האם לינקין פארק זה מטאל?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

PHIL
Foratog Foil
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי PHIL »

הנה משהו שיש לי להגיד לגביי השטויות שהלכו פה:
התלונות על המסר בהיפ הופ באות פשוט מהמעמד של הטקסט בהיפ הופ.
במטאל לרוב המילים באות ככלי נגינה נוסף ולא אמצאי להעברת מסר למשל כל הבלק שעם הגראולים אתה במילא לא מבין מילה, בסוגי מטאל אחרים הליריקה מעבירה סיפור למשל בפאוור מטאל, לעומת זאת מעמד ה"שירה" בהיפ הופ גבוה הרבה יותר כי זה סך הכל ביטים עם דיבור לכן הטיעון שהליריקה שיטחית לא צריך להנמק בזה שבמטאל הליריקה עמוקה.
מלת בעד קטנה: חברי דימה האדום הכריח אותי להאזין ולקרוא מעט ליריקה בהיפ הופ ואים מחפשים במקומות הנכונים מוצאים ליריקה אים עומק מסויים שאנשים מסויימים יכולים להתחבר אלי.

מילה על חוכמת רחוב:

חוכמת רחוב טובה רק לרחוב
The lands were painted white with the Winter's might
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

Great-Hooky-Master, אני שמח שנפסיק ככה את הדיון הלא משמעותי הזה, באמת לא היינו מגיעים לשום מקום.
הגרפיטי זה באמת אחד הדברים היפים שהביאה איתה תרבות ההיפ-הופ ואני מת על זה, אני בעצמי עשיתי אחד או שניים ויצא נחמד... :)

Darkmode - אני חושב, אבל לא בטוח בכלל שהתכוונת לשיר Ghetto Gospel (קניתי לא מזמן את הדיסק...). גם אם לא, תשמע את השיר שכתבתי ותאהב אותו.
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

קודם כל, אם אתם מחפשים מוזיקה מעניינת, בבקשה בבקשה תנסו פרוג. זה יעשה לכם טוב.

היפ הופ- לא קראתי פה הכל, אבל מישהו שממש מבינה בזה הסבירה לי את זה ככה:
רוב ההיפ הופ הוא ממוסחר, יש את ההיפ הופ "Old School" שהוא פחות ממוסחר, אבל גם הוא בסופו של דבר נעשה ממוסחר, וחבל. וכמובן שבחלק מהערים הגדולות (למשל בוסטון) יש סצנה מחתרתית מעוד רצינית.

Great Hooky Master- אמרת ש Punk משנה מקצבים. עכשיו עם כל הכבוד לPunk, ובאמת אין לי הרבה כזה) הוא לא משנה מקצבים. למה? מכיוון שהוא (לאומת הפרוג) מנסה להיות פשוט ולא פלצני (תכונה אשר הפרוג מואשם בה הרבה). הסיבה? הפאנק בה בתגובה לפרוג, שנעשה מסובך מידי ולא "כיף" לשמיעה, נהיה פלצני (כחו את ELP לדוגמא שלוקח להם שלושה ימים לעשות באלאנס), והתחיל להתמסחר במקצת. כמובן שבתגובה לפאנק הוא התמסחר עד הסוף ולכן פרוג משנות השמונים לא שווה גרוש.

לב :cherry:
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

stitch כתב:קודם כל, אם אתם מחפשים מוזיקה מעניינת, בבקשה בבקשה תנסו פרוג. זה יעשה לכם טוב.

רוב ההיפ הופ הוא ממוסחר, יש את ההיפ הופ "Old School" שהוא פחות ממוסחר, אבל גם הוא בסופו של דבר נעשה ממוסחר, וחבל. וכמובן שבחלק מהערים הגדולות (למשל בוסטון) יש סצנה מחתרתית מעוד רצינית.

