes (מילה גדולה מדי בשביל העובדה שגם ככה נאמר לו "DQ ועוף מכאן"). יש לשים לב, שה-Main שקבעתם לעצמכם, כולל כמות ה-Basic lands חייב להישאר זהה. כאשר כמו בכל דראפט רגיל, כל קלף שאינכם משתמשים בו הוא Sideboard. וכן, צריך לכתוב שיש לך Break Open, מה לעשות Life is a bitch and then you marry one.
כמו בכל דראפט אחר:
א) ה-Main חייב לכלול לפחות 40 קלפים.
ב) יש לוודא שאו שהקלפים ב-Sleeves לפי אותם חוקים של ה-Type 2.
ג) מאחר ורובכם לא ישים Sleeves (אני מכיר את האנשים פה מאיפה שהוא), כדאי שתוודאו שה-Basic Lands לא מסומנות.

3) לא, פה לא מותר להחליף את ה-Shock שעושים על Atog ב-Shock מ-Tempest (חבל, אבל Life is a bitch, and then it poops on you).

עד כאן בינתיים - אם שכחתי משהו, הן מארגנים והן שופטים אחרים - נא להזכיר.

שפר :}

נ.ב.
יכול להיות שיודלי לא יקפיד בגרוש על כל הנ"ל. עדיין, לא הייתי פוסל את האפשרות הזו - עדיף להיות מוכן לגרוע מכל.
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

טכנית, מותר להשתמש בFeral Throwback, קלף הפריריליס ליג'ונס הספציפי (הפויל עם הסמל של ליג'ונס באיזור של הטקסט)?
JohnS
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי JohnS »

דין קלף פויל או קלף פריריליז הוא כדין הקלף הרגיל הזהה לו - אם מותר להשתמש ברגיל, אז וודאי מותר להשתמש בגרסה הפויל או הפריריליז, אפילו רצוי כי זה מפחיד את האוייב :)
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אני חושב שהבילבול נובע מכך שבפריריליס אין להשתמש בקלפי הפריריליס (יש לזה קשר לסילד דק)...
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
י
MTGil Apprentice

אורוין אתה חייב לעזור לי (לא חייב אבל אני אשמח אם תעזור).

שליחה על ידי י »

מה יש בתוך tyep2.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

חבר'ה - אבקש שסתם הערות ו"שטויות" אחרות, ובכללן שאלות שנענו במה שכתבתי (כמו מה כולל Type 2) לא יכתבו. תקראו את מה שאני כותב לפני שאתם שואלים שאלות חסרות טעם.

הפעם אני אוסיף רובריקה חסרה של: "איך לשחק Strict?" - הסיבה לכך היא, שב-Nationals, לפחות, יש סיכוי סביר ביותר שאנשים לא יוותרו לכם אפילו על Tapping a land for Mana. למה? כי זה Nationals (זה כולל גם PTQs, למען האמת). זה המצב, כי גם אתם לא הייתם רוצים שיעשו לכם את זה:
שלב א - לדעת מה כל Phase כולל. יש לנו 5 Phases - בכל Phase ניתן לשמור מאנה מכל שלב בו כל עוד ה-Phase לא הסתיים. רק שיהיה ברור, ב-Start Phase - מותר לשים מאנה ב-Upkeep Step ולהשתמש בה בזמן ה-Draw Step. (שאלה שעולה כל הזמן).
שלב ב - לשחק לפי ה-Phases, לפי ה-Steps ולשים לב מתי כל אחד מקבל priority.
שלב ג - לעשות Tap למאנות כשאתם בטוחים שאלה המאנות שאתם עושים להן Tap. אני לא מאמין שמישהו יהיה עד כדי כך מניאק, שהוא לא יתן לכם לעשות untap למאנה, כמובן שלפני שההטלה הושלמה. אחרי זה אני לא אאשים אף אחד. תדאגו גם לא לעשות Tap למאנה סתם כי חשבתם שאתם רוצים להטיל משהו.
שלב ד - לשאול חוקים אם אתם לא בטוחים! מישהו ששחק נגדי החליט שעשיתי משהו בצורה א ולא ב, אז אני אחטוף על זה. תור אחרי זה למדתי אותו מה זה priority, מה זה לא לעשות untap למאנה שהוא עשה לה tap והלך לו logic.