Great Hooky Master- אמרת ש Punk משנה מקצבים. עכשיו עם כל הכבוד לPunk, ובאמת אין לי הרבה כזה) הוא לא משנה מקצבים. למה? מכיוון שהוא (לאומת הפרוג) מנסה להיות פשוט ולא פלצני (תכונה אשר הפרוג מואשם בה הרבה). הסיבה? הפאנק בה בתגובה לפרוג, שנעשה מסובך מידי ולא "כיף" לשמיעה, נהיה פלצני (כחו את ELP לדוגמא שלוקח להם שלושה ימים לעשות באלאנס), והתחיל להתמסחר במקצת. כמובן שבתגובה לפאנק הוא התמסחר עד הסוף ולכן פרוג משנות השמונים לא שווה גרוש.

מה יש לכם נגד להקות ממוסחרות?, אני אוהב ושומע כמה, מה אתם חושבים, שהם אמורים לשבת בצד ולבוא להופעות פשוטות בעוד יש להם פונטציאל להרוויח המון כסף כל עוד הם ממוסחרים?, כאילו אתם לא הייתם ממסחרים את הלהקה אם אם היה לה פונטנציאל ענק?
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
PHIL
Foratog Foil
יצירת קשר:

שליחה על ידי PHIL »

Darkmode כתב:
stitch כתב:קודם כל, אם אתם מחפשים מוזיקה מעניינת, בבקשה בבקשה תנסו פרוג. זה יעשה לכם טוב.

מה יש לכם נגד להקות ממוסחרות?, אני אוהב ושומע כמה, מה אתם חושבים, שהם אמורים לשבת בצד ולבוא להופעות פשוטות בעוד יש להם פונטציאל להרוויח המון כסף כל עוד הם ממוסחרים?, כאילו אתם לא הייתם ממסחרים את הלהקה אם אם היה לה פונטנציאל ענק?
אים באמת היה לי כוח הייתי נותן שוב הרצאה על איך זה שהמיין סטרים שואב לך את המוח ושאתה לא מכיר מוזיקה טוב כי אתה לא שמעת הרבה ממנה...
אבל אין לי כוח, הוצאתי את המצב רוח הפילוסופי שלי אתמול על מישהו אחר
The lands were painted white with the Winter's might
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

בני אני מבין אותך בהחלט, וגם לי ממש אין כוח להכנס לוויכוח הזה, אבל קשה לי סתם לעמוד מהצד.

קודם כל אני רוצה להגיד שהדברים שאני הולך להגיד אינו נכון בכל המקרים, אבל בהחלט נכון ברוב המקרים.
קודם כל אני מציע להבין את המונח ממוסחר (או לפחות איך אני מבין אותו). כשאני אומר ממסוחר אני מתכוון לאומן שנכנע בצורה דרסטית ללחץ של חברות תקליטים. אני לא מתכוון ללהקה שתעביר איזה שיר ארוך ולא קליט לסוף הדיסק, או להקה שמוכנה להוציא איזה שיר אחד בצורת סינגל בכדי להשיג קצת פרסום, אני מדבר על אנשים כמו Usher שאומרים בלי בושה מול מצלמות שהם קודם כל אנשי עסקים ורק לאחר מכן אומנים, או אנשים כמו מאיה בוסקילה שאפילו לא כותבים את המוזיקה שלהם ורק משמשים כעוד סמל מין לדור הצעיר.

הבעיה שלי עם מוזיקה ממוסחרת? מוזיקה ממוסחרת מנסה להוציא ממך עוד קצת כסף, ומהר. זמרת ממוסחרת לא תנסה דברים חדשים מכיוון שרוב הקונים לא אוהבים דברים חדשים, היא לא תנסה לעשות דברים שקצת מפירעים לאוזן בשמיעה הראשונה, כי זה לא מביא כסף. היא לא תהיה שונה, אוונגארדית או אפילו מעניינת, למה? כי זה לא מוכר.
מי לא רוצה להרוויח כסף? אף אחד, השאלה היא איך. יש מספיק להקות שהיו להן המון אפשרויות להרוויח כסף קל ובמקום זה המשיכו לעשות מוזיקה רצינית, שונה ומאתגרת. ואם תרצה אני מוכן לתת לך אלפי דוגמאות, אפילו כמה מארץ ישראל שלנו.
אישית, ובלי להתרברב אני מבטיח לך שאם הייתה לי להקה (ואני בהחלט מקווה להקים אחת ביום מין הימים) היא לא הייתה ממוסחרת. ואם דבר כזה יקרה, אתה תדע.

יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

stitch, ע"פ נקודת הראות שלך, אם הלהקה כותבת מוזיקה שהיא אוהבת לכתוב, ויש לה קהל מאזינים שאוהב את מה שהיא כותבת, האם זה שהיא כותבת כל הזמן אותו הדבר נחשב כ"מסחור"?

SPS
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

אני לא מבין מה רע בלהרויח כסף? אתה לא אוהב אל תקנה . אבל אל תקטול .
The lord of the ducks
Ducker Elemental
יצירת קשר:

שליחה על ידי The lord of the ducks »

Sir Psycho Sexy כתב:stitch, ע"פ נקודת הראות שלך, אם הלהקה כותבת מוזיקה שהיא אוהבת לכתוב, ויש לה קהל מאזינים שאוהב את מה שהיא כותבת, האם זה שהיא כותבת כל הזמן אותו הדבר נחשב כ"מסחור"?
SPS
זה מתאים יותר להגדרה "מיחזור" ד"א יש המון להקות שממחזרות.. מיחזור מוזיקה הוא אחד הדברים שהופך מוזיקאים לממוסחרים.
The Rock Conrols u..!
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

The lord of the ducks כתב:
Sir Psycho Sexy כתב:stitch, ע"פ נקודת הראות שלך, אם הלהקה כותבת מוזיקה שהיא אוהבת לכתוב, ויש לה קהל מאזינים שאוהב את מה שהיא כותבת, האם זה שהיא כותבת כל הזמן אותו הדבר נחשב כ"מסחור"?
SPS
זה מתאים יותר להגדרה "מיחזור" ד"א יש המון להקות שממחזרות.. מיחזור מוזיקה הוא אחד הדברים שהופך מוזיקאים לממוסחרים.
ואם הם אוהבים לנגן ככה ? אתה סתם אומר שטויות עכשיו .

נגיד שלהקה MOTOR XYZ אוהבים לנגן ג'אז עם אותו קצב דומה . ויש להם 2 אלבומים עם בערך כזה קצב ומוסיקה דומה, רק ליריקס שונה . מה רע ? אם אוהבים אותם והם אוהבים לכתוב ככה .
The lord of the ducks
Ducker Elemental
יצירת קשר:

שליחה על ידי The lord of the ducks »

Smith כתב:
The lord of the ducks כתב:
SPS
ואם הם אוהבים לנגן ככה ? אתה סתם אומר שטויות עכשיו .

נגיד שלהקה MOTOR XYZ אוהבים לנגן ג'אז עם אותו קצב דומה . ויש להם 2 אלבומים עם בערך כזה קצב ומוסיקה דומה, רק ליריקס שונה . מה רע ? אם אוהבים אותם והם אוהבים לכתוב ככה .
סבבה אין לי בעיה... לא אמרתי בשום הודעה שלי שיש בזה משהו רע.. יש אנשים שזה בריא להם=)
The Rock Conrols u..!
Great-Hooky-Master
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Great-Hooky-Master »

s.k- אתה גם סרטתתה בבית וכלאה לפני זה?

כי אני בנתיים רק מסרטט (יש לי כבר עשרות סירטוטים ועדיין לא הגאתי לרמה שאני רוצה לעשות אותה על קיר). אני יעשה על קיר כשהרמה שלי תיהיה גבוהה (היא בנתיים דיי סבירה) וכשאני יעשה את זה זה כנראה יהיה עם מברשת ואקריליק כי לא מוכרים ספריי טוב בארץ (צריך לעשות על זה יום אבל! :( ) אולי אני ישים כאן כמה שרטוטים. ד"א איזה שם אתם חושבים שיותר טוב לזה: HOOKY או GOOLY? אנימ חושב ש-HOOKY. אבל אני לא בטוח.