רובריקה שלישית (ה-types היו הראשונה) תהיה על עונשים על טעויות נפוצות. זה יהיה מקסימום יום שישי, אלא אם יקרה משהו (כמו עוד עבודה של 1500 מילים (איכס))

שפר :}
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מה מה? אין כאן ענין של מאניאק או לא. השחקנים מחויבים לשחק סטריקט באליפות הארץ. כמובן שלא ניתן לאכוף את זה, אבל בטח שלא צריך להרתיע את אלה שכן יפעלו כשורה על ידי הדבקת כינויים מעליבים. אם מישהו עשה טפ לאדמה ועזב אותה (כלומר, הוריד את היד), יש לו מנה בפול. זהו.
אנטרקס
Storm Tyrant
Weather Manipulator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Storm Tyrant »

שפרת האם הסברת איפהשהוא על priority?
אתה יכול להסביר?
נערך לאחרונה על ידי Storm Tyrant ב 16/4/2003 , 23:29, נערך פעם 1 בסך הכל.
ROFL | trades ONLY by phone : 056-425293
itayhi כתב:nimrod pwnz j00, he's 1337, j0ure not, j0ure not zup3ri0r 47 411, muh4h4h4
Storm Tyrant
Weather Manipulator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Storm Tyrant »

בסדר הבנתי קראתי לא צריך
ROFL | trades ONLY by phone : 056-425293
itayhi כתב:nimrod pwnz j00, he's 1337, j0ure not, j0ure not zup3ri0r 47 411, muh4h4h4
k3j
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי k3j »

בטח שאם מישהו עושה את זה הוא מאניאק :evil: , הוא צריך לחשוב על זה שבואתה המידה זה יכל לקרות לו, לפעמים זה קורה מה לעשות, בני אדם! :pukel:
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בוא נשחק משחק חדש. אני קורא לו "להצדיק את מה שאומרים". הנה הצד שלי:
ברמת אכיפה גבוהה, השחקנים מחויבים לשחק בצורה מדויקת. אם אני, בתור שופט, מגלה רטרואקטיבית ששחקן ויתר ליריב על משהו, שניהם חוטפים אזהרה. אלה החוקים של טורנירי מג'יק. עכשיו, מה הצד שלך, מעבר לשימוש יתר בסמיילים ואיות לא נכון של השם שלי?
אנטרקס
Nairus
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

מה אני צריך כדי להשתתף בדרפט

שליחה על ידי Nairus »

כלומר האם יש תנאי כלשהוא על מנת להשתתף בדרפט
או שאני יכול סתם לבוא להרשם ולשחק
אני לא סובל מסכיזופרניה, אני נהנה ממנה...
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

Anti, stop it your killing me man! :lol:
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.
FeniX-Nomad's weaponsmith
The Sand Bird

שליחה על ידי FeniX-Nomad's weaponsmith »

רציתי לדעת באיזו שעה האליפות?
counter strike isn't the whole life , its just Half life :]
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

האליפות

באיזו שעה מתחילה ההרשמה? מתי יערכו המבחני שופטים? זה יהיה במקום ה"קבוע" של מתחת לאדמה או על הגשר?
k3j
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי k3j »

אנטראאאאקס אתה ממש ממש מציק!
אני לא ממש הולך לשחק את המשחק שלך כי ביקשתי שלא תגיב!
{ צ ו נ ז ר }
אז אל! טענה על זה כי אני לא אטרח לענות לך הפעם.

{מה שצונזר, למי שלא ראה, עדיף שלא יראה}
romnet
Lord of the Goblins

שליחה על ידי romnet »

k3j רוב האנשים 70 אחוז מהם לפחות לדעתי לא יוותר לך על כלום אפילו לא על Tap קטן של משהוא מסכן שלא ישנה כלום במשחק.......ואנטרקס צודק על פי דעתי בעע...
שלח תגובה