דטיטץ'- גם אני לא אוהב פאנק (PUNK, פאנק יא עני FUNK אני מאוד אוהב ומת על לנגן את זה [בבס])

GHM :cool:
ciga-m-even כתב:לפלסטנאים הייתה עוגה והיהודים רצו גם, הפלסטינים לא הסכימו, הם ובסוף חילקו לשתיים והיהודים רוצים את החלק השני בגלל שהעוגה היא שלהם מהתנ"ך.
Sir Psycho Sexy
Moderator

אין לי מושג כמה אנשים פה באמת כתבו מוזיקה או היו פעם בלהקה ועברו את הכאב ראש שנקרא "כתיבת שיר" (שזה באמת כאב ראש, וזה גהנום לא מהעולם הזה). בד"כ אחרי שלהקה מתבססת על סגנון משל עצמה (דבר שלוקח יחסית הרבה זמן), היא תמשיך באותו סגנון. זה לא "למחזר", כי אם צריך "למחזר" אז הם לא יודעים לכתוב כמו שצריך. במוזיקה אפשר תמיד לחדש, "למחזר" זה סימן שהם לא יודעים לכתוב. אני מתכוון שהם כותבים באותו סגנון, שזה הסגנון שהם אוהבים והקהל שלהם אוהב אותם.

SPS
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

Great-Hooky-Master כתב:s.k- אתה גם סרטתתה בבית וכלאה לפני זה?

כי אני בנתיים רק מסרטט (יש לי כבר עשרות סירטוטים ועדיין לא הגאתי לרמה שאני רוצה לעשות אותה על קיר). אני יעשה על קיר כשהרמה שלי תיהיה גבוהה (היא בנתיים דיי סבירה) וכשאני יעשה את זה זה כנראה יהיה עם מברשת ואקריליק כי לא מוכרים ספריי טוב בארץ (צריך לעשות על זה יום אבל! :( ) אולי אני ישים כאן כמה שרטוטים. ד"א איזה שם אתם חושבים שיותר טוב לזה: HOOKY או GOOLY? אנימ חושב ש-HOOKY. אבל אני לא בטוח.

הגראפיטי הראשון שעשיתי היה בחוג לגראפטי, אבל הוא היה ממש לא מוצלח, אולי בגלל שהיה לנו מורה מסומם (באמת מסומם, אני רציני) שלא לימד אותנו בכלל איך עושים גראפיטי אלא אמר לנו משהו כמו "קחו את הספריי, תעשו שבלונה של מה שאתם רוצים ותרססו על הקיר".
בכל מקרה, תסרטט עד שתגיע לרמה שאתה רוצה, כי אם תבוא לקיר ואתה עוד לא יודע מה אתה מתכוון לעשות - זה לא יצא משהו.
ודרך אגב, מה שאתה עושה על דף, קשה מאוד להעביר לקיר, זה קנה מידה אחר לגמרי, אפילו על הקיר אתה תצתרך כמה סירטוטים.

אני לא יודע אם זה נחשב לגראפיטי, אבל אני מצייר על הקיר שלי בחדר עם עיפרון ולורד שחור, השילוב של שניהם מאוד יפה. אם תרצה אני אולי יעלה איזה תמונה של הקיר שלי במצבו כרגע.

בהצלחה!
Great-Hooky-Master
MTGil Wizard
יצירת קשר:

תודה.

ד"א יש לי שניי ספרים בבית על גראפיטי (GRAFFITY WORLD ואחד מהסידרה של STYLEFILE) שניהם מאוד מאוד מומלצים!

יש שם המון המון אמנים ותמונות של עבודות שלהם.

ד"א מה שהמורה שלך אמר לך לעשות זה שיטה שנקראת סטנסטיל (נשמע כמו STANDSILL) ואני לא אוהב אותה.

ד"א הינה אתר נחמד מאוד (זה של חברת ספריי ממש ממש טובה אבל יש שם גם עבודות של כמה אנשים): www.montana-cans.com
ciga-m-even כתב:לפלסטנאים הייתה עוגה והיהודים רצו גם, הפלסטינים לא הסכימו, הם ובסוף חילקו לשתיים והיהודים רוצים את החלק השני בגלל שהעוגה היא שלהם מהתנ"ך.
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

בבקשה.

יש מצב שאתה תצלם את הגראפיטי שתעשה או משהו? מעניין אותי לראות... =)
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

SPS, נו באמת, תמצת את כל מה שאמרתי למשפט וחצי וביקרת את זה. ממש לא נכון. אבל בכל זאת יכול להיות שלא ניסחתי את עצמי כמו שצריך. כנראה שאני צריל להשתמש בדוגמאות, ככה זה יוצא הכי נכון.
אז הנה, מהתחום שלי, הפרוג אני אתן שמות של שתי להקות, שניהן מאותה התקופה, שנות השמונים הקשות. מדובר בMarillion ו Art Bears\Henry Cow.
מריליון יכלה בפוטנציה לעשות מוזיקה מאתגרת ומעניינת, ואפילו עשתה. אבל בגלל שחברות תקליטים לא היו מוכנות לקחת את השירים הרציניים שלהם אז הם פשוט הקליטו מוזיקה קליטה ופשוטה, למה? לא כי הם אהבו את זה, אלא בגלל שהם רצו להרוויח כסף ולהכנס למצעדים.
Henry Cow גם יכלו להקליט מוזיקה מעניינת ומאתגרת, מה שהם אהבו, ואף עשו זאת, אבל כשהם עשו זאת הם הסתכנו בהפסד כסף אדיר, מה שאכן קרה.

לזה אני מתכוון כשאני אומר ממוסחר. מה שמעניין זה שעד היום האנשים שבאמת שינו את פני הפרוג מבין שתי הלהקות הללו הם דווקא Henry Cow, אשר גם נחשבים למובילי הזרם שנקרא RIO (Rock In Opposition)

עם זה לא ברור אני ארחיב בכיף, רק תבקשו.
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Sir Psycho Sexy
Moderator

stitch, אתה חי בעולם ורוד מדי לטעמי. אין לך מושג כמה זה מתסכל להקים להקה, ואז לראות שאין לך בכלל קהל ושאף אחד לא אוהב את מה שאתה יוצר (ניסיון אישי). חברות תקליטים, בניגוד למה שאתה חושב, לא עושים דברים בצורה הזאת. אבל אם אתה כותב מוזיקה שאף אחד לא מסוגל לאהוב (או שמעטים מאד אוהבים), הם לא ירצו להחתים אותך. ואז, כשאתה בונה על קריירה מוזיקלית ומגלה שאתה לא יכול, אתה נמצא בפני דילמה מאד קשה.

מצד שני אני גם לא רואה סיבה שנגנים יוותרו על מה שהם רוצים ליצור בשביל עוד קהל, ואם חברה לא רוצה להחתים, תמיד אפשר למצוא. אבל גם מבין נגנים שלא רוצים לעסוק בתחום שהם אוהבים ושלא תהיה להם תמורה. זוהי סיבה למה חלק מהלהקות מתפרקות.

stitch, אמרת שאתה מתכנן להקים להקה- כנראה הרבה מתפיסות העולם שלך ישתנו. אני מניח שעד כה לא יצא לך לעסוק בזה, ולכן ההבנה שלך לא עד כדי כך עמוקה.

SPS
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

נו בדיוק, אז השאלה היא האם אתה הולך לחברה ועושה מוזיקה מסויימת שאתה לא בהכרח רוצה אבל אתה יודע שתקבל כסף או שאתה נעשה מחתרתי\מוצא חברה קטנה בלי הרבה כסף ועושה את המוזיקה שאתה אוהב.

יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Great-Hooky-Master
MTGil Wizard
יצירת קשר:

s.k כתב:בבקשה.

יש מצב שאתה תצלם את הגראפיטי שתעשה או משהו? מעניין אותי לראות... =)
אני עובד עכשיו על כמה יפים, כשאני יסיים אני יצלם את ההכי יפים שלי (גם כמה ענתיקים אבל רוב האנשים חושבים שהם יפים [אני לא] :))

בסדר?

שלח תגובה